Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arkdslr alarm montanı konusunda yardım lazım aküye baglanacak kabloları biliyorum şasi kablosunu nereye baglıyoruz acaba siyah bi kablo ucunda pul var
    Uzaktan calıstırmayı baglamıyacagım alarm caldıgında 4 lüler yanıyorya onu nereye baglıyacagım mobildeyim resim atamıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dökülen var olmaz mı? Ama motorunu seviyorsa ve bakımlarını aksatmıyorsa hiç bişey olmaz.
    https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...26251585_n.jpg

Motor 135 CC. Ama racing zannedip limitlerini zorlarsan,racing alınmasından yanayım.
    Haklsınız ulaşım aracı gibi görüp motorla ilgilendikten sonra bir problem olmaz.Teşekkürler cevap için
    Koluna Taktığın Kask Kafanı Korumaz...
    İlker ALTUNTAŞ

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdslr alarm montanı konusunda yardım lazım aküye baglanacak kabloları biliyorum şasi kablosunu nereye baglıyoruz acaba siyah bi kablo ucunda pul var
    Uzaktan calıstırmayı baglamıyacagım alarm caldıgında 4 lüler yanıyorya onu nereye baglıyacagım mobildeyim resim atamıyorum
    siyah ve kırmızı uçlar akuye bağlanıyor

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aldığın alarmda soket yok mu ?

yoksa geri ver, soketli olanları var, universaldir, direk soketi koltuk altına bağlıyorsun ve uzaktan çalıştırma, flaşhör gibi tüm özellikler aktif oluyor. 2 yıldır aküye gram zarar vermedi de.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığın alarmda soket yok mu ?

yoksa geri ver, soketli olanları var, universaldir, direk soketi koltuk altına bağlıyorsun ve uzaktan çalıştırma, flaşhör gibi tüm özellikler aktif oluyor. 2 yıldır aküye gram zarar vermedi de.
    alarmin soketi
    asya marka motorlara uyuyormus da
    mondial e uymuyor soket
    bağlantıları farklı demisti biri
    net bir sekilde aciklayan da yok

onun için arti eksi bağlayıp devam ediyorum

flasorler ve dugmeden mars çalışmıyor
    titresimli alarm aktif

sahibinden de kurulumsuz alarmlar var
    kendinden pilli
    cok güçlü sesi var
    aku bağlantısına ihtiyaç duymuyor
    uzaktan kumandalı
    garanti dışı kalma ihtimali de yok motosikletin kurulum olmadığı için

Motosikleti
    Var
    Soket var olmasınada oda alarmın kendisine baglanıyor beyinden cıkan disi soket var oraya baglanıyor

Beyinden cıkan şasi kablosu dişi soket alarma giden kablo var

Beyinden cıkan soketi koltugun altındaki sokete baglasam bu seferde aküye giden kablolar flaşöre giden kablolar erkek olan sokette kalıyor zaten kabloların agzı açık soketli degil kontagı baglamıyacagım bi flaşörler lazım kabloyu nereye bağlayacaksak artık bilemiyorum

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında mercekli bir sistem yapmak daha mantıklı sonuçta onu takarsam tasın içini boyarım mat siyaha.
    http://www.ebay.com/itm/3-Motorcycle...ca87c8&vxp=mtr
    bu adresteki üründe ampul dahildir umarım. kargo ücretsiz yazıyo. bu şekilde maliyet 120 TL falan. hem de mercek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

bir de bu var
    http://www.ebay.com/itm/AngelEye-Sup...3e2072&vxp=mtr

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Bu da bizim tasimiz...
    http://i.hizliresim.com/A23zR7.jpg
    aynısı benim motorda da oldu 8000k var tepe kısmı erimeye başladı... napmamız lazım nikelaj-alüminyum folyo falan mı çeksek? Varmı cevabı olan

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Ben yaza doğru tası mat siyaha boyayip mercek takcam. Ama yapmazsam alüminyum bant buldum nalburda onu uygularim belki.

Motosikleti
    Var
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alarmin soketi
    mondial e uymuyor soket

titresimli alarm aktif

kendinden pilli
    cok güçlü sesi var
    uzaktan kumandalı
    Montaj gerektirmeyen alarmlar 30 tl kargo parası ile aynı parayı bulur uzaktan marşı baglamıhacağım bana lazım olan kablolar belli alarm caldıgında 4 lü flaşörler yanıyor o kabloyu nereye baglıyacagım onu bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:50 ----------

Farın montajını kendim yaptım artık iyimi yaptık kötümü yaptık onuda zaman gösterir

Orjinal fara göre aydınlatması çok iyi gibi geldi bana akşam karanlığında deneme fırsatım olmadı daha yeni taktım

cenkito ve turkish39 bunu beğendiler.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    arkadaşlar dün akşam üstü lastiği yine test ettim 5. viteste gidiyorum bir an önüme bakmıyordum arkada polis aracı vardı kafayı bir kaldırdım trafik durmuş ön ve arka frene basmamla 50cm kala durdum ne kayma ne kilitlenme sorunsuz bir şekilde durdum yerler kuru idi. ucuz atlattım.

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Eminim daha iyi bir lastik olsa daha önce dururdun. Sen fark etmesen de milimetre bazında kayıyor lastik. Ha yolu bırakmıyor ama kaymiyor değil.
    Daha durmadan fren manrtini tamamen ezdiginde anlıyorsun kaydigini . Milimetre santimetre oluyor.

Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alarmin soketi
    mondial e uymuyor soket

titresimli alarm aktif

kendinden pilli
    cok güçlü sesi var
    uzaktan kumandalı

http://www.hepsiburada.com/liste/car...oryId=20029254

Bunu direk mondial drift koltuk altındaki sokete takıyorsun tüm fonsiyonlar aktif kullanıyorsun. Tam soketin yanında alarm beyninin gireceği kadar boşlukta var :D Düdüğünüde yanına bırakıyrsun. Ciyu ciyu ötüyo.

Motosikleti
    Var
    Alarmı hallettim arkadaslar koltugun altındaki soketi beyinden cıkan sokete taktım her sey hazırcana calıstı uzaktan calıstırma var kontaga bile acmadan calıstırıyorsun

arkadaşlar merhaba uzun zamandır siteyi takip ediyorum 200 küsür sayfalara kadar geldim yatarkan bile telefondan bakıyorum bazen keyifli oluyor. Bendede 2012 beyaz drift var 7 aydır kullanıyorum 2. el 6400 km de aldım şuan 7400 de ve gayet memnunum. Aldığımdan beri önce ls2 cross kask aldım gözlüğüyle beraber, kafa grenajını beyaz karbon kapladım, ön bilyeleri değiştirdim (direksiyon acayip rahatladı), ön, arka pirelli dura traction lastik taktım (kesinlikle tavsiye ederim tek sıkıntı yanak takamadı ustalar lastiğe) benzin göstergesi arızalıydı onu lehimleyip onardım (ilk başta şamandıra sanıp yenısını aldım degiştirince öğrendim ki sorun göstergedeymiş olsun yedek olmuş oldu), göstergelere mavi ışıklandırma yaptım, sol arka grenajda çizikler vardı sıfırını taktım, arkaya f1 stop lambası koydum gayet guzel oldu frene basınca çakarlı yanıyor, aldığımda xenon üzerinde vardı hala bir sıkıntı çıkarmadı çok şükür, far karartma uyguladım çok tatlı durdu, sakal aldığımda vardı, koruma demiri taktım onun üzerinede 2 adet hella mercedes korna taktım, ön siperlik hellaflash kaplıydı ufak çizikler vardı sıfırını aldım, arka sinyalleri sıfır aldım, zincir muhafaza yoktu, aldım, orjinal elcikleri yoktu izmirden onlarıda bulup getirttim demirleriyle beraber. Geçen gün subap ayarı yapıldı, debriyaj balatası(honda), debriyaj teli değişti,ön fren balatası değişti, castrol power 1 yağ koydum ( vites geçişleri balatalar, debriyaj teli değişince ve yağı koyduktan sonra müthiş rahatladı kesinlikle tavsiye ederim) ön amortisörlerde yamulma vardı onları düzelttirdik. keyifle kullanıyorum işimi rahatlıkla görüyor çok seri ve güzel makina herkese tavsiye ederim. yalnız son günlerde canımı sıkan şeyler var. çukurlu yerlerden geçerken ön fren diskinden takır tukur ses geliyor sanırım, bunuda nerden anladın derseniz ön freni sıktığımda ses kesiliyor. Birde önceden farı yaktığımda parklar sönüyordu daha sonra hella kornaları taktırdıktan sonra farı açtığımda parklarda yanmaya başladı. bu bir sıkıntı yaratır mı ? bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. herkese kazasız belasız sürüşler dileğiyle., Buda benim makine.
    turkish39 bunu beğendi.

@kbta,

ön firenden gelen sesle ilgili fren balatasını tutan bir tane demir parça vardır balatanın altında. Kulaklı bir parça. Balatayı yukarı doğru ittirir. Balatayı değiştirirken usta onu geri takmamış olabilir, yanlış takmış olabilir veya tınlamamış olabilir. O yay takılı olmazsa çukurlardan geçerken teneke araba gibi ses çıkarır,

Yanan parklar şase ile ilgilidir. Kornayı taktıktan sonra yanmaya başladı demişssin. Kornayı sökte dene, bence zararı olabilir.

Arka çakarı hangi kablolara bağladın, bende aldım ama daha takmadım.

@Zuzuuw

Sağolasın cevabın için.

stop lambasının 3 tane kablosu var onları güzelce koparmadan sıyır, çakarında 3 tane kablosu var. kontağı aç birbirlerine deydirerek bulursun zaten hangısının hangısı oldugunu. işlemi tamamladıktan sonra arka frene bastıgında çakar devreye girerse bıraktığında normal yanmaya devam ediyosa işlem tamamdır.

Alıntı kbta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Zuzuuw

Sağolasın cevabın için.

stop lambasının 3 tane kablosu var onları güzelce koparmadan sıyır, çakarında 3 tane kablosu var. kontağı aç birbirlerine deydirerek bulursun zaten hangısının hangısı oldugunu. işlemi tamamladıktan sonra arka frene bastıgında çakar devreye girerse bıraktığında normal yanmaya devam ediyosa işlem tamamdır.
    Rica ederim,

yanlış anlamadıysam frene basınca çakarlı yanacak, basmadığım zamanlarda ise daha sönük ve sabit yanacak değil mi ? Bendeki arka çanta stop lambasını kapattığı için frene basmadığım durumlarda da çakarın yanmasını istiyorum aslında.

@Zuzuuw

çakarın sürekli yanmasını istiyosan öylede ayarlarsın. sabit yanan yerine çakarı devreye sokan kabloyu bağlarsın. stop lambasının 3 tane kablosu var demiştim. sarı yeşil olana dokunma diğer kahverengı ve yeşil kabloları sıyır güzelce daha sonra f1 stobun kablolarını deydirerek dene bulursun. f1 stobunda 3 kablosu var 1 tanesını baglamamıs olursun ucunu guzelce elektrik bandıyla kapat sıkıntı kalmaz.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Montaj gerektirmeyen alarmlar 30 tl kargo parası ile aynı parayı bulur uzaktan marşı baglamıhacağım bana lazım olan kablolar belli alarm caldıgında 4 lü flaşörler yanıyor o kabloyu nereye baglıyacagım onu bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:50 ----------

Farın montajını kendim yaptım artık iyimi yaptık kötümü yaptık onuda zaman gösterir

Orjinal fara göre aydınlatması çok iyi gibi geldi bana akşam karanlığında deneme fırsatım olmadı daha yeni taktım

http://i.hizliresim.com/6Rr3y3.jpg

http://i.hizliresim.com/BXvlLD.jpg

http://i.hizliresim.com/b8kNB0.jpg

http://i.hizliresim.com/lY3nZp.jpg

http://i.hizliresim.com/A2nBDQ.jpg

http://i.hizliresim.com/JLqPVE.jpg

http://i.hizliresim.com/rL6P0z.jpg

http://i.hizliresim.com/0VlOrD.jpg
    Ledleri bağlamamışın,ama güzel olmuş,yaşasın drift kardeşliği

Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Var
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ledleri bağlamamışın,ama güzel olmuş,yaşasın drift kardeşliği

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...50045184_n.jpg
    Şimdilik böyle taktım ledlerin kablolarını nereye bağlıyacağımı bilmiyorum kısaca tarif edersen ledleride bağlarım
    Farı komple değiştirince motosikletin havası degisti orjinal farları sevmiyordum uzaktan bakınca kafa küçücük görünüyordu böyle daha şekil oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)