Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı arslan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 2. Bakima yaklasti motorum, bugun motoru isitip dinlendirdikten sonra tam dik pozisyona getirip yag seviyesine baktim H ve L cizgilerinin tam ortasinda seviye.. sanirim yag eksiltmis son 2000km dir surekli sehir disi ve oldukca devirli kullaniyorum sanirim bu yuzden eksiltti varmi boyle bir durumla karsilasan yani uzun km ler yuksek devirli kullanim sonucu yag eksilttigini fark eden
    Bir kere tespitiniz yanlış yağ motor soğukken bakılır, çünkü motoru ısıttığınızda haznede ki yağ motor parçalarının içerisinde olacaktır o yüzden siz eksik gördünüz,
    Normalde sizin motorlarınız yağ yakmaz.
    Motor soğukken bakmanızı öneririm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Ya arkadaş yağ seviyesine nasıl bakılcağını bilmeden bakıyon bide inazuma yağ yakıyo diyosun Daha forumda yağ yakıyor diyen görmedim duymadım ben , ama elbet yağ seviyesi kontrol edilmeli . Size bi soru inazuma eğer yağ seviyesi düşük olursa kendini korumaya alırmı, yanı marşa basmayı engeller mi ?

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaş yağ seviyesine nasıl bakılcağını bilmeden bakıyon bide inazuma yağ yakıyo diyosun Daha forumda yağ yakıyor diyen görmedim duymadım ben , ama elbet yağ seviyesi kontrol edilmeli . Size bi soru inazuma eğer yağ seviyesi düşük olursa kendini korumaya alırmı, yanı marşa basmayı engeller mi ?
    Motor soguk dinlenik halde ikende eksik gosteriyor ayrica ilk zamanlarda yag seviyesi normaldi, en son olcumu motor soguk iken yaptim eksikti daha sonra motoru calistirip isittim ve 15 dk civari dinlendirip tekrar olcum yaptim sonuc ayni, peki olcum yapmasini cok iyi bilen arkadasim nerde yanlis yapmisim bi zahmet atarlanmadan yazarsan yardimci olmus olursun
    mehmetenis bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    sizlere bir sorum olacak...ınazumamı sattığım arkadaşım bana dedi ki Karadeniz gezisinde Varaderoya yetişmek için tapagaz bastım...tüketim 7 litreye yaklaştı dedi..uzun süreli gaz açma da bu 7 litre abartımıdır yanlış hespamıdır ya da doğrumudur...ben rodaj da (370.km de) sattığım için bunu deneme şansım olmadı...

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Motor soguk dinlenik halde ikende eksik gosteriyor ayrica ilk zamanlarda yag seviyesi normaldi, en son olcumu motor soguk iken yaptim eksikti daha sonra motoru calistirip isittim ve 15 dk civari dinlendirip tekrar olcum yaptim sonuc ayni, peki olcum yapmasini cok iyi bilen arkadasim nerde yanlis yapmisim bi zahmet atarlanmadan yazarsan yardimci olmus olursun
    O zaman şöyle yapın motora 1 çay bardağı yada alırı kadar daha yağ ilave ediniz,yada komple yağı boşaltın kitapçığında yazdığı kadar yağı filtre değişimi ile birlikte ilave edin.sonrasında kontrol ediniz,ki sizin motorunuz garantide belki sizin motorunuza özgü bir sorun olabilir,tekrar aynı sorun nüksederse servise başvurursunuz.
    arslan26 bunu beğendi.

sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizlere bir sorum olacak...ınazumamı sattığım arkadaşım bana dedi ki Karadeniz gezisinde Varaderoya yetişmek için tapagaz bastım...tüketim 7 litreye yaklaştı dedi..uzun süreli gaz açma da bu 7 litre abartımıdır yanlış hespamıdır ya da doğrumudur...ben rodaj da (370.km de) sattığım için bunu deneme şansım olmadı...
    Yok 17 litre. Abi tamam biraz fazla yakıyoruz da o kadar değil ya :D Bu hafta içi Eskişehir/Aydın yapıcam yaklaşık 400 km, iki kişi ve motor alabildiğince yüklü olacak. Biraz da basarız muhtemelen. Burdan yazarım tekrar ölçümden sonra

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman şöyle yapın motora 1 çay bardağı yada alırı kadar daha yağ ilave ediniz,yada komple yağı boşaltın kitapçığında yazdığı kadar yağı filtre değişimi ile birlikte ilave edin.sonrasında kontrol ediniz,ki sizin motorunuz garantide belki sizin motorunuza özgü bir sorun olabilir,tekrar aynı sorun nüksederse servise başvurursunuz.
    Vakit ayirip cevapladiginiz icin tesekkur ederim, yag eksiltme durumunu yuksek devirli kullanmaya bagliyorum bakalim yag degisiminden sonra ne olacak

Tahminimce eksilen yagda 0.2ml civaridir, yag temin edip ekledikten sonra onuda paylasirim
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Vakit ayirip cevapladiginiz icin tesekkur ederim, yag eksiltme durumunu yuksek devirli kullanmaya bagliyorum bakalim yag degisiminden sonra ne olacak

Tahminimce eksilen yagda 0.2ml civaridir, yag temin edip ekledikten sonra onuda paylasirim
    İnşallah tek seferlik bir eksiltmedir gerisi gelmez.
    Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin

Motosikleti
    Honda 650F
    Selam arkadaşlar Bugün harbiyede mavi inazuma f modelini gördüm direk aşık oldum. Karşısndaki kafeye oturdum 1 saat çay içip motoru izledim. Her bir çizgisine varana kadar bu kadar mı güzel motor yaparlar dedim. Mt 07 Satıp f modelini alacağım. Tam bir gezi motoru. ortalama ne yakıyor bu canavar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

Alıntı exterminate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar Bugün harbiyede mavi inazuma f modelini gördüm direk aşık oldum. Karşısndaki kafeye oturdum 1 saat çay içip motoru izledim. Her bir çizgisine varana kadar bu kadar mı güzel motor yaparlar dedim. Mt 07 Satıp f modelini alacağım. Tam bir gezi motoru. ortalama ne yakıyor bu canavar.
    Şunu demeden geçemiyeceğim. Tek olumsuz tarafı fiyatı 15 Bin lira bari abs olsaymış bu kadar ağır makinaya neden koymazlar anlamış değilim.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Herkes yine bol keseden atmis yag soyle olculur boyle olculur filan.

Buyrun bakin bakalim nasil olculurmus:

arslan26 ve Mirkuza bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes yine bol keseden atmis yag soyle olculur boyle olculur filan.

Buyrun bakin bakalim nasil olculurmus:

http://i.hizliresim.com/VV7MOV.jpg
    Ellerine saglik arkadaş, @mirkuza arkadasimiz bana yag ölcmesini bilmiyorsun demis ama yaptigim yontem dogru sayilir 3 dk degilde 15 dk beklettik

Motosikleti
    İnazuma
    Alıntı onurordek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankarada olan arkadaşlar için yazıyorum.
    Siteden bakınca da anlaşılacağı üzere yetkili servis şu an sadece Endo.
    Ben Ulusandan aldım motoru. ilk bakıma 300 lira verenlerdenim ulusanda.
    5 bin bakımına Endoya gittim. 240 da oraya verdim.
    Suzuki servislerinin yıkamaya dahi para almasının ötesinde bence Ankara özelinde de bir sıkıntı var.
    İki servisi de beğenmedim. yaklaşım olarak. Endo ikisinin arasında ehveni şer konumunda benim için.
    ben de 1000 km bakımında ulusan'dan 290 tl'lik kazık yiyenlerdenim. ayrıca "elektronik ortamda işleniyor" diyerek bakım kitapçığına da işlemediler. suzuki motor'a durumu bildirdim geri dönen olmadı. servislerdeki bakım fiyatlarının tutarsızlığıyla ilgili olarak bir kampanya başlatsak mı? herkese slm

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Alıntı bortchu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de 1000 km bakımında ulusan'dan 290 tl'lik kazık yiyenlerdenim. ayrıca "elektronik ortamda işleniyor" diyerek bakım kitapçığına da işlemediler. suzuki motor'a durumu bildirdim geri dönen olmadı. servislerdeki bakım fiyatlarının tutarsızlığıyla ilgili olarak bir kampanya başlatsak mı? herkese slm
    Ben de durumu özetler bi e posta atmıştım Suzuki Türkiyeye,dönüş olmadı. sabit bi fiyat listesi olmadığı için her servis kafasına göre fiyat veriyor.
    Ulusan da kaçırmıyor fırsatı. Ben zorla almıştım bakımda neler yapıldığına dair bi çizelge mesela.

Titresim ve ilginç bi sesten şikayetim devam ediyor. İki serviste ilgilenmiyor. Hep yuvarlak cevaplar veriyorlar. Yargı yoluna gideceğim muhtemelen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Bir de arkadaşlar. motosikletin 5 bin bakımı yapıldı, 6 300 km de felan 'Maintenance' uyarısı çıktı. Buna nasıl bir anlam yüklemeliyim _?

Motosikleti
    MT-07
    onurordek kardeş o Maintenance servis uyarısı ve serviste ayarlanıyor, yani ekrandan ayarlıyor 5.000 Km de yansın şu km de yansın gibi titreşim ve ilginç bir ses demişsin biraz daha detaylı yazarmısın ? ne gibi ses ne gibi titreşim

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Slam akadaslqr tva apache mi sattim dun e yeni motor alma vaktide geldi inazuma alinirmi acikcasi butun forumu okuyacak kadar musait degilim is guc . 7 8/binlik bse bakiyordum.ama kredi cekip ikinci el bi unazuma alabilirim yakiti son hizi gizlanmasi sehir ici sehirdisi kullanimi yedek parca ve bakim fiyatlari hakkinda bilgi verebilirseniz cok sevinirim

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slam akadaslqr tva apache mi sattim dun e yeni motor alma vaktide geldi inazuma alinirmi acikcasi butun forumu okuyacak kadar musait degilim is guc . 7 8/binlik bse bakiyordum.ama kredi cekip ikinci el bi unazuma alabilirim yakiti son hizi gizlanmasi sehir ici sehirdisi kullanimi yedek parca ve bakim fiyatlari hakkinda bilgi verebilirseniz cok sevinirim
    7-8 bine pulsar düşünüyosun herhalde.
    Eğer kendini çok zorlamayacaksa inazuma al derim.Son hız 155 diyolar ama ben 150 görebildim.
    Yakıtı km'de 20 kuruş yakıyo benim motorum.
    Ara gazlamaları ve yokuş performansı çok iyi seviyede.
    Uzun yolda beni yormadı hiç.Her seferinde artçılı yol yaptım .Artçı rahatlığı da gayet iyi.(Rüzgarı hariç tutuyorum ama iyi bir cam takmadığım için rüzgar yoruyo insanı.Ama suç bende motorda değil.)
    Herşeyiyle çok keyifli bir motor.
    Yedek parça sorunu pek yok ama birazcıkda olsa pahalı sayılabilir parçaları.
    1000 bakımı 180
    5000 bakımı 95
    10000 bakımı 330
    Bir kere aynasını kırdım 80 lira.Ayrıca ön ve arka fren balatalarını da değiştim.Ön balata 80 .Arka balata 115 lira.

Çok aşırı bir pahalı değil.Tabiki de bi apache değil parça ucuzluk konusunda.

Bence tek handikapı arka freni.Belki de lastiğimden dolayıdır bilemiyorum.Ama doğru ön arka fren kombinasyonuyla onu da aşabiliyosun.Yine de arka frenine çok güvenemiyorum nedense.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onurordek kardeş o Maintenance servis uyarısı ve serviste ayarlanıyor, yani ekrandan ayarlıyor 5.000 Km de yansın şu km de yansın gibi titreşim ve ilginç bir ses demişsin biraz daha detaylı yazarmısın ? ne gibi ses ne gibi titreşim
    Maintance uyarısını resimdeki gibi ayarlayabilisiniz.

Motosikleti
    İnazuma
    Ben de durumu özetler bi e posta atmıştım Suzuki Türkiyeye,dönüş olmadı. sabit bi fiyat listesi olmadığı için her servis kafasına göre fiyat veriyor.
    Ulusan da kaçırmıyor fırsatı. Ben zorla almıştım bakımda neler yapıldığına dair bi çizelge mesela.

Titresim ve ilginç bi sesten şikayetim devam ediyor. İki serviste ilgilenmiyor. Hep yuvarlak cevaplar veriyorlar. Yargı yoluna gideceğim muhtemelen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Bir de arkadaşlar. motosikletin 5 bin bakımı yapıldı, 6 300 km de felan 'Maintenance' uyarısı çıktı. Buna nasıl bir anlam yüklemeliyim _?
    "maintenance" bakım demektir. slm

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Alıntı bortchu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "maintenance" bakım demektir. slm
    tamam bakım demek de 5 bin de değil de bakım felan yapıldıktan sonra 6 300 de uyarı çıktı.
    Ben bu durumu sormak istedim.
    tamamen bakımı hatırlatan bir şey ise 5 bin bakımını 6 300 de hatırlatması normal mi?

Titreşim ve gelen ses konusunda ayrıca yazacağım inşallah.
    arslan26 bunu beğendi.
    KÜR ŞAD

Motosikleti
    Honda NC700XA
    tamam bakım demek de 5 bin de değil de bakım felan yapıldıktan sonra 6 300 de uyarı çıktı.
    Ben bu durumu sormak istedim.
    tamamen bakımı hatırlatan bir şey ise 5 bin bakımını 6 300 de hatırlatması normal mi?

Titreşim ve gelen ses konusunda ayrıca yazacağım inşallah.
    Sanirim ilk bakim 1300 km de yapildi. Servis, bakim araligi olarak 5000km sonrasi olarak ayarladiysa 6300 de yanmis olabilir diye varsayim yapiyorum yoksa bakim araligindaki maintenance yazisi 5000 veya 5500 gibi 500 ün katlarindami uyari veriyor onu da bilmiyorum

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar özellikle siz Inazuma kullanıcılarının dikkat etmesi gereken bir durum ;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3648535
    reverse ve yusufbaris bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)