Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Sn.Motoseyyah şu an honda cbf 150 kullanıcısıyım.Motorum henüz 550 kmde.Cbf den sonra bineceğim motor kesinlikle inazuma.Şu an yeni evliyim.Eşim motorla gezmekten çok hoşlanıyor.Ama malumunuz cbf artcı ile performanssız oluyor.İzmir de oturuyorum.Yazın egenin dantel gibi koylarında dolaşmak için tabiki artçımla sollamalarda falan cbf yetersiz kalacak.Fiyat performans açısından uzun uzun bir değerlendirme yaparsanız çok sevinirim.Kazasız belasız sürüşler.Saygılar....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı ByThe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. İnazuma sahiplerine hayırlı olsun diyorum, darısı bizim başımıza.
    Derin araştırmalarıma sonuç olarak İnazuma sınıfında en iyisi olduğuna karar verdim. İnşallah 2014 başlarında bir tane almak istiyorum (aslında şu an gidip almak istiyorum) fakat maddiyat ve kışa başka planlarım var paraya ihtiyacım olacağından bu işlemi Şubat aynı sarkıtıyorum. aklıma takılan bir soru oldu sizlere sormak istedim. İnazuma 250 S çıkacak seneye ve gördüğüm kadarı ile pek te fena değil görüntüsü.

http://www.youtube.com/watch?v=AWHKEfewUBM

ve forumda okuduğuma göre 1,000 veya 2,000 fazla olacak diyorlar sizce verilirmi o fark?
    gösterge kısmı çok boş kalmış grenajla dolmuş, yani gösterge ufak olmuş. Tabi bunlar 2013 modelindeki göstergeyi olduğu gibi buna takmışlar olmaz ki öyle!

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    naked 'e göre performansı düşük olabilir , S 'te 213kg yazıyor ağırlığına

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı BARTUNÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sn.Motoseyyah şu an honda cbf 150 kullanıcısıyım.Motorum henüz 550 kmde.Cbf den sonra bineceğim motor kesinlikle inazuma.Şu an yeni evliyim.Eşim motorla gezmekten çok hoşlanıyor.Ama malumunuz cbf artcı ile performanssız oluyor.İzmir de oturuyorum.Yazın egenin dantel gibi koylarında dolaşmak için tabiki artçımla sollamalarda falan cbf yetersiz kalacak.Fiyat performans açısından uzun uzun bir değerlendirme yaparsanız çok sevinirim.Kazasız belasız sürüşler.Saygılar....
    Inazuma artçı ile çok rahat edebileceğiniz ve seyir halinde diğer dört teker araçlar tarafından ezilmeyecek bir performansa sahiptir.Tüm detaylı bilgileri

https://www.facebook.com/groups/455480161189050/ linkte ayrıntılı ile bulacaksınız
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Merhaba yasim 18. Carsamba gunu inazuma alarak araniza katilmis bulunmaktayim. Inazuma 2. Motorum onceden honda cb125e kullaniyordum. Selami abinin motoru kullandiktan sonra traktor gibi geldi.

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Alıntı TeyfikYavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba yasim 18. Carsamba gunu inazuma alarak araniza katilmis bulunmaktayim. Inazuma 2. Motorum onceden honda cb125e kullaniyordum. Selami abinin motoru kullandiktan sonra traktor gibi geldi.
    hayırlı olsun, kazasız belasız.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    hayırlı olsun hocam güle güle kullan, ben de senin izindeyim cb'den sonraki hayalim inazuma!
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

-TAN- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inazuma
    bende geçen gün bir arkadaşımın CB125 E sini kullandım hakkaten inazumadan sonra feci geldi, çıtayı çok yükselttik galiba, bu motorda biraz durmak lazım yoksa kalite ve rahatlık olarak DL den aşağısı kurtarmaz artık
    TAN TOKDEMIR

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun hocam güle güle kullan, ben de senin izindeyim cb'den sonraki hayalim inazuma!
    Güzel bir seçim Inazuma hakkını vermek lazım. Rahat bir oturuşu / pozisyonu var. Sele yüksekliği bizim gibilere uygun. Göstergeleri gayet hoş. Sağlamlık hissini de veriyor alet; ama, sanki özel bir şey de yok alette.
    Kanımca senin makinanın üstüne; 250cc olmasının getirdikleri dışında, pek bir şey de getirmiyor. Bir de biraz fazla ağırca 185 kg ile...
    Ama onun ötesinde de arada bir şeyler yok ne yazık ki.
    abeciMotoru bunu beğendi.
    Motosikleti; biraz da, geri gitmeyen bir yoldaş olduğu için seviyorum. Hep ileri; ama, hep ileri gidiyor... Geçmişle hesabınız kalmamışsa, tam size göre motosiklet.
    Size göre de; daha keşfedilecek, yaşanacak çok şey varsa, haydi atlayın motosikletinize...

Motosikleti
    Suzuki GW 250 İnazuma
    Merhabalar, motosikletine yeni kavuşanlar ve kullananlar için Allah (c.c) hayırlı eylesin inşaallah.2012 Aralık ayında teslim aldığım ve şu an kullanmakta olduğum Suzuki GW-250 İnazuma motosikletim aksesuar seti takılma işleminden sonra merak ederek kantara çıktığımda tam dolu depo benzinle birlikte 240-KG. olduğunu gördüm.Herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim...

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Alıntı Naci/Suzuki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, motosikletine yeni kavuşanlar ve kullananlar için Allah (c.c) hayırlı eylesin inşaallah.2012 Aralık ayında teslim aldığım ve şu an kullanmakta olduğum Suzuki GW-250 İnazuma motosikletim aksesuar seti takılma işleminden sonra merak ederek kantara çıktığımda tam dolu depo benzinle birlikte 240-KG. olduğunu gördüm.Herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim...
    Nasıl yani? Üzerinde siz de vardınız değil mi?
    Yoksa, taktıkları koruma demiri dökme demirden mi yapılmıştı?
    Nasıl olabilir?
    Motosikleti; biraz da, geri gitmeyen bir yoldaş olduğu için seviyorum. Hep ileri; ama, hep ileri gidiyor... Geçmişle hesabınız kalmamışsa, tam size göre motosiklet.
    Size göre de; daha keşfedilecek, yaşanacak çok şey varsa, haydi atlayın motosikletinize...

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı sodalimon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani? Üzerinde siz de vardınız değil mi?
    Yoksa, taktıkları koruma demiri dökme demirden mi yapılmıştı?
    Nasıl olabilir?
    Üzerinde herhalde. 170 kg falan değil mi o motor? Hadi 15 kg benzin. 185... Benim gibi 90 kg olmadığı için arkadaş kantarı yakayalabilir.

Motosikleti
    Suzuki GW 250 İnazuma
    Merhabalar, evet size çok garip ve ağır gelebilir ama merakımı gidermek için tartıya çıkarttım.Benim gibi düşünüp merak eden Suzuki GW-250 İnazuma kullanıcıları da kantara çıkıp kontrol ederlerse gerçek kiloyu net olarak görmüş olurlar.Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı sodalimon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir seçim Inazuma hakkını vermek lazım. Rahat bir oturuşu / pozisyonu var. Sele yüksekliği bizim gibilere uygun. Göstergeleri gayet hoş. Sağlamlık hissini de veriyor alet; ama, sanki özel bir şey de yok alette.
    Kanımca senin makinanın üstüne; 250cc olmasının getirdikleri dışında, pek bir şey de getirmiyor. Bir de biraz fazla ağırca 185 kg ile...
    Ama onun ötesinde de arada bir şeyler yok ne yazık ki.
    Ben bunu onceden de soyledim cok ozel olsun farkli bir motor olsun diye arayanlara uygun bir motor degil bence inazuma.Inazuma motorda istenilen seyleri bazen asgari bazen de azami olcude verebilen bir makina ama inazuma cok farkli bir makina amanin aman diyemez kimse.Inazuma alanlarin(ben de dahil) hepsi bundan memnun en azindan ben forumlarda bunu gordum.

Motosikleti
    suziki inazuma
    merhabalar bir aylık inazuma kullanıcısıyım forumlarda yazılan bir sürü asılsız uydurma yazıyı görünce ki yazanların çoğu inazumayı uzaktan yakından görmemiş kişiler.birşeyler yazma ihtiyacı hissettim yada ukalalık yapmak nasıl değerlendirirseniz.öncelikle ben 48 yaşında birçok motorsiklet marka modelinde 20 yıllık tecrübesi olan bir arkadaşınızım.gelelim inazumaya görüntüsü gayet güzel tok bir görüntüsü var tabi bana göre göreceli bir durum özellikle sesine bayıldım kalitesi on numara şanzıman geçişleri harika oturuşu rahat ivmelenmesi ve çekişi gayet tatmin edici kullanımı oldukça rahat bir saatlik turlamadan sonra neredeyse hiç yorgunluk yok yakıt çok iyi bence rodajda 16 kuruş,yaktı ben henüz tam gaz yapmadım 125e kadar çıktım 7500 devirde 100ü görüyor şu an motorum 1000km de ilk bakımı yapıldı 130tl.motor çok heybetli duruyor görenler 600 cc mi diye soruyorlar şu ana kadar görenlerden hep olumlu yorum aldım.birde ricam var lütfen inazuma naked sınıfı bir motor kendi sınıfıyla karşılaştıralım tabi rakip bulunursa.benim yazacaklarım bu kadar ben bu motoru alma şansı imkanı olan herkese tavsiye ederim.sorusu olan arkadaşlara vakit bulduğumda cevap yazarım.saygılar.
    abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    inazuma
    Alıntı ayhan.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerinde herhalde. 170 kg falan değil mi o motor? Hadi 15 kg benzin. 185... Benim gibi 90 kg olmadığı için arkadaş kantarı yakayalabilir.
    Motorun zaten kuru ağırlığı 183kg, tam depoyla yag su filan olsun 200kg . Çanta demiri, orta sehpa , koruma demiri, çanta bunlarda 10 hadi 15kg olsa 215 eder ama 240 bana gerçekten çok geldi, en kısa zamanda deneyeceğim
    TAN TOKDEMIR

Motosikleti
    inazuma
    bende kantarda denedim 207kg geldi, depo full sayılır

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı Naci/Suzuki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha neler!!!! Abicim ağırlık iyidir de yol tutuşu açısından, ama o kadar da değil yani. suzuki kusura bakarsa da baksın ama 2014 modelini bekliyordum ondan da vazgeçirdi sağolsun. onun dolu hali o halde 300 kg a yakın mı olacak. inanın o ağırlıkta o motor çabuk ölür söylemedi demeyin. Alacaklara duyrulur. en son sürat şu anki model ile belirttiğiniz aksesuarlar olmadan 154 km hız görülmüş. 2014 alacaklar o halde bırakın bu sürati görmeye çalışmak düz yolda buna yaklaşamayacaklar bile. durum bunu gösteriyor. kalite dedik dedik ama suzuki de altına etti sonunda.... ikinci el piyasasını da düşürecek bu yüzden. Çok ağırmış ya.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    1 - Ağırlık arttıkça yol tutuş iyileşmez.
    2 - Ağırlıkla motor ömrünün de ilgisi yoktur.
    3 - Ağırlıkla son hızın da çok ilgisi yoktur.
    4 - Bahsi geçen kantar bence yanlış gösteriyor.

Sonuçta Inazuma kullanıcılarının tümü motorun hızlanmasından, gidişinden memnunlar. O zaman ağırlık tartışmasının da bir önemi kalmıyor.

apophis2026 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobylette51/cbf150/ınazuma
    2012cbf 150 yi 5000 km kullandıktan sonra nisan 2013 te inazumaya geçtim;
    1.cbf den sonra son hız,hızlanma,çekiş,oturuş filan çok iyi (şu an 5000 e geliyorum)
    2.yakıt 180 krş , basarsan 220 krş ta yaktırabilirsin.
    3.kilo 200+ben= 300kg
    4.yaş 49 beni bile gaza getiriyor.
    5.Ama tarzım değil,yaza satılık F650 Gs ye geçerim diye düşünüyorum.(adem80 inazumalanmadıysan not al)
    6.lastikler fiyasko değiştirmek lazım.
    7.143 leri gördüm,aksesuar ve kilom nedeniyle 150 lere çıkamıyor.....
    8.hergün 10 km işe gidip geliyorum,arabayı boşadım...
    9.1000 lira aksesuar pahalı ama aldık işte.....
    10.iyi iyi bu iyi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)