Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial x-treme max
    Ben Bujiyi Hiç Değiştirmedim Daha
    Yok Dogalgaz Borusu Dil
    Buji Bağlantı Kablosunun Ucundaki Demiri Çıkarttım
    Sonrada Üstündeki Siyah Plastiği Soydum Altında Bu Aparat Vardı :D
    Evet 3.Vitesde Dediğin Olay Doğru Ama
    Benim Bahsettiğim Motorun Vitesinin Yüksek Gelmesi Ayrı Bir Olay
    Ama Ben 3.Yada 2. Vitesle Olduğum Yerde Kalkmaya Çalıştımda
    Ya Gaz Yemiyor Boğuluyor Yada Stop Ediyor
    Son Olarakta Burun Yakıcı Bir Gaz Kokusu Gibi Benzin Kokuyordu
    Dediğimiz Gibi Sanırım Ateşleme Tam Olmuyordu Belkide
    Bilemiyorum Ama Ben Buji Bağlantı Kablosunu Bu Hale Sokunca Sorun Çözüldü
    Şimdi İyi Bir Bağlantı Kablosuyla İridyum Buji Almak Gerek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Benim buji bağlantı kablosunun kafası metalden
    http://c1210.hizliresim.com/12/y/ffrmk.jpg
    hava filtresine 3 kağıt yapılarak düzeleceğini söyledi bir arkadaş, tamirci bir arkadaşı bu işlere çözüm buluyormuş.
    Gidip bi ara göreceğiz bakalım. ani kalkışlarda boğulma olayı ortadan kalkacak mı ?

Ben sana yine söylüyorum. Bizim motorlarla olduğun yerden 3. vites ile zor kalkarsın. Anında stop eder.
    Zaten 1. vitesde bile ani kalkış yapamıyorsun. Anca debriyaj sıkılı iken 2-3 ara gazı verip, debriyajı bırakıp gaza abanırsan o zaman kafa bile kaldırıyor.

---------- Post added at 19:51 ---------- Previous post was at 19:44 ----------

2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sizin motorun motor bloğunu pek bi özensiz boyamışlar ya, böyle sulu boya gibi yada mat siyah plastik boya gibi. Silindir ve motorun altı bir kış görünce paslanabilir gibi ne yazıkki. Çift kat boya yaptılarsa daha iyi ama o zaman da gri çıkacak alttan.

Motosikleti
    mondial x-treme max
    Benim Buji Bağlantısıda Öyleydi
    Bak Önce Demiri Çıkarttım Kırmızıyla İşaretledim
    Sonra Sarıyla İşaretlediğim Siyah Plastik Kaplama Var
    Onuda Maket Bıçağıyla Ayırdım O Beyaz Kafa Kaldı Sadece

Evet 3.Viteste Zorlayıp Stop Etmesi Başka
    Gaz Yemeyip Boğulup Stop Etmesi Başka
    Ama Bujiyi Bu Şekil Yaptıktan Sonra
    Motoru Çalıştırdım 1-2-3 Vitesi Attıp 200-250 Metre Sonra Düz Yolda Durdum
    Geri Döndüm Vites 3 Te Diye Hatırlıyorum
    Motor Yavaş Yavaş Hızlandı Stop Etmedi
    Ne Gaz Yememe Olayı Nede Boğulma Olayı Olmadı
    Amayarın Vaktim Olursa Denim Bakalım
    Düz Yolda 1-2-3 Vitese Atıp 200-250 Metre Sonra
    3.Vitesle Olduğum Yerden Dönüp Kalkmaya Çalışim
    Benmi Yanlış Hatırlıyorum Acaba Denemek Lazım
    Videoya Çekip Feys Gurubundan Yada Burdan Paylaşırım

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin motorun motor bloğunu pek bi özensiz boyamışlar ya, böyle sulu boya gibi yada mat siyah plastik boya gibi. Silindir ve motorun altı bir kış görünce paslanabilir gibi ne yazıkki. Çift kat boya yaptılarsa daha iyi ama o zaman da gri çıkacak alttan.
    Aga çinli motorda buna benzer bir çok farklı sorun var. Çok şükür bendeki blok sağlam. Blokdan çıkan boru zaten bende su yiye yiye kahverengi oldu
    far Kafa arkası, Ön çamurluk altı, amasitör boyaları buraları insanı en çok sinir eden yerler. tekrar boyamak zorunda değiliz. Fabrikada güzel boyanması lazım.
    3 krş 5 köfte dedikleri bu işte yapacak bir şey yok.

Alıntı BRL43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet 3.Viteste Zorlayıp Stop Etmesi Başka
    Gaz Yemeyip Boğulup Stop Etmesi Başka
    Gaz yemeyip boğulma sorunu inşallah buji kafasındandır.
    Çünkü en çok ihtiyacım olan şey, Bazen dik bir yerde durup birden fırlayıp çukurlardan çıkmaya çalışıyorum.
    Motor boğuluyor yada ucu ucuna çıkıyor. Deli Oluyorum. umarım bu sorunu bir an önce çözeriz.
    Gereksiz extralarla uğraşmaktan bu ciddi sorunlara hiç el atamıyorum. ben şu kafayı plastik alıp rampada bir deneyim bakalım sorun ortadan kalkacak mı ?

---------- Post added at 20:14 ---------- Previous post was at 20:08 ----------

iridyum buji mi alsam acaba ? bizim motorlara uyuyormu bunlar. Ateşlemesi daha kuvvetlidir
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Motosikletim 600 km'ye yanaştı. Şimdilik bir şikayetim yok. Aslında bir iki şikayetim var. Amortisör'ler commuter'ler gibi neredeyse. Cross amortisör'u olmasının bir avantajını göremedim. Kasisleri bayağı hissettiriyor. Ilk aldığımda basar giderim dedim ama gene de yavaşlıyorum kasis'de. Birde örneğin 4'ten 3'e alıp debriyaj'i çok hafif bile bıraksam 'kat'' diye bir ses geliyor motor'dan.tam kavrama noktasında geliyor o ses. 3'den 2'ye yada 2'den 1'e.. Hiç farketmiyor. Rodaj sonunda o sesin kesilmesini umuyorum. Ve yanılmıyorsam bu motorun rölanti ayarını biraz yüksek tutmak gerekiyor. Aksi halde debriyaj'da stop ediyor.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Rolentiyi biraz yüksek tut. Devir yüksek hız düşük olduğundan o sesi yapıyor. onuda zamanla öğrenir. hızını ona göre ayarlarsın.
    Dişli birden dönüp zinciri çekiyor. Ondan dolayı o kat diye sesi duyuyorsun. Evet amasitörler hiç iyi değil. Sanki içinde yay yok. Sert bir yerden çıkarken vuruyor.
    Ben artık orasına burasına bakmıyorum. 3 ay gözüm gibi baktığım motorun bu ay canını almaya çalışıyorum. Nerde dere tepe çamur, kaya varsa dalıyorum.
    Üstüne düşmeyince kendini gösteriyor

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motorun arkaya üçlü çanta seti alsak uzun yol dağ bayır kamp gezilerine kullansak fena olmaz aslında takılabilir mi acaba çanta seti buna yapan abiler varsa bilgi verirse sevinirim geçiş motoru için süper bununla biraz yol yapılıp daha sonra büyük bir enduro alınabilir motor hoşuma gitti çok güzelmiş

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı seyitster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorun arkaya üçlü çanta seti alsak uzun yol dağ bayır kamp gezilerine kullansak fena olmaz aslında takılabilir mi acaba çanta seti buna yapan abiler varsa bilgi verirse sevinirim geçiş motoru için süper bununla biraz yol yapılıp daha sonra büyük bir enduro alınabilir motor hoşuma gitti çok güzelmiş
    Ben 300 km lik geziler yaptım. Bana mısın demedi. sende de demez. çantalı örnek resimler.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    BRL43 Karburatore hava filitresinden gelen baglantıyı vıkartarak acık hava filitresi yani filitre yok. seklinde kullanıyorsun. Bu durum motor için hele cross motor işin buyuk tehlike demektir. Hava ile giren toz zerrecikleri motorun omrunden omur calıyor. Bunun yerine Hava filitresini bi guzel temizlemeni oneririm.

Cem. motorlar yana egik veya yatıkken fazla calıştırma. Karbıratorun içindeki gaz kelebeginin pimi karburator icinde cıkabiliyor. Bizzat başıma geldi. Motor gaz yemiyor. Calışmakta bile zorlanıyor.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ben 4 aydır yan şekilde çalıştırıyorum. ısınana kadar da giyiniyorum.
    karbüratörün içindeki kelebek bende de bir kere sıkışıp kalmıştı. Motor hiç çalışmıyordu. Biraz sprey sıkıp yağlamıştık. ogün bugündür sorun yok.
    Karbüratöre bağlanan plastik borunun yıldız vidasını ben alyan vida olarak değiştirdim. Daha sağlam oldu. O plastik gevşeyince biraz geri kayıyor.
    Motor yıkarken dikkat edin, akan su direk karbüratörün içine gidiyor. Gerçi tahliye vidasını gevşetince sabun su herşey gidiyor ama bazen insanın aklına gelmiyor işte
    Yakın zamanda buji kafası alacağım. Bir yerlerde elektirik atlaması var. hissediyorum. Ya bujiden, ya kafasından yada kablo sorunlu kablo ama bu işi yakın tarihte çözeceğim

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BRL43 Karburatore hava filitresinden gelen baglantıyı vıkartarak acık hava filitresi yani filitre yok. seklinde kullanıyorsun. Bu durum motor için hele cross motor işin buyuk tehlike demektir. Hava ile giren toz zerrecikleri motorun omrunden omur calıyor. Bunun yerine Hava filitresini bi guzel temizlemeni oneririm.

Cem. motorlar yana egik veya yatıkken fazla calıştırma. Karbıratorun içindeki gaz kelebeginin pimi karburator icinde cıkabiliyor. Bizzat başıma geldi. Motor gaz yemiyor. Calışmakta bile zorlanıyor.
    ben daha önce geçen mesajlara cevaben, yan ayaklık ta iken, yani ayaklıktaki stop müşüri devrede iken olanları yazmıstım. ama senin dediğin konuyada dikkat ederim sagol
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 300 km lik geziler yaptım. Bana mısın demedi. sende de demez. çantalı örnek resimler.
    http://b1210.hizliresim.com/12/z/fgpw5.jpg
    http://d1210.hizliresim.com/12/z/fgpwj.jpg
    http://d1210.hizliresim.com/12/z/fgpwt.jpg
    resimler için çok teşekkür ederim abi gerçekten süper olmuş çantaların demiri , litrelerini ve markalarını yazarsan çok sevinirim abi böyle bir motosikletle şehirler arası yolları kullanmayıp aralardaki kestirme dağlık yolları kullanarak bir şehirden diğerine gitmek ne zevkli olurdu kafaya koydum böyle bir şeyi gördüğüm kadarıylada motor sağlama benziyor gerçi kötü motor yoktur bakımsız motor vardır onun için bence uzun km ler takılmadan götürür bu motosiklet

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bu motor 12.5 hp gücünde, ufak tefek boya prüzleri var. onları da baştan aşağıya okursan anlarsın. Bakım yaparsan adama dönüşüyor.
    Zaten bu işin sonu yok. 125-150-200-250-450 cc alıp başını gidiyor. motordan zevk aldıkça cc yetersiz geliyor. gerçi benzin fiyatı 5 TL olunca 150 cc bana yetmeye başladı
    şuan 5.000 km deyim. uzun yıllar kullanmayı düşündüğüm bir motosiklet, arada bir cc yükseltme yoluna gider gibi oluyorum ama para olmayınca takılmaya devam. Aslında yeterli.

Topcase 46 litre , Yan çantalar 21 litre x 2 = 88 litre bagaj hacmin oluyor. Çantalar kappa marka, sağlam, dayanıklı, su geçirmez. bende önceden cox vardı. hem ses yapıyordu. hemde motoru yıkadığımda içine su alıyordu. vidasının düşmeside ayrı bi dertti. 100 kg lık bir abi 46 lt kappanın üstüne çıkıpta zıplayana kadar sağlamlığı hakkında en ufak fikrim yoktu. Dükkanda parayı ne zaman masaya koydum. Çantayı koltuk altıma ne zaman verdiler hiç hatırlamıyorum ama çanta gerçekten çok kaliteli ve sağlam.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Firmadan bir arkadaşım kendine dişli çizdi ve kesti. Çok güzel oldu. Şimdi biraz daha inceltim. ısıl işleme verme kaldı.
    Motorundaki mevcut dişli 44 şimdi yaptığı dişli ise 52 artık 2. vitesde kalkış yapar. Tork gücünü ısıl işlemden gelir gelmez arazide göreceğiz.
    Videoları paylaşırım. şimdilik fotoğraflarla idare edin

drumstar bunu beğendi.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    aslinda durusu süper böyle ne dersiniz?

Xtreme MAX Super Moto Style (http://c1211.hizliresim.com/13/1/fhjpw.jpg)

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslinda durusu süper böyle ne dersiniz?

Xtreme MAX Super Moto Style (http://c1211.hizliresim.com/13/1/fhjpw.jpg)
    http://c1211.hizliresim.com/13/1/fhjpw.jpg
    forza resim acılmıyor. bir bakıver istersen
    Tolga Can ve forzaBJK bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Tolgacan. Dişli calışması guzel olmuş. İmkanı olanlar yapıyor.

Fakat bu korburatorun sıksan kelebek için yaglamana gerek yok. Bu zaten surekli benzinin içinde calışıyor. Fakat kelebek piminin ucunda herhangi bir siskinlik bodbe falan yok. En azından tek yone dogru cıkması için. Ustelik kaburatorde japon malı...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Biz pim kısmına doğru sıktık. Bende kelebek kapanmış hiç açılmamıştı. sıkınca, açık, yarı açık, kapalı jikleyi çekişine göre durmaya başladı. çok şükür bu sorun bir daha tekrarlamadı.
    ilk aldığım ay yapmıştı. forza resimler harbi gözükmüyor. bi el at meraktan çatlatma

---------- Post added at 14:57 ---------- Previous post was at 14:35 ----------

---------- Post added at 15:53 ---------- Previous post was at 14:57 ----------

Dün akşam fotodaki kafayı 27 $ (48 TL ) satın aldım. 16-27 gün içersinde bir zamanda gelecek.
    PTT yolu ile aldığım için bu kadar uzun sürüyor. 50 TL daha verirsek 1 hafta içinde geliyor. Hatta DHL 3 günde getiriyor. O zamanda 3 kafa parası gidiyor.
    en iyisi beklemek. inşallah bir aksilik çıkmazda kafa motora uyumlu çıkar. bizim motora yakışacağına inanıyorum.
    drumstar bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Bu motorun aerodinamik yapısından midir nedir hiç gitmiyor be abi belki çıkıp diyeceksiniz cross motor'da hız aranmaz ama.. Asfaltta 85'i geçemedim ve motor süper şekilde vites istiyor.ve çok ağlıyor motor :( Hani bazı motorlar son hızında gitme de gitmez ama fazla da bagirmaz. Bağırma sesi içimi acıtmıyor değil. Hele iki kişi sakın asfalta çıkmayın. Evlat acısı gibi oluyor birde arkadaşlar teker yapan var mi aramızda ? Kaç metre gidebildiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)