Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 250 r
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki hocam nasıl anlaşılıyor krank milinin arızalı olduğu? sadece sesi mi problem?
    hocam zaten eğilince gaz verip bıraktığında hafif tıngırtı geliyor belli bi süre sonrada dahada artıyor bu ama nerde kopacağı belli olmuyor benim biri 100 km gibi bi hızda gitti öteki ilk hararet yaptı arkasından 3 gün sonra servisin önünden geçerken gitti motor gitmeye devam ediyor fakat ama gaz verdiğimde gitmiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    Arkadaşlar. Eskişehir'de olup bu motoru kullanan var mı?

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Acaba garantiden motoru sifirlatsam mi? Ne diyorsunuz satarken sikinti olur mu?

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bomba üstünde gidiyorsun nerde kalacağın belirsiz. Hakkın varken sıfırlat gitsin. Belki top speed yparken kitliyecek motor misal. en fazla 3 günde verirler.

Motosikleti
    CBR250R
    Benim motoru sıfırladılar. 1000 km rodaja girdim. Ama birkaç şey farkettim. Motorun sesi eskisinden daha sert mi desem boğuk mu desem bi duymanız lazım. Bi garip geldi. Birde sanki titreşim arttı gibi. Pekte basmak istemedim rodajda problem çıkamsın diye. Umarım ses düzelir ve titreşim gider. Faturanın resmini de atıyorum incelemek isteyen varsa diye. Bu arada traceexp'in dediği gibi beni 110 ile giderken yakaladı, şanslıydım ki virajta filan değildim de ucuz yırttım.

Birşey daha sorucam arkadaşlar bı CBR'lar 2 yıl mı yoksa 5 yıl mı garantili?
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi git konuş istersen servis ile. Kontrol etsinler iyice. Belki önceden anlayıp önlem alabilirsin veya değişmesi gerekiyorsa değişirler.[COLOR="Silver"]

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    tamda cbr 250r alma haftasındayken 2012'de falan forumda görmüştüm bozuk para sesi muhabbetini bu konuda bilgisi olan aydınlatabilirmi bütün cbrlarda oluyormu

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı deadmau34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motoru sıfırladılar. 1000 km rodaja girdim. Ama birkaç şey farkettim. Motorun sesi eskisinden daha sert mi desem boğuk mu desem bi duymanız lazım. Bi garip geldi. Birde sanki titreşim arttı gibi. Pekte basmak istemedim rodajda problem çıkamsın diye. Umarım ses düzelir ve titreşim gider. Faturanın resmini de atıyorum incelemek isteyen varsa diye. Bu arada traceexp'in dediği gibi beni 110 ile giderken yakaladı, şanslıydım ki virajta filan değildim de ucuz yırttım.

Birşey daha sorucam arkadaşlar bı CBR'lar 2 yıl mı yoksa 5 yıl mı garantili?
    http://<a href="http://hizliresim.co...9k.jpg</a></a>

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Bi git konuş istersen servis ile. Kontrol etsinler iyice. Belki önceden anlayıp önlem alabilirsin veya değişmesi gerekiyorsa değişirler.[COLOR="Silver"]
    2014 den sonra 4 sene diye biliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Alıntı brk194 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamda cbr 250r alma haftasındayken 2012'de falan forumda görmüştüm bozuk para sesi muhabbetini bu konuda bilgisi olan aydınlatabilirmi bütün cbrlarda oluyormu
    çoğunda var anlaşılan servise götür baktır öyle al boşuna kafanı bulandırma.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    daha önce buji değiştiren oldu mu?
    depoyu nasıl söktünüz, bujiyi nasıl çıkartıp yenisini takabiliriz, görsellerle açıklayabilir misiniz?

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depoyu nasıl söktünüz, bujiyi nasıl çıkartıp yenisini takabiliriz, görsellerle açıklayabilir misiniz?
    hacı biraz zahmetli iş . yutubeden çeşitli videolar ve kullanım kitapçığı yardımı ile yapabilirsin ama tavsiyem ustaya yaptırman.
    https://www.youtube.com/watch?v=b71bfd_juVk

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

buda patlayan cbr 250 motoru videosu
    https://www.youtube.com/watch?v=MHykM2Nx7lU

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    2 kişi lazım buji için depoyu sökmek basit sayılır krenajları sökün sağ sol seleyi sökün deponun vidasını görürsünüz..ama benzin hortumları falan biraz zorluk çıkartıyor. Birde su kaçmasın diye tozluk var onun bi vidası çok sıkışmıştı bende biraz uğraştırdı tozluğu da kontrol edin.. Yeni Bujiyi takarken çok sıkmayın tırnak aralığına özen gösterin.. Ve kesinlikle buji anahtarı kullanın..Kolay gelsin..

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Kardeşim bende önce cbf vardı kendimiz söküp değiştirebiliyorduk. CBR larda olay büyük. Baktım blok da ne buji görünüyor ne başka bişe dedim şimdi dağıtırsam motor elimde kalır. Servise götürdüm değiştirdiler. kendin yapmaya kalkışma derim.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motosikleti
    İnşallah YZF R25
    Arkadaslar merhaba Nasip olursa bende 2013 cbr imla 2 gun once katıldım araniza ..
    Lutfen sorcam soru icin kizmayin mazur gorun karar veremedim sayfa gelmis 1200 kusurlere halami bu soru demeyin baktim arastirdim ama farkli cvplar var kizmayanlar cvp verirse cok memnun olurum 11 bin kmde motorum honda servisinde 8binden sonra bakima girmemis gozukuo sahibi yagi deistirdim dedi bende tamam madem dedim 12 bin bakimina gidim ozaman demistim ama bugun bi baktim yag kalmamis :((( servis bana 120 km kendim koymayi fln düşündüm ancak yag konusunda karar veremedim lutfen bide benim icin yag tavsiyesinfe bulunurmusunuz farkli marka kullanan memnun olan vs..
    Bi sorum daha vardi yine onuda acemilime verin ) Jantlar gumus renkte kıskaç gibi bisey vardi kurşun ve balans icin oldugunu öğrendim ) bu cbrlarda fabrika cikisimi yoksa kaza gostergesi flnmi kurt dustu icimi yardımcı olursaniz coooook memnun olurum birde 12 bakimi iscilik vs tahmini kac tutar.. Hatamiz kusrumuz olduysa affola ins bundan sonra beraberiz saygilar..

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı knsgrp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba Nasip olursa bende 2013 cbr imla 2 gun once katıldım araniza ..
    Lutfen sorcam soru icin kizmayin mazur gorun karar veremedim sayfa gelmis 1200 kusurlere halami bu soru demeyin baktim arastirdim ama farkli cvplar var kizmayanlar cvp verirse cok memnun olurum 11 bin kmde motorum honda servisinde 8binden sonra bakima girmemis gozukuo sahibi yagi deistirdim dedi bende tamam madem dedim 12 bin bakimina gidim ozaman demistim ama bugun bi baktim yag kalmamis :((( servis bana 120 km kendim koymayi fln düşündüm ancak yag konusunda karar veremedim lutfen bide benim icin yag tavsiyesinfe bulunurmusunuz farkli marka kullanan memnun olan vs..
    Bi sorum daha vardi yine onuda acemilime verin ) Jantlar gumus renkte kıskaç gibi bisey vardi kurşun ve balans icin oldugunu öğrendim ) bu cbrlarda fabrika cikisimi yoksa kaza gostergesi flnmi kurt dustu icimi yardımcı olursaniz coooook memnun olurum birde 12 bakimi iscilik vs tahmini kac tutar.. Hatamiz kusrumuz olduysa affola ins bundan sonra beraberiz saygilar..
    Almadan önce bi honda servise gidip motoru gösterin. Bakım masrafını öğrenin. Alacağınız kişi ağır bakımları yaptırmamış ise, motoru aldıktan sonra servisi de biraz pahalı olacaktır. Hayırlı olsun bu arada.

Motosikleti
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı biraz zahmetli iş . yutubeden çeşitli videolar ve kullanım kitapçığı yardımı ile yapabilirsin ama tavsiyem ustaya yaptırman.
    https://www.youtube.com/watch?v=b71bfd_juVk

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

buda patlayan cbr 250 motoru videosu
    https://www.youtube.com/watch?v=MHykM2Nx7lU
    hocam ilk verdiğin linkte pek bişi yok, depoyu da sökmüyor, elinde olan bujiyi gösteriyo, ne yaptığını anlayamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kişi lazım buji için depoyu sökmek basit sayılır krenajları sökün sağ sol seleyi sökün deponun vidasını görürsünüz..ama benzin hortumları falan biraz zorluk çıkartıyor. Birde su kaçmasın diye tozluk var onun bi vidası çok sıkışmıştı bende biraz uğraştırdı tozluğu da kontrol edin.. Yeni Bujiyi takarken çok sıkmayın tırnak aralığına özen gösterin.. Ve kesinlikle buji anahtarı kullanın..Kolay gelsin..
    2 kişi yapıcaz zaten ama bu depoyu kablolardan kurtaramadık bi türlü, benzin akışını nasıl ne şekilde kesebiliriz biliyor musunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bende önce cbf vardı kendimiz söküp değiştirebiliyorduk. CBR larda olay büyük. Baktım blok da ne buji görünüyor ne başka bişe dedim şimdi dağıtırsam motor elimde kalır. Servise götürdüm değiştirdiler. kendin yapmaya kalkışma derim.
    elimden geldiğince bakımları kendim yapmaya çalışıyorum. motoru ilk defa bakım için ustaya verdiğimde, sadece yağ değişimi yaptırdığım halde, yağ filtresi kabının vidalarını havalı zımbırtı ile sıkıpta vidaların ortalarının yenmesini sağladığı için artık kendim uğraşıyorum.
    motorun bi tarafını bozarsam da en azından kendi başıma bozmuş olurum.
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    hocam ilk verdiğin linkte pek bişi yok, depoyu da sökmüyor, elinde olan bujiyi gösteriyo, ne yaptığını anlayamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

2 kişi yapıcaz zaten ama bu depoyu kablolardan kurtaramadık bi türlü, benzin akışını nasıl ne şekilde kesebiliriz biliyor musunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

elimden geldiğince bakımları kendim yapmaya çalışıyorum. motoru ilk defa bakım için ustaya verdiğimde, sadece yağ değişimi yaptırdığım halde, yağ filtresi kabının vidalarını havalı zımbırtı ile sıkıpta vidaların ortalarının yenmesini sağladığı için artık kendim uğraşıyorum.
    motorun bi tarafını bozarsam da en azından kendi başıma bozmuş olurum.
    Motorun yağ ve yağ filtresinide kendin değiştirebilirsin. Cesaretini kır servisle uğraşma...

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Selam
    Motora kilit alcam da karar veremedim
    Abus 1010/140 City Chain Zincir Kilit (140 cm)
    Abus Steel-O-Chain Ivy 9100/140 Zincir Kilit
    Bu ikisinden hangisini önerirsiniz kullanan eden varmı ?
    Kameralı güvenlikli sitede oturuyorum. Şuan urbanın 100tl lik alarmlı disk kilidi var. içim rahat etmediğinden zincir kilit istiyorum

Motosikleti
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun yağ ve yağ filtresinide kendin değiştirebilirsin. Cesaretini kır servisle uğraşma...
    hocam sanırım tam olarak anlatamadım
    bir kere ustaya yağ değiştirmeye gittim, o da filtrenin kapağındaki vidaları yedi, o günden beridir tüm bakımları kendim yapmaya çalışıyorum, buna yağ değiştirme de dahil

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı emrys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam
    Motora kilit alcam da karar veremedim
    Abus 1010/140 City Chain Zincir Kilit (140 cm)
    Abus Steel-O-Chain Ivy 9100/140 Zincir Kilit
    Bu ikisinden hangisini önerirsiniz kullanan eden varmı ?
    Kameralı güvenlikli sitede oturuyorum. Şuan urbanın 100tl lik alarmlı disk kilidi var. içim rahat etmediğinden zincir kilit istiyorum
    hırsıza kilit dayanmaz ayna disk kilidinden bende de var. çok hassas dün yağmurda çalıştı. Hırsızı kilitle korkutamazsın alarm şart oda var zaten. masterlock var ondan al bende var. İnan sana bir video atarım abus tan çok daha kaliteli zincirleri max 30 sn kesiyorlar parana yazık.

Motosikleti
    hocam sanırım tam olarak anlatamadım
    bir kere ustaya yağ değiştirmeye gittim, o da filtrenin kapağındaki vidaları yedi, o günden beridir tüm bakımları kendim yapmaya çalışıyorum, buna yağ değiştirme de dahil
    Kardeş zaten iş işten geçmiş. Bende diyorum bundan sonra kendi işini kendin gör vidalarında zarar görmesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hırsıza kilit dayanmaz ayna disk kilidinden bende de var. çok hassas dün yağmurda çalıştı. Hırsızı kilitle korkutamazsın alarm şart oda var zaten. masterlock var ondan al bende var. İnan sana bir video atarım abus tan çok daha kaliteli zincirleri max 30 sn kesiyorlar parana yazık.
    ÇÖZÜM: İstanbul'u terk edip sakin ve suç oranı düşük bir anadolu şehrine yerleşmek... Bir memlekette her gün çalıntı haberi olur mu yaw. Ama oluyor işte...

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    İstanbul da hergün hayatta kaldığına şükrediyorsun, bırak motor çalınması birşey değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler