Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatek95 ne oldu yaptınız mı montajı? Ben bakımdan önce yağını değiştim bir kere. Gonyali biliyor. 3 litre yag istemiştim alirken. Duruyordu depoda. Ilk bakıma yanlış hatırlamıyorsam 480 kmdeydi. Sprey zincir yağı buci fakan aldiydim.
    Öncelikle hayırlı günler montaj derken sis farını diyorsanız daha beklemedeyim. İyice araştırıp öyle tamamlayacağım. 1 ay kadar yoğunum. Sonrasında zevkime göre motora çeki düzen vereceğim

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 km bakımında sadece yağ değişimi var
    arkadaşıma sordum ilk bakım için 25 lira vermiş. O da yağın parasıymış sanırım. Kullanılan yağ da mondoil 15-40 yarı sentetik yağ. Mondialin kendi yağı. İlk değişimde ağır geleceğini düşündüğüm için 10-40 yağ götürüp koyduracağım.

Arkadaşlar bu arada tank pad takmayı düşünüyorum. Eğer sonradan beğenmezsem çıkarabilir miyim ? Yoksa 1 kere taktıktan sonra çıkarması çok mu zor olur ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Cantaya cakar koyacaktiniz bir de

Cantaya cakar koyacaktiniz bir de
    Evet onu da yapmayı planlıyorum. Dediğim gibi bunlar bir anda yapabileceğim şeyler değil. Öncelikle araştırma yapmak lazım. Düşündüğüm işlemleri bakalım akü kaldıracak mı. Kullanılabilirlik yönünden çözümler bulmam lazım. Mesela çantayı çıkardığım zaman çakarı da çıkarabilecek miyim. Hemen yapmam zor yani yaptığım zaman burdan aktarırım

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı günler montaj derken sis farını diyorsanız daha beklemedeyim. İyice araştırıp öyle tamamlayacağım. 1 ay kadar yoğunum. Sonrasında zevkime göre motora çeki düzen vereceğim

arkadaşıma sordum ilk bakım için 25 lira vermiş. O da yağın parasıymış sanırım. Kullanılan yağ da mondoil 15-40 yarı sentetik yağ. Mondialin kendi yağı. İlk değişimde ağır geleceğini düşündüğüm için 10-40 yağ götürüp koyduracağım.

Arkadaşlar bu arada tank pad takmayı düşünüyorum. Eğer sonradan beğenmezsem çıkarabilir miyim ? Yoksa 1 kere taktıktan sonra çıkarması çok mu zor olur ?
    cikarabilirsin de izi kalıyor yapiskanin
    cifle sungerle denemek lazım
    olmadi çamaşır suyu

Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cikarabilirsin de izi kalıyor yapiskanin
    cifle sungerle denemek lazım
    olmadi çamaşır suyu
    O bölgeye zarar verir mi çıkarırken ? Boyasını attırır mı ki ?

Motosikleti
    Anladım eğer sinyal koymayacaksaniz 3.5 mm erkek dişi stereo jak işinizi görür. Cakarin çok harciyacagini sanmam. Parkları led yapın hiç sorun olmaz. Planı incelediyseniz gayet basit bir bağlantı olduğunu gormussunuzdur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Saf alkol bul eczaneden. Sargı beziyle ov.

Anladım eğer sinyal koymayacaksaniz 3.5 mm erkek dişi stereo jak işinizi görür. Cakarin çok harciyacagini sanmam. Parkları led yapın hiç sorun olmaz. Planı incelediyseniz gayet basit bir bağlantı olduğunu gormussunuzdur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Saf alkol bul eczaneden. Sargı beziyle ov.
    Yardımlarınız için teşekkürler bilgim olmadığı için basit de olsa kendim yapamayacağım gibi. Şemayı gayet açıklayıcı çizmişsiniz ama dediğim gibi bilgim olmayınca kendim yapabilir miyim bilmiyorum bunu yapmaya tamamen başladığımda sizden kesinlikle yardım alacağım

Saf alkol alıp ovalamak mesele değil de. Tank padi ilk çıkarırken boya da kalkar mı diye tereddütlerim var ?

Motosikleti
    Eğer ilk kanirtmayi yaparken boyayi zedelemezseniz bütünlüğü bozulmaz. Ben jant seridinden kalan parçayı depoya yapistirmistim. Onu sıcak suyla Sargı beziyle çıkardım. Sonra alkolle temizledim. Boya zedelenmezse bur şey olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Bunun yanında seve seve yardım ederim.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Onun adı Elvan Dalton

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    arkadaşlar ben motorumun lastiğinden gayet memnunum şu ana kadar ıslak olsun kuru olsun beni hiç üzmedi, sizdeki lastik potolarını koymanız mümkünmü orjinal lastiğin resmini koyun belki bendeki veya sizdeki farklı olabilir.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Şimdilik lastiklerden memnunsundur taki kaliteli lastige gecene kadar

Motosikleti
    Lastik biraz yipraninca fren bile tutmaz oluyor. Kırmızı renkte CST yaziyor. Birde Nylon yazıyor ki bu olmasıni istemediğimiz bir yazı.

Motosikleti
    buda motorun ön camına yaptığım kamera aparatı biraz titreşimli ama idare eder.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Güzel olmuş o metal kelepceyi boyadoniz mı şekil olur.

Motosikleti
    Güzel olmuş o metal kelepceyi boyadoniz mı şekil olur.
    daha önce yapmıştım ama boya atma yapıyor o yüzden yapmadım belli olmaz belki denerim.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Galvanizli oldugundandir. Önce kalın sonra ince zımpara atın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Havalar da iyice ısındı.

Arkadaşlar herkese iyi günler Şimdiye kadar cst lastiklerle sürüyordum. Rodajda olduğum için sakin sakin sürüyordum ve lastiklerden şikayetim yoktu. Ta ki 2 gün önceye kadar. Perşembe günü şehir içinde 4 bin deviri geçmeden sürüyordum. Vites 5e attım hızım 50-55 civarı önüme aniden bir kedi atladı. Sık sık panik fren çalışması yapardım ama motorun limitlerini hiç çalışmamıştım bu da bana ders olsun. Kedinin atlamasıyla kombine fren yapmaya başladım. Ve arka fren hemen kilitledi. Sola kaydım arka freni bıraktım tekrar bastım yine kitledi hemen ve sağa kaydım ! Kısacası bir S çizdim.Ve şans eseri düşmekten kurtuldum. Ön fren hiç kitlenmedi. Bu kadar kötü bir arka fren performansını beklemiyordum bu lastiklerden... Artık en yakın zamanda değiştireceğim. Çünkü hiç tutmuyor yeri. Size tavsiyem kimse bu lastiklerle devam etmesin...

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese iyi günler Şimdiye kadar cst lastiklerle sürüyordum. Rodajda olduğum için sakin sakin sürüyordum ve lastiklerden şikayetim yoktu. Ta ki 2 gün önceye kadar. Perşembe günü şehir içinde 4 bin deviri geçmeden sürüyordum. Vites 5e attım hızım 50-55 civarı önüme aniden bir kedi atladı. Sık sık panik fren çalışması yapardım ama motorun limitlerini hiç çalışmamıştım bu da bana ders olsun. Kedinin atlamasıyla kombine fren yapmaya başladım. Ve arka fren hemen kilitledi. Sola kaydım arka freni bıraktım tekrar bastım yine kitledi hemen ve sağa kaydım ! Kısacası bir S çizdim.Ve şans eseri düşmekten kurtuldum. Ön fren hiç kitlenmedi. Bu kadar kötü bir arka fren performansını beklemiyordum bu lastiklerden... Artık en yakın zamanda değiştireceğim. Çünkü hiç tutmuyor yeri. Size tavsiyem kimse bu lastiklerle devam etmesin...
    panik fren çalışması şiddetle tavsiye ediyorum

geçen araba onume kırdı
    onun onundeki de durunca
    araba zink frene bastı
    o durumda on frene sonuna kadar basmisim teker kitledi
    arka fren aklima gelmedi tabi
    tamponla burun buruna motor devrildi

gelelim hasara

bende diz koruma vardi
    dirsek koruma
    kask vardi

pantolon parca parca oldu dizlik işe yaradi elhamdulillah
    eldiven olsaydi elimi asfalta vurmayacaktim elimi yavas vurdum bise yok onda da

motorda
    koruma demiri takiliydi motor ucuz yirtti
    depoda falan bise yok
    ayna plastigi kırıldı japonladim geçti
    egzoz koruma hafif surttu
    egzoz ucu hafif değmiş sprey boyayla bir iki fis fis işlem tamam
    ayak koyulan demir yamulmus 2 3 tekme darbesiyle o da duzlendi

panik fren çalışın

contra teknigi de cok çalışın eliniz alissin

Öncelikle geçmiş olsun. Cana bir şey gelmesin de mal bir şekilde halledilir. Panik fren ve kontrayı hep çalışırdım ama tamamen durmak için fren hiç yapmamıştım. Yavaşlayıp kontra uyguluyordum hep. Kedinin nereye gideceğini bilmediğim için kontra yapmam zor olurdu ben de daha önce hiç yapmadığım şekilde sert fren kullandım. Şükür düşmedik tek tesellim o arka tekerlek selam verince aha düştük dedim sonradan nasıl olduysa topladı motor

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende dün gece bir düşmüşüm, tam jeneriklik. Kaydım, kaydım burnum kaldırıma değince durdum. Kalktım şöyle bir baktım ortalama kaç yüz kişiye rezil olduk diye, Allah'tan kimse yoktu. Bu lastikleri kesinlikle değiştirmek lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)