Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    1.işe git gel ve ögle araları halısaha+sauna gıtgel. yaz guzel gececek foca'da

2.asker hediyesi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

herkese merhaba. foruma yeni üye oldum.2012 cbr 250 r ile yaklaşık 800 km tamamladım.rodaj süreci olduğu için pek sıkıştırmadım motoru. izlenimler ;
    - 500 km'de yağ değişimi yapana kadar bahsi geçen şıkırtı sesi yoktu ama başladı. sesin geldiği devir aralığı 5000-6000.
    - 100 km'nin üstü hıza çıkıldığında gidonda vibrasyon başlıyor.
    - 100 km'nin üstü hızda yerini tam belirleyemediğim,genel tabirle kafa diyebileceğim (far,ön siperlik) bölgede zırıldama var.
    bu konularla ilgili bilgisi olan arkadaşlar var ise paylaşması dileğiyle,iyi forumlar

Arkadaslar motora kasko yaptıracağım yaptıran varsa nerde ve kaça yaptırdığını söyleyebilir mi

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2.asker hediyesi

http://www.kolayresim.com/up/89yu_O0fC.jpg
    http://www.kolayresim.com/up/8u_AsxD.jpg
    Dostum motorun hayırlı olsun; ilk fotograf taki kask agv nin sv stealth modelimi? tam emin olamadım ama bende bu kask tan alıcam, eger o kasksa izlenimlerini yazabilirmisin? ses, vizor, kullanım rahatlığı nasıl?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2.asker hediyesi

http://www.kolayresim.com/up/89yu_O0fC.jpg
    http://www.kolayresim.com/up/8u_AsxD.jpg
    Komutan, orası yenifoça burunucu'ndaki nizamiye mi? Bende geçen sene motorla gittim istanbuldan yazlığa. Eskifoca yenifoca arası 3-4 defa sürdüm.ruzgarlı günlerde adamı fırlatıp atıcakmış gibi oluyor. Özellikle eski focaya girmeden 2-3 km önceki düzlüklerde çok fenadır. 40-50 ile giderken motorun gidonunu çeviriyor dikkat!

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komutan, orası yenifoça burunucu'ndaki nizamiye mi? Bende geçen sene motorla gittim istanbuldan yazlığa. Eskifoca yenifoca arası 3-4 defa sürdüm.ruzgarlı günlerde adamı fırlatıp atıcakmış gibi oluyor. Özellikle eski focaya girmeden 2-3 km önceki düzlüklerde çok fenadır. 40-50 ile giderken motorun gidonunu çeviriyor dikkat!
    eskı foca > amfıbı gorev grup komutanlıgı (eskı adıyla cıkarma fılosu komutanlıgı)

eskıfoca'dan cıglı'ye kadar tum yol muazzam bır ruzgar oluyor . ozellıkle eskıfoca denızkenarında ve menemen anayolda gıdon cevırıyor dedıgın gıbı. sureklı kontra vererek gezıyorum lakın vırajlar cok guzel yoldakı

yazın gelırsenız cok guzel agırlarım. denızkenarı mangal nargıle vs var. hem tanısırız, hem de guzel bır gun gecırırız

Alıntı anildurmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum motorun hayırlı olsun; ilk fotograf taki kask agv nin sv stealth modelimi? tam emin olamadım ama bende bu kask tan alıcam, eger o kasksa izlenimlerini yazabilirmisin? ses, vizor, kullanım rahatlığı nasıl?
    mrblar,tesekkurler.

http://www.nwa.co.nz/Products_img/AG...lth-SV-580.jpg

aynen.

stealth sv4

trıcolour'a muazzam uyum sagladı

cok memnunum.

motomaxta kampanya vardı. 329>229 euro seklınde. suankı fıyatını bılmıyorum.

havalandırmaları cok kullanıslı.sıcak havalarda cok yardımcı oluyor.yanakları ıyı sarıyor.gunes sıperlıgı oldugundan onu sıperlıgı kapatmadan yazın rahatca kullanabılıyor-gunesten rahatsız olmuyorsunuz.
    ses olarak bı yonden ıyı.neredeyse hıc ses almıyor.bı yonden kotu.egzoz sesını duyamıyorum

olumsuz yonu; cok para verdıgım ve sevdıgım ıcın devamlı gozum uzerınde.suana kadar en ufak bı cızıgı bıle olmadı

Alıntı hmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba. foruma yeni üye oldum.2012 cbr 250 r ile yaklaşık 800 km tamamladım.rodaj süreci olduğu için pek sıkıştırmadım motoru. izlenimler ;
    - 500 km'de yağ değişimi yapana kadar bahsi geçen şıkırtı sesi yoktu ama başladı. sesin geldiği devir aralığı 5000-6000.
    - 100 km'nin üstü hıza çıkıldığında gidonda vibrasyon başlıyor.
    - 100 km'nin üstü hızda yerini tam belirleyemediğim,genel tabirle kafa diyebileceğim (far,ön siperlik) bölgede zırıldama var.
    bu konularla ilgili bilgisi olan arkadaşlar var ise paylaşması dileğiyle,iyi forumlar
    - 1000 km de birdahami yag degistireceksiniz ? , singirti sesini bende egzoz oldugu icin duyamiyorum acikcasi oturup dinlemedimde , geliyorsada ben duymadigim icin onemli degil.
    - 100 km ustunde gidonda vibrasyon degil 7000 devir ustunde titresim oluyor , dogal olarak 120 km filanda 7000 devirleri astigi icin titresim oluyor , titresim devirle orantili birsey hizla alakasi yok, bana gore titresimi bu hacimde bir tek silindire gore olabilecek en az titresim .
    - yine 100 km ustu demissiniz cam titriyor olabilir vites bosta iken 7000 devir ustune cikarin motoru cizirti yaparken camin farkli noktalarina dokunun bastirin ses kesilirse cam in vidalarini gevsetip s1k1n biryerlede vida gevsemistir.

-evet, 1000 km de yağ ve filtre değişimi yapacağım.10/40 castrol kullanıldı ama,tam sentetik 10/50 düşünüyorum.sizce?
    -titreşimi bilirim,kastettiğim gidonda salınım.bu hacimde başka motosiklet denemediğim için haklı olabilirsiniz.
    -deneyeceğim.
    soracak o kadar soru,öğrenilecek o kadar şey var ki,hemen sıkmayayım milleti.

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    2 tane resim en yenisinden 125 ve 250 yi yan yana görmek isteyen yeni 125 liğe bayıldım çok güzel olmuş düz beyaz ön far da bi değişik olmuş sanki

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı hmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -evet, 1000 km de yağ ve filtre değişimi yapacağım.10/40 castrol kullanıldı ama,tam sentetik 10/50 düşünüyorum.sizce?
    -titreşimi bilirim,kastettiğim gidonda salınım.bu hacimde başka motosiklet denemediğim için haklı olabilirsiniz.
    -deneyeceğim.
    soracak o kadar soru,öğrenilecek o kadar şey var ki,hemen sıkmayayım milleti.
    10-40 kulanıyorsan 10-40 devam et 10-50 sana bır fayda getırmez herkesin yanlış yaptıgı şey sürekli yagın vizkozetisini degiştirmek...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    pani / 3colore
    125r ın renkleri cok daha hos 250r dan.

arkadaslar merhaba
    Benim motorun zinciri cok pislenmişti temizleme spreyi aldım kullandım belli bir süre sonra yagladım ama zincirden acayip ses geliyo yine. Bir motorcuya temizletsem nekadara temizler acaba bi fikri olan varmı. Ben pek beceremedim bu işi heralde.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı mctsnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba
    Benim motorun zinciri cok pislenmişti temizleme spreyi aldım kullandım belli bir süre sonra yagladım ama zincirden acayip ses geliyo yine. Bir motorcuya temizletsem nekadara temizler acaba bi fikri olan varmı. Ben pek beceremedim bu işi heralde.
    Herhangi bir motorcuya kendi malzemenle git,yaptır.Bahşiş bırakırsın3-5 bişi.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Honda Servisine temizleme + yağmala 10tl ye yaptırıyorum.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Arkadaslar kasko için onerebilrceginiz biyer ve bildiginiz bir fiyatlar mi

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Merhaba arkadaşlar
    Acaba er6F mi alsam diye bu aralar düşünmekteyim, sürekli TEM'i kullandığımdan neredeyse hiç şehir içi girmiyorum.
    Motorum 4.500km'de ve hem iş yerinde hem evde kapalı garajda muhafaza etmekteyim.
    Talipli çıkarsa satmayı düşünebilirim
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Er6-F kesinlikle benim de ya 1 sene ya 2 sene sonra alacağım bir motor

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar
    Acaba er6F mi alsam diye bu aralar düşünmekteyim, sürekli TEM'i kullandığımdan neredeyse hiç şehir içi girmiyorum.
    Motorum 4.500km'de ve hem iş yerinde hem evde kapalı garajda muhafaza etmekteyim.
    Talipli çıkarsa satmayı düşünebilirim
    http://www.alialtuntas.net/upload/fotograf/DSC06586.jpg
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    beyler motorumu unuttum ya nasıl gittiğini nasıl bindiğimi daha doğrusu bi motorum olduğunu unuttum abi ne gümrükmüş arkadaş parçayı çekemiyorlar 1 hafta eksperi bekle 3 hafta parçayı bekle sıkıldım tamam fiyatı uygun serivisi uygun ama ayıp honda amca bu konuda kızgınım biraz

@deryali abi er6-f dedin bi bakayım dedim o arada er6-n i gördüm o ne öyle ya çok begendim :D galiba bundan sonraki motorum o olacak

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    dün şirinevler ve gaziosmanpaşa bayileri ile görüştüm 15 mayısta gelecek diyorlar ellerinde cbr250 yok şu an :((

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

dün şirinevler ve gaziosmanpaşa bayileri ile görüştüm 15 mayısta gelecek diyorlar ellerinde cbr250 yok şu an :((

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    arkadaslar honda bayilerinde motoru denemek gibi bir şansımız oluyor mu?
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler