Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Ya bu karbüratör beni de gıcık ediyo. Tamam sonuçta 150cc ama toprakta çakılda falan 1. 2. viteste gazı açınca çatır çutur çakıl atarak gitmiyo Ne yapsam ne etsem bilemedim. Boştayken bile gaz açınca belli bir devre kadar boğuluyo sonradan topluyo kendini. Bu soruna çözüm bulacak bi babayiğit çıksa da biz de otlansak Bi de keşke 6 vites olsaymış

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Şöle bi çözüm denedin mi ? Debriyajı sık 2-3 kez hızlı gaz ver. Peşinden debriyajı bırak gaza aban, kafa bile kaldırıyor.
    6 vites olunca, vites aralığı uzar hiç sevmediğim şeyler. 150 cc de olmayacak şey zaten. Hava filtresi ile ilgili bi modifikasyon yapınca oluyormuş.
    Bende motorcuya gidip soramadım. Siz buna bir p*çlik ediyormuşsunuz nasıl oluyor diye
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Öyle yapınca eyi tamam güzel de okuldan çıkarken falan yapınca da tam apaçilik oluyo şöyle gazı verince atsa arkasını bişey olcak sanki Daha motor 500kmde ama 250lik silindir bulsam anında takarım Bizim ön amörtisörler çok sert değil mi? Bence bu motor asfalt için yapılmış, bizim turskalar isterken "şuna arazi tekeri takıverin" demiş gibi geliyo bana

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    yapacak bir şey yok, burda herkes birbirinden kopya çekiyor. birinin her zaman kurban olması gerekiyor.
    Karbüratörü değiştirmeyi bile düşünüyorum. Amasitörler çok sert, tak tuk vuruyor. Asıl cross motor 2 zamanlı motorlar. Arı gibi vızıldaya vızıldaya gezersin.
    25 hp den aşağıya olmayacak anasını ağlatacaksın ortalığın. Koltuğu inceltme düşüncesi içersindeyim. Ayaklara yere tam basarsa belki duygularım biraz daha değişebilir.
    Daha zor şartlarda motoru deneyebiliriim. Sizi devlet hastanesinden bilgilendiririm
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    xtreme max "250"
    İki zamanlı diyip damarıma basmayın benim yaa KOltuk daha ince ve kısa olsa süper olurmuş ama inceltmek çok zor olur gibi Karbüratörü değiştirmenin işi düzelteceğini bilsem hemen değiştiricem ama boşa masraf yapmak öğrenci adama çok dokunur

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bütün viteslerde pati çekersin. ehuehuehueee iyice gaza getireyim.
    Koltuk çok ince oldum mu da döt rahat olmaz. Ben sürücü kısmını biraz traşlatıp alçatmayı düşünüyorum.
    Bu gaz sorununa el atacağım şu mesaiden bir kurtulabilsem. Ondan sonra dert sıkıntı neymiş burda çözeriz.
    Adana takımı o kadar motor yenilettiniz mu sorunu nasıl hallederiz diye ustasına soran hiç çıkmadı mı ? gerçi bende hiç sormadım ama hızlı olan kazansın

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Döşeme işinden pek çakmadığım için de zor geliyo olabilir bana Ya aslında girişsek yaparız da babam her sorduğumda kovalıyo beni okuluna git gel neyine yetmiyo motor diye Burda da zaten başka tamirci yok. (Benden duymuş olmayın ama benim motorun servisi hava ayarını ellemeye korkuyo. Geçen motorun birinin hava ayarını ben yaptım ) eski ustalarını(!) gönderince kimsa kalmadı geriye. Benim motorun Garanti kaşesini vursunlar yeter dokunmasınlar motoruma

