Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

daha onaylanma sürecinde biraz bekle atayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

linki yerine ilan nosu 103406750 onaylanınca bakarsın
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    askadaşlar hafif rampada trafik ışında beklerken sabah sabah kendime güveç almaya gidiyordum, debriyaja kendim ayar çekmiştim, rampada debriyaj bırakmayınca motor aniden savduldu düştüm, ufak bir düşmede kaskım vardı ama korumalıklarım yoktu olanlar bunlar :D

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    askadaşlar hafif rampada trafik ışında beklerken sabah sabah kendime güveç almaya gidiyordum, debriyaja kendim ayar çekmiştim, rampada debriyaj bırakmayınca motor aniden savduldu düştüm, ufak bir düşmede kaskım vardı ama korumalıklarım yoktu olanlar bunlar :D
    Geçenlerde benimde başıma geldi. Kollarımın üzerinde sürtünmeden kaynaklı yanıklarda vardı.
    Tamamen geçene kadar Madecassol pomad ve Bepanthen Plus karıştırarak sıyrık ve yanıklara sürmeni tavsiye ederim.İz kalmasını engelliyor.
    Geçmiş olsun .

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı realbyshadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde benimde başıma geldi. Kollarımın üzerinde sürtünmeden kaynaklı yanıklarda vardı.
    Tamamen geçene kadar Madecassol pomad ve Bepanthen Plus karıştırarak sıyrık ve yanıklara sürmeni tavsiye ederim.İz kalmasını engelliyor.
    Geçmiş olsun .

http://j1309.hizliresim.com/1f/w/t2x9r.jpg

saol kardeşim teşekkürler ama ben aslında böyle kesikler olsun yarıklar sıyrıklarda bişey sürmüyorum hiç valla yıkamadm bile ama acaba iz kalırmıki hocam ?

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    geçmiş olsun. motor debriyaj bırakmayınca savruldu derken ? anlayamadım merak ettim şimdi

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Rampada niye debriyajı saldınki

Gaz verecegin zaman hafif sal debriyajı bir anda bırakma

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    saol kardeşim teşekkürler ama ben aslında böyle kesikler olsun yarıklar sıyrıklarda bişey sürmüyorum hiç valla yıkamadm bile ama acaba iz kalırmıki hocam ?
    Normal sıyrıklarda belki kalmaz, çocuklukta düşüp yaralamadığımız yerimiz kalmamıştır Ama bacağındaki yanık gibi duruyor iz kalabilme ihtimali var , ayrıca iyileşme sürecinde kabuk bağlayan yara rahatsız ediyor , kuruyor , eklem yerlerine yakınsa hareket ettikçe geriliyor kanıyor.Kremler yarayı yumuşatıyor , nemli tutuyor daha kısa sürede ve daha rahat iyileşmeyi sağlıyor.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. motor debriyaj bırakmayınca savruldu derken ? anlayamadım merak ettim şimdi
    valla hocam en üstte kavrıyor diye bu debriyaj kolunun ordan vidaları felan sıktım sonra ortalarda felan kavramaya basladı ama rampada devriyajı saldım takıldımı naptı tel salmadı salmayınca bende gazı yanlıslıkla fazla verdim heralde birden tak diye attı debriyaj kolu motor kafa kaldırdı felan, yana doğru devrildim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:38 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rampada niye debriyajı saldınki

Gaz verecegin zaman hafif sal debriyajı bir anda bırakma
    rampada trafik lambasında durdum hocam, kalkmak için debriyajı yavaşça salmamız gerekiyor ya olmadı işte kol takıldı mı naptı atmadı bırakınca birden attı.

Motosikleti
    Dealim S3 250

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

kamil55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    moturum yok
    olsada bende satsam :D
    Motosiklet kullanmak bir sanattır. kamil55

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı kamil55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olsada bende satsam :D
    satandan al ozaman

olur inşallah tez zamanda. ben gt250r alacağım için satıyorum

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satandan al ozaman

olur inşallah tez zamanda. ben gt250r alacağım için satıyorum
    valla bende seneye bir tane gt250r alıcam hocam ama satamayacağım bunu :D gt yi uzun yolda bunu şehir içinde kullanıcam kısmetse hayırlısı olsun.

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    valla bende seneye bir tane gt250r alıcam hocam ama satamayacağım bunu :D gt yi uzun yolda bunu şehir içinde kullanıcam kısmetse hayırlısı olsun.
    maddi imkanım el verse inanki bende satmam. benim gözümde driftin ayrı bir yeri var.

Motosikleti
    Var
    Performans egzozu taktım performans düştü
    Egzozun kendisi degil ama egzoz borusu cok ısınıyor el deymeyecek kadar bununla bi alakası olabilirmi?

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Performans egzozu taktım performans düştü
    Egzozun kendisi degil ama egzoz borusu cok ısınıyor el deymeyecek kadar bununla bi alakası olabilirmi?
    orjinal egzoz da perdeler var içinde o yüzden gaz çıkışını biraz geciktiriyor ve egzozun içinde basınç oluşturuyor. egzoz subabı daha verimli çalışıyor bu sayede. senin taktığın egzoz gazı direkt dışarı verdiği için performansın düşer basınç yok çünkü. sert subap yayı takarsan eski haline gelir ya da orjinal egzozu takacaksın verim için

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal egzoz da perdeler var içinde o yüzden gaz çıkışını biraz geciktiriyor ve egzozun içinde basınç oluşturuyor. egzoz subabı daha verimli çalışıyor bu sayede. senin taktığın egzoz gazı direkt dışarı verdiği için performansın düşer basınç yok çünkü. sert subap yayı takarsan eski haline gelir ya da orjinal egzozu takacaksın verim için
    bnde performans egzozu var 2 aydır geçen gün canım sıkıldı orjinal egsozu taktım motor gitmemeye başladı nedense :D 110 da kalıyor performansla 120 lere gelior ara sıra 130 a da gelior orjinali çıkarcam galiba bu gidişte :D

Motosikleti
    Var
    Ben devire bakıyorum hıza değil 8 devire çok çabuk gelmesi lazım ama daha 3 viteste kendini belli ediyor egzozun içi boş egzoz borusu her zaman sıcak egzoz borusunun egzoza giren kısmı alyan vidalı orayı bi açıp kurcalasammı :d

Orjinal egzozun son susturucusunu söktüm çok faydası oldu ses arttı performans arttı

Şimdi egzozun ağzını kestirip yeni pul kaynattıracam ağzı daha geniş olanlarından hem ses artacak hemde egzoz patlaması çok olacak

Şöyle bir şey

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnde performans egzozu var 2 aydır geçen gün canım sıkıldı orjinal egsozu taktım motor gitmemeye başladı nedense :D 110 da kalıyor performansla 120 lere gelior ara sıra 130 a da gelior orjinali çıkarcam galiba bu gidişte :D
    Egzozlarda aynı nedense Özdinç motordan almıştım bnde gökkuşağı rengi

Egzozun içinde bi kaç tane daha susturucu var onlardan birini iptal ederiz olmazsa :d

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Ben devire bakıyorum hıza değil 8 devire çok çabuk gelmesi lazım ama daha 3 viteste kendini belli ediyor egzozun içi boş egzoz borusu her zaman sıcak egzoz borusunun egzoza giren kısmı alyan vidalı orayı bi açıp kurcalasammı :d

Orjinal egzozun son susturucusunu söktüm çok faydası oldu ses arttı performans arttı

Şimdi egzozun ağzını kestirip yeni pul kaynattıracam ağzı daha geniş olanlarından hem ses artacak hemde egzoz patlaması çok olacak

Şöyle bir şey

http://www.anadolcivata.com/images/s...2-uni-6592.gif

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Egzozlarda aynı nedense Özdinç motordan almıştım bnde gökkuşağı rengi

Egzozun içinde bi kaç tane daha susturucu var onlardan birini iptal ederiz olmazsa :d

hocam, bu 8 bin devire hemen çıkar demişsin ya, bende deniyorumda bende de orjinal var ama inan 7 bin devire zor geliyor sebep nedir ki ! yani çokta zorlamıyorum aslında ama ben 8 bin deviri neredeyse hiç görmedim diyebilirim.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    hocam, bu 8 bin devire hemen çıkar demişsin ya, bende deniyorumda bende de orjinal var ama inan 7 bin devire zor geliyor sebep nedir ki ! yani çokta zorlamıyorum aslında ama ben 8 bin deviri neredeyse hiç görmedim diyebilirim.
    benim motorda peformans eksoz var faydası varmı bilmiyorum fakat daha dün denedim 2kişi=170kg düzde rüzgarsız yolda 8500-9000dd devir çevirdi
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)