Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    2013 model inazuma'nın liste fiyatı şu anda 11450. 2014 modellerde fiyat 12000den aşağı olmayacak, mutemelen 12500 olur. gw250s modeli geldiği durumda -ki geleceğini sanmıyorum ama- 2015de gelecek ve fiyat kesin olarak 2014 modell fiyatının üzerinde olacak. ayrıca gw250s modeli yarım grenajlı bir model ki bunu da fiyata eklerler. kur da anormal yükseldiğine göre 15000 yorumunu yapan arkadaş doğru tahmin yapmıştır. bu durumda fiyat konusunda sıkıntısı olan Suzuki TR'ye yazsın, fiyatlar buradan belirlenmiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Bakimlari hakkinda bilgi verebilirmisiniz?
    Yag kac km degistiriyor?
    Yag flitresi(2 motor yagi degisiminde degismesi gerekir diye dusunuyorum)
    Buji kac km?
    Hava filitresi kac km?
    On cam,3 lu canta,orta ayak ekipmanlari ortalama ne kadar

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakimlari hakkinda bilgi verebilirmisiniz?
    Yag kac km degistiriyor?
    Yag flitresi(2 motor yagi degisiminde degismesi gerekir diye dusunuyorum)
    Buji kac km?
    Hava filitresi kac km?
    On cam,3 lu canta,orta ayak ekipmanlari ortalama ne kadar

Selam sorularinizin bana dusen kismini cevaplayayim kisaca,
    inazuma orta sehpa 150 tl,koruma demiri 170 ,arka canta tasiyicisi 150,yan canta tasiyicilari 160 dir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:07 ----------

Www.irfmotor.com

web adresimden urun incelemesi ve gorsel bilgiye ulasmaniz mumkundur.
    fz6_fazer bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    irfan hocam tesekkurler,bakim hakkinda bilgisi olan varmi?

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar.. inazuma şu an gerçekten kaliteli vede uygun dişli istiyor kanımca 10,000 devirde ortalama 123-125 km lerde seyrediyor zaten 11 binde redline giriyor bu devirler bence bu motosiklet için çok fazla, tork sym wolf ile kıyaslandığında bariz fazla sym weolf arka dişlisi 36 suzuki inazuma 46 diş sayısına sahip , konuya hakim arkadaşlar sayısal değerleri hesaplayıp doğru sonuca ulaşabilirler ben motor ustası değilim sadece her iki modelide uzun km ler kullanma fırsatı buldum gördüğüm eksikleri yazıyorum , dişlli olayını halledecek kişiliğine ,tecrübesine inandığım bir arkadaşımız vardı hatta burayada üyedir (samet ağır) ama yapılan yorumlar yüzünden vazgeçti ve bu konu inanın çok konuşuldu , uzun yıllar motisiklet kullanmış bir inasanım inazumada gördüğüm eksiği söylüyorum , bu arada fikirler 2 bölündü yapan mühendis onu boşyere 46 diş yapmamış vs .vs. gibi bir sürü yorum ..
    o yüzden herkezin rengi ve zevki farklıdır 250 cc diye 130-140 yardıracağı diyen ada için şu anki mevcut dişli kanımca motor ömrünü yemekten başkası değildir ve bu durum doğruca yakıt ekonomisinne yansımaktadır ,atıyorum neyse işte 3-5 diş küçültülmesinin motor vites aralıklarının uzamasına motorun biraz daha rahatlamasına, son hızının artmasına ama aynı zamanda torktanda kayıp olması anlamına gelir , önce bizim beklentimiz nedir ? sorusuunun cevabını bilmek lazım.

şu an inazuma kullanıyorum ve motor yaklaşık 1 ay bende kalacak şayet inazuuma kendi motorum olsaydı yemez ,içmmez dişliyi küçültürdüm bu benim fikrim zaten kendim tüy siklet adamım ve bun inazmanın hissedeceğini sanmıyorum tabi bu benim fikrim.

amacım burada teknik ders vermek değil sadece mevcut tecrübelerime dayanarak söylüyorum.. işi iyi bilen üstadlar elbette bir şeyler karalayacaktır buraya

ama onun dışında firenleme ve duruş kabileyeti,dengesi, viraj hakimiyeti,tasarımmı, estetiği,konforuuyla hakkaten bir çok makinada bulamayacağınız rahatlığı sunmakta .

öte yandan uzun zamandır inazuma için bir şeyler yazmıyordum ve 2014 yaz sezonuna yetiştirmek amacıyla şu an inazuma aksesuar seti üretimine başlamış bulunmaktayız

peki neler olacak inazuma için?

mevcut ilk dönem yapılmış olan arka çanta taşıyıcısı güncellenerek daha estetik ve yine kappa k 21 lt. lik çanta taşıyıcılarına bağlantı uyummlu yapılacak, orta sehba üretiminde çalışmalar sürüyor, yan çanta taşıyıcıları için lazer kesim ve ölçülendirmeleri bir kaç güne hazır olacak, koruma demirinde değişiklik yok çünki düşme ve kaza testlerinden geçip çıkan neticeleri gördük , bu konuda her şeyin düşündüğümüz gibi olması sürpriz olmadı ,tüm bu aksesuarların üretiminden sonra ayrıca zaten orjinal egzostları dış yüzeyini egzostu koruyan parçaya yine egzostları tamamen koruma çizilme ve darbelere karşı koruyacak muhafaza yapılacak,

ben acemiyim ne olur ne olmaz ya düşersem korkularına son vereceğim gönül rahatlığıyla kendi canınızı düşünerek motoru düşünmeyeceksiniz , yani inazumayla sıkı bir yolculuk yapacağız epey sırdaş olacağız durum bunu gösteriyor , hepsinden ziyadesi bunlar euro, yada yüksek fiyatlardan olmayacak , bu güne dek neyi istediysek hepbirlikte hayata geçirdik bunlar vaad değildir taki ne zamman inazua tam konfor ve güzevnliğe ulaştı sonra rahat bir nefes alabiliriz , böyle diyorum çünki bende motosiklet sürücüsüyüm ve benimde motorum herkezinki gibi değerlidir amma sizlerde değerlisiniz .

klavyemde bazı harflerim tam basmıyor af buyurun tekrar gözden geçirsemde gözümden kaçan yazım hataları için özür

detaylar ve bilmeyen arkadaşlarımız için resmi web sitemden ürün incelemeleri yapabilirsiniz , içiniz rahat olsun onların GIVI si KAPPASI varsa sizinde irfan ustanız var, kalın sağlıcakla kazasız sürüşler hepinize...

www.irfmotor.com

rünleri inceleyebilirsniz....
    İrfan hocam dişli konusunda sana katılıyorum. Moturum 14000km de bunun %90 ıda istanbul-kocaeli arasında e-5 üzerinde yapıldı ve bu 14000km boyunca tek çektiğim sıkıntı motorun son süratı ve son süratı yaparken çevirdiği devirin verdiği rahatsızlık oldu.

Kısmetse bu hafta başiskele ye taşınıyorum. Taşınma işini hallettikten sonra yakın bir zamanda seni ziyaret edip eğer senin içinde uygunsa dişli olayını tekrar canlandırmak isterim. Bu konu ile ilgili birkaç yabancı forumda yapılmış uygulamalar var. Ben kısa zamanda bir sonuca ulaşabileceğimizi düşünüyorum.
    piyanist_irf bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan hocam dişli konusunda sana katılıyorum. Moturum 14000km de bunun %90 ıda istanbul-kocaeli arasında e-5 üzerinde yapıldı ve bu 14000km boyunca tek çektiğim sıkıntı motorun son süratı ve son süratı yaparken çevirdiği devirin verdiği rahatsızlık oldu.

Kısmetse bu hafta başiskele ye taşınıyorum. Taşınma işini hallettikten sonra yakın bir zamanda seni ziyaret edip eğer senin içinde uygunsa dişli olayını tekrar canlandırmak isterim. Bu konu ile ilgili birkaç yabancı forumda yapılmış uygulamalar var. Ben kısa zamanda bir sonuca ulaşabileceğimizi düşünüyorum.

her zaman beklerim

arkadaşlar bu arada inazuma 2014 e ful aksesuar olarak girmiş bulunmaktadır tüm camiaya hayırlı olsun....

www.irfmotor.com
    seyyid47, Cem68, fz6_fazer ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CB500 F

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    arka dişliyi ufaltıp uzun yolda devir azaltabilirsiniz ama şehir içi kötü olur. 1 ön dişli yaklaşık 4-5 arka diş farkeder. bu tip bir değişiklik düşünüyorsanız ön dişliyi de dahil etmek daha etkili olur. ama şahsi fikrim şehiriçi de kullanıyorsanız arka dişliyi ufaltmayın tam tersi ön dişliyi ufaltın çekişi artsın yormayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

www.gearingcommander.com diye bir site var burda hesap kitap model modifiye etkisi var. girin bi kurcalayın

Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Youtube videolarında 8600 devirde 120 yaptığı görülüyor. 10binden sonra 140 üzeri oluyor diye gördüm. 120'de kaç devir olduğunu paylaşabilir misiniz?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağustos ayında alacam ben galiba. Süpriz olursa temmuzdada alabilirim. İrfan abimi 2 ay daha bekletecem. Çanta aparatı için.
    Sarktı, sarktı bugünlere geldi. Yaktın beni hero. Zmr veya implus getirsen alacaktım işte.

Motosikleti
    Artık KTM Duke 200
    İrfan Abi,
    Yanlış hatırlamıyorsam bir aralar KTM Duke 200 için motor koruma demiri projen vardı...Gelişme varsa ben talibim. Saygılarımla.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Artık buralarda takılacam. 130 km de benzin ibresi 2 çubuk düştü. Düzde 135, rampa aşa 150. 151 de kesiciye düşüyor. İnazuma aldım. 10 aylık. 10 binde. Mugladan bodruma getirdim. Yagan yagmur cabası. Tulum giydim. Bide çizme. Islanmadım. Konfor 10 numara. Titreşim minimum. Viraj kabiliyeti çok iyi. İrfan abinin koruma demiri yere sürtecek nerdeyse.selamlar.

Motosikleti
    Alıntı ErtugrulGazi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan Abi,
    Yanlış hatırlamıyorsam bir aralar KTM Duke 200 için motor koruma demiri projen vardı...Gelişme varsa ben talibim. Saygılarımla.

evet haklısın ertuğrulcum ktm duke hala gelecek gelirse model çıkartacağız , motosiklet olmadan taktir edersinizki model çıkarmanın mümkünatı yoktur , bu iş telefonda terziye elbise diktirmeye benzer nasip bakalım bir sürü model var bir sürü mağdur

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

Artık buralarda takılacam. 130 km de benzin ibresi 2 çubuk düştü. Düzde 135, rampa aşa 150. 151 de kesiciye düşüyor. İnazuma aldım. 10 aylık. 10 binde. Mugladan bodruma getirdim. Yagan yagmur cabası. Tulum giydim. Bide çizme. Islanmadım. Konfor 10 numara. Titreşim minimum. Viraj kabiliyeti çok iyi. İrfan abinin koruma demiri yere sürtecek nerdeyse.selamlar.

hayırlı olsun ademcim en sonunda buldum doğru yolu diyorsun yani
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Sagol irfan abi. Üstündeki motor koruma demiri senin eserin. :-D

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    hayırlı olsun ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun ...
    En iyisi sizin olsun. Sagolun.

Motosikleti
    Artık KTM Duke 200
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet haklısın ertuğrulcum ktm duke hala gelecek gelirse model çıkartacağız , motosiklet olmadan taktir edersinizki model çıkarmanın mümkünatı yoktur , bu iş telefonda terziye elbise diktirmeye benzer nasip bakalım bir sürü model var bir sürü mağdur [COLOR="Silver"]
    İrfan Abi, özlemle bekliyoruz. Yakın olsam yanına gelir giderim beraber çıkartırdık demirleri ama mesafe ilişkilere hep zarar veriyor...
    Saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

Hayırlı olsun motorun. Allah kaza bela göstermesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:32 ----------

Hayırlı olsun motorun. Allah kaza bela göstermesin.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Amin. İnazuma sahiplerinin içinde ön dişliyi bir diş büyüten varmı? İrfan abi bu konuda bişeyler yazmıştın ama herhangi bi çalışman varmı?

İkinci el İnazuma almak istiyorum satmak istiyen arkadaşlar irtibata geçerlerse sevinirim. Saygılarımla...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)