Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    50 liralik benzinle 344 Km yol içinde daha vardı. Benzin ışığı yanıp sönmeye başladıktan sonra 20 km yaptım ve tekrar 50 liralık benzin aldım... Sakin İstanbul içi kullanım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 liralik benzinle 344 Km yol içinde daha vardı. Benzin ışığı yanıp sönmeye başladıktan sonra 20 km yaptım ve tekrar 50 liralık benzin aldım... Sakin İstanbul içi kullanım...

http://i.hizliresim.com/Pv5lPb.jpg
    http://i.hizliresim.com/gjkOZQ.jpg
    Bu motosikleti boyle kullananlara helal olsun valla ben bi depoyla 275 km gordum bu hafta fazla agresiv kullaniyorum sanirim
    _SpartacuS_ bunu beğendi.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Bayram dan sonra ufak bi tatil planı yaptım nasip olursa uygulamayı düşünüyorum rota da şu şekilde
    AFYON - ANTALYA - KEMER - OLYMPOS( KUMLUCA ) - AFYON Toplamda 790 km lik bi yol olacak. Varsa aynı şekilde yol yapmak isteyen beraber gidebiliriz Özellikle Antalya ya geldiğim zaman yanına uğramak isterim Zeki abi inşallah müsait olursun

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motosikleti boyle kullananlara helal olsun valla ben bi depoyla 275 km gordum bu hafta fazla agresiv kullaniyorum sanirim
    sakin kullanırsan az yakıyor.7-8 bin devire asılınca çekiyor musluk
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hakan kardeşim ne demek.. Her zaman.. Haberdar edersin.. ;)

Bu arada dün gittim ve bir kaç parça birşeyler aldım..
    Öncelikle yağdan başlayayım..
    Herkes 300v nin gereksiz olduğundan bahsetti öncelikle.. Tamam çok iyi korur ama sen yarış yapmicaksın ve o kadar yüksek devir çevirmiyorsun denildi.. Genel anlamda da herkes bu yağı önerince aldım.. Deneyip görücez..
    Motul 5100 10/40 yarı sentetik kutusunu 35 tl'ye aldım..

Daha sonra zincir yağı aldım.. Oda motulun 35 tl'de ona verdim..
    Yapışkan özellikli kaliteli olduğunu öğrendim..

Daha sonra Banio Yapı Marketlerde satılan hızlı cilalardan aldım.. Deneme olarak sadece depoda denedim.. Sonuç harika.. El izi bile kalmıyo dokunduğunuzda..
    Yaklaşık 30 tl gibi bir fiyatı var şiddetle tavsiye ediyorum.. Her yıkamadan sonra uygulamak için çok iyi bir ürün..

Bu arada arkadaşlar.. Depo ve granajda ince kılcal çizikler için ne yapabiliriz.. Önerdiğiniz bir wax markası varmı ? Kendimizin uygulayabileceği.. Güneşte belli oluyor örümcek ağı diye tabir edilen öiziklerden.. ?

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    1000 bakıma girmem gerekiyor,Balıkesir gönende garanti kapsamında bakım yapıyorlar mı bilen var mı?

Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 bakıma girmem gerekiyor,Balıkesir gönende garanti kapsamında bakım yapıyorlar mı bilen var mı?
    Yetkili Honda servisi olduktan sonra motoru hangi şehir veya ilçede bakıma soktuğunuzun bir önemi yok..
    Zaten servis kayıtlarına işlendiği için her Honda'nın servisinde bilgisayar üzerinden geçmiş kaydınız görünecektir..

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mnr uzak diyorsanız Bozoğlu var Gönen'de, otogara yakın.

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Cbr250'sine çanta takan var mı acaba?
    Arkaya değil yanlara.
    Havasını bozuyor mu motorun?

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    http://www.motosikletim.com.tr/ipone...atana-10w50-1l

bu yağı deneyin illaki farkediyor tam sentetik 125r a bundan koydum 1 sefer farkı hissettirdi.

maydin02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    arkadaşlar arka selinin altındaki kask askısını kullanan var mı? nasıl kullanılıyor. varsa resim atabilir misiniz?

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Motoruna ses sistemi taktıran var mı?
    Cbr250'ye çok mu apaçi gibi olur.

maydin02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    bence apaçi olur gerek yok şehir içinde insanlar rahatsız olur şehir dışında zaten rüzgardan duyulmaz.

zsturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakan kardeşim ne demek.. Her zaman.. Haberdar edersin.. ;)

Bu arada dün gittim ve bir kaç parça birşeyler aldım..
    Öncelikle yağdan başlayayım..
    Herkes 300v nin gereksiz olduğundan bahsetti öncelikle.. Tamam çok iyi korur ama sen yarış yapmicaksın ve o kadar yüksek devir çevirmiyorsun denildi.. Genel anlamda da herkes bu yağı önerince aldım.. Deneyip görücez..
    Motul 5100 10/40 yarı sentetik kutusunu 35 tl'ye aldım..
    http://i.hizliresim.com/rYgXk7.jpg

Daha sonra zincir yağı aldım.. Oda motulun 35 tl'de ona verdim..
    Yapışkan özellikli kaliteli olduğunu öğrendim..

