Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hondacbr1100xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Ve tolga sana hak verdim. Motor gelme'den fazla birşey almayacağım. Bakarım nedir ne değildir. Hangi renk hangi tarz birşeyler yakışır. Kafa grenaj'i iptal olması'da iyi oldu. Biraz daha geniş araştıracağım. Açıkçası türkiye'de satılan kafa'lar çok komik duruyorlar. Ilk etap'ta elcik, elcik koruması ve gidon alacağım. Gerisi yavaş yavaş yedire yedire olacak. Yaza kadar bol vaktim var. Ha şu bi gerçek. Kafa'nin kesinlikle değişmesi gerekiyor. Kaç milim gidon almam gerekiyor . Bunun genişlik ölçüsü var mi. Ve orjinalın'den ne farkı olacak ? Siz ne gibi bir kar'ını gördünüz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar skyteam sm1 mi yüksek bizim motorlarmı yüksek bilgisi olan var mı ? Hem sele yüksekliği , hemde alt şase yüksekliği olarak .

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı hondacbr1100xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve tolga sana hak verdim. Motor gelme'den fazla birşey almayacağım. Bakarım nedir ne değildir. Hangi renk hangi tarz birşeyler yakışır. Kafa grenaj'i iptal olması'da iyi oldu. Biraz daha geniş araştıracağım. Açıkçası türkiye'de satılan kafa'lar çok komik duruyorlar. Ilk etap'ta elcik, elcik koruması ve gidon alacağım. Gerisi yavaş yavaş yedire yedire olacak. Yaza kadar bol vaktim var. Ha şu bi gerçek. Kafa'nin kesinlikle değişmesi gerekiyor. Kaç milim gidon almam gerekiyor . Bunun genişlik ölçüsü var mi. Ve orjinalın'den ne farkı olacak ? Siz ne gibi bir kar'ını gördünüz
    Kardeşim iyi ki almamışsın. Bugün baktım. Kafa çok ama çok kötü, hem işçilik hem görüntü, Bildiğin altıncılardaki aydınlatma spotu var içinde. Elde bakınca mide bulandırıyor.
    İnternette görüntüsü güzel ama birde yakından görsen çok pişman olurdun. Her işte bir hayır vardır dedikleri bu olsa gerek. Paran cebinde kaldı boşver sen. Normal gidon biraz küçük ve alçak, Ben Cross gidona çevirdim. Hem yüksek hemde daha rahat tutuşu var. Birde ortaya sünger taktım. Kafa çakmasına karşı. Benim çok hoşuma gitti. Bugünde 110 luk arka enduro tekerimi 130 luk Cross Tekeri ile değiştirdim. Motor 5 cm tekrar yükseldi. Parmak ucu ile basıyorum. Birde yükseltsek ayakları diktik öldük yere değdiremeyiz.
    160 TL ye Midas 18 lik 130 Teker taktım.

Buda bugün düz tabanla yaptığım sahilde cross keyfi, yarında yeni tekerleri ormanda deneyeceğiz

drumstar bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Yakından inceleyip beni bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. Fotolar'da hakikaten güzel duruyordu maalesef. Aldığın gidon kaç mm, markası ne? Birde gidon yükseltme aparatı taktın mi, yada gerek var mi? Lastik çok güzel duruyor. Hayırlı olsun

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim iyi ki almamışsın. Bugün baktım. Kafa çok ama çok kötü, hem işçilik hem görüntü, Bildiğin altıncılardaki aydınlatma spotu var içinde. Elde bakınca mide bulandırıyor.
    İnternette görüntüsü güzel ama birde yakından görsen çok pişman olurdun. Her işte bir hayır vardır dedikleri bu olsa gerek. Paran cebinde kaldı boşver sen. Normal gidon biraz küçük ve alçak, Ben Cross gidona çevirdim. Hem yüksek hemde daha rahat tutuşu var. Birde ortaya sünger taktım. Kafa çakmasına karşı. Benim çok hoşuma gitti. Bugünde 110 luk arka enduro tekerimi 130 luk Cross Tekeri ile değiştirdim. Motor 5 cm tekrar yükseldi. Parmak ucu ile basıyorum. Birde yükseltsek ayakları diktik öldük yere değdiremeyiz.
    160 TL ye Midas 18 lik 130 Teker taktım.
    Tolga CAN lastik harika durmuş motorda hayırlı olsun çok beğendim valla (:

bu arada ben ön dişliyi dayanamayıp 17 yaptım (: fakat motor ısındıktan sonra 1. viteste kalkarken debriyajı tam bıraktığımda tak diye zincir anlık bir atlama yapıyor ileri doğru. hareket ettikten sonra performans çok iyi (eskisine nazaran) kalkışıda halledebilirsem mükemmel olacak haa bu arada abim debriyaj balatasını değiştir düzelir dedi ama bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum?
    şimdiden teşekkürler tekerizin düz basa...(:
    (:

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Eyvallah saol, DArısı tüm arkadaşların başına;
    Tekeri takınca sağdan soldan 1 cm boşluk kaldı. Sanki deyecek gibi.

Valla o bende oluyor bazen. Aşırı yavaşlayıp 2. vites ile kalkmaya kalkarsam tak diye vuruyor. Zincir bolda olabilir sende. Bu konuda bir fikrim malesef yok.
    Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kırmızı yer daha dik sağdan gitmek varken soldan giderim dedim. En fazla ağaca çarparım. Sonra motor rahat çıkar düşüncesi ile 2. vitesde rampaya daldım.
    Ön teker tam düze geldi. Gazı verdim. Motor öhö öhö yapmaya başladı. Hemen 1. vitese taktım ama artık çok geçti. Motor hızlı bir şekilde geri geri kaymaya başladı. Bende kendimi aşağıya attım. Koskoca ormanda kocaman taş sanki bugüne kadar beni bekledi. Sen o kadar toprak, ağaç, yeşillik varken. Git kalçayı o taşın ucuna çarp, Abi full korumada olsa göt açıkta. Bugün tatlı bir acısı var. Allahtan kuyruk sokumuna denk gelmedi. Bi Göt açıkta ona da çözüm bulmam lazım. Sonra benden gaza gelen arkadaşımda serdivanda düşüşe geçti. Ama ikincide tepeyi çıktı. Onda hiç koruma yoktu. Motor yan yattı kaldı. Kendi sürüklendi aşağıya doğru , Oda bodyarmor alacak :D

ATV Tırt çıktı, yarı yolda kaldı. Bende niyetlendim ama çanak yaram taze olunca yemedi

Bugün gidip ön tekeri ve arka çanta sehpasını değiştireceğim. Kaza yaptığımda arkada çanta vardı. Boştu gereksiz yere yanımda getirdim. Koptu gitti.
    Yeni altlık lazım. iki noktadan kırıldı. Çantada sadece çizik var.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    geçmiş olsun Tolga , çantayı sökme apartı varmıydı ? söksen iyimş ama neyse , güzel aksiyon olmuş desene
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Saol Dostum. Çanta zaten tak sök. Ben çarşıya ön tekeri değiştirmek için çanta ile gitmiştim. Ön tekeri değiştirirsem Çantanın üstüne geçiririm diye düşündüm.
    Dükkan kapalı olunca, çantada arkada kaldı. Arkadaş ile başka yoldan araziye gittik. Çantada mecbur benle geldi. O kadar yarık, Tepe, Ağaç arası en sakat yerlerden gittik.
    bi şey olmadı 70 derece eğimden geri geri indik. Aslında motoru yan yatırsam hiç bir şey olmazdı. Araba gibi geri geri inmeye kalktık. Ön teker havalanmasa en azından ön frenle biraz yavaşlardım. Arka frene bassam % 90 üstümde motoru bulurdum. Neyse "kaderde varsa sevilmek, neye yarar üzülmek."

