Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Balatayı değiştirmeyi bilmeyenler için bir resim ekliyorum çok kolay. Tek vidayla çıkıyor fakat balataları takarken yay ve tırnakların konumuna iyi bakın.

vidayı çözdukten sonra kaliperden tutup yukarı çekince balatalar boşta kalacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

Aslında video çekmeyi planlıyodum da telefonum arızalı. isteyen olursa çekerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Arkadaşlar egzos boyamak için bu bağlantıdaki boya yeterli olur mu ?

1 adet 400 ml bizim drift için yeter mi ? ısı derecesi de gayet iyi ben burada aradım taradım hiç bir yerde bulamadım.

http://www.hepsiburada.com/liste/mot...V4048500334115
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

2000 bakimini yaptiranlar ne kadar ucret odedi? Birde bakimda neler yapiyorlar

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    slm arkadaşlar

belki tanırsınız beni geçen sene bu zamanlar bende de drift vardı bir kaç ay kullanıp, cbr 125 250 derken en son wolf almıştım, şimdi araba alacağımdan onuda satıp tekrar drifte geri dönecez gibi merak ettiğim şey bu zaman zarfında takip edemedim burayı, alınır mı acaba, bu sürede insanları rahatsız edecek bir sıkıntısı oldumu arkadaşlar, kronik bişeyler çıktı mı acaba ?

Motosikleti
    Iki bin bakımında benim motorda ;:
    Yağ değişimi,
    buji değişimi,
    hava ve benzin filtresi değişimi,
    zincir dişli bakımı ( ben iyi bakmisim zincire usta öyle dedi ),
    subap ayarı( ben istedim ama soylemesem yapilirmiydi bilmiyorum )
    Arka maşa ve vida Civata kontrolü, yapıldı.
    debriyaj gaz tellerini kontrol edip yağlattim
    bunlar haricinde birkaç parça değiştirdim bunlar;
    sol levye, 20
    arka fren pedalı, 20
    on maşa, 45 bu fiyatlar işçilik hariç fiyatlar
    toplam 180 tl ödedim

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar

belki tanırsınız beni geçen sene bu zamanlar bende de drift vardı bir kaç ay kullanıp, cbr 125 250 derken en son wolf almıştım, şimdi araba alacağımdan onuda satıp tekrar drifte geri dönecez gibi merak ettiğim şey bu zaman zarfında takip edemedim burayı, alınır mı acaba, bu sürede insanları rahatsız edecek bir sıkıntısı oldumu arkadaşlar, kronik bişeyler çıktı mı acaba ?
    Bu durumda cbr yi satmayıp ömür boyu binerdim

Düşük cc uzun yola gitmiyor hatta şehir dışına bile az geliyor şu an çılgınlar gibi 250 cc ye geçmek istiyorum
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu durumda cbr yi satmayıp ömür boyu binerdim

Düşük cc uzun yola gitmiyor hatta şehir dışına bile az geliyor şu an çılgınlar gibi 250 cc ye geçmek istiyorum
    Motor zevk isi, isimi goruyor sikilinca satiliyor,

Driftte varmi sorunlar kronik denecek.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kronik sorunu yok gibi garantiyi yedim zaten servise vereceğim para cebimde kalıyor garantilik işim olmadığı sürece raadım

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    slm arkadaşlar

sizi hatırlıyorum ben hala kullanıyorum şuan 23 bindemi ne hiç bi arızası yok
    agrasiwe bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Ben motorla uğraşmadığım surece bir sorunla karşılaşmadım, ilk bakımdan sonra bir sorun yaşamadım şu an 4000 km deyim servise gitmedim servislik bir kronik sorunum da yok Allah da göstermesin, benden iyi servis varsa ve kullanan varsa söylesin.
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Arkadaşlar egzos boyamak için bu bağlantıdaki boya yeterli olur mu ?

1 adet 400 ml bizim drift için yeter mi ? ısı derecesi de gayet iyi ben burada aradım taradım hiç bir yerde bulamadım.

http://www.hepsiburada.com/liste/mot...V4048500334115
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    yetmesi lazım ama siz nası boya yaparsnız bilemem :D

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Arkadaşlar bir de benim ön çamurluk sağ kısım bağlantı vidaların da ki yerden kırılmış yani "O" yuvarlak vida yarı yarım çember halinde bir kaç kez yerine oturtup sıktım ama olmuyor değişmek lazım dedim ne olur ne olmaz hızlı giderken birşey falan olur.

Bugün gittim yedek parçacıya ve çamurluk vardı ve fiyatı 40 tl dedi neyse bir baktım çamurluğa siyah beyaz iki parça halinde ama siyah parçanın iç kısmı da beyaz fabrika boyalı ve çamurluğu almadım.

Neden yani orjinal motorun üzerinde ki gayet güzel yapmış fabrika ama nedense yedek parça yollarken siyah kısımın iç kısmı da beyaz öyle saçmalık mı olur alıp taksam çamurluğu motor apaçi motoru gibi olacak.

Aklıma şöyle bir fikir geldi. Çamurluğu alıp o siyah kısmın iç kısmı madem ki beyaz bende siyah sprey boya ile boyasam ne kadar sağlıklı olur ne diyorsunuz arkadaşlar ne yapayım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yetmesi lazım ama siz nası boya yaparsnız bilemem :D

Uygun olanı neyse onu yaparım. Orta derece zımpara ile temizlerim daha sonra ince kat halinde bir sefer boyarım sonra tekrar başa döner yine boyarım. Olması gereken de bu şekilde zaten.

Varsa tecrübesi fikri olan arkadaşlar yazsın lütfen.

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    bende çamurluğu değiştirdim kopmuştu kırmızının içi beyaz zaten içerden kim görücekki

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Neyse alacağız yapacak birşey yok ben ayar çekerim ona.

Isıya dayanıklı boya siparişini de vereyim bu aralar boşken halledeyim çıksın.

Motosikleti
    hadi hayırlı olsun şimdiden siz boyayın güzel olursa bende denerim benimde egsoz un boyası gidik

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Bakalım yapacağız artık bir şeyler

Bir de şu f1 stop lambasıyla gündüz far olayını halletsem tamam olacak motosiklet ama evde duruyor stop lambası ve farlar. Farlar 55w olduğu için içindeki lambaları çıkarıp led lamba takacağım yoksa elektrik tesisatı dayanmaz kaldırmaz.

"AKINCILAR..."

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor zevk isi, isimi goruyor sikilinca satiliyor,

Driftte varmi sorunlar kronik denecek.
    Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer .....

sen zaten bilinçli adamsın, senin gibi bir adama 30 bin km ben garanti veriyorum. Ama bildiğim kadarı ile evlisin. Eşin motora biniyorsa bildiğin gibi artçı selesi berbat.

Bu hondanın geniş seleli scooter'larını düşünmez misin? yada SYM.

Ucuz yollu olsun dersen de bajaj'ın 4 vitesli olanı varya ondan al bence. Koltuğa bir hal çare düşünürüz diyorsan dediğim gibi 30 bin km senin garantiyi ben veriyorum
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer .....

sen zaten bilinçli adamsın, senin gibi bir adama 30 bin km ben garanti veriyorum. Ama bildiğim kadarı ile evlisin. Eşin motora biniyorsa bildiğin gibi artçı selesi berbat.

Bu hondanın geniş seleli scooter'larını düşünmez misin? yada SYM.

Ucuz yollu olsun dersen de bajaj'ın 4 vitesli olanı varya ondan al bence. Koltuğa bir hal çare düşünürüz diyorsan dediğim gibi 30 bin km senin garantiyi ben veriyorum

öneriler için çok teşekkür ediyorum, eşim için wolf ü satmak ve araba almak durumunda kaldım, ufaktan bir araçta alacağım mecbur, o sebeple kürkçü dükkanına döndüm açıkçası seneye cbr alana kadar drift düşünüyorum ama bazı arkadaşlar 150 mr vulture ile kafamı çeliyor açıkçası. o motoruda inceledim ama biraz fazla yakıyor gibi geldi

Motosikleti
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakalım yapacağız artık bir şeyler

Bir de şu f1 stop lambasıyla gündüz far olayını halletsem tamam olacak motosiklet ama evde duruyor stop lambası ve farlar. Farlar 55w olduğu için içindeki lambaları çıkarıp led lamba takacağım yoksa elektrik tesisatı dayanmaz kaldırmaz.
    stop tesisatını nasıl yapacağınızı biliyor musunuz? Diyotsuz olmuyor çünkü.
    biliyorsanız tamam bilmiyorsanız ben yine de resim ekliyim. benim su anda reflektörün demirine sıkıştırdığım üç çipli şerit ledden alt alta üç modül var. Frene basınca yanan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)