http://i.hizliresim.com/4YLWvG.jpg

Daha sonra Banio Yapı Marketlerde satılan hızlı cilalardan aldım.. Deneme olarak sadece depoda denedim.. Sonuç harika.. El izi bile kalmıyo dokunduğunuzda..
    Yaklaşık 30 tl gibi bir fiyatı var şiddetle tavsiye ediyorum.. Her yıkamadan sonra uygulamak için çok iyi bir ürün..

http://i.hizliresim.com/72oWGY.jpg

Bu arada arkadaşlar.. Depo ve granajda ince kılcal çizikler için ne yapabiliriz.. Önerdiğiniz bir wax markası varmı ? Kendimizin uygulayabileceği.. Güneşte belli oluyor örümcek ağı diye tabir edilen öiziklerden.. ?
    Meguiars 205 ve 105 nolu pastasi var ufak kilcal cizikleri aliyo bidee 66 nolu cilasi var vurdum mu bunlari canavar oluyo

Zeki birde yağ nezamn degiseceksin vites gecisleri sert ben rahatsiz oluyorum ona gore yagi degisicem ylol yakinken

MK34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250 R
    Arkadaşlar merhaba. Elimde sıfır sayılır Tiger RS-800 Full Karbon egzoz mevcut. Sesi oldukça gür ve net. İlgilenen varsa bana ulaşabilir.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-cbr-250-tiger-rs-800-full-karbon-egzoz-172632869/detay/

Wax tavsiyesi için saol Samet.. Yağ değişiminide 350 km filan var 900-950 gibi gidicem.. Genellikle bakımlara 50-100 km önceden görürmeye özen gösteriyorum..
    Değişimi yapınca kesinlikle bilgilendirme yapıcam.. ;)

Bu arada benim arka sol oturak yerindeki granajda çizik oluşmuş.. Onu çıkarırmı bu waxlar.. Resim atayım bi bak kardeşim.. Elimi sürünce hafif derinliği var çiziklerin.. Büyük ihtimalle artçıdan dolayı oluştu.. Aynı sorunu pcx'te de yaşamıştım.. Şeffaf folyo mu kaplatsam ?

zsturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wax tavsiyesi için saol Samet.. Yağ değişiminide 350 km filan var 900-950 gibi gidicem.. Genellikle bakımlara 50-100 km önceden görürmeye özen gösteriyorum..
    Değişimi yapınca kesinlikle bilgilendirme yapıcam.. ;)

Bu arada benim arka sol oturak yerindeki granajda çizik oluşmuş.. Onu çıkarırmı bu waxlar.. Resim atayım bi bak kardeşim.. Elimi sürünce hafif derinliği var çiziklerin.. Büyük ihtimalle artçıdan dolayı oluştu.. Aynı sorunu pcx'te de yaşamıştım.. Şeffaf folyo mu kaplatsam ?

http://i.hizliresim.com/GbvjR6.jpg
    205 alir buyuk ihtimal benzerleri bendede vardi gecti ben artçı alirken ilkkez motora biniyosa tarif ediyorm birde anlasma yapiyorum boyle boyle yapcan yoksa duseriz felan diyede azcik korkuyu saliyorum oooo izle sonra sen onlari seffaf folyo kaplayinca araklı gibi duruyo hosuma gitmiyo sihay parlicak yaa

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Bugun nihayet 1000 km.yi devirdim ve rodaji bitirip motoru ilk bakima soktum. Usta zincirler cok yagsiz kalmis ve gevsemis dedi. Zincir yaglama spreyi alip her 300-400 km.de yaglamami soyledi. Tabii bunun icin bir orta veya arka sehpaya ihtiyac olacak. Bu sehpalari nereden ve kaca bulabilirim, onerisi olan var mi?

Alıntı zsturkmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    205 alir buyuk ihtimal benzerleri bendede vardi gecti ben artçı alirken ilkkez motora biniyosa tarif ediyorm birde anlasma yapiyorum boyle boyle yapcan yoksa duseriz felan diyede azcik korkuyu saliyorum oooo izle sonra sen onlari seffaf folyo kaplayinca araklı gibi duruyo hosuma gitmiyo sihay parlicak yaa
    Kardeşim o söylediğini bulamadım.. Turtle wax'in pasta-cilasını aldım.. Yeşil krem şeklinde.. Biraz evvel uyguladım.. Geçmedi.. Biraz canım sıkıldı açıkcası..

Neyse bu arada orta sehpa gaz yağı aldım.. Yarın zincire bir girişicem sonra yıkama yağlama jilet gibi çıkarıcam inş. motoru..

Birde bu orta sehpaya motoru nasıl kaldırıcaz.. Tek kişi olmaz gibi geldi bana.. ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun nihayet 1000 km.yi devirdim ve rodaji bitirip motoru ilk bakima soktum. Usta zincirler cok yagsiz kalmis ve gevsemis dedi. Zincir yaglama spreyi alip her 300-400 km.de yaglamami soyledi. Tabii bunun icin bir orta veya arka sehpaya ihtiyac olacak. Bu sehpalari nereden ve kaca bulabilirim, onerisi olan var mi?
    Hocam bugün aldım.. 80 tl.. Gayet işe yarar kaliteli birşey.. Yalnız motor nasıl kalkar ona bilemem.. İnternetten bir araştır derim.. ;)

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Zeki abi arka sepha kaldırma vidası yazdigin zaman bulabilirsin internetten

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Bak yav yine durup dururken istop etti motor iyice sinirleneye başladım bu duruma

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler