Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    O viraja bakma konusunda bi skintim frenlerdede one bakmamaya calisiyorum ilk motora bindigim an en onem verdigim o konulardi zaten el ayak goz konumu ve koordinasyonu birde ne biliyim virajlardan korkuyorum diyorum ama yakin tasli kumlu yerlerde yaptigim donuslere babam bile hayretle bakiyor tam bir motocross kullanicisimmodundamkullanmayi seven bir insanim zaten arzimda benim cibirin ustune binmeden onceoyleydi ama nasil bir motorsa ustune bindigin an asik ediyor kendine ama uzulerekmsiylemekteyimki ktm duke 200 Türkiyeme gelirse o zaman kafam çorbaya dönecekmona eminim tek kuşkum yedek parça KTM'de.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    @pain hangi kitaptan bahsediyosun? keith code'un twist of the wrist isimli bi videosu var torrent ini bulabilirsiniz, bilmeyenler için söylüyorum cok guzel viraj teknigini anlatıyor.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve motorun üstünde rahat olmak için Peglere parmak uçlarınızla başıp depoyu bacaklarınızla tutun kollarınız tamamen boş ve rahat olsun.
    bir acemi olarak benim de elleri serbest bırakamamakta sıkıntıa yaşıyorum..farkında olmadan direksiyondan destek aldığımı görüyorum. bu zaman zaman bileklerimde ağrıya neden oluyo...aklıma gelince ellerimi gevşek bırakıp depoyu sıkıyorum...

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir acemi olarak benim de elleri serbest bırakamamakta sıkıntıa yaşıyorum..farkında olmadan direksiyondan destek aldığımı görüyorum. bu zaman zaman bileklerimde ağrıya neden oluyo...aklıma gelince ellerimi gevşek bırakıp depoyu sıkıyorum...
    birkaç buna dikkat ederek kullan daha sonra zaten beynin buna alışcak ve hep öyle kullanmaya devam edersin. Şuan en iyi zamanlar yalnış bişeye alışıp doğruya çevirmek zor oluyor sonra.Öyle kullandığın zaman tepki verme sürende azalır motosikleti yönlendirmende zayıflar.

http://tr.ommriders.com/t/10/ bu siteyi takıp etmenizi makaleleri okumanızı tavsiye ederim.
    erro bunu beğendi.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @AnilDurmaz abi kitap Motosiklet Teorisi (Reşad Arbaş) http://donald.hypermart.net/Teori/Cover.htm bu linkte kitaptan alıntılar var.Ayrıca abi sen plakalık işini ne yaptın

@erro Kitabın reklamını yapmak gibi oluyor iyice ama kitap iyi ne yapayım.Aynı gidona ağırlık verme sorunu bendede vardı,kitap diyorki peglere ayak TOP uyla basın(parmak ucuyla basın gibi birşey,araştırırsanız bulursunuz).Böyle basınca depoyu dizlerinlede kavramış oluyorsun ve otomatikman kollarından yük iniyor...
    erro bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    Mutlaka egitim alinilmasi lazim bakildiginda ben gs1 ve gs2'yi aldim honda'da o halde bile kazadan sonra boyleyim eğitim almasam o kaza cok daha ciddi sekilde sagligimida motor sevdamida baltalayacakti eğitim almadan ve 250cc motordan yükse cc ilembaşlayan arkadaşlar lütfen okadar uyari yaziyoruz buralara biraz kulaklarina küpe olsun 2-3 kiza hava aticam 5-6 milyar param cebimde kalsin kucuk cc ile ugrasmayayim diyen arkadaslara cok kes oylendi ama bir kez daha soyliyim %90 ÖLECEKSİN AMAN APTALLIK ETME MOTORCU OLMANİN RUHU YÜKSEK CC ALİP 2 GÜN SONRA TOPRAK ALTİNA GİRMEK DEĞİL BU İŞİ NE KADAR UZUN SÜRE HAKKİYLA YAPARSAN OKADAR İYİSİN O KADAR BU KÜLTÜRÜ ÖZÜMSEMİŞSİN DEMEKTİR AMAN HAYATİNİZİ 3-5 MİLYAR İLE YADA 2-3 TANE UZUVA HAVA ATİCAM DİYE HARCAMAYİN.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bu arada bu kitabın yazarının bu forumda ve birçok forumda hesabı var.Kitapta aldığı eğitimler,motor tecrübesi ve forum sitelerinden yaptığı fikir alışverişi sonucunda ortaya çıkmış.Kitapta bunlarıda atlamamış,söylemiş.

http://www.motosiklet.net/forum/memb...d_duck-38.html bu da profili...

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    hava durumu bilgileri için en çok güvendiğim 2 site;

http://www.windguru.cz/int/
    http://poseidon.hcmr.gr/

karmaşık gelebilir ancak dilini çözdükten sonra her gün değişen 5 günlük hava tahmini sunan meteorolojiden çok daha iyi diyeceksiniz..
    Flashock bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    Windguru cidden harika bir site %75-80 oraninda doğru tahminde bulunuyorlar.

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    ben de 1 fotoyla katkı yapayım başlığa..
    bazen gezerken yanımdan veya karşı şeritten selam verip geçen arkadaşlar oluyor (İstanbul-Anadolu Yakası,bazen Avrupa'ya geçiyorum)
    gören olursa durdursun,tanışalım..daha benim motorumdan kullanan 1 kişiyle karşılıklı konuşmadım..

Yuce123, wolrath, Zippo's ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    arkadaşlar günaydın herkese, yarın shoei kask almak istiyorum , en uygun nerede bulabilirim aradıgım model xr1100 modeli

http://www.feyizoglu.com/XR-1100-Chr...k_47074.html#2

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Aynalardan şikayetim var. Kör nokta çok fazla. Her türlü ayarladım kör nokta açısı çok geniş. Zannedersem biraz küçük ve çok aşağıda kaldığı için. Bir kaç kere kör nokta tehlikesini hissediyatla atlattım. 6.his devreye girmesse sakat.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı SARP AY52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynalardan şikayetim var. Kör nokta çok fazla. Her türlü ayarladım kör nokta açısı çok geniş. Zannedersem biraz küçük ve çok aşağıda kaldığı için. Bir kaç kere kör nokta tehlikesini hissediyatla atlattım. 6.his devreye girmesse sakat.
    Ne kadar arkadaki trafiği kontrol altında tutsanda kör noktada bir aracın olma ihtimali her zaman var o yüzden şerit değiştirmelerden önce mutlaka kafayı çevirip omuz üzerinden kör noktada araç olup olmadığına bakmak lazım. Ne kadar geçeceğin şeritte kör noktada araç olmadığına emin olsanda mutlaka kafayı çevirip bakmayı alışkanlık haline getirmek lazım.
    wolrath, teocan94 ve makseli bunu beğendiler.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı spawn1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar günaydın herkese, yarın shoei kask almak istiyorum , en uygun nerede bulabilirim aradıgım model xr1100 modeli

http://www.feyizoglu.com/XR-1100-Chr...k_47074.html#2
    Sirkeci Özen Motor Türkiye Disbiritörü shoei'nin ben XR1000 Kenan Replikayı 650TL'ye almıştım.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    beyler bu 5500-6000 devir arasndaki zırıltı ile ilgili bi gelişme var mı? çözen ya da kaynağını bulan oldu mu acaba?
    ben de duydum motorda...

benim motor 2150 km de..motoru açmak gibi bişey gerekir mi..rodajı falan düzgün yapılmış ama motor açmak gibi bi durum söz konusu mu acaba?

Motosikleti
    honda cbr250r hussar 125
    arkadaşlar hava filtresi sipariş edebileceğim bildiğiniz bi internet sitesi varmı?

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Öfff bugün çok sıkıcı, şimdi iş güç olmasa binsem motora gözümü kırpmadan çeşme yada foça sahillerine çıkarım.
    Yuce123 bunu beğendi.

cbr 250 r ı sonunda uzun yolda bu gün iyice test ettim.
    artık bir daha bu motor hakkında iyi kötü yorum yapmayacağım.
    sebebine gelirsek.
    ben bu motoru ninja ile kıyaslayanlar var, diye üzerine çok oluyordum. fakat bu motor ninja 250 ile kıyaslamak sırf 250 cc olduğu için ve 2 tekeri ve fireni var. olduğu içindir.
    cbr 250 tork kıyaslamalarında kağıt üzerindeki verileri ile sürüş sırasındaki hissettirdikleri beni hayal kırıklığına uğrattı. bu kadarda kötü olacağı aklıma bie gelmemişti
    ben 60 km hızla giderken motora gaz verince cbr toparlamak yerine silkeledi. vites düşürmem gerekti. ninja 250 de ise 60 km hızda gaza asıldığındığında, roketleyip uzamasada ben gitemeyceğim demiyordu.
    ninjada 10 km hızdan sonra 2 ye atıldığında çok rahat tereyağı gibi süzülürken cbr yine silkledi bir alt vitese atmam gerekti.
    şöyle hadi arabaların arasından bir anda uzayalım dediğinde yine pek başarılı değil ben bu kadar da beklemiyordum.
    belki şimdiye kadar taraflı olarak bakmıştım olaya ama bence üzerinde bu kadar söz ettirecek motor değilmiş.
    sahibi 5500 devirdeki şıkırtının olduğunu söylemesine rağmen ben özellikle duymaya çalışsamda malesef duyamadım. kask ve yağmurunda etkisi varmıydı bilemiyorum.
    şıkırtı bir tarafa ama cbr ile ninja ya binen birisi olarak net olarak söylüyorum. ninja çok daha keyif verici bir motor. daha çabuk ivmeleniyor ve torku daha verimli kullanıyor.(sürat olarak cbr 130 a hemen kendini atarken ninja 160 a atabiliyor.)
    bunu ancak iki motoruda deneyen binen bilir.
    bu arada kullanıcıları hatasız kazasız binmelerini tememni ederim.
    bu şahsi yorumumdur.
    makseli bunu beğendi.

pol@ris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125, Hyosung GV 250, Honda CBR 250R
    Yalova kent ormanı gezisi hava muhalefeti ve katılım yokluğu :( nedenleriyle bir hafta sonra pazar gününe ertelenmiştir. Kamu oyuna saygıyla duyurulur...
    detaylar:
    http://www.facebook.com/events/173689169425380/
    http://www.facebook.com/CBR250RFANCLUB
    Tüm CBR kullanıcı dostlarım davetlidirler...

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    olur öyle,sen de kazasız belasız bin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler