Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar. Üniversiteye gidiyorum artık. Yaza kadar drifte binemeyeceğim gibi gözüküyor. Ya da mart-nisan gibi okuduğum yere götüreceğim. Bi arkadaşım 2700 lira teklif etti motoruma. 1750kmde siyah çok temiz motorum. Ona gözüm gibi baktım. Zincirleri 300-500km arası yağladım felan. Aklımı çeldi şimdi. Satsam sezon başlangıcında sym wolf alabilirim. Sizce ne yapsam satmalı mıyım motoru ? Toplamda 3500km cup, 1750km de drift tecrübem var. Direk wolfe geçsem sıkıntı yaşar mıyım ? Eğer wolfe geçersem hondada veya giste eğitim alabilirim. Kafam çok karışık tüm bunlar son 10dk içerisinde gerçekleşti Yorumlarınız benim için çok değerli..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    1750 km sonunda yeterince viraj fren slalom vs calistiysaniz neden olmasın. Ama 1750 km biraz erken gibi bence. cubin motor gücü drift in yarısı kadardır muhtemelen. Wolf te aşağı yukarı drift in iki katı. Biraz tehlike yok değil. Ama iyi fiyat vermiş arkadaşınız.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar. Üniversiteye gidiyorum artık. Yaza kadar drifte binemeyeceğim gibi gözüküyor. Ya da mart-nisan gibi okuduğum yere götüreceğim. Bi arkadaşım 2700 lira teklif etti motoruma. 1750kmde siyah çok temiz motorum. Ona gözüm gibi baktım. Zincirleri 300-500km arası yağladım felan. Aklımı çeldi şimdi. Satsam sezon başlangıcında sym wolf alabilirim. Sizce ne yapsam satmalı mıyım motoru ? Toplamda 3500km cup, 1750km de drift tecrübem var. Direk wolfe geçsem sıkıntı yaşar mıyım ? Eğer wolfe geçersem hondada veya giste eğitim alabilirim. Kafam çok karışık tüm bunlar son 10dk içerisinde gerçekleşti Yorumlarınız benim için çok değerli..
    bence başkalarını dinleme, 250cc motor büyük motor değildir, drfitten biraz daha atiktir, abartılcak sürülmeyecek kadar değildir, drifti ilk kez kullanana kadar wolf alınır binilir kardeşim, başlangıc motoru wolf cbr 250 olabilir, herkesin abartmasına bakma sen, wolf 160 yapıyor diye herkes sanıyorki, 4 saniyede 100 e çıkıyor, öyle bişey yok, wolf basit sürülebilen bir motordur, al sür hiç zorluk cekmezsin.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Motoruma 150cc lik silindir piston takımı taksam diye düşündüm.Artıları eksileri nelerdir bilen varsa yardımcı olabilirmi? Yakıt sarfiyatı artarmı gibi.motora zarar verirmi?

Motosikleti
    Yakıt mcx kadar olur ama aynı gücü vermez dedi ustam. Benim de aklımda var böyle bir şey. 200 tl fiyat çıkardı.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bende 250 cc ye gecmek istiyorum 9.000 kmdeyim drifte artık bisiklete biner gibi biniyorum sehir icinede sehir dısınada yetmiyor 250 cc de bir süre sonra yetmesse diye endiselerim var motosiklet dedigin 4 silindir olmalı egzoz seside o biçim almışken 2 silindirli enduromu alsak v strom dl 650 gibi makineler düsük sele yüksek gidon tam yol motoru sakin gidilirse 4 lt benzin yakıyormuş 600 cc alıp birdahada satmama gibi niyetim var 2.700 iyi bir fiyat bende bayram sonu yada diyer sezon acılışına dogru satarın inşlhh alt limit 250 cc olmalı belki o bile yetmiyecek bir süre sonra

Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1750 km sonunda yeterince viraj fren slalom vs calistiysaniz neden olmasın. Ama 1750 km biraz erken gibi bence. cubin motor gücü drift in yarısı kadardır muhtemelen. Wolf te aşağı yukarı drift in iki katı. Biraz tehlike yok değil. Ama iyi fiyat vermiş arkadaşınız.
    Evet bu zamana kadar panik fren,slalom çalıştım bindiğim her zaman. Yaşadığım yer küçük olduğu için 5dk geziyorum mekan bitiyor o yüzden km az benim. 600-700kmsi uzun yolda zaten. Virajlarım çok iyi sayılmaz. Şimdiye kadar hep temkinli gittim o yüzden viraj çalışmadım. Fiyat konusunda 2800 istedim. Çünkü bakınca çok binmeden o kadar zarar etmek istemedim.

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence başkalarını dinleme, 250cc motor büyük motor değildir, drfitten biraz daha atiktir, abartılcak sürülmeyecek kadar değildir, drifti ilk kez kullanana kadar wolf alınır binilir kardeşim, başlangıc motoru wolf cbr 250 olabilir, herkesin abartmasına bakma sen, wolf 160 yapıyor diye herkes sanıyorki, 4 saniyede 100 e çıkıyor, öyle bişey yok, wolf basit sürülebilen bir motordur, al sür hiç zorluk cekmezsin.
    Abi sıkıntı gücünden ziyade ağırlığında benim için. Çünkü kendimi biliyorum tıngırdaya tıngırdaya giden bir sürüş stilim var şimdi yaşadığım yer ilçe olunca her yol düzgün değil. Bazen motoru park ederken itmek zorunda kalıyorum vs. Yani fizik gücümü kullandığım zamanlar oluyor. Şimdi drift 130 kilo, wolf da 180 kilo. Arasında benim kilom kadar fark var. Baya da cılız biriyim( 45-50 kilo,1,67 boy var). Acaba diyorum ihtiyacım olduğunda motoru taşıma,itme konusunda zorluk çeker miyim ?

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 250 cc ye gecmek istiyorum 9.000 kmdeyim drifte artık bisiklete biner gibi biniyorum sehir icinede sehir dısınada yetmiyor 250 cc de bir süre sonra yetmesse diye endiselerim var motosiklet dedigin 4 silindir olmalı egzoz seside o biçim almışken 2 silindirli enduromu alsak v strom dl 650 gibi makineler düsük sele yüksek gidon tam yol motoru sakin gidilirse 4 lt benzin yakıyormuş 600 cc alıp birdahada satmama gibi niyetim var 2.700 iyi bir fiyat bende bayram sonu yada diyer sezon acılışına dogru satarın inşlhh alt limit 250 cc olmalı belki o bile yetmiyecek bir süre sonra
    Konyalı naptın sen :D benim o vstromu şuanki tecrübeyle sürmem imkansız evet sesi güzel 4 silindirli makinaların hem de fena, ama şimdilik onlarda gözüm yok. Alacak param da yok zaten. Bana motorum yaşadığım yerin şehiriçinde yetiyor. Ama uzun yolda tam bir eziyet oluyor. Tarzım da naked buna kesin karar verdim. Wolf,duke bu iki modelden birini istedim. fiyatını ve Facebookdaki oluşumunu göz önünde bulundurarak wolfu seçtim

2700 bana biraz düşük gibi geldi ama sanırım herkes güzel fiyat olduğu konusunda hemfikir ? 3000+plaka+ruhsat=3200-3300 arası bir şeye denk geliyor. 500-600 lira zarar ediyorum 1750km için. Doğrusu 2. Elin fiyatı böyle olmalı sanırsam ?

Motosikleti
    Yamaha mt09

Abi sıkıntı gücünden ziyade ağırlığında benim için. Çünkü kendimi biliyorum tıngırdaya tıngırdaya giden bir sürüş stilim var şimdi yaşadığım yer ilçe olunca her yol düzgün değil. Bazen motoru park ederken itmek zorunda kalıyorum vs. Yani fizik gücümü kullandığım zamanlar oluyor. Şimdi drift 130 kilo, wolf da 180 kilo. Arasında benim kilom kadar fark var. Baya da cılız biriyim( 45-50 kilo,1,67 boy var). Acaba diyorum ihtiyacım olduğunda motoru taşıma,itme konusunda zorluk çeker miyim ?

