Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bazen vites geçişlerinde kütürt diye ses geliyor ve çok yavaşken 2.viteste kalkınca yine bi kütürdeme oluyor neden olabilir ?
    2ci viteste kalkarsan yaoabilir normaldir sanirim tak diye bi ses geliyor kavramada cunku 2ci viteste oldugu icin birde bazen 1.ci vitesle 2ci vites arasi ses yapabiliyo bendede yapiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

Anladım öyle yapıyım ama önce deponun fullenmesi lazım onun içinde para ne kadara fulleniyo 70 felanmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

3 ay önce motoru alsam size bir sürü resim atarım diyodum buyrun

iyice alıştım ben bu canavara

http://imageshack.com/a/img903/4557/BhoyXB.jpg
    Ben dun 60 liraya fulledim pompaciyada bagli biraz bazen duz hesap yapiyo doldururken dikkat et tam agzina kadar doldurmuyo kimileri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2ci viteste kalkarsan yaoabilir normaldir sanirim tak diye bi ses geliyor kavramada cunku 2ci viteste oldugu icin birde bazen 1.ci vitesle 2ci vites arasi ses yapabiliyo bendede yapiyor
    duruyoken 2.de kalkmıyorum tabi ama trafikte giderken çok yavaşlayınca 3 den 2 ye düşürünce oluyo bazen

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Bişey daha sorcam arkadaşlar zincir temizliğini nasıl yapıyoruz su ve bez ile sildim pisliğini aldım diyelim sonrasında hangi yağ ile yağlıyoruz ?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    duruyoken 2.de kalkmıyorum tabi ama trafikte giderken çok yavaşlayınca 3 den 2 ye düşürünce oluyo bazen

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Bişey daha sorcam arkadaşlar zincir temizliğini nasıl yapıyoruz su ve bez ile sildim pisliğini aldım diyelim sonrasında hangi yağ ile yağlıyoruz ?
    ben zinciir mazot yada benzinle temizlerim sünger yada fırça ile sonra temizlerim kuruturum motor yağı ile yağlarım zincir yağları var ama bizim motorların zincir fiyatı kadar bir kere denedim lüzumsuz geldi motor yağına devam
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben zinciir mazot yada benzinle temizlerim sünger yada fırça ile sonra temizlerim kuruturum motor yağı ile yağlarım zincir yağları var ama bizim motorların zincir fiyatı kadar bir kere denedim lüzumsuz geldi motor yağına devam
    motor yağı derken nerden alıyosunuz marka felan varmı nasıl bulabilirim ?

Motosikleti
    farketmiyor açıklardan bile olsa ooluyor yeterki yağ olsun zaten zincir 50 tl bide ona 30 liraya ipone zincir yağı alsam ne olcakki :

Motosikleti
    Haklısın hocam ozaman bu haftasonu biraz mazotla temizliyim sonra biyerden motor yağı bulup dayarım zincire aksın gitsin :D

Motosikleti
    mazotla temizledikten sonra silmeyi unutma mazot yağı çözer hiç tutunmaz zincire. birde yağı akşam biraz gez eve gel sür sabaha kadar zincire yapışsın daha az sıçratır janta

Motosikleti
    Şuan yolda kaldim motorun sogumasini bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Ne hassas motor bu ya bi saat surunce ölüp bitiyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Nevzat demis tesislerinin yaninda kaldim sile yolundan gecen varsa el sallasin

Motosikleti
    hayırdır sorun ne ? kolay kolay yolda bırakmaz ateşleme filan varmı baktınmı

ridvan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Kardeşim hic durmadan 170 km yaptim bana misin demedi müsürü kontrol et elektrik varmi yokmu ne olduda yolda kaldın acarsan yardımcı oluruz buradan

Motosikleti
    Ayni seyi ucuncu defa yapiyo beyler calisiyo ama gaz verince istop ediyo, bi saat jigle en altta kullandim yolda kalinca jigleyi en uste aliyorum oyle bi 10 km daga geldim yine istop etti

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Benim anlamadigim motor cayir cayir yaniyo muhtemelen sicaktan istop ediyodur dedim ama jigleyi kaldirinca dahada isitmiyomu o sekilde hic gitmemesi lazim ama biraz daha goturdu ?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ayni seyi ucuncu defa yapiyo beyler calisiyo ama gaz verince istop ediyo, bi saat jigle en altta kullandim yolda kalinca jigleyi en uste aliyorum oyle bi 10 km daga geldim yine istop etti

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Benim anlamadigim motor cayir cayir yaniyo muhtemelen sicaktan istop ediyodur dedim ama jigleyi kaldirinca dahada isitmiyomu o sekilde hic gitmemesi lazim ama biraz daha goturdu ?
    Motorda yeteri kadar yağ olduğuna eminmisin ? Sadece motor yağı eksikken aşırı ısınıp stop etme yapar. Bu şekilde krankı da bozabilirsin yağ hiç yoksa.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda yeteri kadar yağ olduğuna eminmisin ? Sadece motor yağı eksikken aşırı ısınıp stop etme yapar. Bu şekilde krankı da bozabilirsin yağ hiç yoksa.
    motorun mekaniğinden hiç anlamıyorumki nasıl anlayabilirim yağ olup olmadığını tamirciye götürmem gerekirmi ?
    bu arada motoru bi şekilde yürüttüm zar zor eve geldim

Motosikleti
    motorun mekaniğinden hiç anlamıyorumki nasıl anlayabilirim yağ olup olmadığını tamirciye götürmem gerekirmi ?
    bu arada motoru bi şekilde yürüttüm zar zor eve geldim
    Motor ısındı dediğinde yağ çubuğunu açtığında duman geliyosa yağ aşırı eksiktir. Yağ çubuğunun nerde olduğunu bilmiyosan söyleyim, motor bloğunun sağ tarafında Mondial yazısının gerisinde bir çubuk var o yağ çubuğudur.

Motosikleti
    O zaman motoru yarın biraz yarım saat kullandıktan sonra dediğin yağ çubuğunu bulursam bakıcam hocam eyvallah

Motosikleti
    O zaman motoru yarın biraz yarım saat kullandıktan sonra dediğin yağ çubuğunu bulursam bakıcam hocam eyvallah
    Motor yağına motor soğukken, motor dik dururken de bak. Çubuğu çıkar peçeteye sil, yerine tak sık geri aç çubuğa bak. En az 1 santim yağ görünmeli çubuk üzerinde. Daha az ise veya orda yağ yoksa yağ eksiktir.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yağına motor soğukken, motor dik dururken de bak. Çubuğu çıkar peçeteye sil, yerine tak sık geri aç çubuğa bak. En az 1 santim yağ görünmeli çubuk üzerinde. Daha az ise veya orda yağ yoksa yağ eksiktir.
    sağolasın sabah ilk işim ona bakmak olacak , en kısa zamanda da genel bi bakım yaptıracam, daha 2 hafta önce satın aldım satan kişi iyi bakmamış olabilir

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    sağolasın sabah ilk işim ona bakmak olacak , en kısa zamanda da genel bi bakım yaptıracam, daha 2 hafta önce satın aldım satan kişi iyi bakmamış olabilir
    2ci el aldiysan dikkat etmek gerek alirken bende yazin sicagidna 200 km yapmistim ozellukle sisme yapcakmi diye durdugum yerdede istop etmedim motorda durma falan olmadi hic bazilarnda oluyor benimde bi ara 5 ci vitestr istop ediyodu sibob ayarindan sonra eskisi gibi yapmiyodu

Motosikleti
    Benimde genelde 4.viteste giderken oldu ama bikere yola ciktiktan 3 dk sonra olmustu yani cik isinmadan degil

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

Arkadaşlar az önce uğraştım ama yağ çubuğunu çıkaramadım kapağınıda kırdım galiba çatladı kapak çıktı altındaki plastiği çıkaramadım yapışmış gibi

Motosikleti
    Benimde genelde 4.viteste giderken oldu ama bikere yola ciktiktan 3 dk sonra olmustu yani cik isinmadan degil

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

Arkadaşlar az önce uğraştım ama yağ çubuğunu çıkaramadım kapağınıda kırdım galiba çatladı kapak çıktı altındaki plastiği çıkaramadım yapışmış gibi
    sorması ayıp nasıl sıktınız da açarken kırdınız en zor iki parmakla çevirerek açıyorum
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)