Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı arslan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki Türkiye yetkilisine inazumanin km saatinin arka tekerden calistigini soyleseydin keske
    Şu yorum uzerine o yetkili kisinin tum soyledikleri nazarimda coptur.
    Ha belki gercekten bazi dezavantajlari vardir ama bir de teknik bilgisi oldugunu idda eden birisinin bunu soyluyor olmasi cok kotu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar km sayacının arka tekerde olup olmadığını karıştırmış olabilir ama diğer söyledikleri mantıklı değilmi sizce ?

- Lastiğin zemin ile jant arasındaki mesafe 11 mm yani yaklaşık 1 cm kısalacak
    - Konfordan ödün vereceksiniz
    - Ağırlık merkeziniz değişecek

Bende gönül rahatlığı ile gidip pirelli rosso alayım diyoruma ama araştırmadan almak istemiyorum , sizlere bir soru inazumanın arka amortisör ayarını değiştiren varmı ? ben mesela değiştirmedim ama bana şu motorun arkası biraz daha aşağıda olsa daha rahat edeceğimi hissediyorum , kitabcıkta 1 seviyesinin en yumuşak olduğu fabrikadan 3 seviyesinde çıktığı yazıyor.
    Şimdi ben bu seviyeyi 5 e getirsem amortisörün sadece sertliğimi değişir yoksa aynı zamanda arka yüksekliğide değişirmi ?

85mm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '17 Yamaha Tracer 900
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar lastik konusunu suzuki türkiye ile görüştüm, teknik bilgisi olan birisi tüm sorularımı cevapladı
    önlere 110/80-17 değilde 110/70-17 takılırsa
    - Lastiğin çapı değişecek ve Km sayacınız doğru çalışmayacak
    siz yinede orjinal ebat olan 110/80-17 den şaşmayın denildi.

Bende gönül rahatlığı ile gidip pirelli rosso alayım diyoruma ama araştırmadan almak istemiyorum , sizlere bir soru inazumanın arka amortisör ayarını değiştiren varmı ? ben mesela değiştirmedim ama bana şu motorun arkası biraz daha aşağıda olsa daha rahat edeceğimi hissediyorum , kitabcıkta 1 seviyesinin en yumuşak olduğu fabrikadan 3 seviyesinde çıktığı yazıyor.
    Şimdi ben bu seviyeyi 5 e getirsem amortisörün sadece sertliğimi değişir yoksa aynı zamanda arka yüksekliğide değişirmi ?

+ Bu motorda hız/kilometre sayacı ne ön ne arka tekerde, ön dişliye bağlı. Oradaki 2 tane sensörden ölçüyor. Lastik buna etki etmez.
    + Yukarıda da söylediğim gibi 1 cm alçalacak. Bu Motosikletin geometrisinin değişmesi demek. Etkisi illa ki olacaktır. İlk akla gelen konfordan ödün vermek. Yolun etkilerini daha çok hissetmek. Katlanılmayacak düzeyde değildir diye düşünüyorum çünkü hali hazırda birçok kişi Pirelli Rosso II kullanıyor bu motorda. Ağırlık merkezi ile ilgili bir bilgim yok ama mantıken bakıldığında geometrisi değişen bir motosiklette ağırlık merkezi de etkilenebilir.
    + Arka amortisör ayarını her sürüşten önceki yüküme ve kullanacağım yola göre değiştiriyorum. Normalde 4'te kullanıyorum. 87 kiloyum. Yük ve artçı oldukça 6. seviyeye kadar sertleştirdiğim oldu. Amortisörün sadece ön yükleme ayarını değiştiriyoruz. Yüksekliği değişmez. Sadece sertliği değişir.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Arkadaşlar km sayacının arka tekerde olup olmadığını karıştırmış olabilir ama diğer söyledikleri mantıklı değilmi sizce ?

Kesin olmamakla beraber sele yukseligi degismez diye biliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

Alıntı 85mm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    + Bu motorda hız/kilometre sayacı ne ön ne arka tekerde, ön dişliye bağlı. Oradaki 2 tane sensörden ölçüyor. Lastik buna etki etmez.
    + Yukarıda da söylediğim gibi 1 cm alçalacak. Bu Motosikletin geometrisinin değişmesi demek. Etkisi illa ki olacaktır. İlk akla gelen konfordan ödün vermek. Yolun etkilerini daha çok hissetmek. Katlanılmayacak düzeyde değildir diye düşünüyorum çünkü hali hazırda birçok kişi Pirelli Rosso II kullanıyor bu motorda. Ağırlık merkezi ile ilgili bir bilgim yok ama mantıken bakıldığında geometrisi değişen bir motosiklette ağırlık merkezi de etkilenebilir.
    + Arka amortisör ayarını her sürüşten önceki yüküme ve kullanacağım yola göre değiştiriyorum. Normalde 4'te kullanıyorum. 87 kiloyum. Yük ve artçı oldukça 6. seviyeye kadar sertleştirdiğim oldu. Amortisörün sadece ön yükleme ayarını değiştiriyoruz. Yüksekliği değişmez. Sadece sertliği değişir.
    Haklisinizda arka teker ebadini degistirin bakalim o zaman km saati dogru hizi gosterirmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

"Lastik buna etki etmez" derken sadece on tekerdeki lastik ebadinin degisimi km saatinin calismasina etki etmez diye degistirelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Bu arada disli degisimi yapanlarin km saatini tekrar kalibrasyon yaptirmalari gerekiyor tabi yapilabiliyorsa

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Iyi forumlar herkese. IRc lastiklerimi degistirmek istiyorum ama fiyatlar konusunda bilgim yok bilen varsa söylerse çok memnun olurum.
    Bir de ya performans egzosu almak istiyorum ki inazuma ile uyumlu şimdilik yok ya da abartmamak kaydı ile egzosu acmak istiyorum bilgi için şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Öncelikle herkese yorumları ve düşünceleri için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla Battlax BT45 orjinal boyutları kullanarak taktırmak en doğru seçim olacak gibi duruyor. Rosso gibi lastikler tam boyutlarında olmadığı için geometrik sorunlar olabilir deniliyor yada hiç sorun olmuyor deniyor bu riski almanın bir anlamı yok diye düşünüyorum. Baris Yzc ben fiyat için bir kaç firma ile konuştum lastik fiyatları 750 civarında taktırma filan 800 TL olacak gibi duruyor daha uygun bulabilirsen banada haber verirsen sevinirim.

İstanbulda tavsiye edeceğiniz satan ve takan iyi bir yer varsa paylaşırsanız sevinirim.

Motosikleti
    MT-07
    İngilizcesi olan bir arkadaş yabancı forumlarda 110/70-17 lastik ebadı hakkında detaylı bir araştırama yapıp buraya yazabilirmi ?

Motosikleti
    Honda NC700XA
    İngilizcesi olan bir arkadaş yabancı forumlarda 110/70-17 lastik ebadı hakkında detaylı bir araştırama yapıp buraya yazabilirmi ?
    Yabanci forumlardan ziyade bu isin
    Matematigini dinamigini bilen soylese

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

En azindan akla mantiga yatan bi cevap alabilsek bir cok kullaniciya faydasi olacak

Motosikleti
    suzuki-inazuma
    selam arkadaşlar

5ooo bakımı geldi çattı.
    serviste neler değişiyor ne gibi işlemler yapılıyor ve servisten kaca cıkılıyor gitmeden öğrensem iyi olur arkadaşlar

tesekkurler.

85mm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '17 Yamaha Tracer 900
    Alıntı fuatcemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar

5ooo bakımı geldi çattı.
    serviste neler değişiyor ne gibi işlemler yapılıyor ve servisten kaca cıkılıyor gitmeden öğrensem iyi olur arkadaşlar

tesekkurler.
    Ben de yakında 5000 bakımına gideceğim için bu çizelgeyi çıkarttım kendime. Sizinle de paylaşıyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Bazı dengesiz servisler ilk 1.000 km de yağ filtresini değiştirmiyormuş. Motorun ilk sahibi değilseniz bence 30-40 TL için değmez yağ filtresinide değiştirin. Ben 1.000 Km bakımına geçen ay 200 Tl verdim (Orjinal Yağ filtresi + 3 litre castrol trizone yağ + işçilik )

Motosikleti
    İnazuma
    Bazı dengesiz servisler ilk 1.000 km de yağ filtresini değiştirmiyormuş. Motorun ilk sahibi değilseniz bence 30-40 TL için değmez yağ filtresinide değiştirin. Ben 1.000 Km bakımına geçen ay 200 Tl verdim (Orjinal Yağ filtresi + 3 litre castrol trizone yağ + işçilik )
    ben de 1000 km bakımını yaptırdım ve aynı şeyler değişti (yağ filtresi 3lt yağ tabi işçilik) ancak bana 290 tl fatura çıkardı ankara ulusan! 1000 km bakımını yaptıran başka arkadaşlar var mı?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı bortchu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de 1000 km bakımını yaptırdım ve aynı şeyler değişti (yağ filtresi 3lt yağ tabi işçilik) ancak bana 290 tl fatura çıkardı ankara ulusan! 1000 km bakımını yaptıran başka arkadaşlar var mı?

290 çok uçuk bir rakam yahu bu adamlar herhalde para kazanamadığı için bakımlara yüklenmiş...fatura detayını yazabilirmisin..3 litre yağ bir hava filtresi kaç kuruş işçilik kaç kuruş çok merak ettim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Eskisehir Suzuki yetkili servisinde 150 tl ye yaptirdim 1000 bakimini, yag ve yag filtresi degisimi yapildi, zincir kontrol edilerek yaglandi bir kac yerini kontrol etti gevseme ihtimaline karsi, demekki standart bir fiyat yok (yag ipone kullanildi)
    mete_han bunu beğendi.

