Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    @ıbrahim, cenkito'nun dediği gibi kask kilidi o, ama bi kere kullanmış değilim. Kask konusunda burak'in dediği mantıklı. Tek mesele onu iyice yapıştırmak. Sonuçta sünger bu, yapıştır gitsin.orjinalın'den çok çok farkı olacağını sanmıyorum.
    braingulp bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX
    Serdarom
    @ıbrahim, cenkito'nun dediği gibi kask kilidi o, ama bi kere kullanmış değilim. Kask konusunda burak'in dediği mantıklı. Tek mesele onu iyice yapıştırmak. Sonuçta sünger bu, yapıştır gitsin.orjinalın'den çok çok farkı olacağını sanmıyorum.
    cenkito
    o alttaki kilit kask kilidi, oraya kaskı takıp kilitleyebilirsin, astar konusundada fikrim yok ne yazıkki
    braingulp
    20 liralik kask alip onun icligini kullanmayi denedinmi?
    bu cozumu daha once yapmisligim yok, iskembeden atiyorum, belki isini gorur.
    kimse kullanmıyor demek ki. ilk defa bende bu motorda gördüm. bikaç kaska bakayım eğer uyarsa alırım öyle. aklıma geldi aslında ama uyup uymayacağından emin değildim.eywallah teşekkürler.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı ibrahimuney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse kullanmıyor demek ki. ilk defa bende bu motorda gördüm. bikaç kaska bakayım eğer uyarsa alırım öyle. aklıma geldi aslında ama uyup uymayacağından emin değildim.eywallah teşekkürler.
    Mondialin üstün zekalı mühendisleri fiil tarihinden kalma kasklar için yapmış. Eski kasklarda şimdiki gibi kilit sistemi yoktu. Cengelden kemeri geçirerek kendimiz takardık.
    Şimdiki kasklarda çırt geçmeli kilit sistemi var. Eskiye oranla çok büyük rahatlık. Ben motorda kask kilidi olarak bundan kullanıyorum. Bir keresinde 7 motor park ettik.
    2 arkadaş bu kilitten kullanıyoruz. Bu kilit sahibinden arkadaş kaskını kilitlemişti. Bende kilitledim. hatta emanet kask verdiğim arkadaş al bunu da kilitle dedi. Bu kilit ile 2 kask rahat kilitleniyor.
    Cafede 1 saat oturduk. Geri döndük. 4 kaskı çalmışlar. ARkadaşın ve benim eldivenlerde kaskın içinden çalınmış. Benim tek eldiveni gavatlar düşürmüş. tek eldiveni ne yapayım

Kask iç astar fikri olarak arkadaşlara katılıyorum. en basit çözüm ucuz bir kask içinin astarıdır. Piyasada 20-50 TL arası satılan gaydırı guppak kasklar var. onlardan alabilirsin.

---------- Post added at 16:01 ---------- Previous post was at 15:50 ----------

2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    bence de sungerleri yapistir gitsin.
    Alıntı Serdarom adlı üyeden alıntı Mesajı göster

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Benim kask insancıl olmadığı için double-d bağı var. o yüzden hep o kilidi kullanıyorum ben Aslında çok büyük rahatlık.

Bugün karburatörün iğnesini bir kademe daha aşağı taktık. Artık egzostan çiğ benzin atmıyor ve daha rahat gaz yiyor. Bujisini de ngk marka olanla değiştirdim çok güzel oldu. Bizim motorun bujisinin açıklığının kaç olması gerektiğini bilen var mı? Bi de subap açıklıklarının kaç olması gerektiğini? Hafif ses yapıyor gibi geldi de.
    İdare-i maslahatçılar, devrim yapamazlar.
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Motor işlerinden sorumlu Cem bey birazdan sorunlarınız ile ilgilenecektir
    cenkito bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Bekliyoruz o zaman şubatın 1inde abimin son sınavı var. O da geçtikten sonra katalizörü alıyoruz ameliyatla Öne de dişli alacaktım ama sığar mı sığmaz mı karar veremedim. Açıp baktım, sığıcakmış gibi gelmedi hiç :( Deneyen bilen var mı?
    cenkito bunu beğendi.
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bu konuyu bilse bilse cem ve hakan bilir. Ben ön dişliyi temizlemek için bile açmadım. O kadar uyuşuk biriyim.
    Ben Görsellik ve aksesuar işlerinden sorumlu devlet bakanıyım. Sabahtan akşama kadar Bizim motorun benzerlerini inceleyip duruyorum.
    125, 175, 200 cc hiç biri SM ye çevirmemiş. Drumstar yaparsan Çin çakmaları arasında ilk sm sahibi sen olacaksın
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Şu işi hayırlısıyla bi bitirsem çok güzel olacak zaten Abim çizim yapmaya başladı benim motor için. komple gövdeyi vinil kaplama yapıcaz. Özel baskı yapan yerler var. Çok uygun fiyata basıyorlar. Circles akımından esinleniyoruz. İstediğimizi yapabilirsek çok hoş durucak. Arka lastik için bir firmaya mesaj attım ama cevap gelmedi hala. Km saatini de hala ayarlayamadım, fazladan fazladan km atıyor hep. Ha bu arada eş dost eğer takım kros lastiği isterse benim lastikleri satabilirim, eskimediler hiç, daha burnout bile yapılmadı
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bizim kesim o konuda pinti yaa , Benim orjinal endurolarda, yeni aldığım kross lastiklerde satılmadı gitti. yoksa çoktan sm ye çevirmiştim

