Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kısmetse cbr 250r
    While such informal testing evidence might not be the most compelling - a better controlled comparison conducted recently by a Japanese magazine (see below) appears to support these performance numbers as well.

.........CBR250R ...... Ninja 250R
    0-50m.....4.26 ........... 4.68
    0-100m....6.46 ........... 6.91
    0-200m....9.99 ........... 10.38
    0-400m...15.95 ........... 16.04

Top Speed...CBR250R ...... Ninja 250R

............151.38 kph.......159.02 kph

bu da aynı siteden aynı konuya bir yorum japonyada yapılan testlerin verilerini vermis hız vermemis ama mesafelerden hangisinin seri olduğu gorunuyo son hız hariç tabi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı caner85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    While such informal testing evidence might not be the most compelling - a better controlled comparison conducted recently by a Japanese magazine (see below) appears to support these performance numbers as well.

bu da aynı siteden aynı konuya bir yorum japonyada yapılan testlerin verilerini vermis hız vermemis ama mesafelerden hangisinin seri olduğu gorunuyo son hız hariç tabi
    aralarında uçurum kadar büyük farklar yok bundan sonra tercih meselesi derim.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    Kısmetse cbr 250r
    aynen oyle Türkiye içinde servis ağı olarak kıyaslamak lazım bir bakıma
    motor özellikleri bakımından kıyaslamak mantıksız biraz bu sınıfta bir motoru

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç racing sesi yokki bu motorda
    çift silindir motordan nasıl bir ses bekliyosunki? senin istediğin o ses sadece sıralı 4 silindir motorlardan çıkar...

And while the fuel injection both gets better gas mileage and propels it off the line a hair quicker, this didn’t translate into quicker performance numbers – quite the opposite turned out to be true. The Honda 250’s best 0-60 mph time is 8.5 seconds, but the Kawasaki trips the lights with a best time of 7.7 seconds.
    motor türkiyeye gelsin yağ yakması lazım. her dediğim yavaş yavaş çıkıyor. eksantirik zinciri öter motor düz yolda 140 ancak gider. gibi

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    0-100 de daha hızlı olan ninja 250r 50 mt 100 mt 200 ve 400 mt de nasıl daha yavaş olur onu anlamadım?

Motosikleti
    honda titan delüxe
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    And while the fuel injection both gets better gas mileage and propels it off the line a hair quicker, this didn’t translate into quicker performance numbers – quite the opposite turned out to be true. The Honda 250’s best 0-60 mph time is 8.5 seconds, but the Kawasaki trips the lights with a best time of 7.7 seconds.
    motor türkiyeye gelsin yağ yakması lazım. her dediğim yavaş yavaş çıkıyor. eksantirik zinciri öter motor düz yolda 140 ancak gider. gibi
    sonra ortadan ikiyede çatlar patlar yanar kül olur gider bu kadar kötülemenin alemi dgl bence yok yag yakar 140 gecmez adam 171 yapıyo enson cbr 5. vitesde bile 155-160 km hıza ulaşıyor lütfen biraz eşit olalım kawasaki güzel motor ama honda da yag yakacak 140 gecmeyecek eksantirik ses yapacak motor dgl daha motor gelmeden yaktık valla ))

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı nafiz bilgiç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonra ortadan ikiyede çatlar patlar yanar kül olur gider bu kadar kötülemenin alemi dgl bence yok yag yakar 140 gecmez adam 171 yapıyo enson cbr 5. vitesde bile 155-160 km hıza ulaşıyor lütfen biraz eşit olalım kawasaki güzel motor ama honda da yag yakacak 140 gecmeyecek eksantirik ses yapacak motor dgl daha motor gelmeden yaktık valla ))
    hondanın hangi modeli yag eksiltmiyor???bu arada bu gün anes motordaydım cbr125 için ama 2 ayı bulcakmış motorların gelmesi cbr250 2 ay sonraki fiat 9750tl olabilir dedi bilgilerinize...
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    slm arkadaşlar forumu uzun zamandır takip ediyorum, bende cbr 250 almak istediğimden dün şirinevler honda sever e gittim ve sordum ilk motorlar ne zaman gelecek diye, 8 nisan cuma gunu geminin geleceğini soylediler ama bu gemiyle sadece ilk verilen siparişler geliyormuş yani motokurt abi gibi siparişi çok önce verenler için
    Sevgili caner 85 bu vermiş olduğun tarihi bir bayiinin ağzından duysaydım inanmazdım . İnşallah sana söyledikleri ve senin dediğin gibidir.bu iyi haber için teşekkürler, herşey gönlünce olsun . Ve bu arada (Türkçe isim (nick) kullandığın içinde ayrıca teşekkür ederim.
    DİL BİR MİLLETİN SES BAYRAĞIDIR .LÜTFEN YAZIŞMALARIMIZDA ALFABEMİZDE OLMAYAN HARFLERİ,NOKSAN HARFLERLE YAZILMIŞ KELİMELERİ KULLANMAYALIM. Benim ayağımın altı da müsait ,başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0-100 de daha hızlı olan ninja 250r 50 mt 100 mt 200 ve 400 mt de nasıl daha yavaş olur onu anlamadım?
    Sorunun cevabı pek çok nedene bağlı. Birkaçını sıralarsak; motor tork eğrileri, vites oranları, ağırlık, tekerlek çapları vs. diye gider

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    http://www.youtube.com/watch?v=zedjh...eature=related

bu videoya bakabilirsiniz 0-100 km/h ye 6.5 saniyede çıkıyor

Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çift silindir motordan nasıl bir ses bekliyosunki? senin istediğin o ses sadece sıralı 4 silindir motorlardan çıkar...
    cbr 250r tek silindir değil mi?

Motosikleti
    Kısmetse cbr 250r
    bu zamana kadar hic kendime ait motorum olmadi ama 1 yil oncesine kadar 99 model honda civic sahibiydim arac 1.4 motor olmasina ragmen 7200 devire kadar ceviriyordu ve 7 yil limitlerinde kullandim ama yag gakma vs. yasamadim sadece bakimlarini zamanindan 2000 km once yapardim her zaman yag, filtre vs. rutin parca degisimleri disinda da parca degistirmrdim. Bu bakimdan hondanin motoruna guvenim tamdir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:50 ----------

Unutmayin at sahibine gore kisner.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Başlığı baştan sona okudum. Bir tane doğru düzgün eleştirin yok. Varsa yoksa laf ebeliği yapmışsın. Başlığı okumanın keyfinin içine etmişsin resmen, kusura bakma. Hangi kanıta dayanarak yağ yakacağını, egzantirik zincirinin öteceğini vs. iddia ediyorsun ? 0-60 mil yorumlarına bakarak mı ?

Eleştireceğin birşey varsa doğru düzgün eleştir .ok atmadan. Böyle saçmasapan mesajlar yazma. Moderatörlere bildireceğim bir dahaki sefer.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı baştan sona okudum. Bir tane doğru düzgün eleştirin yok. Varsa yoksa laf ebeliği yapmışsın. Başlığı okumanın keyfinin içine etmişsin resmen, kusura bakma. Hangi kanıta dayanarak yağ yakacağını, egzantirik zincirinin öteceğini vs. iddia ediyorsun ? 0-60 mil yorumlarına bakarak mı ?

Eleştireceğin birşey varsa doğru düzgün eleştir .ok atmadan. Böyle saçmasapan mesajlar yazma. Moderatörlere bildireceğim bir dahaki sefer.
    Jawa mı kardeşim bu yağ yaksın !!!!

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Şu 250 R kullanıcıları Fotoğraf ekleseler cok iyi olacak
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    honda titan delüxe
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondanın hangi modeli yag eksiltmiyor???bu arada bu gün anes motordaydım cbr125 için ama 2 ayı bulcakmış motorların gelmesi cbr250 2 ay sonraki fiat 9750tl olabilir dedi bilgilerinize...
    bende honda kullanıyorum motorun yag yakması honda yamaha suzuki olmasıyla alakalı bişey degil kawasaki bile olsa eger motor bitikse yakar şu bilgiyide soyliyim dünyanın en iyi motorunu yapan firma honda 160 yıldan beri motor imal ediyor volva bile araba motorlarının bazı parçalarını hondadan alıyor ki boyle bi firma japon harikası nasıl kötü motor yapar motorsiklet için 200 bin km ömür veriyorlar arabalara 150 bin yada 6 yıl garanti veriyorlar mantıklı dgl mi ben kararımı kesin cbr 250 den yana kullanacagım fiyatlara gelince inş 9750 fln olmaz bence honda biraz müşteri kızıştırıyo blof yapıyo gibi glyo adamlar rht marka ztn kendini agırdan satıyor

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Foruma daha öncede yazmıstım zam olayı hazirandan önce beklenmiyor yani 1. ve 2. parti alıcılarına zam gelme imkanı neredeyse hiç yok Haziran ayında gelecek olan 3. Parti motosikletlerede 200-300 lira arasında zam yapılabilirmiş bununda sebebi çok büyük ihtimalle bizimkiler olacaktır yani distribitör ve bayiler
    Girerken Yalvarmadık ki, Çıkarken İcazet Alalım.

Motosikleti
    cbf 250
    ben hondanın yerinde olsam sadece türkiyeye motor sokmazdım......
    tek silindir motormu olur?
    beygir gücü çok düşük?
    yağ yakar bu motor?
    o paraya 600 lük alınır?
    parçaları çok pahalıdır bunun?
    sesi scooter gibi?
    ninja deler bunu?
    lastikleri çok ince?
    yeterince hızlı değil?
    ..............
    bizim milletimiz eleştirmeye bayılır, çok iyi fikir yürütür....

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    İlk başta Honda'nın 250cc tek silindir bir motor üretmesine benim de aklım ermemişti. 2012 için MotoGP'nin en alt kategorisinin 125cc tek silindir 2 zamanlı motorlardan, 4 zamanlı tek silindir 250cc'ye (yeni adıyla Moto3) geçiş yaptığını okuyunca birden dank etti. Henüz kaç takımın Honda kullanacağını bilmiyorum ancak 10'dan daha fazla sayıda olabilir. Bu da müthiş bir ar-ge demek...

Bu da Honda'nın moto3 prototipi
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Faydalı bir test verisi.

Görünen o ki, 0-400 metre mesafede Honda Kawa'ya göre daha hızlı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler