Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pideni yemeye gene geleceğiz inşallah bu iş içinde tekrar tebrik ediyorum allah utandırmasın. elimizden geldiğince arkanda destekciniz. hatta er6f için arka çanta demiri çalışmalarına başlayabilirsin
    şu saatten sonra herşey mümkün nihat, olmayacak şey yok biliyorsun insan istesin yeterki , mesala çok saçma bulabilirsiniz ama 600 rr lara bile koruma demiri düşüncelerim var neden 600 rr ??? çünki sevdiğim yakın arkadaşımda var ve yatırdığında ne kadar masrafa girdiğini ben biliyorum tabi 600 rr a yakışır bir şekil olmalı , yapmaya kalksam model çok aslında ama zaman denen çok değerli ve hızla akıp giden bir kavram var hepsini içine sığdırabilirmiyim bunun üzerinde konuşmak lazım gelir
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çıkmadı kanka gökanda hala motor. bi iki haftaya çıkacak inşallah.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı maleris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrblr aranıza yeni katıldım ve bugün itibari ile 300 km de bir inazumam var lakin benden önce motorun ilk sahibi olan kişi motoru sağa ve sola düşmürmüş elcikler kırık ve kaynaklı elcik için değiştirmiş olan yada önerisi olan var mı .
    Başkan şalom...metehandro bekci ben... senin manetlerden sordum Tekay Motordan Eraya...yarına bilgi verecek dönüş yapacak...

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık olarak 2 gün önce kocaeli suzukı yetkili servisi ile yaptığım görüşmeler sonucunda , ınazuma başta olmak kaydıyla , v strom,ktm duke 200, sym wolf 250, kanuni gt 170 modellerine koruma demirleri, tasarım ve dizayn çalışmalarına teknik altyapımıda tamamlayıp bayramdan sonra başlayacağım inşallah , çıktığım bu yolculukta beni yalnız bırakmayarak , maddi manevi yardımlarını esirgemeyen tüm dostlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum .

http://img837.imageshack.us/img837/1042/fo4m.jpg

http://img35.imageshack.us/img35/3154/4gpq.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/8093/2dn5.jpg

http://img841.imageshack.us/img841/4569/8twz.jpg
    hayırlı olsun İrfanım yukarıdaki maleris nikli argedeş hamili kart yakinimdir senden bir arzusu olursa hemen esas duruşa geçiyosun gangaleyta..gereğini yap kuzucumm..çaktınn...
    piyanist_irf bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    mete kanka torpil yok
    mete_han bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete kanka torpil yok

ganga nasip olursa bende Inazumaya odaklandım...hedef belirledim...nasipse alıcam artık...bu sene içinde kelepir bakıyom...
    piyanist_irf ve ramizan83 bunu beğendiler.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başkan şalom...metehandro bekci ben... senin manetlerden sordum Tekay Motordan Eraya...yarına bilgi verecek dönüş yapacak...

hayırlı olsun İrfanım yukarıdaki maleris nikli argedeş hamili kart yakinimdir senden bir arzusu olursa hemen esas duruşa geçiyosun gangaleyta..gereğini yap kuzucumm..çaktınn...

la olm forum önünde aşkımızı çığırtmak zorundamısın illa torpile gerek bileme kalmaz panpişim , için rahat olsun , gönül dostları kafadan 1/0 başlar skora hep öndedir hep torpilllidir bilmezmisin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

ganga nasip olursa bende Inazumaya odaklandım...hedef belirledim...nasipse alıcam artık...bu sene içinde kelepir bakıyom...

çalılıklara yaslan ölü taklidi yap yiğenim bir kaç yüzyıla kalmaz 8 bine bir inazuma düşürürsün için rahat olsun, bu arada inazumalar 12500 fırlıyor habarınız ola suzukı bayiiinden aldığım duyum bu yöndeydi malesef ,:(

ama sanada yakışır bir ınazuma biliiinmiii
    mete_han bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

bende kanka... ama pahalı namussuz....
    mete_han bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    metehandro bekcısı uzerıne ınce bıseyler alıp hafıf one egılıp beklemeye baslamıs anladıgım gadarıynan......eee hayırlısı mademse....
    mete_han bunu beğendi.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    İnazuma ilgili konuları takip ediyorum İnşallah 2014 s modelini bekliyorum mavi renk alacağım umarım fazla fiyat farkı olmaz karenajlarının fazla olması ve rüzgarlık camı çok güzel.

Motosikleti
    suzuki GW250 Inazuma
    Arkadaslar an itibariyle ben de artik bir inazuma sahibiyim.Su an ruhsat islemleri ile ugrasmaktayim persembe gunune ruhsat icin randevu aldim, bakalim bir aksilik cikmazsa haftasonu elimde olacak inazuma.Kullanmis arkadaslara(ve motoru bilen ) bir sorum var rodaj ile ilgili bolumde 800kmye kadar 5500 devir 800-1600 kmye kadar 8250 sonrasinda 11000 devire kadar kullanilmasi oneriliyor.Ben artcili kullanan biriyim ancak bu ilk sifir motorum olacak( ilk motorum da sifirdi ama o 5 sene once aldigim cin mali 150 cc bir scooter) bu yuzden hic rodaj acmadim diyebilirim.Bir cok kisi rodajda artcili kullanilmamasini oneriyor, ancak kullanim kilavuzunda boyle bir uyari yok, ikincisi ise 8250 devir forumda gordugum uzere 6. viteste 85 km yapar ki diyelim uzun yola ciktim rodaji acmak icin o yol bitmez yahu :S.Siz nasil rodaji actiniz?
    mete_han bunu beğendi.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    rodaj açtınız die bi kelime yok .rodaj die bir olay var. evet rodajdayken çift kişi binilmez. motor zorlanılmaz her vitesde 5500 devir geçilmez . rodajı kitapçığa uygun yaptığında moroun uzun ömürlü olur . motorunda hayırlı olsun.
    mete_han bunu beğendi.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı metalgamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar an itibariyle ben de artik bir inazuma sahibiyim.Su an ruhsat islemleri ile ugrasmaktayim persembe gunune ruhsat icin randevu aldim, bakalim bir aksilik cikmazsa haftasonu elimde olacak inazuma.Kullanmis arkadaslara(ve motoru bilen ) bir sorum var rodaj ile ilgili bolumde 800kmye kadar 5500 devir 800-1600 kmye kadar 8250 sonrasinda 11000 devire kadar kullanilmasi oneriliyor.Ben artcili kullanan biriyim ancak bu ilk sifir motorum olacak( ilk motorum da sifirdi ama o 5 sene once aldigim cin mali 150 cc bir scooter) bu yuzden hic rodaj acmadim diyebilirim.Bir cok kisi rodajda artcili kullanilmamasini oneriyor, ancak kullanim kilavuzunda boyle bir uyari yok, ikincisi ise 8250 devir forumda gordugum uzere 6. viteste 85 km yapar ki diyelim uzun yola ciktim rodaji acmak icin o yol bitmez yahu :S.Siz nasil rodaji actiniz?
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin
    ben sırf rodajım bitsin diye ist.den edirne 300 km yolu 7 saatte aldım ama gel birde bana sor ölüm geldi o yol bana
    5500 rpm yi geçmedim her vitesi kullandım yeri geldi ikiye üçe düştüm sürekli devir düşerek çıkarak yol aldım
    zaten kitapçıktada yazan bu
    seninde öyle yapmanı tavsiye ederim benim şuan rodaj felan kalmadı 1700 km oldu şimdi artık rahat rahat yapıştırıyorum
    ama rodaj çok önemli motorun uzun ömürlü performanslı olmasını istiyorsan katlanacaksın rodajı harfien uygulayacaksın
    mümkünse tek kiş bin
    aynı devirleri ve aynı hızda gitme
    sürekli devir çevir bir hızlan bir düş
    ilk 800 km ye kadar bu şekilde yap
    sonrasında 8500 rpm yi 1600 kmye kadar geçme oda zaten 100 km hıza çıkıyor buda senin işini görür

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Herkese merhaba. O mu bu mu derken seçenekler 2ye düştü. Inazuma ve cbr250r. Tarz ve konfor bakımından inazuma aklıma en çok yatan. Deneyimlerinize başvurmam gerek. Inazumayı aktif olarak kullananlara, özellikle istanbul trafiğinde kullananlara soruyorum. Inazuma 100e kadar rahat çıkıyor eyvallah, peki ya sonra? İstanbul trafiğinde ara hızlanmalarda rahat edebiliyor musunuz? E5'te sol şeritten sıkıştırılmadan ve motoru limitine kadar zorlamadan rahat rahat gidiyor musunuz, yoksa bu motorun yeri sağ şerit midir? Şahsen benim gönlüm naked olduğu için inazumadan yana fakat kullandığım motorun istanbul trafiğinde seri olmasına ihtiyacım var. İnternette hızlanma adına bir kaç video izledim, hepsi birbirinden farklı. E5'te Tem'de rahat rahat 130 civarı hızlara çıkabilir miyim? Bu yüzden en doğru yorumu siz kullanıcıların yapacağını düşündüm ki tek dert top speed değil ara hızlanma da çok önemli. Aydınlatırsanız memnun olurum

Motosikleti
    bugun bakırköyden kadıköy tarafına geçtim e-5 te kullandım e-80 de sonuç kararınca yeterli zaten bu motor stabil 130 la gidebilmekte 130 la zaten e-5 te sürekli gidemezsin tali yollar araya giren arabalar felan.
    sol şerit sağ şerit diye ayırım yapamazsın çünkü bunu yapacak kişi zaten sensin söförlüğün iyi ise ne sağda kalırsın nede sol da makas yaypark istediğin şeridi kullanırsın.
    mesela benim en çok hayran kaldığım 90 ila giderken aniden gazı açtığında kafayı kaldırıp 130 u görmen bu beni zaten tatmin ediyor
    ki,senide tatmin edeceğini tahmin ediyorum.
    inazuma sürat motoru değil keyif motorudur
    konforlu rahat sürüşler için tasarlanmıştır bundan yüksek süratlar beklenmemeli zaten beklense inazuma olmazdı
    cbr 250r veya ninja olurdu inazumadaki keyif konfor ikisindede yok ama cbr ve ninjadaki hız sürat te inazumada yok
    bilmem anlatabildim mi?
    45 gündür inazuma kullanıcısıyım daha bir eksi yanına rastlamadım.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun bakırköyden kadıköy tarafına geçtim e-5 te kullandım e-80 de sonuç kararınca yeterli zaten bu motor stabil 130 la gidebilmekte 130 la zaten e-5 te sürekli gidemezsin tali yollar araya giren arabalar felan.
    sol şerit sağ şerit diye ayırım yapamazsın çünkü bunu yapacak kişi zaten sensin söförlüğün iyi ise ne sağda kalırsın nede sol da makas yaypark istediğin şeridi kullanırsın.
    mesela benim en çok hayran kaldığım 90 ila giderken aniden gazı açtığında kafayı kaldırıp 130 u görmen bu beni zaten tatmin ediyor
    ki,senide tatmin edeceğini tahmin ediyorum.
    inazuma sürat motoru değil keyif motorudur
    konforlu rahat sürüşler için tasarlanmıştır bundan yüksek süratlar beklenmemeli zaten beklense inazuma olmazdı
    cbr 250r veya ninja olurdu inazumadaki keyif konfor ikisindede yok ama cbr ve ninjadaki hız sürat te inazumada yok
    bilmem anlatabildim mi?
    45 gündür inazuma kullanıcısıyım daha bir eksi yanına rastlamadım.
    Cevabınız için teşekkür ederim. Inazumada eksi bir yana rastlanılacağını sanmıyorum gerçekten çok kaliteli ve şık bir motosiklet. Tek düşündüğüm şey hızı ivmelenmesi tatmin eder mi? Ki çabucak 130 gibi bir hıza ulaştığınızı söylüyorsunuz bu da şehir içi için yeterli denilebilecek bir hız. Cbrın eğlencesi inzanı biraz cezbediyor ama onun da inazuma kadar dayanıklı olamayacağını düşünüyorum. Aldığım motorun bana 4 5 sene bakımları dışında sorun çıkarmaması lazım. Bu konudaki düşünceniz nedir? Muhtemelen siz de alırken cbrı incelemişsinizdir. Motor ömrü konusunda bir fark var mıdır ikisi arasında?

Motosikleti
    istanbulda nerde oturuyorsun maltepede tuna oto.var orada test etme imkanın var gitmek istersen yardımcı olurum istersen hem görür inceler hemde test etmiş olursun

cbr de inceledim test ettim sym wolf 250 ide ama bana inazuma daha keyifli geldi

motor ömrü konusunda uzun ömürlü olanı tamamen kullanıcı ile alakalı bakımını yağını günü gelmeden yaptırırsan seni hiçbir motor üzmez bak mesela bir arkadaşım var normalde 3 binde yağ değişmesi gerekiyor bu bin kmde bir değiştiriyor onun motorun üstüne yok 15 bin de aynı motorlarla yarışa giriyor yetişen yok
    yani dediğim gibi önemli olan bakımı yapman hor kullanmaman

zaten sıfır alırsanda 4-5 sene boyunca sana sadece yağ masrafı çıkartır arıza sorun çıkaracayını sanmam
    mete_han bunu beğendi.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    aslında şu saatten sonra bende düşünür oldum . şu barkın abinin videosunu izleyince hoşuma gitmedi değil. alırsam ilk iş şu saçma ön çamurluğu değiştiririm ama . çok düşünmüşmü acaba bunu yapan adam hondaya yamahaya bir bakarda öyle yapar.
    mete_han bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda nerde oturuyorsun maltepede tuna oto.var orada test etme imkanın var gitmek istersen yardımcı olurum istersen hem görür inceler hemde test etmiş olursun

cbr de inceledim test ettim sym wolf 250 ide ama bana inazuma daha keyifli geldi

motor ömrü konusunda uzun ömürlü olanı tamamen kullanıcı ile alakalı bakımını yağını günü gelmeden yaptırırsan seni hiçbir motor üzmez bak mesela bir arkadaşım var normalde 3 binde yağ değişmesi gerekiyor bu bin kmde bir değiştiriyor onun motorun üstüne yok 15 bin de aynı motorlarla yarışa giriyor yetişen yok
    yani dediğim gibi önemli olan bakımı yapman hor kullanmaman

zaten sıfır alırsanda 4-5 sene boyunca sana sadece yağ masrafı çıkartır arıza sorun çıkaracayını sanmam
    merhaba Selami, o arkadaşın kim öğrenebilirmiyim? motoru ne marka?
    TRANSALP XL700

leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    inazuma aksesuar paketini sadece sıfır motosiklet aldığımızda mı alabiliyoruz yoksa ayrıyeten satışı var mı fiyatta fark eden bir durum var mı arkadaşlar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Evet aynı şeyi ben de merak ediyorum. Bir de o paketteki 26 litre çantanın yerine 33 litre çanta alınabiliyor mu yoksa illa 26 litre olacak diye şart mı var ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)