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Çok geçmiş olsun tolga. Bu olay'da tek kar'ın tecrübe oldu desene.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Aynen öyle, Çıkarken o taşı gördüm ama düşüpte o taşa çarpacağım hiç aklıma gelmezdi.
    Zaten alanımızı değiştirdik. Orman içi çok tehlikeli oluyor. Olmadık ağaç parçaları, Yerden çıkan kökler, Amatörden prof.a direk geçiş yaptık
    Bundan sonra kum, Çamur, Tepe ile işimiz var. Motoru da büyütttükten sonra tekrar tehlikeye gireriz. Burda havada bozdu. Yağmur yağıyor. Bakalım yeni lastik yolda nasıl kayıyor.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Bende şimdi motoru teslim almaya gidiyorum ehehe
    drumstar bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Hadi bakalım. Dikkatli ol. Her yerini iyice kontrol et. Tekrardan hayırlı olsun

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Karanlığa birşey göremiyorum ki arka fren neden tutmuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

Neyse gündüz gözü ile inceleyip sizinle de foto paylaşırım ehehe

Motosikleti
    mondial x-treme max
    Geçmiş Olsun Tolga Bir Ara Bende 140/80/18 Cross Lastik Takmıştım
    Motoru Biraz Yordu Gibime Geldi Çıkarttım Neyse Konu Bu Dil
    140/80/18 Lastik Takılıyken Dağda Bayırda Hopla Zıpla Farkına Bile Varamadan
    Tekerlek Fren Hidrolik Hortumunu Kesmiş
    Sanırım Hortumun Bağlı Olduğu Vidalarmı Gevşedi Bilemiyorum
    Sonra Başka Bir Hortum Taktım Hidroliğin Havasını Alana Dek 1 Lt Didrolik Gitti

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Bu motorda orta ayaklık mi yok ? Valla ilgincime gitti : s

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    orta ayaklik mi bende sasirmistim ama agirlik azaltmak uguruna yoktur.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Trabzon gibi engebeli ve bayır yerlerde çok ama çok işimi görüyordu orta ayaklık. Hatta yeri geliyor yan ayaklık ile park etmem imkansız kalıyor. Bakalım nasıl bir çare bulacağız. Arka fren sabit dururken kitliyor güzelce.. Ama giderken sanki hiç ama hiç tutmuyor.neyse bunlar ufak meseleler hallolur. Ama rodaj'da olduğu için sürekli 50-60 ile gitmek adamı delirtiyor. Servise mecbur gideceğim evraklarımi almaya. Orada gösteririm. Bu arada motosiklet çok yakışıklı ve çok yüksek. 180 boyum var ve ayak uclarimla basıyorum yere. Commuter'den sonra bu motora alışmak biraz zor olacak. Hadi hayırlısı.

Yanlış anlamayında orta ayaklık çok kötü durur ya görüntü olarak

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga CAN lastik harika durmuş motorda hayırlı olsun çok beğendim valla (:

bu arada ben ön dişliyi dayanamayıp 17 yaptım (: fakat motor ısındıktan sonra 1. viteste kalkarken debriyajı tam bıraktığımda tak diye zincir anlık bir atlama yapıyor ileri doğru. hareket ettikten sonra performans çok iyi (eskisine nazaran) kalkışıda halledebilirsem mükemmel olacak haa bu arada abim debriyaj balatasını değiştir düzelir dedi ama bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum?
    şimdiden teşekkürler tekerizin düz basa...(:
    Kardes yanlis anlamada 150cc cross motorda 17 on dislinin ne isi var sonucta sen bu motorla arazide dolasiyorsun bastin mi topragi kazmasi lazim son hizi artsa ne olacak

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Tolga Senin arka lastiklerde hidrolik hortumuna cok yakı duruyor. Ya öndeki kelepcenin yonunu degiştir veya tam ortadan kablo bagi ile hidrolik hortumunu birdaha bagla...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)