Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sSameT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamın Aleyküm
    şuan drift kullanıyorum ama paramı biriktirip tecrübe edindikten sonra CBR250R almayı düşünüyorum.
    Boyum:180 civarı Kilom:100 civarı motor nasıl olur fazla göstermiyorum ama cbr nasıl durur bende bi söylerseniz sevinirim.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir.
    Ehliyet: A2 (01.10.2015)
    Motosiklet: 125 Mh Drift

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Arkadaşlar cbr ile 20 liralık benzine kaç km gidiyorsunuz? Şehir içi veya şehir dışı olarak belirtir ve kullanım şeklinizi de yazarsanız sevinirim.
    agrasiwe bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cbr ile 20 liralık benzine kaç km gidiyorsunuz? Şehir içi veya şehir dışı olarak belirtir ve kullanım şeklinizi de yazarsanız sevinirim.
    can benim değerlerimi söylim, abi şehir içinde, öyle basa bas gitmiyorum, hızı pek sevmem, ama araçların arasında kalmiyim diyede arada torktan faydalanıp kısa mesafe gaz açarım, genelde hergün işe gidiyorum, 1. boğaz köprüsünü geçince 10 km boyunca 110 - ila 115 km ile gidiyorum, şehir içinde normal kullanım ile 20 liralık benzin ile yaklaşık 110 - 120 km gidiyorum...
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    can benim değerlerimi söylim, abi şehir içinde, öyle basa bas gitmiyorum, hızı pek sevmem, ama araçların arasında kalmiyim diyede arada torktan faydalanıp kısa mesafe gaz açarım, genelde hergün işe gidiyorum, 1. boğaz köprüsünü geçince 10 km boyunca 110 - ila 115 km ile gidiyorum, şehir içinde normal kullanım ile 20 liralık benzin ile yaklaşık 110 - 120 km gidiyorum...
    ohhh miss =)
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Pazar Günü Yaklaşık 110 Km yol yaptım bende. Cumartesi Geceden 20 lirak benzın almıstım. Işık yanıp sönmeye baslamıstı aldığımda.(Şehir İçi Kullanım )

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    127km gitmişliğim vardı... Tey tey tey geçmiş zaman bunlar hep :D
    cemerol88 bunu beğendi.

Alıntı BSY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.
    Motorumla 650 km yi devirdim hayırlısıyla.
    Bu gün başımdan bir olay geçti anlatmak isterim.
    Eskişehirliyim bu arada.
    Esogü ye gidicektim kavşağa yaklaştım ve Barkın abinin de videolarında öğrettiği gibi vites küçültürken bir yandan da hafiften ara gaz verdim ilk kez yaptığım şey değildir 650 km dir hep öyle vites küçültmüşümdür ama bu sefer 5 den 4 e inerkendi sanırım birden devir 0 a düştü motor stop etti ama o sırada debriyaj çekili olduğundan gitmeye devam etti ve fren yapıp durdum. Sonra 1 e takıp motoru tekrar çalıştırdım ve bir sorun olmadı.
    Sorun neden olmuş olabilir?
    Bu arada ikinci sorumda yokuş aşağı inerken debriyaj + frenle mi inmek daha doğru olur yoksa motor freniyle mi?
    Bu arada bu gün saat 11 civarlarında Esogü kavşağından geçen siyah givi çantalı cbrcı burda mı?
    Normal bir durum değil. Hiç böyle birşey yaşamadım.

Bu arada ben de satıyorum cıbırımı. 2012 haziran çıkışlı 2012 model 14000 km'de. Siyah renk. Ben nisan 2013'te 3000 km'de iken aldım. 7 kez istanbul - izmir arası gittim geldim ondan dolayı km'si biraz yüksek görünüyor. Shad 40 lt çanta, yan çantalar ile birlikte vereceğim. Fiyatı da son 8500'den bırakacağım. Bu fiyat üzerinden pazarlık yok. İlgilenen olursa mesaj atabilir. Bakımlarını 1000-6000-12000 hepsini yükseliş honda yaptı. 6000 ve 12000 bakımlarını 1000'er km erken yaptırdım.

Sahibinden ilanı koymadım henüz. Güzelce temizleyip resimlerini çektikten sonra koyacağım ilana. Oradaki ilanım 9200'den olacak. Malum oradaki fiyat üzerinden pazarlık yapmaya alışmış insanlar.

psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı sSameT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın Aleyküm
    şuan drift kullanıyorum ama paramı biriktirip tecrübe edindikten sonra CBR250R almayı düşünüyorum.
    Boyum:180 civarı Kilom:100 civarı motor nasıl olur fazla göstermiyorum ama cbr nasıl durur bende bi söylerseniz sevinirim.
    Aynı boy ve kiloda sayılırız, çok kaybolmuyor motor altında emin ol. ben çok rahatım üzerinde. Eminim sende rahat edersin

Motosikleti
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    127km gitmişliğim vardı... Tey tey tey geçmiş zaman bunlar hep :D
    Ahhh sen hele toparlanda abi beraber nice uzun yollar yapıcaz inşallah
    ormankebabi bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı BSY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. 650 km yi devirdim hayırlısıyla.
    Bu gün başımdan bir olay geçti anlatmak isterim.
    Kavşağa yaklaştım ve Barkın abinin de videolarında öğrettiği gibi vites küçültürken bir yandan da hafiften ara gaz verdim ilk kez yaptığım şey değildir 650 km dir hep öyle vites küçültmüşümdür
    ama bu sefer birden motor stop etti, debriyaj çekili olduğundan gitmeye devam etti.
    Sorun neden olmuş olabilir?
    CBR250' de bu mevzu malesef ki var, ama dünyada bu sebepten başına bişey gelmiş hiçkimse yok Zaten debriyajı bıraksaydın çalışıp devam ederdi

Normal seyir halinde ve yüksek süratlerde benim hiç başıma gelmedi, hiçbiyerde de okumamıştım ilk kez senden duyuyorum 5. vites hızlarında ( ~ 120 km/h )

Yani aslında durum olağan, ayda yılda bir başına gelecek panikleme yeter
    buberk bunu beğendi.

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR250' de bu mevzu malesef ki var, ama dünyada bu sebepten başına bişey gelmiş hiçkimse yok Zaten debriyajı bıraksaydın çalışıp devam ederdi

Normal seyir halinde ve yüksek süratlerde benim hiç başıma gelmedi, hiçbiyerde de okumamıştım ilk kez senden duyuyorum 5. vites hızlarında ( ~ 120 km/h )

Yani aslında durum olağan, ayda yılda bir başına gelecek panikleme yeter
    11000 km'dir cbr kullanıyorum. farklı hızlarda, devirlerde vs kullandım. ancak hiç başıma böyle birşey gelmedi.

Merhaba

192cm boy ve 82 kg ile bu motor ergonomik olarak sizce uygunmudur?

Alıntı Bulent73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

192cm boy ve 82 kg ile bu motor ergonomik olarak sizce uygunmudur?
    192 boy baya fazla. biraz küçük kalabilir gibi. binip bir resim çekilip bakmanız lazım bence emin olmak için. benim boy 171 kilo 80. motor sanki bana özel yapılmış gibi öyle söyleyebilirim.

ancak baya uzun boylu arkadaşlar vardı kullanan ve resim paylaşan daha önceki sayfalarda. onlar daha iyi bir fikir verebilir belki.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Arkadaşlar Merhaba;
    Dün haftasonu itibariyle yakın civarda bir yere gezmeye gittim. Motosikletimi park ettim. Her zaman dikkat ederim zemin yumuşak olduğundan altına ayaklığın bir taş veya tahta parçası koyardım. Dün sağa sola bakındım pek taş parçası yada altına koyacağım bir şey göremedim. "neyse" dedim geçtim. Döndüğümde motorum sol tarafına doğru yatmış ve sol aynam kırılmış.

Şimdi arkadaşlar ayna alacağım. Yalnız piyasaya baktığımda orjinal takım aynalar 130 lira. Sadece sol ayna elinde kalmış bir yer buldum eleman 50 tl diyor. Birde bu her markaya uyumlu hyosung cbr 250r 900rr 1000rr gibi... bir tip ayna var "KISA SPOR AYNA" diye geçiyor. çifti 50 tl.

Karasız kaldım. Orjinal alıp sadece sol mu değiştireyim (50 tl) yoksa kısa spor ayna alıp ikisinide komple değiştireyim mi. Kısa ayna kullananlar var mı arkayı görmek rahat mı? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

TEK ORJİNAL CBR 250R Aynası;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-motosiklet-honda-cbr-250r-2011-model-ayna-orjnal-ayna-tane-50ytl-taki-90-yt-80484713/detay/

KISA SPOR AYNA CBR 250R;
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuninghttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-motosiklet-honda-cbr-250r-2011-model-ayna-orjnal-ayna-tane-50ytl-taki-90-yt-80484713/detay/-aksesuar-tuning-motosiklet-cbr-600-600f-hyosung-600rr-1000rr-gt-250r-900rr-929-954-cbr-125-153622279/detay
    fearlesboyy bunu beğendi.

aynalar bizim motorda düdük gibi duruyor trafikte sıkıntı hep. o kısa olanlar eğer çok görüntüyü kısıtlamıyorsa düşünülebilir bence. daha bile iyi olur orjinalinden.

Peki, fizikte hangi motorlar uygundur sizce, yoksa motor süremeyecek miyiz ? Yaş 40 oldu. Biraz sefa amaçlı keyfini çıkarmak için motor dünyasına adım atmak istiyorum.

filatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    O tek aynayı satan kişinin satıcı yorumlarına ilk önce bir bakmanı tavsiye ederim ben o şahısları tavsiye etmem iş yerinede gittim alma kardeşim oradan git fazla para ver başka yerden al.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    2011 600fa aynasi mevcut elimde.0 kondusyonda.

prohonda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı cio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba forum ahalisi

Cuma günü ilk motorum olan cbr250' yi aldım(2013 çıkışlı, 10bin km' de, siyah). Uzun süredir araştırmanın sonucu olarak cbr125 ile 250 arasında kalmıştım. İlk defa vitesli motor kullanan biri olarak bazı acemiliklerim var tabi ki. Öncelikle "motoru sakın çaldırma, orada burada bırakma hemen alırlar" uyarısıyla başladım Caddedeki motoru hemen kapıyorlar dediler. Bundan başka evinin önüne de bırakma dediler. Apartmanda yaşayan biri olarak kapalı garaj imkanı zor tabi. Mecburen bi kapalı otopark buldum 24 saat açık. Yoksa ilk gece uyuyamazdım heralde Aklımdaki sorulara cvp bulabilirim umarım.

1- Ertesi gün motoru çalıştırdığımda (ısınması için bir müddet bekledikten sonra) yan sehpayı kapatıp 1'e atmaya çalıştığımda vitese girmedi. Daha önce de bu olmuştu, aldığım usta bana debriyajla oyna iyi basamıyorsundur demişti. Sonra bunu düşünerek yaptığım denemelerde debriyaja basma ile 1. vitese atmayı aynı anda yapınca vitese her seferinde sorunsuz girdiğini farkettim. Daha önce bi tanıdık abime 200duke aldırdım. Onunla iki tur attığımda böyle birşey olmamıştı.

2- Daha sonra motoru kapatıp tekrar açtığımda (yan sehpaya alıp tekrar kapattım galiba) bu sefer motoru 1 ya da 2. vitese attığımda motor stop etti. Bunun için de yine aldığım ustayı aradığımda sehpayı tam kapatamadığımı yine acemiliğimden bunu yaşadığımı söyledi.

Açıkçası önceki sahibi de çok sorunsuz bir motor olduğunu söyledi. 2. sorum için belki de ben acemi olabilirim ama ilki için bir aksilik olduğu konusunda şüphelerim hala baki
    öncelikle hayırlı olsun dostum. vitese geçmeme sorunu klasik debriyaj kavramasında dişlilerin denk gelmemesinden kaynaklanıyor. bi daha böyle durumla karşılaşırsan elin debriyajda basılı ayağınla vitese geçirmek için zorlama motoru az bişey ileri veya geri hareket ettir dişliler denk geldiğinde vitesin geçtiğini göreceksin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

top speed olarak 176 yı gördüm (hafif eğimli yolda) ertesi gün yine aynı yerde bastım hava rüzgarlı olduğu için 171 yapabildim rüzgar çok etkiliyormuş
    cio bunu beğendi.
    Rüzgarın Yüzünü Okşamasına İzin Ver...Ama Şeytanın Kulağına Fısıldamasına ASLA..!
    https://www.facebook.com/groups/hondacbr250rclub

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Yardım eden arkadaslara çok teşekkür ederim benzini farklı yerden alıcam bakalım bir daha yapıcak mı?

Bu arada başka bir sorunum daha ortaya çıktı.
    Honda bayiinden aldığım venom dizlikler motorun deponun yanındaki plastik bölgeyi acayip çiziyor.
    Buna nasıl bir önlem bulabilirim?
    Motoru çizse danayiden gider boya koruma attırırım çizik derdi olmaz dı ama çizilen yeri plastik kısmı ne yapmalıyım sizce?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler