Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çakarda 3 tane kablo var.

1 tanesinin üzerinde + şekli var, bu kablo ortada değil köşede.

öteki köşede olan kabloda - - - işareti var.

Ortadaki kablo ise çakar kablosu.

Ortadaki çakar kablosunu motordaki arka stopa giden kablolardan yeşil olana bağlayacaksın. Üzerinde sarı çizgi olan yeşile değil, düz yeşile.

+ kablosunu bağlamayacaksın.

- - - olan kabloyu kahverengi kabloya bağlayacaksın.

Bu işlemi yapınca parklar yandığı andan itibaren güçlü çakar yanacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

-------------------------------------------------------------------------------------------

çakar yasak diyenler için;

- - - kablosunu kahverengiye bağlayın.

+ + + kablosunu düz yeşil olan kabloya bağlayın

Ortada bulunan çakar kablosunu sol sinyale giden Turuncu kabloya bağlarsanız 4 lüleri açınca çakar yanar diğer zamanlar park açık olunca stop lambası gibi güçlü ve sabit yanar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soketi taktıkdan sonra baska bisey yapmana gerek yok tak fisi bitir isi
    alarmın fişi kanuni(6kablolu). mondialin fişine(9kablo) uymuyor pampa. yoksa iş bitirmekte üstüme tanımam.

Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alarmın fişi kanuni(6kablolu). mondialin fişine(9kablo) uymuyor pampa. yoksa iş bitirmekte üstüme tanımam.
    alarm 6 kablo ile çalışabiliyorsa oradaki kablo renklerine göre direk bağla, kalan 3 kablo artık her ne işe yarıyorduysa sen o özellikleri kullanamayacaksın eğer bu işlerden anlamıyorsan.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alarm 6 kablo ile çalışabiliyorsa oradaki kablo renklerine göre direk bağla, kalan 3 kablo artık her ne işe yarıyorduysa sen o özellikleri kullanamayacaksın eğer bu işlerden anlamıyorsan.
    zaten sadece +, - birde sinyalleri bağlayacağım. renkler birbirini tutmuyor değişik tonları var. elimde multimetre ile sinyal koblolarını bulabilir miyim alarmı bağlamadan?

Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten sadece +, - birde sinyalleri bağlayacağım. renkler birbirini tutmuyor değişik tonları var. elimde multimetre ile sinyal koblolarını bulabilir miyim alarmı bağlamadan?
    Alarmın marka ve modeline göre kullanım kılavuzunu bulacaksın, orada + , - ve flasher lar yazmalı. Ben 2 kablodan fazla giren çıkanı olan elektrikli aletlerden anlamam.

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Arkadaşlar motor rolentide çalışırken arada bir tekleme oluyor sayarken bir tur boş geçmiş gibi bir ses ololuyor. Çok anlık ama rolentiyi motor stop hızınin civarında bariz bir şekilde duyuluyor yaklaşık üç dört tam vuruşta bir yarım ses olarak da belirtebilirim. Yeni hava filtresi aldım. Karbiratoru tahliye ettim. Benzin hortumuna bile baktım. Artık subap ayarı olduğunu düşünüyorum. Böyle bir sorunu olan var mı?
    bir de muslugun altındaki mavi şey benzin filtresi mi?

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    arkadaşlar bu eksozdaki şangırtı herkezdemi var ? birde motor 90 km hızla gidiyorum dieli gazı bıraktım ve kompresörde yavaşlarken 70 -60 km hızlarda bir titreme oluyor arka tarafta o titremede özellikle egoszdan cok ses geliyor. çözümü varmı ?

Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu eksozdaki şangırtı herkezdemi var ? birde motor 90 km hızla gidiyorum dieli gazı bıraktım ve kompresörde yavaşlarken 70 -60 km hızlarda bir titreme oluyor arka tarafta o titremede özellikle egoszdan cok ses geliyor. çözümü varmı ?
    şangırtı egzostun içindeki seramikten geliyor, zamanla kırılır ve ses kesilir dedilerdi amma hala gelıyor bende de.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Egzozdaki zıngırtı bendede var sorun değil, titreşimse cıvatası gevşemiş olabilir bir bakın isterseniz, 60-70 normal bendede var oda sorun değil. Motor normal hızından düştüğü için titreme yapıyor.

voqka35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan LF100-A, Mh-Drift
    Arkadaşlar nakite 2.880 TL "0" 125MH Drift iyi mi sizce ? Daha uygunu var mı ?

Edit: Firmaya baktım da şikayet dolu, reklam amaçlı olmasın diye vermek istemedim isimlerini bilmiyorum yasak mı değil mi.

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Alıntı voqka35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar nakite 2.880 TL "0" 125MH Drift iyi mi sizce ? Daha uygunu var mı ?
    2014 modelse hemen al!

Motosikleti
    Lifan LF100-A, Mh-Drift
    Hocam 2014 sanırım özelden link attım size, firma sıkıntılı gibi.

Motosikleti
    Hocam 2014 sanırım özelden link attım size, firma sıkıntılı gibi.
    siz motoru sağ salim aldınız mı gerisi önemli değil nasıl olsa diğer mondial servislerinden işlem yaptırabiliyorsunuz.o fiyatta normal bence.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Lifan LF100-A, Mh-Drift
    Kemal bey, internet adresi hakkında çok şikayet var teslimatla ilgili yoksa dediğiniz gibi servis sıkıntı değil.Ellerinde olmayabilir bile.
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez.
    Albert Camus

Motosikleti
    Kemal bey, internet adresi hakkında çok şikayet var teslimatla ilgili yoksa dediğiniz gibi servis sıkıntı değil.Ellerinde olmayabilir bile.
    siz motoru bayiden almıyorsunuz galiba, bu iş biraz ahmak iş evraktı çarttı curttu hiç bulaşmayın gidin bir bayisine peşin alıcaksanız 3000 veya 50-100 aşağısına belki inebilirler, bulaşmasanız daha iyi ama yinede siz bilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

bu aralar 180 zone s'e kafayı takmış durumdayım ağustos eylül gibi motoru satışa veya bayide üstüne sayarak almayı düşünüyorum, şeytan gıdıklıyor ne yapacağımı bende bilmiyorum. Pulsar'da var dimi ama ona o kadar para veremem çok fazla pahalı değil ama 5,500-6000 veremem yani bende bilmiyorum ne yapacağımı. bu iki ayaklı şeytan aşkı yok mu yakalarsam

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Motorumu satmayi dusunuyorum

2014 model Mayis ayi çıkışlı
    2900km de
    Beyaz
    Servis bakimli ve orjinal (hicbir modifiye yok)
    Garaj motorudur
    Pazarliksiz 2600TL

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Ayak freninin musiri ve on fren balatasi ne kadar bakabilir misiniz telefondan bakmıyorum da. Bu arada motorun sesini youtube kanalima koydum bilen biri bakarsa çok mutlu olurum.

Motosikleti
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak freninin musiri ve on fren balatasi ne kadar bakabilir misiniz telefondan bakmıyorum da. Bu arada motorun sesini youtube kanalima koydum bilen biri bakarsa çok mutlu olurum.
    mondial yedek parça sitesinde arka fren müşürü 4,71 tl ama ön fren balatası bilgisi yok toplasan 15tl yi geçmez sanırsam.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    2. El Bir Drift Alıp Üstüne Tiger Full Karbon Egzoz + Michelin Pilot Street Lastik + Sakal + Xenon Far + Jant Şeridi Takıp Gezesim Var Ama Aklımı YBR ESD İle Eski Kasa TVS Apache Çeliyor İşte

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

Ne Yakıyor Bu Driftler ? 100 Km'de 3 Litreyi Geçiyor'mu Yakıt ?

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B]---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

[/COLOR]Ne Yakıyor Bu Driftler ? 100 Km'de 3 Litreyi Geçiyor'mu Yakıt ?
    km'de 12-14kr
    C.Kaan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)