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Az buz masraf da değil. kafadan bi 400 lira gidiyo en düşük ihtimalle Bi köşede kros lastikleri de dursun istiyorum ama gereksiz gibi geliyo bana :/
    M. Kemal ATATÜRK

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kask insancıl olmadığı için double-d bağı var. o yüzden hep o kilidi kullanıyorum ben Aslında çok büyük rahatlık.

Bugün karburatörün iğnesini bir kademe daha aşağı taktık. Artık egzostan çiğ benzin atmıyor ve daha rahat gaz yiyor. Bujisini de ngk marka olanla değiştirdim çok güzel oldu. Bizim motorun bujisinin açıklığının kaç olması gerektiğini bilen var mı? Bi de subap açıklıklarının kaç olması gerektiğini? Hafif ses yapıyor gibi geldi de.
    iğnedeki parcayı asagı aldıysan motora giden yakıt miktarını arttırdın sen, cekişin artması normal, subab sesinede önem verme, mondialden aldıgım bilgilere göre 0,06mm ve 0,07 mm tuttur tutturabilirsen, piyasadaki sentillerin tamamı (TR de satılan ) 0,05mm- 0,10 mm arasını bulamazsın, öne 17 dişli de takılır 18 de. ama 18 seni üzer motoru cok bayar. hemde ön dişli kapagını takamayabilirsin, onun çözümüde iç kısmını spralle taşlaman, dişliye yer acman

bujı acıklıgıda yanlıs hatırlamıyorsam 0.7mm olmalı, ama emin değilim ailemin yanında fethiye deyim tatilde

adana ya dönünce sorulara daha ayrıltılı cvp verebilirim

saglıcakla kalın

baktım NGK D8EA buji için 0,7 mm tırnak aralıgı
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Yok iğnedeki o segmanı bir kanal yukarı taktık, daha az benzin almaya başladı motor. Babamın bulgaristandan getirdiği yaklaşık 40 yıllık bir sentil çakısı vardı, onda olacak sanırım ara ölçüler, yarın bakmam lazım. Ölçüler için teşekkürler. Bu mevsimde çok güzeldir fethiye, iyi tatiller.
    cenkito bunu beğendi.
    M. Kemal ATATÜRK

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Senin Supermotoya ( ) hangi olcu arka lastik siparis ettin, ettinmi daha dogrusu?
    .

Motosikleti
    xtreme max "250"
    İnternetten bikaç firmaya bilgi almak için mesaj attım ama geri dönüş olmadı daha. Cuma günü aydın merkezden de lastik bakıcam. Hayırlısı diyelim
    M. Kemal ATATÜRK

squierstrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 250
    ahanda ben de geldim :D drumstar o dişli konusunu merak etme sen. krom kaynağıyla zincir dişlisi kaynatmış biri var burda ;)

Ayrıca motosikletin tekerlek - tel - saat arası hareket iletimindeki sarmal dişli (arşimet vidası) sistemindeki oranları değiştirerek kilometre işini halledebilirim diye düşünüyorum. çok fazla dişli çıkması var elimde :D
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    aga onu hallederik, Bu arada yukardaki arkada avatarından da farkedebileceğiniz gibi abim olur teknik destek ekibi tamamlanmış oldu
    cenkito bunu beğendi.
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200

ben senin yalancınım sen asagı dedin ben ona göre cvp yazdım
    drumstar bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ailemin yanında fethiye deyim tatilde
    Dostum iyi eğlenceler . Aileye saygılar.

aga onu hallederik, Bu arada yukardaki arkada avatarından da farkedebileceğiniz gibi abim olur teknik destek ekibi tamamlanmış oldu
    Sen yazmasaydın ben avatardaki motordan ahanda abin geldi diyecektim
    cenkito ve drumstar bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    tesekkürler tolgam subat 11 e kadar yokum

beni özleyin diyecem ama foruma girmeden de duramıyorum, bagımlılık yaptı
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)