Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet, artçı ayaklıkları açıktı, onlar kurtardı galiba. Bu arada şimdi dikkatli baktım, asfaltta beyaz bir iz var, bu izi kuyruktaki artçının tutunacağı metal sürtünerek oluşturmuş. İlginç bir şekilde, kısa mesafede olsa sürüklendim, sağ omzumun ve bacağımın üzerinde, motorla birlikte.

Yalnız eğitimin olması fark etti, çarpma hızım olabildiğince düşük oldu bu sayede ve kontrayla biraz daha sağa kaçabildim, dümdüz vurmadım, çocuk sol grenaj ve sinyale çarpıp düştü. Bisikleti sağa almışlar, sonra durun resim çekeyim dedim öyle çektim, yoksa şeridin solundaydı bisiklet. Ölse falan başımıza bela alacağız, vicdanen de berbat birşey.
    wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore

bunlar hep koyu renklı araclar yalnız.benım suan %70 beyaz renkte

+150 fena guce baglı olarak daha da buyuk olabılır ;)

Can Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük geçmiş olsun. Kaç km hızda oldu bu olay merak ettim bende sürüklendim böyle 50km civarında am senin hasar baya olmuş. Motor kaldırım taşlarınamı denk geldi.

Yeni renkleri çıkmış bizim 250liklerin. http://powersports.honda.com/2013/cbr250r/colors.aspx

Hız yüksek değil, 25-30 civarıdır belki ama emin değilim, daha bile az olabilir. Ben de şaşırdım bu kadar hasar olunca. Sağa düştüğünde sağ ayna bütün grenajı içeri doğru yamultmuş, içerideki plastik yamulmuş, kafa demiri eğilmiş, bu yüzden km göstergesi falan da yamuk duruyor. Motorun sağında birşey yok, solunda da grenajı çocuğun bisikleti çizmiş. Sol ayna galiba çocuğa direkt çarptı, o da içeri yamulup rüzgarlığı kırmış. Düz asfaltta sürüklenince sürtünme pek bir hasar vermiyor, çarpınca acayip şekillere girip, kendini dağıtıyor motor. Bir resim daha var, onu da ekleyeyim, tekerleğe de bisikletin boyası geçmiş .

Kafa demiri meselesi sakat olmuş. 30km ile olan buysa yandık 100le girsek gir yere bizi sıpatula ile kazırlar garanti.

Motosikleti
    Henüz yok :(
    seigen geçmiş olsun 2013 cbr250r repsol türkiyeye gelse çok iyi olur

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Çok büyük geçmiş olsun Seigen . İkinizde de birşeyin olmaması gerçekten çok iyi bi haber. Ama insan ister istemez motorsikletine de üzülür ya :(

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    seigen,büyük geçmiş olsun.bu ara çok kaza olmaya başladı nedense

Hergün Çekmeköy Tuzla gidip geliyorum arabayla. Tatilde millet beynini eritmiş belli salak salak araba kullanıyorlar aman dikkat

geçmiş olsun allah beterinden saklasın seigen

merhaba arkadaşlar uzun süredir forumu takip ediyordum katılmak da nasip oldu, ben de cbr 250r arayışları içerisindeyim.
    araştırırken şunları buldum, modifikasyon yazıyo ama seri üretimi var mı acaba veya grenajları o renklere boyatabilir miyiz
    şu mavi çok hoşuma gitti

diğer renkler için de
    http://www.newmotorcyclemodification...a-cbr250r.html
    metci bunu beğendi.

bizim motorların saat ayarı nasıl değişiyor? bilen varmı

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Alıntı merakliadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motorların saat ayarı nasıl değişiyor? bilen varmı
    mode ve reset tuşlarına basılı tut bi kaç saniye sonra yanıp sönmeye başlyınca ayarla dostum

onurpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Scooty Pep + Kawasaki EN 500
    @seigen

Çok geçmiş olsun dostum.

Geçmiş olsun dileyen arkadaşlara teşekkür ederim. Tam 10 bin km önce bir araç yüzünden kaza yaptım, o vakitten beri inanılmaz dikkatli kullanıyordum. Fabrikalarda en son iş kazasından beri geçen günleri sayarlar ya, ben de kazasız geçen km'leri sayıyordum . 10 bin km'ye gelmiştim ne güzel, ne yapalım, sayacı sıfırladım tekrar. O kadar süredir dikkatli kullanmama rağmen bisikletli çocuk beni devirdi . Neyse öldürmeyen şey insanı güçlendirir, motor yapılsın sonrasında daha da güvenli sürerek sayacı en az 50 bine çekerim umarım.

Zaten İstanbul trafiği Hindistan trafiğiyle yarışır seviyede, az kaldı geçiyoruz. Belirli bir km'den sonra kaza yapmamış olmak ciddi ciddi imkansız.
    wolrath bunu beğendi.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Geçmiş olsun Çağdaş, abi bu motor bizim kaderimiz motorun ömrü bitene kadar devam yarın rodaj biter bi aksilik olmazsa :( (sözde bu gün sen bitirip tam sentetik olarak seni kobay yapacaktım ama nafile bende sıra ) perşembe servise giderim. Böyle çocuklu kazalar çok kötü insan rahatsız oluyor genede çok kötü birşey olmaması sevindirici. Birde resim çekmişsin akşam telefonda soramadım sigorta bu kazayı karşılar mı ? en azından bir teselli olur. tekrar geçmiş olsun. k.i.b

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @Seigen Çok geçmiş olsun,neyse ki çok dikkatli ve her zaman full koruma gezen birisisin.Elinden geleni yapmışsın,artık olacağı varmış.Şu sıra ne çok kaza yaşıyoruz.Bende bugün süreyya plajında 30 la giderken önümdeki araba frene asıldı(artçımda vardı),ve geri gelmeye başladı,şerefsiz park yer görmüş.Kornaya basılı tuttum ve son anda durdu,arkasından bağırmaya başladım:arkana baksana lann........... Sonra yanında gittim içeride çoluk çocuk şeklinde butün sülalesi vardı,sadece arkana baksana diye bağırdım ne yazıkki,o da sen çok yaklaşmışsın diyor.Hadi madem park yeri gördün 4 lüyü yak,öyle durursan girerler arkandan.Tatsızlık çıkartmadım,dersini veremedim bende ona yanıyorum.Bizde araba sürüyoruz ama frene basmamla aynaya bakmam bir oluyor.Nasıl bir yerde yaşıyoruz,şansa hayatta kalıyoruz.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    geçmiş olsun çağdaş...kazaya göre gerçekten baya hasar olmuş motorda..kimsede bişey olmaması sevindirici tabi...dediğin gibi uzun süre parça beklersin muhtemelen...
    tekrar geçmiş olsun...

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Full ekipman demişken bu çizmeyi aldım bugün:http://www.hondamototal.com/?urun-13...ing-Cizme.html

Gayet başarılı,kısa süre denedim,daha sonra tavsiye ederim.Ama sanılanın aksine,yürümeye ve günlük kullanıma engel değil ve kesinlikle alınması gereken çok önemli bir ekipman.
    Zippo's ve GP500-1st bunu beğendiler.

jakiyamayess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r
    @siegen çok geçmiş olsun kardeşim. motosiklet kullanırken her ne kadar herkesin hata yapabilecegini düşünsen de böyle şeyler insanın başına gelebiliyor. Allah başka kaza bela vermesin.

bu arada arkadaşlar bir sorum olacak;

malumunuz kış ayları kapımızda. yağmurdu kardı bayağı bir uğraşacağız. tavsiye edebileceğiniz bir yağmurluk olsun veya benzer bir ürün olsun motoru kullanırken (özellikle pantolon kısmının) ıslanmamızı engelleyen bir ürün var mıdır? işe giderken korumalı pantolon giymek biraz sıkıntılı oluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler