Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı mehmetayhan2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostlar drift lastikleri degistirmeyi dusunuyorum ama michelinmi metzelermi pirellimi derken benim kafa duman oldu guzel tavsiyelerinizi beklemekteyim
    Arkadaşım ben 2 yıldır benim driftte Prelli Duro Traction kullanıyorum, yağmurlu havalarda yol tutuşu çok iyi tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Drift
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağlanma normal neden diceksin, zinciri yağladğın zaman zincir döndükce motor kısmına birikiyor, bunlar her motorda olan şeyler, zincir bol ise alt ksma ve üst kısma değmeden dolayı ses yapar, zinciri normal gererseniz bir sorun kalmaz ama yağlı zincir doğal olarak motor kısmında yağ birikintisine neden olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:54 ----------

orta sehpaya alın arka tekeri çevirin nerde atlama yapıyor, yapan kısım paslanmadan dolayı hareket edemediği için atlama yapıyor olablir veya arka teker açıları farkı olduğundan atlama yapabilir, yani arka teker zikzaklı hareket yapmasından dolayı atlama yapabilir, zincir yağı olarak piyasada zaten satılıyor, mazotla temizleyip eski kullanılmış motor yağı ilede zincirinizi yağlayaibirsiniz fakat yağın süzülmesini bekleyin yoksa arka kısım teker dahil yağ içinde kalır motor.http://www.hizliresimyukle.com/image.../07/ydBPbL.jpg
    teşekkürler elime para geçti bakıma götürdüm onlarda halledildi değişen motor yağını aldım yağlamak için

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Michelin pilot street lastikleri aşırı şekilde tavsiye ederim.Yağmur performansı muhteşem.Sadece fazla çamur toprak yolda biraz tutuşu kaybediyor oda normal zaten.

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Mondial drift modeli var arkadaslar bugun 3 4 kere 100 110 la giderken motor isiklara gelince tam durcakken istop ediyor ne gibi sorunu olabilir yardiminiz icin simdiden tskkurler motorla gezmeden once yikamistim onla alakali olabilirmi

arkadaslar otobanda son gaz gidiyordum tunele girmeden ibre 110 gosteriyodu max o civarlarda zaten,tunele gelmeden hizi gosteren tabelalar var orada 128 gosterdi sok oldum sizce neden oyle gosterdi yolda bitek ben vardim baska arac yoktu

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial drift modeli var arkadaslar bugun 3 4 kere 100 110 la giderken motor isiklara gelince tam durcakken istop ediyor ne gibi sorunu olabilir yardiminiz icin simdiden tskkurler motorla gezmeden once yikamistim onla alakali olabilirmi
    yıkamadan yapabilir, böyle bir sorunla karşılaşan olmuştur, oda soketlerden bir tanesi su yüzünden oksitlenme yapmıştı, geri sayfaları kontrol ederseniz iyi olur, korkmanıza gerek yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

Alıntı scarface123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar otobanda son gaz gidiyordum tunele girmeden ibre 110 gosteriyodu max o civarlarda zaten,tunele gelmeden hizi gosteren tabelalar var orada 128 gosterdi sok oldum sizce neden oyle gosterdi yolda bitek ben vardim baska arac yoktu
    normal bir durum.

Motosikleti
    Honda CB650F
    motor soğukken veya eğer hava ayarınız düşükse,Yıkadıktan sonra falan veya bi aragaz yapınca ışıklarda istop ediyor onlara dikkat edin ben çok yaşadım tam yeşil yanıyor motor tık istop ediyor yolun ortasında kala kalıyorum

Motosikleti
    ben kullanırken hiç stop etme sorunu yaşamadım, ister soğuk olsun, isterse yıkama sonrası olsun.Hiç bir zaman jikleyi bile kullanmazdım.

yedek depoyu kullanmak icin yan taraftaki yakitcayarini asagiyami ceviriyoruz yukariyami?

Motosikleti
    Alıntı scarface123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yedek depoyu kullanmak icin yan taraftaki yakitcayarini asagiyami ceviriyoruz yukariyami?
    kova işaretlerini takip et, dolu kova ana depo, yarım kova rezerv oluyor.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Kemal arkadaşım Pulsar' a geçmişsin ama hala Drift çilere yardım ediyorsun, ne güzel.
    Bende Driftten sonra Z-One 150' ye geçtim, tekrar seni ve mesajlarını görmek güzel oldu. Senden öğrenilecek çok şeyimiz var.
    İyi sürüşler...

Motosikleti
    Alıntı ahmetcam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemal arkadaşım Pulsar' a geçmişsin ama hala Drift çilere yardım ediyorsun, ne güzel.
    Bende Driftten sonra Z-One 150' ye geçtim, tekrar seni ve mesajlarını görmek güzel oldu. Senden öğrenilecek çok şeyimiz var.
    İyi sürüşler...
    tşk ederim, bilgim varsa yardımcı olmak boynumuzun borcu, sana da hayırlı olsun, inşallah kaza bela vermeden kullanmayı nasip etsin, aralarında bir fark varmı, pulsar da kaza rekoruna gidiyorum, 6 kaza ile bana yetişen yok şu ana kadar.
    almpoz bunu beğendi.
    Orkidor61

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Bugun yapmadi istop etmeyi ama bi sorum daha olucak arkadaslar vites gecislerinde ozellikle bosa aldigimizda vitesi hizli giderken debriyaja basip 2 yapinca tak diyor normalmi 1 e almayi denedim alamafim cok ses yapti vitesde zorlamadim sakincalimi boyle yapmak arkadaslar

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Drift ilk viteslimdi guzel gelmişti şimdi Z one daha bir kaliteli daha bir ağırlığı var ve dijital gostergeler motoru daha zengin gosteriyor. Alali 1 ay oldu memnunum şimdilik Driftten sonra düşünen arkadaşlara tavsiye ederim

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    drifte soft çanta kullanan var mı ?
    bide topcase montajı nasıl oluyor ?

Motosikleti
    Honda CB650F
    soft çanta değilde saçtan çanta yapıldı daha anca oda benim türkiyede tek muhtemelen driftte sert yan çanta.Eğer arka çanta demiri yoksa bence takmayın.O boynuzlar çok esnek sallantıda çanta çok kötü gözüküyor.Eğer var ise fazla zor değil yarın resim atmaya çalışırım.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Sizdede son gazda kesme yapıyormu motorunuz. Benzin yetiştiremiyor sanki yada hava alamıyor. Filtre temiz. Birde motor çalışırken inceden sübap sesi yada egzantrik zincir sesi veriyor sanki. Ara sıra kesiliyor işin enterasan yanı. CG de proflaştıkta üstten egzantriklide yeni kavrıyoruz bazı şeyleri.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun yapmadi istop etmeyi ama bi sorum daha olucak arkadaslar vites gecislerinde ozellikle bosa aldigimizda vitesi hizli giderken debriyaja basip 2 yapinca tak diyor normalmi 1 e almayi denedim alamafim cok ses yapti vitesde zorlamadim sakincalimi boyle yapmak arkadaslar
    debriyaj ayarı yaptır, olmazsa servis motorun dişlilerini kontrol etsin, motorunuzun açılması gerekebilir.
    Orkidor61

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj ayarı yaptır, olmazsa servis motorun dişlilerini kontrol etsin, motorunuzun açılması gerekebilir.
    Motor yeni zatende benim demek istedigim hizli giderken bosa alip vitesi debriyaji birakmadan yeniden 5 e gecirirken ses yapmasi hizdan dolayi oolabilirmi sansizimana zarar verirsin diyolar normalde gecislerde bi sikinti yok devirinde gecirdigin zaman normal

Yedek depo kac litre bilen varmi. 5.5 litre benzin 130kmde yedege dustu. Kitapcikta yedek 1lt yaziyor. Ya yedek depo daha fazla aliyor yada benim motor cok yakiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)