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Usta adam kendini belli ediyor.
    Bende önceden GT250R vardı. Boş vites ışığı arada yanmıyordu. 10 kere kontağı aç kapa yaptıktan sonra yanıyordu. Motor çalışıyordu.
    Usta diye lavuğa gittim. Bi gün kalsın parçalayıp bakarız dedi. Ya müşürlerde filan arıza olmasın dedim. Baktım kafasına göre mıncıklıyor. Sonra halledelim dedim.
    Manet siparişi de verdim. 2 hafta dükkana gidemedim ara ara da sordum bizim manetler geldi mi hem motora da bakarsın diye. 3 hafta gittim. Manet yok. para da peşin verildi.
    Aldım paramı başka servise gittim. Abi sorun şu dememe kalmadan sen bırak motoru ben bi derdi varmı bakayım dedi. Kontağı çevirdi. Debriyaj müşüründe arıza var dedi.
    Çırak bizde yok dedi. Usta hıyar şurda yatan kawasakinin müşürünü getir dedi. Taktı. Sorun yok. Abi borcum nedir. Ne borcu, dikkatli sür dedi.
    Ertesi gün adamdayım. Balata yağ değişimi yaptırdım. Manetleri 3 günde taktı. Usta dediğin adamlar bunlar işi bilen adam kazıklamayanlar
    drumstar ve serdar8787 bunu beğendiler.

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    ahah hala bu motor üstünde fanteziler sürüyormu motorun egzosunun içinde ve borsunda petekler olması lazım onları iptal ederseniz gaz alışı hızlanır yapacağınızda birşey yok sekman piston filan değiştirmekten başka

Motosikleti
    xtreme max "250"
    3-5 liralık parçalar için çok iş yapmış gibi gösterip bir kucak dolusu para isteyen insana usta demem ben. Hem o usta bi tane müşürden batmaz ancak onu taktığı için sizin gibi değerli bir müşteri kazanmış oldu

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahah hala bu motor üstünde fanteziler sürüyormu motorun egzosunun içinde ve borsunda petekler olması lazım onları iptal ederseniz gaz alışı hızlanır yapacağınızda birşey yok sekman piston filan değiştirmekten başka
    Tunç Ben komple egzozu değiştirdim. Zaten yavaş yavaş herkes 250 cc değişimine gidiyor. Çok yakın zamanda Max 250 cc topluluğu ile karşınızda, kasadan vazgeçmiyoruz
    Sizin motorlarda sankim pek sağlam ne zaman baksam bizden fazla masraf açıyorsunuz. Fazla bızıklamayın şu motoru
    tunctepe bunu beğendi.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Aslında kasanın da pek bi çekiciliği yok bende mesela depodaki grenajları nerden kopyalamaya çalışmışlarsa iyi bakamamışlar Dizlerle tutmak hiç rahat değil. Bi de koltuğun altındaki plastik. Kross motorla hiç alakası yok Ama işte bütçe insana herşeyi sevdiriyo

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün viteslerde pati çekersin. ehuehuehueee iyice gaza getireyim.
    Koltuk çok ince oldum mu da döt rahat olmaz. Ben sürücü kısmını biraz traşlatıp alçatmayı düşünüyorum.
    Bu gaz sorununa el atacağım şu mesaiden bir kurtulabilsem. Ondan sonra dert sıkıntı neymiş burda çözeriz.
    Adana takımı o kadar motor yenilettiniz mu sorunu nasıl hallederiz diye ustasına soran hiç çıkmadı mı ? gerçi bende hiç sormadım ama hızlı olan kazansın
    Tolga sakın koltuğun süngeri ile oynama sonra yeni koltuk almak zorunda kalırsın
    başka bir krosa bindim kanuni 150 ha betona oturmuşum ha motora aynı hissi verdi.
    bizim motorların kros segmanındaki en iyi avantajı selesidir(BENCE) seleyle oynarsan motordan hepten soğursun bilgine

kim ne derse desin max'larımız görüntüsü ile dikkat çekici bir cihaz benim çooook hoşuma gidiyor herşeyi ile dediğim gibi motor kısmını 500tl yatırım yapın max'lara bakış açınız inanılmaz derecede değişecektir ben yaptım diye söylemiyorum benim motora binen herkes aynı düşüncede.
    500tl olmasada 125 tl ye silindirini değiştirin performansınızı % 40-50 artırır bilginize..
    drumstar bunu beğendi.
    (:

