Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Alıntı refree78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşalar 4 motor arasında kaldım pulsar 200ns,inazuma ,sym wolf ve honda crf 250l .tarz olarak crf 250 farklı ama daha kullanışlı eğlencelibir alet..pulsar 145kg ile kullanışı kolay olsa gerek;sym fiyatı uygun;inazuma mavi rengi ile kalite kokuyor ama 184 kg.
    ne önerirsiniz?
    Acemiysen, fiyat konusuna duyarlıysan, boyun kilon da fazla değilse sym wolf işini görür. Hiç düşünmeden al derim. Yok ben biraz daha kalıplı, daha kaliteli, daha rahat, ama alırken ve kullanırken biraz daha masraflı motor alayım, uzun yıllar kullanayım diyosan inazumayı öneririm. Diğer alternatifler varken Pulsar'a yanaşma derim. CRF de alternatif ama farklı kulvarda, kullanmadığımdan birşey diyemem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı evural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acemiysen, fiyat konusuna duyarlıysan, boyun kilon da fazla değilse sym wolf işini görür. Hiç düşünmeden al derim. Yok ben biraz daha kalıplı, daha kaliteli, daha rahat, ama alırken ve kullanırken biraz daha masraflı motor alayım, uzun yıllar kullanayım diyosan inazumayı öneririm. Diğer alternatifler varken Pulsar'a yanaşma derim. CRF de alternatif ama farklı kulvarda, kullanmadığımdan birşey diyemem.
    arabam var şehir içi kullanımı ve hafta sonu zevki için motor alacağım.içimde bir uhtedir .benim için en rahat ve masrradao,evladiyelik motor almak.bir de wolflwrin kazası fren ve lastiklerinden mi ileri geliyor

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    Bulusma falan oluyor mu inazumacilar arasinda

Alıntı okan.turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kiziltoprak mototas mi ne vardi onlarda da vardi test motoru sanirim. Metrobusle gidince yurume mesafesi. Cok uzak diye dusunmemek lazim. Illaki bi test etmek lazim almadan once
    Mototaş ile görüştüm ellerinde test motoru olduğunu söylediler ve istediğim zaman gidip test edebileceğimi söylediler..Ancak avrupa yakasında olduğum için nasıl gidileceği hakkında pek bilgim yok yardımcı olabilecek biri varmı acaba?

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    Alıntı rimbaud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mototaş ile görüştüm ellerinde test motoru olduğunu söylediler ve istediğim zaman gidip test edebileceğimi söylediler..Ancak avrupa yakasında olduğum için nasıl gidileceği hakkında pek bilgim yok yardımcı olabilecek biri varmı acaba?
    Kardesim cok basit. Metrobuse bin sogutlu cesme olmasi lazim orda in. Zaten fenerbahce stadinin hemen karsisinda. Mavi beyaz bir test motorlari var. Arkadaslar baya ilgili zaten. Ha bu arada batuhanada sahibimdende gordugum bi ilan icin gitmistim motor satilmis. Ilanda 11500 du kaca verdin dedim. 11600 dedi. Bu kadarda salak yerine konmazki insanlar
    rimbaud bunu beğendi.

deepstrong99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125 e
    Mototas ta var demek en kisa zaman da gidip test edicem..Geçen gün pulsari test ettim motorun ivmelenmesi çok hoşuma gitti ayrıca fotolarda gorundugunden daha da kalipli.Benim bindigimde titresim falan hissetmedim..Tel silindirli nihayetinde olabilir biraz..Oturus pozisyonu uzun sure kullanirsan yorucu olabilir sportif cunku..Ben cılız bişey bekliyordum..Inazuma yi da test edeyim bakayım çok merak ediyorum.

Alıntı okan.turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim cok basit. Metrobuse bin sogutlu cesme olmasi lazim orda in. Zaten fenerbahce stadinin hemen karsisinda. Mavi beyaz bir test motorlari var. Arkadaslar baya ilgili zaten. Ha bu arada batuhanada sahibimdende gordugum bi ilan icin gitmistim motor satilmis. Ilanda 11500 du kaca verdin dedim. 11600 dedi. Bu kadarda salak yerine konmazki insanlar
    Facebook üzerinde satılık ilanı vardı inazuma grubunda o motorun yanılmıyorsam 11000 tl ye barış adlı bi arkadaştan almıştı..Tarif için çok sağol kardeşim en yakın zamanda gideceğim deneyimlerimi yazarım tekrardan..

Motosikleti
    Xmax 300
    Foruma resim yükleyen yok mu arkadaşlar? Biraz bakalım.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    istersen bu linke bak. burada çok foto koymuştum ilk aldığımda:

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post3324825

Alıntı evural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foruma resim yükleyen yok mu arkadaşlar? Biraz bakalım.
    tazy21 bunu beğendi.
    === Eğitim Şart ===

dogan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma ile ilgileniyorum
    Merhaba,
    Geçtiğimiz günlerde Kızıltoprak Mototaş a gittim ve Test motorunu test ettim. Öncelikle kendimi şöyle özetlim 1,86 boy 94 kiloyum biraz kalıplıyım yani daha önce Scooter kullanıcısıydım arada vitesli motorlar kullandım (kısa süre için cbr 250). İnazuma yı mototaşda test etme imkanım oldu (Test etmek için kendi kaskınızın yanınızda olması gerekiyormus) Motor öncelikle ağır bi motor, şekil olarak bazı arkadaşlar ön çamurluğunu beğenmemişler sanırım o konuda biraz haklılar fakat yinede fena değil. Görüntü olarak kendini çok belli eden bi motor ve 250 cc gibi durmuyor. Test motoru mavi renk ve uzerinde yaklasık 30 lt arka canta koruma demiri ve orjinal ön cam bulunmaktaydı. Motor konfor olarak çok rahat mi motor çok dengeli üzerindeyken o 190 kilo ağırlığı hiç belli etmiyor. Titreşim yok sadece 10-11 bin devirlere geldiğinde bi titreşim oluyor onun dışında titreşim Sıfır. esneklik olarak motor bana güven verdi açıkcası aralardan geçme konusunda da tereddüt ettirmedi. Gösterge zaten efsane olmuş ne ararsanız var. 100 km civarına cok cabuk ulaşıyor daha yukarısına cıkamadım. Yakıt tüketimi 3,5-4 Lt civarındaymış onu motor sahiplerinden öğrenmek lazım. yaklaşık olarak yarım saat civarı sürmüşüm motoru açıkcası bana 5-10 dk ka gibi geldi çok memnun kaldım. Fiyat olarak beyaz rengini 12.250TL civarına bırakırız dediler pazarlık yapmak şart yani. Ama yinede fiyatı bana biraz yüksek geldi çok almak istiyorum ama malesef bütçem yeterli deil ve ikinci elleri 11-12 arasında oynuyor fark yok yani nerdeyse tabiki ikinci elde + avantaj olarak koruma demiri çanta ve öncam oluyor bunlar tahmini olarak 500 tl gibi bisey tutsa ikinci el az km li motorlarda iş görür.

Arkadaşlar elimden geldiğince açıklamaya çalıştım eger faydalı bir bilgi verebildisem ne mutlu.

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istersen bu linke bak. burada çok foto koymuştum ilk aldığımda:

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post3324825
    ya ben bu yaptığın gezi konusunu görmemişim şimdi gördüm yapmnayın böyle canım çekiyor motosiklet alma işimde uzadı ileri tarihlere şişecek bi yerlerim sonra :D :D @ectuna motosikletimi aldığım gibi ilk işim yanına gelip bu rotayı tekrarlamak bana öncü olacaksın :D söz ver söz ver :-)

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    ne demek daha iyilerini de yaparız hattta beraber

Alıntı tazy21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben bu yaptığın gezi konusunu görmemişim şimdi gördüm yapmnayın böyle canım çekiyor motosiklet alma işimde uzadı ileri tarihlere şişecek bi yerlerim sonra :D :D @ectuna motosikletimi aldığım gibi ilk işim yanına gelip bu rotayı tekrarlamak bana öncü olacaksın :D söz ver söz ver :-)
    === Eğitim Şart ===

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne demek daha iyilerini de yaparız hattta beraber
    belki geç olacak ama ben inazuma'yı alacağım gözüm pulsar'a wolf'e de kaysa inazuma benim kaderimde var :D bu yüzden bekleyeceğim biriktireceğim alacağım seni inazuma :D sonra binicem sırtına ... :-P

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-suzuki-inazuma-2014-beyaz-full-aksesuar-168919952/detay

İstanbulda olsa İlgilenilecek bir motor..

metheav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Motor bana ait doğan bey. İlgilisine tertemiz bir araç. Çok arıyan soran oluyor. Ya scooter takas yada ısınamadığım arabalarla takas yapılıyor. Nakit değilde kredi kartıyla yapılırsa istanbuldan dahi gelebilirim diyenler var. Nakite 11.500 teklif edenler var. Maşallah herkes farkında kaliteli ve binilecek motor olduğunun. İhtiyaç nedeniyle satılığa çıkardım. Yalnız istediğim rakamı bulamazsam artık araba işini daha sonraya bırakıcağım. Taksi, kiralık araba v.s devam ederim. Japon sonuçta durdukça değerleniyor. Her geçen sene önce ki senesinden 500 1000 arası minimum oynuyor.
    Alıntı dogan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-suzuki-inazuma-2014-beyaz-full-aksesuar-168919952/detay

İstanbulda olsa İlgilenilecek bir motor..

Motosikleti
    Alıntı metheav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor bana ait doğan bey. İlgilisine tertemiz bir araç. Çok arıyan soran oluyor. Ya scooter takas yada ısınamadığım arabalarla takas yapılıyor. Nakit değilde kredi kartıyla yapılırsa istanbuldan dahi gelebilirim diyenler var. Nakite 11.500 teklif edenler var. Maşallah herkes farkında kaliteli ve binilecek motor olduğunun. İhtiyaç nedeniyle satılığa çıkardım. Yalnız istediğim rakamı bulamazsam artık araba işini daha sonraya bırakıcağım. Taksi, kiralık araba v.s devam ederim. Japon sonuçta durdukça değerleniyor. Her geçen sene önce ki senesinden 500 1000 arası minimum oynuyor.
    Merhabalar, Motorunuz gerçekten güzel görünüyor fakat benimde herkesin olduğu gibi maddi sıkıntım var yani biraz nakit gerisi kredi kartı şeklinde düşünürdüm buda hiç kimseye uymayacağı için 2015 i beklicem hayırlı satışlar..

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Dün ilk defa eşimle beraber inazuma ile Bursa dan Mudanya Trilye falan uzun bir gezi yaptık, daha önceki motorum tvs apache idi, eşim motorlardan hiç anlamaz fakat inazumanın önceki motora göre araba gibi rahat olduğunu söyledi, önceki motorda titreşimden ayaklarının uyuştuğunu belinin böbreklerinin ağrıdığını söyledi, inazumada hiç rahatsız olmamış , garibim ilk kez apache ye bindiği için daha önce bütün motorları aynı zannediyormuş.
    metheav bunu beğendi.

metheav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Kredi kartıyla malesef yapamıyorum...

İkinci el inazuma fiyatlarının sahibinden.com da bazı iyi ve güzel motorların yanında kazalı, ve/veya hor kullanılmış olsa dahi çok yüksek yazılıyor olması bu motosikletin diğer tüm SUZUKİ lerde olduğu gibi gerçek piyasa değerini bulamayacağını gösteriyor. Ülkemizdeki 2. el motosiklet piyasasını anlamak mümkün değil. Sıfırından yüksek bedeller yazılıyor. Bu orta ve uzun vadede inazuma ile ilgili bir önyargının oluşmasına ve benim gibi satın almayı düşünen insanların mesafeli durmasına yol açar. Bence ilk günlerdeki enerjisini kaybetti inazuma. Tüm bu sebeplerden dolayı..Bu kadar tam kıvamında kaliteli güzel bir motor Türk kullanıcısının elinde 10 a alırım 11 e satarım kafasıyla durağan ve tuhaf bir sürece girdi.

Bugune kadar sattığım hiçbir motora sıfıra yakın fiyat istemedim. Sıfır sıfırdır 2. el ikinci eldir. Bütçesi sıfır motor almaya yetmeyen arkadaşlar inazumadan hızla uzaklaştılar. Ve size şunu söyleyebilirim otomotiv sektöründe uzun yıllar deneyimi olan biri olarak. İkinici el piyasası stabil olmayan dengesiz olan her marka/tip taşıt bir süre sonra hızla düşen bir satış grafiği ile tanışacaktır.

Motosikleti
    Xmax 300
    Bugün puig ön cam aldım. Montajı basit görünüyor. Eve gidince kendim takmaya çalışacağım. Bu cam motorun tipini çok güzelleştiriyor bence, diğer camlara bir türlü ısınamadım. Rüzgar sorunundan da bir nebze kurtulurum inşallah. Darısı motor koruma demirinin başına diyorum.

Esas yokluğunu çektiğim şeyse çanta. Ama çantalı inazumayı da görsel olarak iyi bulmuyorum. Herhalde sırt çantasına devam edeceğim hammal gibi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)