S.a arkadaşlar bir sorum olacaktı ben CBF 150 kullanıcısıyım herşeyinden çok memnunum fakat rampası çok zayıf heleki rüzgarlı havalarda. bu yüzden inazuma düşünüyorum. İnazumanın yokuş performansı nasıldır. Tekeriniz Düz Bassın...

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı CBFF150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar bir sorum olacaktı ben CBF 150 kullanıcısıyım herşeyinden çok memnunum fakat rampası çok zayıf heleki rüzgarlı havalarda. bu yüzden inazuma düşünüyorum. İnazumanın yokuş performansı nasıldır. Tekeriniz Düz Bassın...
    Bende de inazuma öncesinde cbf 150 vardı.Yokuş ve uzun yol performansındaki düşüklükten dolayı değiştirmiştim.Zaten 150cc motor,çok aşırı bişeyler beklememek lazım.Yokuş çekişi gerçekten cbf150'ye göre çok farklı.
    Araçlara yol vermek zorunda hissetmiyosun kendini.Nasılsa motor deli gibi çekiyo yokuşta

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

Alıntı fuatcemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar

5ooo bakımı geldi çattı.

tesekkurler.
    5000 bakımında sadece yağını değiştiler.Ve zincir bakımı yağlaması vs. gibi küçük işleri yaptılar.
    Maslak Yücel Motor'da yaptırdım bakımı.Toplamda 95 lira aldılar.
    Asıl maliyetli bakımları 10000 ve katlarınadaki bakımlar oluyo inazumaların.10000 bakımına 330 lira vermiştim örneğin aynı serviste.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Arkadaşlar Merhaba ,

Inazuma dünyasında yeni olduğum için ara ara soru sormak durumunda kalıyorum. Ben 250F var bu motor için topcase taktırmak istiyorum çantaları araştırdığımda 40 lt. bir çantanın uygun olacağını düşündüm bunun için öncelikle taşıma demiri taktırmam lazım daha sonrası için yan çantata taktırabilirim eğer uzun yol yaparsam diye. Şimdi istanbul civarında bu taşıma demirini nerde uygun ve kaliteli yaptırabilirim sizin tavsiye edeceğiniz yerler veya ustalar varmıdır. Bu taşıma demirleri sonrasında her çantayı kullanabilirmiyim şimdi shad aldım sonra givi aldım onuda kullanabiliyormuyum. Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı endoramax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba ,

Inazuma dünyasında yeni olduğum için ara ara soru sormak durumunda kalıyorum. Ben 250F var bu motor için topcase taktırmak istiyorum çantaları araştırdığımda 40 lt. bir çantanın uygun olacağını düşündüm bunun için öncelikle taşıma demiri taktırmam lazım daha sonrası için yan çantata taktırabilirim eğer uzun yol yaparsam diye. Şimdi istanbul civarında bu taşıma demirini nerde uygun ve kaliteli yaptırabilirim sizin tavsiye edeceğiniz yerler veya ustalar varmıdır. Bu taşıma demirleri sonrasında her çantayı kullanabilirmiyim şimdi shad aldım sonra givi aldım onuda kullanabiliyormuyum. Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Merhaba ,
    Eğer sorunun cevabını bilebiliyosam seve seve her zaman cevaplarım.Burdaki arkadaşlarda aynı zaten saolsunlar.
    250F normal inazuma ile aynı diye biliyorum sadece ön kısmı biraz daha kapalı.Arka kısmındaki demir zaten üzerinde bulunmuyor mu ?
    Motoru aldığımda ilk başta orjinal çantası 33 lt olan vardı.Sonrasında bendeki Shad45 litre çantayı taktık.Arka taşıma demirinde yeni bi kaç delik açılarak çantayı monte edebildik.Herhangi bir çantayı rahatça takabilirsin diye düşünüyorum.

yusufbaris hocam teşekkür ederim.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Sağolasın tam anlamak için soruyorum şimdi benim arkaya çanta takmak için herhangi bir ek demir e ihtiyacım yok gittim çanta aldım birde tabla (ismi bu olması lazım) bu demirin üstüne delik deldirdim ve tabla'yı bunun üstüne koyduk ve çantada tabla üzerine.

Bu doğrumudur çünkü ben bir çok motosiklet dükkanı gezdim hepsine modelini söyledim ama hepsi demir olması lazım deiyor belki bilmedikleri içindir ama bu kadar yaygın bir motorun bu özelliği bilinmememsi bana çok mantıklı gelmiyor. Peki yan çantada durum nedir ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)