Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı apophis2026 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012cbf 150 yi 5000 km kullandıktan sonra nisan 2013 te inazumaya geçtim;
    1.cbf den sonra son hız,hızlanma,çekiş,oturuş filan çok iyi (şu an 5000 e geliyorum)
    2.yakıt 180 krş , basarsan 220 krş ta yaktırabilirsin.
    3.kilo 200+ben= 300kg
    4.yaş 49 beni bile gaza getiriyor.
    5.Ama tarzım değil,yaza satılık F650 Gs ye geçerim diye düşünüyorum.(adem80 inazumalanmadıysan not al)
    6.lastikler fiyasko değiştirmek lazım.
    7.143 leri gördüm,aksesuar ve kilom nedeniyle 150 lere çıkamıyor.....
    8.hergün 10 km işe gidip geliyorum,arabayı boşadım...
    9.1000 lira aksesuar pahalı ama aldık işte.....
    10.iyi iyi bu iyi
    şimdi bi para geçecekti elime, geçmedi. Sıfır inazuma düşünüyodum olmadı. Şu an para biriktirmeye başladım. Malum ocak ayında bajaj 200 ns, hero honda karizma falan gelecek. Bu ikisinin sıfır fiyatları bi belli olsun, duruma göre ya bu ikisinin sıfırını ya 2 ci el cbr 250 (8 bin tl civarı) düşünüyorum. Sahibindende 9.5 tan aşağı inazuma yok. Demişsin yaza satılık diye. Ben mt deyim hep. Bana satılık olunca buradan ulaşırsın abicim. Değerlendiririz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki GW250 Inazuma
    Cbr'larin ortalama ikinci el degeri 8000 inazumanin su an bircogu daha bir yasini doldurmamis oldugu dusunulurse ve bir cogunun da km'si 10000'nin altinda oldugu dusunulurse bence 9000 normal cbr'a 8000 veriliyorsa ikinci elde inazumaya 9000 tl de verilir.(Temiz olanlari kastediyorum).

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    9500 den aşa 2 ci el inazuma yok.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 - Ağırlık arttıkça yol tutuş iyileşmez.
    2 - Ağırlıkla motor ömrünün de ilgisi yoktur.
    3 - Ağırlıkla son hızın da çok ilgisi yoktur.
    4 - Bahsi geçen kantar bence yanlış gösteriyor.

Sonuçta Inazuma kullanıcılarının tümü motorun hızlanmasından, gidişinden memnunlar. O zaman ağırlık tartışmasının da bir önemi kalmıyor.

eğer arka tekerin boyutu ince ise iki kişi ile tutuş iyileşir. Başımızdan geçenleri söylüyoruz sallamıyoruz ki! tek kişi ile yatarken kaydığım yolda iki kişi ile yattığımda kayma olmuyor. Hava şartları aynı, yolun sıcaklığı dahil. Tabi inazumanın tekeri oldukça geniş olduğundan senin 1. maddede bahsettiğin geçerllik kazanır.
    2. maddeye kesinlikle katılamam. Şöyle düşün. içeride silindir duvarlarına dayanarak işleyen pistonlar var. silindire ne kadar benzin gönderirsen motor o kadar kısa sürede hızlanmak isteyecektir. şayet ağırlık fazla olursa araçta hızlanabilmek için gömleğe daha fazla basınç uygulanacaktır bu kaçınılmazdır. Uygulanan basınç zamanla gömlekten ve piston çevresindeki segamanlardan yer dolayısıyla bu parçaların değişimi biraz daha erken tarihe alınmış olur. istediğiniz ustaya sorabilirsiniz.
    3. maddeye gelince buna hiç kimse inanmaz zaten bunun için ayrıca yorum yapmak gerekmez.sadece şunu söyleyelim altımızda 600 cc lik motor yok ona göre yorum yapmak gerekir.
    son cümlede kullanıcıların tümünün hızlanmasından gidişinden memnun olduklarını söylüyorsun bütün satılmış inazumaların sahiplerini tanırcasına. Cümle şu kelimeyle düzeltilirse daha açık olur "tanıdıklarım". oysa benim tanıdığım inazuma sahipleri cbr 125'in dahi kendilerini rahatlıkla geçmesinden yakınmıştır.

-TAN- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inazuma
    kedi ciğer mundar , anlayan anladı

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer arka tekerin boyutu ince ise iki kişi ile tutuş iyileşir. Başımızdan geçenleri söylüyoruz sallamıyoruz ki! tek kişi ile yatarken kaydığım yolda iki kişi ile yattığımda kayma olmuyor. Hava şartları aynı, yolun sıcaklığı dahil. Tabi inazumanın tekeri oldukça geniş olduğundan senin 1. maddede bahsettiğin geçerllik kazanır.
    2. maddeye kesinlikle katılamam. Şöyle düşün. içeride silindir duvarlarına dayanarak işleyen pistonlar var. silindire ne kadar benzin gönderirsen motor o kadar kısa sürede hızlanmak isteyecektir. şayet ağırlık fazla olursa araçta hızlanabilmek için gömleğe daha fazla basınç uygulanacaktır bu kaçınılmazdır. Uygulanan basınç zamanla gömlekten ve piston çevresindeki segamanlardan yer dolayısıyla bu parçaların değişimi biraz daha erken tarihe alınmış olur. istediğiniz ustaya sorabilirsiniz.
    3. maddeye gelince buna hiç kimse inanmaz zaten bunun için ayrıca yorum yapmak gerekmez.sadece şunu söyleyelim altımızda 600 cc lik motor yok ona göre yorum yapmak gerekir.
    son cümlede kullanıcıların tümünün hızlanmasından gidişinden memnun olduklarını söylüyorsun bütün satılmış inazumaların sahiplerini tanırcasına. Cümle şu kelimeyle düzeltilirse daha açık olur "tanıdıklarım". oysa benim tanıdığım inazuma sahipleri cbr 125'in dahi kendilerini rahatlıkla geçmesinden yakınmıştır.
    yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim yaa.. cbr 125 nasıl olurda RAHATLIKLA inazumayı geçer.. inazuma dediğin makına 151-152 km hızda kesiciye giriyor. girmese eğer 165e kadar yolu var diye tahmin ediyorum. kaç kişi cbr 125 ile 150kmyi geçmiş de RAHATLIKLA inazumaları tokatlamış????
    TRANSALP XL700

rebelrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    https://www.facebook.com/groups/6913...added_to_group
    bir sure önce kurmus oldudumuz 250 CC MOTOSIKLET KULLANICILARI facebook grubun da marka model farketmeksizin tum 250 cc segmenti kullanicilarini davet ediyoruz
    grubun amaci guzel etkinlikler yapmak, bu segmenteki kullanicilar arasinda bilgi alisverisini saglamak,almak yada satmak isteyen arkadaslara yardimci olmak,kisacasi motosiklet sevdasini hep beraber yasamaktir herkese iyi forumlar kazasiz belasiz bol gunesli gunler dileriz

250 CC MOTOSIKLET KULLANICILARI GURUBU
    2006 mondial mct 250 2009 hyosung gtr 250r 2010 kawasaki ninja 250r 2012 kawasaki ninja 250r

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı -TAN- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kedi ciğer mundar , anlayan anladı

aynen katılıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim yaa.. cbr 125 nasıl olurda RAHATLIKLA inazumayı geçer.. inazuma dediğin makına 151-152 km hızda kesiciye giriyor. girmese eğer 165e kadar yolu var diye tahmin ediyorum. kaç kişi cbr 125 ile 150kmyi geçmiş de RAHATLIKLA inazumaları tokatlamış????
    cbr 125 inazumayı rahatlıkla geçsin bırak rahatlıkla geçmeyi zorluya zorluya bile geçsin inazumayı orda yakarım.....
    dental_land bunu beğendi.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    ya internet dünyasındayız açın youtube u bir kaç cbr 125 top speed videolarını izleyiverin!!!
    Bir de kesiciye giren makina kendini belli eder. hemen hızını geri çeker. 154 km lik ız videosunda böyle bir şey yok. devir göstergesi de kendini belli ettirir.
    en basitinden şöyle : http://www.youtube.com/watch?v=iW9YrwwRS6k
    http://www.youtube.com/watch?v=TH8wW1sPQaY

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    ya internet dünyasındayız açın youtube u bir kaç cbr 125 top speed videolarını izleyiverin!!!
    Bir de kesiciye giren makina kendini belli eder. hemen hızını geri çeker. 154 km lik ız videosunda böyle bir şey yok. devir göstergesi de kendini belli ettirir.
    http://www.youtube.com/watch?v=TH8wW1sPQaY
    bana videolarla gelmeyin arkadaşım..ayrıca bu vıdeolardan cbrın ınazumayı rahatlıkla geçtiginimi cıkarıyorsun?? isteyen cbr125 ile gelsin anahtarına kapışırım. ister drag, ister rolling, ister top speed.. (selo motorunu verirsin dimi )
    TRANSALP XL700

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı rebelrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.facebook.com/groups/6913...added_to_group
    bir sure önce kurmus oldudumuz 250 CC MOTOSIKLET KULLANICILARI facebook grubun da marka model farketmeksizin tum 250 cc segmenti kullanicilarini davet ediyoruz
    grubun amaci guzel etkinlikler yapmak, bu segmenteki kullanicilar arasinda bilgi alisverisini saglamak,almak yada satmak isteyen arkadaslara yardimci olmak,kisacasi motosiklet sevdasini hep beraber yasamaktir herkese iyi forumlar kazasiz belasiz bol gunesli gunler dileriz

250 CC MOTOSIKLET KULLANICILARI GURUBU
    200 ccde katılsak sıkıntı olmaz dimi
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    bana videolarla gelmeyin arkadaşım..ayrıca bu vıdeolardan cbrın ınazumayı rahatlıkla geçtiginimi cıkarıyorsun?? isteyen cbr125 ile gelsin anahtarına kapışırım. ister drag, ister rolling, ister top speed.. (selo motorunu verirsin dimi )

Knka sordugun kabahat motor senin istedigin zaman alabilirsin

Kapisma dedinmi benim isim biliyorsun dobloyo neler yaptigimi

Motordada ayni sekilde
    Knka zuzu icinde kötü amellerim var ninjayi bile sallayacak planlarim var
    Bu sirrimi da kimse ile paylasmiyacam

200-250-300 cc alayina gider yapacam

Motosikleti
    suzuki GW250 Inazuma
    Ben super gazlayan biri degilim.Ancak 125lik bir makina ile inazuma arasindaki tork farki dunyalar kadardir, inazumada top speed dusuk ancak torku yuksek o yuzden cbr 100e cikana kadar ben 130u gorurum zaten.Cbr'i kullanan arkadas o makinayi yalamis yutmus bir de uzerine performans egsoz falan takmistir, inazumayi ise benim gibi gazlamayan biri kullaniyordur o zaman dediginiz olur ancak normal sartlar altinda imkansizin otesinde dediginiz

Motosikleti
    Alıntı metalgamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben super gazlayan biri degilim.Ancak 125lik bir makina ile inazuma arasindaki tork farki dunyalar kadardir, inazumada top speed dusuk ancak torku yuksek o yuzden cbr 100e cikana kadar ben 130u gorurum zaten.Cbr'i kullanan arkadas o makinayi yalamis yutmus bir de uzerine performans egsoz falan takmistir, inazumayi ise benim gibi gazlamayan biri kullaniyordur o zaman dediginiz olur ancak normal sartlar altinda imkansizin otesinde dediginiz
    hani bir laf vardır ağzı olan konuşuyor,diye o misali adamlar daha inazumayı bırak kullanmayı selesine oturmamışlar gelmişler burda b..k atıyorlar

dedimya cbr ına güvenen gelsin
    en yakın arkadaşımda var ERROR88 nickli arkadaşım ona sorun inazumayı o kullandı iyi biliyor inazumayı

cbr ancak rampa aşağı o süratlere çıkıyor düz yolda değil
    zaten en kötü 125-150 cc motorlar bile düz yolda 100-120 hatta 130 la gidenler var

rampa aşağı 144 basan apache (SBR) arkadaşım var

neyin peşindeşinizki anlamadım ki?
    farzedinki cbr inazumayı geçti ne olmuş,ne geçti elinize

herşey son hız değil
    birazda konfor,rahatlık,güvenlikte önemli
    siz gelmişsiniz alakası olmayan bir motorla sidik yarıştırıyorsunuz

gülüyorum sadece çok cahil kalmışız çok

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Koyduğun videonun bariz yokuş aşağı olduğunu idrak edemedin mi? Düze gelince hemen 120lere düştüğünü görmüşsündür...

125lik yarım supersport görünümlü bir commuter cbr125, limitleri belli. Makinenin ırzına geçmenin manası yok
    sbr bunu beğendi.
    Aptallık En Büyük Günahtır !

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koyduğun videonun bariz yokuş aşağı olduğunu idrak edemedin mi? Düze gelince hemen 120lere düştüğünü görmüşsündür...

125lik yarım supersport görünümlü bir commuter cbr125, limitleri belli. Makinenin ırzına geçmenin manası yok
    yolun yokuş aşağı olduğunu farkettim elbette. peki sen cümlelerimi iyi idrak edebildin mi? en basitinden bir video paylaşıyorum bu videoda inazuma yı geçti felan diye bi ifade kullanmıyorum. benim yakınımda olan kullanıcıların videosu olmadığı için öylesine cbr ile ilgili hız videosu paylaştım. Bu arada benim savunduğum şey inazumanın motor özelliklerinin hakkını verememesinden yakınmamdır. elbette şift silindirli 250 cc lik bir makinadan bahsediyoruz tabiki 125 cclik makinaya göre zaten daha üstün olması gerekiyor. ancak şu anki konuşmamız hız çerçevesinde kalmalı yoksa konu sapar. İnazuma kullananlara soruyorum: yokuş aşağı da olsa 154 km yi gören veya geçen kaç kişi var. Aleti çok ağır yapmışlar. Elbette İnazuma ya baktığımızda kalite fışkırıyor gibi. Ama makinanın eksik yönlerini de paylaşalım ki sonraki modellerinde bu eksikleri görmezden gelmeyip düzeltmeye çalışsınlar. Bir çok önemli motosiklet şirketleri yetkili elemanlar tayin ederek kullanıcı yorumlarını takip etmekte bilginize. Hiç olmazsa malını daha iyi düzeye taşımak isteyen firmalar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

video ispat demektir. bu videoda hız olarak inazuma ya yaklaştığını görmüşsündür. 125 lik bir motorun ona yaklaşabilmesini kınıyorum ben. cbr 250 yi dile getirmiyorum bile. zaten cbr 125 ile inazuma yı kapıştırmak cbr a haksızlık olur. kapıştıracaksak aynı cc statüsündeki motosikletleri kapıştırmak lazım.

Motosikleti
    CB650F
    1 senedir cbr 125 kullanıyorum fakat şehir içinde hiç birşekilde kullanışlı bir motosiklet değil ki uzun yolda hiç rahat edemiyeceğim kanaatindeyim direk 600 e atlamak yerine bir senede inazumaya bineyim diyorum fakat aklımda bazı sorular var daha önce tartışıldımı bilmiyorum

1.yedek parçaları pahalımıdır sipariş üzerine çok bekletirlermi ?
    2.ufak bir öncam takılıyormu
    3.sü şehir içinde rahat kullanılıyormu yani düşük devirdeyken kendini toparlaya bilirmi atak bir motormu
    4.sü 0-100 ortalama kaç saniye içinde görmekte (yanlış anlamayın cbr 125 fazla performanslı bir motor değil yani düşük devirdeyken kendini toparlamıyor bu yüzden yüksek torka ihtiyacım var gerçekten çok lazım oluyor.)
    5.çift silindirli olmasına rağmen vibrasyon oranı nedir?
    cevaplar için şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 senedir cbr 125 kullanıyorum fakat şehir içinde hiç birşekilde kullanışlı bir motosiklet değil ki uzun yolda hiç rahat edemiyeceğim kanaatindeyim direk 600 e atlamak yerine bir senede inazumaya bineyim diyorum fakat aklımda bazı sorular var daha önce tartışıldımı bilmiyorum

3.sü şehir içinde rahat kullanılıyormu yani düşük devirdeyken kendini toparlaya bilirmi atak bir motormu
    4.sü 0-100 ortalama kaç saniye içinde görmekte (yanlış anlamayın cbr 125 fazla performanslı bir motor değil yani düşük devirdeyken kendini toparlamıyor bu yüzden yüksek torka ihtiyacım var gerçekten çok lazım oluyor.)
    makinada tork arıyorsan tek pistonlulara bakman gerekiyor. Rahatlık açısından daha rahatı yok. neden böyle iddialı söylüyorum. şundan dolayı. altın elbiseli adam ı duymuşsundur. Onun bir programı vardı 250 cc karşılaştırması diye. orada diğer markaların kullancııları inazumanın daha rahat olduğunu ve daha başka özelliklerinin de artısı olduğunu belirttiler. cam takılıyor. ama parçaları çok pahalı ya. orta sehpa bile üzerinde verilmiyor ve para ile satın alınması gerekiyor 400 Tl yi aşıyor. vibrasyon hiç yok, ne vibrasyonu.

Motosikleti
    CB650F
    makinada tork arıyorsan tek pistonlulara bakman gerekiyor. Rahatlık açısından daha rahatı yok. neden böyle iddialı söylüyorum. şundan dolayı. altın elbiseli adam ı duymuşsundur. Onun bir programı vardı 250 cc karşılaştırması diye. orada diğer markaların kullancııları inazumanın daha rahat olduğunu ve daha başka özelliklerinin de artısı olduğunu belirttiler. cam takılıyor. ama parçaları çok pahalı ya. orta sehpa bile üzerinde verilmiyor ve para ile satın alınması gerekiyor 400 Tl yi aşıyor. vibrasyon hiç yok, ne vibrasyonu.
    Altın elbiseli adamı biliyorum barkın abiden bahsediyorsunuz sağol bilgilendirdiğin için

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster

konca cbr 125 in ilk motorundu senin şuan kaç bin oldu? Daha motorda acemisin bence 15 bini devir sonra cbr 125 şehir içinde çok kullanışsız konusunu birdaha gözden geçir bence. Uzun yolda son derece rahat VFR800 gibi touring motorlarda da benzer oturuyorsun unutma..

CBR125 te19 bin oldu şuan altımda oyuncak gibi oldu, çok kıvrak oldukça hafif. 6000-7000 km ye kadar bende seninle aynı şeyi söylerdim büyük ihtimal.

Bu arada cbr 125 inişlerde ve hafif egimde inazuma kovalayabilir ama bu düzde ondan hızlı olduğu ve tokatlayacağı anlamına gelmez.

ben testlerimde 0-100 ü 15 sn civarında yakalıyorum. kabaca inazuma 9.5 saniyede görür.

Cbr 125 iyi hoşda yokuşlarda ve önden gelen rüzgarlarda düşük torkun bedelini ödüyor.

iniş çkışlı, virajlarda yavaşlayıp tekrar hızlanman gereken yollarda (örn antalya -denizli arası) cbr 125 sürücüsü istediği kadar motorunu yalamış yutmuş gözü kara olsa da bi süre sonra inazumayı kaybeder yetişemez.

Yani abartmayalım. 250 cc sıvı sogutmalı bir japon motoru 4 zamanlı bir japon 125'liğe geçilmez

Not: İnazuma kullandım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)