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    valla masraf dediğin ne mesela bir cain guide değiştirdim onuda ktm in parçasını taktım az kullanılmış minumum 90 gaymelik onuda 50 tl ye aldım diğerleri upside amartisör için sibob aldım ki çoğu kimse bilmez ne işe yardığını bir kaç marka dışındada üstünde gelmez ktm de bile bazen olmaz özel alırsın oda 40 45 gibi bir rakkam sorun çıkartığından değil arazide kulanırken kolların ağrımasın diye takarsın biliyorsun belki koltuğu yaptırdım benden önceki koltuğun süngerini değiştirmiş 3 milim sünger koymuş ben üzerine 5 milimlik daha ekledim orginal acerbis plastil elcik koruma taktırdım arazide devrilirse magnetler kırılmasın diye demriini sipariş etmedim çünki demiride gidonu yamultuyor yoksa plastik dandik bir mara alırdım ilk yere yatırdığımda patlamasın alet oda bana 120 tl gibi bir fiyata çıktı şuan 10400 km lerdeyim daha ne masraf çıkartıcak bilmi yorum problemlerini servis ücretsiz olarak çözüyor arzi performansı yüzünü yere eğmiyor çıktığım motorlarla bakılınca ha arka stopları söktüm yerine yenisini taktım 25 gayme bide performans açılsın diye tek yapıcağım şey egzos borusundaki 2 peteği iptal etmek olucak bide artık zincir açmaya başladı bir oringi zincir almanın zamanı geldi 2 haftada bir donlastiği gibi uzatıyorum motorun çekişine zincir dayanmıyor yakıtta ise 70 km de yaklaşık 5 tl yakıyorum km olarak yüksele bilir bu yakış ama düşmez keza geçen 2 hafta önceki pazar depoyu fulledim dağa çıkıldı ondan sonraki her günde bodruma inildi düşün artık bu arada yedek parça aksesuar bilimum şey için bana ulaşa bilirsiniz http://www.sahibinden.com/index.php?...=1&list_type=1

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

http://milenyummotor.sahibinden.com/

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında kasanın da pek bi çekiciliği yok bende mesela depodaki grenajları nerden kopyalamaya çalışmışlarsa iyi bakamamışlar Dizlerle tutmak hiç rahat değil. Bi de koltuğun altındaki plastik. Kross motorla hiç alakası yok Ama işte bütçe insana herşeyi sevdiriyo
    Racing yada naked kullanmıyorsun ki, dizlerini neden yapıştıracaksın. Biz köşeleri dönerken tam tersine ayakları pergel gibi açıyoruz.
    Çok inceltmeyi düşünmüyorum. Sadece traşlanacak. Ben koltuğun sertliğinden memnunum, sadece iki ayakta yere değsin derdindeyim.

Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim ne derse desin max'larımız görüntüsü ile dikkat çekici bir cihaz benim çooook hoşuma gidiyor herşeyi ile dediğim gibi motor kısmını 500tl yatırım yapın max'lara bakış açınız inanılmaz derecede değişecektir .
    Motorun gücü gittiğim yerlere ve çıktığım alanlarda şuan için yeterli, artırmak bende artisliğe girer. Onunda zamanı gelecek gibi
    Şimdilik para olmadığından beklemedeyim. Ama motoru yaptırmaktan daha da çok istediğim şey bir bot almak.

Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla masraf dediğin ne mesela .
    her motorun aksesuara ve bakıma ihtiyacı olur. yoksa bile bizim gibiler zoraki olarak bir çok şeyi değiştirir.
    Ben sizi de takip ediyorum ama hep muhabbet var. Gezi fotosu ve videosu neden paylaşmıyorsunuz. Sizde bizim gibi yatışta mısınız
    Keçi patikasında takılan adamların motorlarına baktımda sanki bayiden alıp hemen yola çıkmış gibiler. Hepsinin motoru pırıl pırıl.
    Bizim burdaki adamlarda sinyal yok, o kırık bu çatlak, demek ki fazla zorlamadan yapılıyor geziler. Bizim apaciler ölümüne sürüyor motorları
    Birde 70 km 5 TL yakması imkansız, bir yerde hatan var rakamı yanlış yazdın galiba, CB125 bile bu kadar az yakamıyor
    tunctepe bunu beğendi.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    herkese merhaba x-treme max modeli fiyat ve görsellik acısından cok cazip geldi almayı düşünüyorum fakat yazdıklarınızdan anladıgım kadarıyla egzoz yüzünden artçı bayagı pişiyormuş buna bir çözüm var mı ?

Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba x-treme max modeli fiyat ve görsellik acısından cok cazip geldi almayı düşünüyorum fakat yazdıklarınızdan anladıgım kadarıyla egzoz yüzünden artçı bayagı pişiyormuş buna bir çözüm var mı ?
    Sorunuza ben cevap vereyim.

Ben antalyada yaşıyorum. 1-2 ay öncesine kadar hava 45 dereceyi göryordu(bilirsiniz)

Motoru ilk aldığımda bende bu duyumu almıştım. Srekli kız arkadaşımla gezerim. Sadece 1 kez rahatsız oldu, ondada hem hava çok sıcaktı hemde çok yüksek devirde yaklaşık 40 km yol gitmiştik.

Ne motorlara artçı olarak bindim de ayağımı yaktım sıcaklık rahatsız etmiyor diyebilirim. Ancak bunun içinde egsozun olduğu yere bir parça monteleyebiliyorsunuz o bayaa kesiyormu ısıyı. Abiler yardımcı olur, birde zaten eski konularda vardı bu.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alev alev yanmıyor ama sıcak havalarda rahatsız edici olur. Egzozsu değiştirebilir yada egzoz borusuna yanmayan bezlerden sarabilirsin. ısıyı keser. Çözüm bu önceki sayfalarda var.

Prosev marka yağmurluğumun alt kısmı yağmur aldığı için pazartesi akşamı feyizoğluna göndermiştim.
    Gönderdiğim L bedendi. Eğer sorun olmazsa S beden göndermelerini rica ettim. Bu sabah kargo geldi. S beden. Kıyafet üstüme cuk oturdu.
    ilk aldığım XL bedendi. Bir tarafına giriyordum. iş yerinden kalıplı bir arkadaşa aynı fiyata zorla sattım. L beden almıştım. Ancak onunda Belini göğsüme kadar deli gibi çekebiliyordum
    S beden vücuduma tamda istediğim gibi denk geldi. Kendimi daha se*y hissettim. ayakkabıda 40 numara giyiyorum. Bot tabanında 38 yazınca buda ne ayakkabının üzerine olur mu derken ayakkabıda tam oturdu. Çok mutlu oldum. Ayakkabı ve elbise için ayrı 2 kılıfı var. Birde bu ikisini koyacak çanta, evde bi tarafa gönül rahatlığı ile fırlatabiliyorum

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Cevaplarınız için tesekkür ederim. Sizleri sıkmak istemiyorum ama aklıma takılan bir soru daha var acaba Mondial Mh Driftin gidebildigi uzun yolu bu motorda gidebilir mi ?

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Cevaplarınız için tesekkür ederim. Sizleri sıkmak istemiyorum ama aklıma takılan bir soru daha var acaba Mondial Mh Driftin gidebildigi uzun yolu bu motorda gidebilir mi ?
    Adapazarından Eskişehire sadece 15 dk benzin molası için durduk. 80-100 km hız ile 200 km yol yaptık. Uzun yol dediğin kaç km, bu rakam yeterli ise yapar.
    Ben yaptım. oldu. motosiklet hayal edenleri değil gaza basanları taşır
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)