Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    gunaydın arkadaslar ak1n elıne koluna saglık guzel omus vıdeon
    arkadaslar neyı tartısıyoruz :D
    drıft dokulur mu dokulmezmı benımkı 9000 de bırkac sayfa once resımlerını yayınladım bakın dokulmusmu motoruna bakarsan bag olur bakmazsan dag olur
    bazı arkadaslar bu makınayı traktor nıyetıne kullanıyorlar yanlıs anlamayın sonucta ınsan yapısı elbet arızası olur surası gevser bunu atar ama bakacaksın oda sana bakar :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

DRIFT ın telı koptu dıye alma olurmu ya her motorun bı yerı dokulebılır kopabılır bız burda arkadaslara kullandıgımız motorun sorunlarını ve ıyı yonlerını bılgı seklınde verıyoruz kı onlarında ıcınde uhte kalmasın kafası karısmasın dıye benım drıftın nıye kopmadı 9000 km yol yaptı aldıgında drıfttını 5000-6000 km de zıncır on dıslı ve arka dıslı yı komple degıstır bakımları duzenlı yaptır duzgun kullan senı uzmez benı uzmuyor :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

RS GUVEN DRIFT 3,5-4 lıtre yakmaz sehır ıcınde son zamla 120-130 kurus yakıyor yanı ortalama 2,40-2,80 lıtre yakıyor bu da motorun az yaktıgının kanıtıdır ınanmayan varsa alsın bı drıft adam gıbı sursun ne demek ıstıyorum acıklayım sen motoruna bınıp arabalarla kapısırsan basarsan yorarsan o drıft yakar yakacagıda 3,5 lıtre olur ama normal sehır ıcınde bunu yakıyor 2,4-2,8 ben hergun faal kullanıyorum 70-80 km yol yapıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:24 ----------

crocuto xenon 55 lıra 15 de taktırmasına verdım 70 ama on numara ısıtıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

tıme shıft 42 yaglar pahalı al bı tane po 20-50 3 lt ısını gorur ben ılk aldıgımda bosch marka koydular berbat bısıydı sonra castrol koydurdum 3 sefer en ıyısı o zaten magnatec sımdı po koydum bı sorun yokk

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

turk ıslam oncelıkle hayırlı olsun benım drıftte ılk aldıgımda stop edıyordu avans ayarı bozuktur sonra ayarlattım ama ne ısse ısıkda durunca stop etme devam edıyordu ben dedım bu ustanın :D neyse kendım ayarladım eger motor sesınden anlıyorsan zaten devır saatınde var kendın ayarlayabılırsın 1500 dd +-10 sapma ıle
    vıtes gecıslerı bıraz zor olabılır yagını castrol ıle degıstır motorun ve vıteslerın bıraz rahatlar bırde debrıyaj ayarına baktır

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

crocuta bence alma kılıf gıt bı ustaya yaptır anlayan bırıne aklına yatanı yaptırırsın hıc olmazsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

mertcan arkadasım gecmıs olsun gecen vızor acıkken arabanın bırıde bana tas attı allahtan yuzume geldı ama kucuktu herhal bısey olmadı dıger kaza yapan arkadaslarıma da allah tan acıl sıfalar dılıyorum arkadaslar lutfen rıca edıyorum motor surerken gaza geleyın bu araba gıbı degıl ıkı teker sakın surun zevk alın lutfen can tasıyorsunuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bn 97 liyim yaş tutmuyor ehliyete bnm daha ) 1407 lira yaptıştırdı ya ilk bi daha görmicem seni kafanı kırarım dedi gülme aldı bni sana iyilik yaramıyo dedi wer ruhsatı tekrar kimliğide yaptıştırdı

Motosikleti
    mertcan ne adamsın su yazdıgından bende kahkalara burundum sagolasın :D

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı KAYA018 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gunaydın arkadaslar ak1n elıne koluna saglık guzel omus vıdeon
    arkadaslar neyı tartısıyoruz :D
    drıft dokulur mu dokulmezmı benımkı 9000 de bırkac sayfa once resımlerını yayınladım bakın dokulmusmu motoruna bakarsan bag olur bakmazsan dag olur
    bazı arkadaslar bu makınayı traktor nıyetıne kullanıyorlar yanlıs anlamayın sonucta ınsan yapısı elbet arızası olur surası gevser bunu atar ama bakacaksın oda sana bakar :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

DRIFT ın telı koptu dıye alma olurmu ya her motorun bı yerı dokulebılır kopabılır bız burda arkadaslara kullandıgımız motorun sorunlarını ve ıyı yonlerını bılgı seklınde verıyoruz kı onlarında ıcınde uhte kalmasın kafası karısmasın dıye benım drıftın nıye kopmadı 9000 km yol yaptı aldıgında drıfttını 5000-6000 km de zıncır on dıslı ve arka dıslı yı komple degıstır bakımları duzenlı yaptır duzgun kullan senı uzmez benı uzmuyor :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

RS GUVEN DRIFT 3,5-4 lıtre yakmaz sehır ıcınde son zamla 120-130 kurus yakıyor yanı ortalama 2,40-2,80 lıtre yakıyor bu da motorun az yaktıgının kanıtıdır ınanmayan varsa alsın bı drıft adam gıbı sursun ne demek ıstıyorum acıklayım sen motoruna bınıp arabalarla kapısırsan basarsan yorarsan o drıft yakar yakacagıda 3,5 lıtre olur ama normal sehır ıcınde bunu yakıyor 2,4-2,8 ben hergun faal kullanıyorum 70-80 km yol yapıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:24 ----------

crocuto xenon 55 lıra 15 de taktırmasına verdım 70 ama on numara ısıtıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

tıme shıft 42 yaglar pahalı al bı tane po 20-50 3 lt ısını gorur ben ılk aldıgımda bosch marka koydular berbat bısıydı sonra castrol koydurdum 3 sefer en ıyısı o zaten magnatec sımdı po koydum bı sorun yokk

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

turk ıslam oncelıkle hayırlı olsun benım drıftte ılk aldıgımda stop edıyordu avans ayarı bozuktur sonra ayarlattım ama ne ısse ısıkda durunca stop etme devam edıyordu ben dedım bu ustanın :D neyse kendım ayarladım eger motor sesınden anlıyorsan zaten devır saatınde var kendın ayarlayabılırsın 1500 dd +-10 sapma ıle
    vıtes gecıslerı bıraz zor olabılır yagını castrol ıle degıstır motorun ve vıteslerın bıraz rahatlar bırde debrıyaj ayarına baktır

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

crocuta bence alma kılıf gıt bı ustaya yaptır anlayan bırıne aklına yatanı yaptırırsın hıc olmazsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

mertcan arkadasım gecmıs olsun gecen vızor acıkken arabanın bırıde bana tas attı allahtan yuzume geldı ama kucuktu herhal bısey olmadı dıger kaza yapan arkadaslarıma da allah tan acıl sıfalar dılıyorum arkadaslar lutfen rıca edıyorum motor surerken gaza geleyın bu araba gıbı degıl ıkı teker sakın surun zevk alın lutfen can tasıyorsunuz
    Vites gecisleri daha yumusak olsun diye yagı 10 40 yarı sentetik düsünmüstüm yada 10 50 full sentetik olmayanlarından

Bizim top case konusu arada kaynadı kac lt arka canta kullanıyorsunuz ne ufak ne büyük olsun diye 40 lt düsündüm 46 ltde varda fazlamı büyük gelir bizim motora

Motosikleti
    vıtes gecıslerı ıcın yag oranlarıyla oynamak mantıklı gıbı ama yag kalıtelı bısey olsun
    top case benımkı buyuk ufak bır paket ısınde kullandıgım ıcın gunluk 25-30 km pakette ama abartılı bısey takayım dıyorsan benımkının kucugu ısını gorur boyutları bende bılmıyorum ne ısse ankara yıba carsısına gıttım 120 e maxem vardı dıkdortgen cok kalıtelı ve guzeldı usttu beyaz benımkı olmasaydı onu alırdım

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    ya arkadaşlar benim motordada anlamadığım bir vites sertliği war 2 arkadaşımdada drift war onlarinkine biniyorum vitesi attığımı bile farketmiyorum o kadar yumuşak yani benim debriyaj ayarında bir sorun olabilirmi acaba ?

IsmetCan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bn 97 liyim yaş tutmuyor ehliyete bnm daha ) 1407 lira yaptıştırdı ya ilk bi daha görmicem seni kafanı kırarım dedi gülme aldı bni sana iyilik yaramıyo dedi wer ruhsatı tekrar kimliğide yaptıştırdı
    Oha 1407 lira cezamı polis beni anayolda durdudu önce motora baktı sonra arkadaşla bana baktı yavaş gidin dedi gitti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Alıntı Crocuta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler direksiyonda titreşim başladı nedendir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Birde bu ayna drift için uygun mudur http://www.kalyoncumotor.com/motosiklet-ayna/motor-ayna-racing-siyah-wiwi#.Uea6M430GJk
    Lastiklerin Havasındandır Aynalarda Etki Yapar Aynalar Takılıysa Sök.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı IsmetCan86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oha 1407 lira cezamı polis beni anayolda durdudu önce motora baktı sonra arkadaşla bana baktı yavaş gidin dedi gitti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Lastiklerin Havasındandır Aynalarda Etki Yapar Aynalar Takılıysa Sök.
    Ismetcan Kardeşim arkadaşın 165 cc kaç para ya geldi bende yaptırıcam daha dorusu piston çapını öğrenebilirmisn birde bu taktığınız performans egzozlarının bir etkisini gördünüzmü bu orjinal egzoz sıkıyormu yoksa tam ayarındamı ?

Motosikleti
    125 MH Drift
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ismetcan Kardeşim arkadaşın 165 cc kaç para ya geldi bende yaptırıcam daha dorusu piston çapını öğrenebilirmisn birde bu taktığınız performans egzozlarının bir etkisini gördünüzmü bu orjinal egzoz sıkıyormu yoksa tam ayarındamı ?
    Arkadaşım Şuan Şehir Dışında Gelince Öğrenirim Benim Arkadaşlarımda Öyle Diyordu Performans Egzozu Motorun Performansını Artırıyormuş Diye Ama Ben Tam Emin Değilim Artıp Artmadığına Ama Herkez Artırıyor Diyor.

talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=YFVOwCNAn90&feature=youtu.be nası olmus vidiom az forumumuz canlansın.. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=YFVOw...ature=youtu.be
    güzel olmuş video programın demo olmasa daha iyi olurmuş Şu Ankara da bir deniz olsyadı ahhhhh dedim video izlerken. Ankara demişken Ankaradan olan driftçi var mı aramızda bir gün buluşsak driftçiler?
    **[Ankara - MT] Motosiklet Grubu**
    Ankara Motosiklet Sevdalıları
    https://www.facebook.com/groups/329295930541118/

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı talip333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel olmuş video programın demo olmasa daha iyi olurmuş Şu Ankara da bir deniz olsyadı ahhhhh dedim video izlerken. Ankara demişken Ankaradan olan driftçi var mı aramızda bir gün buluşsak driftçiler?
    ilk denemem deneme olmayanını bulamadım buda prosu 50 dolar..

Türk islam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MH DRİFT
    Merhabalar arkadaşlar bu forumdaki ikinci mesajım. Drifte 2 haftadır biniyorum şükür alıştım. Şuan 4bini biraz aştı Allah nasip ederse bugün yarın bakımını yaptıracağım. Çanta ve koruma demiri taktıracağım.

10 gün sonra Ankaradan Niğdedeki köyüme gitmeyi düşünüyorum motorla. Yaklaşık 350 km. Acemiliği baya attım kendime güveniyorum ama uzun yol olduğu için dayanabilir miyim bilmiyorum. Ve tabiki yakıt durumu da kafamı kurcalıyor. Bu motor ortalama 75 80 km hızla gidildiğinde 350 km de ne kadar yakar ve beni çok hırpalar mı?

Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT
    selam arkadaşlar driftimi 162 cc ye çıkarttırmayı düşünüyorum ama 150 mr vulture nin üst kapak ve pistonunu mu yoksa 150 mcx in kiler mi takılır hangisi daha iyi sonuç verir.bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı sakaryalı777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar driftimi 162 cc ye çıkarttırmayı düşünüyorum ama 150 mr vulture nin üst kapak ve pistonunu mu yoksa 150 mcx in kiler mi takılır hangisi daha iyi sonuç verir.bilgisi olan var mı?
    bende düşünüyorum öğrendiklerim şunlar 150 mcx le 150 mrnin parçaları komple aynı silindir ve üst kapağı değişiyorsun yada silindiri değiştirip driftin üst kapağının yanma odasını 62mm subablarıda mcx yada mr işte onun subablarını takıyorsun..

Motosikleti
    turk ıslam motor uzun yolda kokluyor HIC BISEY yakmaz saglam kahvaltı yap ıyı dınlen cık yola gıdersın evvelallah
    arkadaslar 9000 km debrıyaj degıstırdım yanı baskı balata ozel servıse gıttım cbf e takılan balatandan taktılar motor fırlıyor vıtes gecıslerı bıraz yumusadı taraga felan baktılar bısey cıkmadı

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Beyler beyaz sakal aldım bi türlü montajını yapamadım anlamadım , motor servisine götürdüm adam da çakamadı takamadı. Bilen biri varsa şematik olarak anlatırsa sevinirim.

Motosikleti
    ben bılmıyorum gerek yok ona koruma demırı var

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Beyler beyaz sakal aldım bi türlü montajını yapamadım anlamadım , motor servisine götürdüm adam da çakamadı takamadı. Bilen biri varsa şematik olarak anlatırsa sevinirim.
    benim sakal parçacıdan bu demirleride almıştım tamirci sakalı o orta demırden tutan yere bi demir çubuk kaynattı

Motosikleti
    125 MH Drift
    Ön Takımlar İnikse Takma Yoksa Yolda Giderken Sürter.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı IsmetCan86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön Takımlar İnikse Takma Yoksa Yolda Giderken Sürter.
    ismetcan kardeşim öncedende yazdım görmedın sanırım arkadaşın 165 cc yi kaç paraya yaptı ve hangi ustaya birde piston kaç mm oldu ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)