hocam motorun ağırlığı önemli değildir ki, emin ol wolfü süremezsen itemezsen 130 kiloyu hiç itemezsin, ne adamlar varadero vstrom felan kullanıyor, bunun güç ile alakası yok, motora kendini taşıtmasını öğreniyorsun zaten, ağır diye düşeceksin sanma sakın...

hocam motorun ağırlığı önemli değildir ki, emin ol wolfü süremezsen itemezsen 130 kiloyu hiç itemezsin, ne adamlar varadero vstrom felan kullanıyor, bunun güç ile alakası yok, motora kendini taşıtmasını öğreniyorsun zaten, ağır diye düşeceksin sanma sakın...
    Tamamdır ben güzelce düşüneyim o zaman Arkadaşın gitmeme 1 gün kala bunu demesi işleri sıkıştırdı. Motoru tam depoya koydum örtüsünü örttüm alıcı çıktı, maşallah ne mübarek driftmiş :D Abi sana takılıyordum, ben senden beter çıktım motoru değiştirme konusunda

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Tamamdır ben güzelce düşüneyim o zaman Arkadaşın gitmeme 1 gün kala bunu demesi işleri sıkıştırdı. Motoru tam depoya koydum örtüsünü örttüm alıcı çıktı, maşallah ne mübarek driftmiş :D Abi sana takılıyordum, ben senden beter çıktım motoru değiştirme konusunda
    Sorun degil dostum motor degistirilir, heves isidir, imkanin varsa merak ettigine bineceksin ben biraz tez canliyimdir merak ettimmi cok tamah edemiyorum, hayatimda tek sattigim uno arabam icin pismanim :( 98 model orjinal 33 bin kmde idi hala unutamam, tez canliligim yuzunden mis gibi arabayi sattim 5 ay kullanip.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

133 km de 20 lira ortalama 90 ile. nasıl.

Sorun degil dostum motor degistirilir, heves isidir, imkanin varsa merak ettigine bineceksin ben biraz tez canliyimdir merak ettimmi cok tamah edemiyorum, hayatimda tek sattigim uno arabam icin pismanim :( 98 model orjinal 33 bin kmde idi hala unutamam, tez canliligim yuzunden mis gibi arabayi sattim 5 ay kullanip.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Evet kesinlikle katılıyorum. Zaten zevk için biniyorum o yüzden imkanım yettiğince istediğim makinalara bineyim uno da nazar boncuğu olsun artık

Yakıt konusuna gelirsek benzinin kaçtan alındığına göre değişkenlik gösterir ama şuanki fiyatlara göre 100kmde 2,9-3 litre tüketimin var. Agresif bir kullanımda görülebilir ama baya agresif olacak :D Ben en fazla 2,88 yaktırabildim. Kiloya bağlı 2,9-3 görür. Yani motorda bi sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs

bende ilk aldığım mct250 idi hala içim gidiyor. Bende şu an 180 Z one modeline taktım almayı düşünüyorum. Bakalım şartlar neyi gösterecek.

Motosikleti
    180 one x e galiba son hiz 105 diyordukendi sitesinde düzeldi mi bilmiyorum. Drifte 110 yazarken.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Sitesinde maxımum 95 yazıyor, hızdan değilde ne bileyim şekli hoşuma gidiyor yoksa hızla işim yok zaten şehir içinde 80 i görsen opte başına koy.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Drift alacak gibiyim bi kişiyşle görüştüm akşamda birisiyle daha görüşeceğim İncelerken dikkat etmem gereken yerler var mı?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    dikkat etmeniz gereken adamın apaçi olmaması apaçiyse ön kaldırmış motor soğukken devir kestirmiştir bence almayın o motoru yada önü basık filan olursa

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dikkat etmeniz gereken adamın apaçi olmaması apaçiyse ön kaldırmış motor soğukken devir kestirmiştir bence almayın o motoru yada önü basık filan olursa
    yok gelen çocuk o tip değildi ama aynalarını sökmüş motorun. Bide disk aşırı ses yapıyordu normal mi bu?
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Drift'te kesici varmıymış
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bence var sizce

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    bence var sizce
    Kullanıcısı var diyorsa vardır ben bilemem

Yanlış anlaşılmasın '' kesicimi varmıymış '' derken ciddi manada sorum
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)