Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar merhaba, cbr 250 yan yattığında yere temas eden noktaları neler yazarmısınız.. birkaç motor gördüm manet yamuk başka çizik yok anlam veremedim
    Ninja

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    @yashukawa
    hayırlısı olsun o zaman kardesim.
    @sedici
    benim de elcik surttu yere düştügünde, bir de grenajin tepe noktasında küçük bir eşik oldu baska da birşey hatırlamıyorum.

pol@ris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125, Hyosung GV 250, Honda CBR 250R
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, cbr 250 yan yattığında yere temas eden noktaları neler yazarmısınız.. birkaç motor gördüm manet yamuk başka çizik yok anlam veremedim
    ön sinyaller o kadar esnek ki yan yatınca yastık görevi yaptığı için pek çizilme olmuyor. sadece yan grenajın tam orta kısmı çiziliyor ve sinyal kırılmıyor kesinlikle
    http://www.facebook.com/CBR250RFANCLUB
    Tüm CBR kullanıcı dostlarım davetlidirler...

i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @ i.canver senin motor basitce olduğu yerde yana yatmış gibi durmuyor,çünkü olduğu yerde yatsa normal şartlarda sola yatar,olduğu yerde birimi çarptı? Çünkü birşeyden hız almış gibime geldi,benim motor yattığında senin çatlak olan grenajda çizik bile yoktu bende...

bu arada o sinyallerin yumuşak olma sebebi,vidayla durmuyorumuş,plastik kelepce tarzı birşeyle tutuyorumuş motor onu...
    pol@ris bunu beğendi.

i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ i.canver senin motor basitce olduğu yerde yana yatmış gibi durmuyor,çünkü olduğu yerde yatsa normal şartlarda sola yatar,olduğu yerde birimi çarptı? Çünkü birşeyden hız almış gibime geldi,benim motor yattığında senin çatlak olan grenajda çizik bile yoktu bende...

bu arada o sinyallerin yumuşak olma sebebi,vidayla durmuyorumuş,plastik kelepce tarzı birşeyle tutuyorumuş motor onu...
    eylül de yaptığım bir kazaydı daha önce konu açmıştım eylül ayında, 20-30 km arası ara sokakta giderken inşaat halindeki evden çakıl kum benzeri şeyler yola dökülmüştü o yüzden motor kaydı. sinyal yüzünden grenaj çatladı zaten eğer sinyal yerle temasta kırılsaydı grenaja baskı uygulamazdı

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o zaman benim gördüğüm motorlar tamir görmüş ama manet önemsenmemiş yamuk bırakılmış cevap için teşekkürler, ayrıca geçmiş olsun

peki titreşim olayı ne alemde 250'de... 2007 cbr 125 sattım benimkinden başka cbr 125 te kullandım benimkinde hiç titreşim yokmuş onu anladım tek silindir olduğu için titreşim konusu düşündürüyor biraz pek ciddiye almasam da
    Ninja

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı i.canver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eylül de yaptığım bir kazaydı daha önce konu açmıştım eylül ayında, 20-30 km arası ara sokakta giderken inşaat halindeki evden çakıl kum benzeri şeyler yola dökülmüştü o yüzden motor kaydı. sinyal yüzünden grenaj çatladı zaten eğer sinyal yerle temasta kırılsaydı grenaja baskı uygulamazdı
    Hatırladım şimdi,okumuştum o zamanda.Tekrar geçmiş olsun...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bende bugün özen motordan şu kaskı aldım, Sahin isminde çok düzgün bir arkadas var sağolsun 1 saat sohbet ettik motorlar ekipmanlar hakkında, çok ilgililer , içiniz rahat olsun düzgün bi yer tavsiye ederim kesinlikle ...

http://www.ozenmotor.com.tr/XR-1100-...-1_1483.html#0
    avcagatay bunu beğendi.

teocan94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz Custom Görelim Gözümüz Şenlensin

Yuce123 bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    beyler benim sol taraftaki ayak pegi hafif yayı gevşek gibi...bunu sıkılamanın bi yolu var mı acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

hayırlı olsun ama grenaj üzerindeki kırmızılar ile ton farkı olmuş sanırım...ne kadara aldığını söyleyebilir misin acaba?

themeric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Arkadaslarrr bu motor icin 600 tarzi ses vericek egsoz tavsiyeleriniz var mi acaba...

Arkadaslar siteye yeni uye oldum, ama bir kac gundur yemeden icmeden yazilanlari okumaya calisiyorum.

honda kac yilda bir cbr 250 serisini yeniliyor? motor almak icin yaklasik bir yil beklemem gerekecek ve beklemisken yeni kasasinida bekleye bilirim.

benim gibi motora yeni baslayacak arkadaslarin sikca sorduklari boy kilo sorularinin bir nebze onune gecmek icin, acaba kullanici bilgileri bolumune sehir ve motor bilgilerine ek olarak surucu boy ve kilosu eklenemez mi ?

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı vecihiHURKUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar siteye yeni uye oldum, ama bir kac gundur yemeden icmeden yazilanlari okumaya calisiyorum.

honda kac yilda bir cbr 250 serisini yeniliyor? motor almak icin yaklasik bir yil beklemem gerekecek ve beklemisken yeni kasasinida bekleye bilirim.

benim gibi motora yeni baslayacak arkadaslarin sikca sorduklari boy kilo sorularinin bir nebze onune gecmek icin, acaba kullanici bilgileri bolumune sehir ve motor bilgilerine ek olarak surucu boy ve kilosu eklenemez mi ?
    motor geçen sene çıktığı için henüz elimizde istediğin bi bilgi yok...bilgiler kısmına boy ve kiloları yazsak ne kadar işine yarar motor üzerinde görmedikten sonra...ama yardımcı olmak adıma boy 178 kilo 85

cbr 250 ler boy u kaca kadar goturur siritmadan

Motosikleti
    tracer 900
    cbr 250 ler boy u kaca kadar goturur siritmadan
    yani tam bir rakam veremesemde 185 diyebilirim sanırım. daha fazlasında bel ağrısı yapabilir. 22 derelik bi eğilme açısı var..yani ne eğiliyosun ne eğilmiyosun gibi...uzun boyda sakıncalı olabilir..motor kalıplı ama o boy için değil sanırım...kullanan varsa yardımcı olacaklardır ama burası o kadar da yardımsever insanlarla dolu değil 2-3 kişi anca cevap verir...

Son cbr 125 ler eskilere oranla cok kemikli yapilmis motorlar ,cbr 250 ler ise eski modellerinden buyut olarak cok ta farkli degiller ozetle cbr125-250 ler arasinda boyut olarak cok bir fark kalmadi hani belki olaki yeni uretilecek olan cbr 250 ler daha kemikli dizayn edilerbilirler umidi tasiyorum bu arada boy 184 kilo 82

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani tam bir rakam veremesemde 185 diyebilirim sanırım. daha fazlasında bel ağrısı yapabilir. 22 derelik bi eğilme açısı var..yani ne eğiliyosun ne eğilmiyosun gibi...uzun boyda sakıncalı olabilir..motor kalıplı ama o boy için değil sanırım...kullanan varsa yardımcı olacaklardır ama burası o kadar da yardımsever insanlarla dolu değil 2-3 kişi anca cevap verir...
    hocam aslinda bana cok yardiminiz dokundu neden derseniz formun yaklasik olara 100. sayfalarindan sonra tamamini okudum ve daha once ki yazdiklarinizin tamamini okudum bana cok sey katti bu arada motorunuz hayirli olsun

Motosikleti
    tracer 900
    Son cbr 125 ler eskilere oranla cok kemikli yapilmis motorlar ,cbr 250 ler ise eski modellerinden buyut olarak cok ta farkli degiller ozetle cbr125-250 ler arasinda boyut olarak cok bir fark kalmadi hani belki olaki yeni uretilecek olan cbr 250 ler daha kemikli dizayn edilerbilirler umidi tasiyorum bu arada boy 184 kilo 82

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

hocam aslinda bana cok yardiminiz dokundu neden derseniz formun yaklasik olara 100. sayfalarindan sonra tamamini okudum ve daha once ki yazdiklarinizin tamamini okudum bana cok sey katti bu arada motorunuz hayirli olsun
    rica ederim ama sanırım bi noktayı karıştırıyosunuz..ya da ben yanılıyorum. cbr 250 ilk defa geçen sene çıktı. daha öncesi yok...acaba cbf 250 lerle mi karıştırıyosunuz?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arka lastigini satan var mi arkadaslar.Ya da arka motorun ustundeki 140 irc lastikleri nerden bulabilirim

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rica ederim ama sanırım bi noktayı karıştırıyosunuz..ya da ben yanılıyorum. cbr 250 ilk defa geçen sene çıktı. daha öncesi yok...acaba cbf 250 lerle mi karıştırıyosunuz?
    cbr 250 lik konusunda hakli olabilirsiniz hocam surekli formda oku oku bazen kafa kalmiyor ama 125 konusunda cok eminim eskisine oranla cok daha yapili gozukuyor...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler