Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş depoyu fulleyip 94 km nası gittin bide mh driftle demi 3.74 litre yaktı 100 km de
    sanırım daha önce hiç yakıt tuketim hesabı yapmadın yada bu konuyla ilgili birşey okumadın depo fullenir sonra belli bir km gidilir kaç km gidildiğinin önemi yokdur misal 94 benim gittim sonra benzinliğe girilir tekrar fullenir eksilenin yerine doldurulur diyim sana nekadara tekrar fullendi 16 lira 16 lirayi 94 e bolersin çıkan senin km de yaktiğin tl dir 0.170... gibi birşey çıkar yani 17 kuruş eski parayla 170 kuruş bunu litreye cevirceksende bu bulduğun değeri 100le çarpıp aldığın benzinin litre fiyatına bölersin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ygs ye girdiğimi nerden çıkardın kardeş doküz eylül madende 5 . senem yaş 25 o gün kız arkadaşımı dersaneye yetiştirmem gerekiyordu kpss dersanesi oda ygs değil ama görüşelim bucadayım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

arkadaşlar bugun yakıt testimi yapyım depoyu fulleyip 94 km gittim 16/94 den = 17 kusur çıkdı şehir içi bana biraz fazla geldi şehir dışı testimide yapınca bilgilendiririm bu arada 100 kmde litre hesabı isteyenler için

100km =3.74 litre benzin
    1km = 17 kuruş

aranızda başka test eden varsa oğrenmek isterim fazla yakıyorsa hava filtresini yeni değiştirdim bujiyi değiştiririm gerekirse en uygun yakmamı sağlıcak buji önerilerinizede açığım
    Pardon abi :D kusura bakma yanlış anlamışım ben görüşmek isterim izmire geleceğim motosikletimin kmsi artsın diye :D Yalnız yaptığın hesapta bir yanlışlık var ya da senin motorda sorun var full depo ile bizim motorlar ortalama 350-400 hatta kullanıma göre 430 km yol gidiyor yanlış mıyım ?

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım öncelikle hangi kararı veririsen ver Bilinçli kullanıcı olmayı aklından çıkarma.
    Benim dusunceme gelirsek. Drift al plaka ruhsat herşey dahil sonra git güzelce kıyafetlerini al. Eldiven, mont, pantolon ve en önemlisi senin ve illaki artci olacağından dolayı ara sıra 2 tane kask(LS2 den aşağısı olmaz üstü sana kalmış) alman gerekecek. Yazları pantolon giymek sıkıcı olabilir kısa mesafelerde ama korumasizda olmaz bu yüzden venom dizlik. Uzun yolculuklarda artci dizlik sen pantolon kullanabilirsin. Zaten saydiklarimi temin etmek için belki 4000 bile az gelebilir. Bu yüzden aklini farklı şeylerle bulandirma ve kendi can guvenliinden de ödün vermeden rüzgârın keyfini çıkar. Ben motosiklet almadan 900 TL sadece korumalara verdim. Birde lastikleri yaz bitince değiştirmenin faydasi olacaktır. Önümüz yaz olduğu için şu an değiştirmeden de dikkatli kullanmanda sorun çıkmayabilir. Buda sana kalmış. Yani kısacası 4000 dediğin para zaten ancak 0 model kız gibi bir drift alır geri kalanada yetmeyebilir bile. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Rüzgâr keyif versin inşallah.
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Güvenlik benim içinde çok önemli, 2 yıl önce Burdur'da ben araba ile mahalle arasında gezerken motorsikletli bir çocuk sağ ön kapıdan vurmuştu. ambulans gelene kadar geçen 5 dakikada çocuk 3 kere gitti geldi, vücudunda kırılmadık kemik yoktu. Ama Allahtan ambulans çok erken geldi ve

çocuk 3-4 ay hastahanede yattıktan sonra taburcu olmuştu. Ve kalıcı hasarlar oluşmuştu çocukta. 3000 motor, A2 için de kurs murs vergi derken 500 gitti kalan 500 liraya ekipman alırsam, izmirin ortasında 5 parasız kalacağım. Devletten aldığım öğrenim harcı ile biriktirdim ben bu drift

parasını. ondan diyom 2500 e filan çantalı 2. el kilometresi az bir drift bulabilir miyim, o zaman artan 500 kağıda güvenlik ekipmanı alabilirm

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Güvenlik benim içinde çok önemli, 2 yıl önce Burdur'da ben araba ile mahalle arasında gezerken motorsikletli bir çocuk sağ ön kapıdan vurmuştu. ambulans gelene kadar geçen 5 dakikada çocuk 3 kere gitti geldi, vücudunda kırılmadık kemik yoktu. Ama Allahtan ambulans çok erken geldi ve

çocuk 3-4 ay hastahanede yattıktan sonra taburcu olmuştu. Ve kalıcı hasarlar oluşmuştu çocukta. 3000 motor, A2 için de kurs murs vergi derken 500 gitti kalan 500 liraya ekipman alırsam, izmirin ortasında 5 parasız kalacağım. Devletten aldığım öğrenim harcı ile biriktirdim ben bu drift

parasını. ondan diyom 2500 e filan çantalı 2. el kilometresi az bir drift bulabilir miyim, o zaman artan 500 kağıda güvenlik ekipmanı alabilirm
    bulursun bulursun hemde 2500 alasını bulursun sahibindene bi bak 2500 e benim motoru bile bulursun full+full ha niye satıyosun dicek olursan bende bilmiyorum koydum ilanı duruyor bi tarafım cc yükselt derken bi tarafımda b*k yeme otur diyor.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

burdurlu musun yoksa hg aramıza izmirde okuyor musun
    neyse burdura gelirsen görüşelim benim motorla bi deneme yaparsın
    güvenlik önemli bunu unutma

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burdurlu musun yoksa hg aramıza izmirde okuyor musun
    neyse burdura gelirsen görüşelim benim motorla bi deneme yaparsın
    güvenlik önemli bunu unutma
    eyvallah sağolasın, Burdurlu değilim 5 yıl Bucak'ta 1 yıl Yeşilova'da kaldım. Babam memurdu. Aslında yarı Bucaklı sayılırık agam.

Motosikleti
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon abi :D kusura bakma yanlış anlamışım ben görüşmek isterim izmire geleceğim motosikletimin kmsi artsın diye :D Yalnız yaptığın hesapta bir yanlışlık var ya da senin motorda sorun var full depo ile bizim motorlar ortalama 350-400 hatta kullanıma göre 430 km yol gidiyor yanlış mıyım ?
    görüşelim tabi bende bukadar beklemiyodum hesapda matematiksel olarak sıkıntı yok ustaya sordum bunlar zaten böğle yakıyor dedi ama servisdeki ustaları biliyorsunuz umursamaz tavırlarıyla sinir ediyorlar adamı aranızdan benden başka bu yöntemle ölçen varsa bilmek isterim genel hızım sehir içi trafık yoksa 60 80 otobanda felan 100 110 120 arası değişiyo anlık ara sıra gaza gelince 135 e kadar çıkdığım oluyor ama nadiren o hıza çıkıyorum ruzgar felan olmıcak şu bu... onun dısında 120 nin ustunde çok kontrollu değiş 130 kilo bi motorla o hız depo ful olsada 70 kilo ben yapıyorum benzının öz kütlesinden deponun ağırlığını hesaplarsak 14 litre * 0.879 12 kilo civarı eder toplamda 215 desek en iyi ihtimal 130 ye çıkdığımda kütlem değişmesede ağırlığım G=m*g(yerçekimi)/v(kare)*l(havanın viskozitesi) çok fazla paremetre var kısaltarak böğle birşey formülü ağırlıgım aşağı yukarı 60 civarına kadar düşüyo hele kalıplı ruzgarın sürtünmesine daha dirayetli bir fiziğin vazsa dahada düşer bu.. 130 km için en azından motorun üstünde toplam 250 felan olması lazım şahsi düşüncem

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Merhaba vitesli motosiklete gecicem kimse yardimci olmuyor fikir vermiyor sağolsun burdan belki bi cevap alirim.. Aklımda ybr 125 var ama ikinci el olarak alicam onun icin yipranmamis bi motor bulmak ybrde zor gibi hep 30binlerde ben daha temiz olarak bu motor hosuma gitti mondial mh drift suanki motorum mondial 125 zn peki bu drift nasil ? İlk vitesli motosiklet icin almayi dusunuyorum sıkıntıları faydaları neler parcalarinin ucuz oldugunu duydum ve tip olarak hoş siz ne dersiniz ?

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba vitesli motosiklete gecicem kimse yardimci olmuyor fikir vermiyor sağolsun burdan belki bi cevap alirim.. Aklımda ybr 125 var ama ikinci el olarak alicam onun icin yipranmamis bi motor bulmak ybrde zor gibi hep 30binlerde ben daha temiz olarak bu motor hosuma gitti mondial mh drift suanki motorum mondial 125 zn peki bu drift nasil ? İlk vitesli motosiklet icin almayi dusunuyorum sıkıntıları faydaları neler parcalarinin ucuz oldugunu duydum ve tip olarak hoş siz ne dersiniz ?
    Doğru karar deriz. Ne diyelim hatta burdan satanlar var onlardan almanın dahada avantajı olacaktır senin için.
    Bu arada arkadaşlar tuzla'da üçerler motosiklet var. Bakıma oraya gideyim dedim. İyiki gitmisim. Çok memnun kaldım anadolu yakasında böyle servis anlayiji olan sıcak kanlı insanları bulunan başka biryer tanımıyorum. Servis bölümünde mert usta var o çok ilgilendi ve bujiyi değiştirdik. NGK cpr6ea-9 asla driftlerinize d8ea takmayin kılavuzda yanlışlık var ve pasosu fazla geliyor arızalar kaçınılmaz olur. Ve mert usta bana driftin özel avadanlik bölümünü gostermekle kalmadı oraya birde anahtar alyan takımı falan hediye edip koydu. Allah razı olsun böyle ustalardan.

Motosikleti
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru karar deriz. Ne diyelim hatta burdan satanlar var onlardan almanın dahada avantajı olacaktır senin için.
    Bu arada arkadaşlar tuzla'da üçerler motosiklet var. Bakıma oraya gideyim dedim. İyiki gitmisim. Çok memnun kaldım anadolu yakasında böyle servis anlayiji olan sıcak kanlı insanları bulunan başka biryer tanımıyorum. Servis bölümünde mert usta var o çok ilgilendi ve bujiyi değiştirdik. NGK cpr6ea-9 asla driftlerinize d8ea takmayin kılavuzda yanlışlık var ve pasosu fazla geliyor arızalar kaçınılmaz olur. Ve mert usta bana driftin özel avadanlik bölümünü gostermekle kalmadı oraya birde anahtar alyan takımı falan hediye edip koydu. Allah razı olsun böyle ustalardan.
    izmirdede dediğin gibi bir usta bulsam... her gittimde ... cek yer arıyor adam resmen koyduğu yağı petrol oficinin yağı dediğine göre mondial öneriyormuş.. öğle olsa kaç yazar berbat bi yağ alır almaz değiştiriyorum bujinin markasına bakmadım belki ondan biraz fazla yakıyor olabilir bukadar yakmıyordu daha önce.. en uygun buji bizim motorlar için NGK cpr6ea-9 mi diyosun şimdi ? yakıt ve performans olarak ?

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    görüşelim tabi bende bukadar beklemiyodum hesapda matematiksel olarak sıkıntı yok ustaya sordum bunlar zaten böğle yakıyor dedi ama servisdeki ustaları biliyorsunuz umursamaz tavırlarıyla sinir ediyorlar adamı aranızdan benden başka bu yöntemle ölçen varsa bilmek isterim genel hızım sehir içi trafık yoksa 60 80 otobanda felan 100 110 120 arası değişiyo anlık ara sıra gaza gelince 135 e kadar çıkdığım oluyor ama nadiren o hıza çıkıyorum ruzgar felan olmıcak şu bu... onun dısında 120 nin ustunde çok kontrollu değiş 130 kilo bi motorla o hız depo ful olsada 70 kilo ben yapıyorum benzının öz kütlesinden deponun ağırlığını hesaplarsak 14 litre * 0.879 12 kilo civarı eder toplamda 215 desek en iyi ihtimal 130 ye çıkdığımda kütlem değişmesede ağırlığım G=m*g(yerçekimi)/v(kare)*l(havanın viskozitesi) çok fazla paremetre var kısaltarak böğle birşey formülü ağırlıgım aşağı yukarı 60 civarına kadar düşüyo hele kalıplı ruzgarın sürtünmesine daha dirayetli bir fiziğin vazsa dahada düşer bu.. 130 km için en azından motorun üstünde toplam 250 felan olması lazım şahsi düşüncem
    Yazdıklarını boş boş okudum abi bir şey anladıysam arap olayım ama bence yanlış senin ölçümün full depoyla bu motosikletler 380-400-420 km yol gidiyor kullanıma göre :D

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Günaydın millett

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    izmirdede dediğin gibi bir usta bulsam... her gittimde ... cek yer arıyor adam resmen koyduğu yağı petrol oficinin yağı dediğine göre mondial öneriyormuş.. öğle olsa kaç yazar berbat bi yağ alır almaz değiştiriyorum bujinin markasına bakmadım belki ondan biraz fazla yakıyor olabilir bukadar yakmıyordu daha önce.. en uygun buji bizim motorlar için NGK cpr6ea-9 mi diyosun şimdi ? yakıt ve performans olarak ?
    Günaydın Arkadaşlar.
    ak1n senin cevabına gelirsek ise evet tam yazdıgın gibi model kullanmalıyız... Bu konu için tam 1 haftadır müşteri hizmetleri ile görüşmekteyim. Kimse tam anlamıyla bilgili değildi bu konuda ancak inat ettiğim için şimdi herkes öğrenmiştir galiba
    Serviste buji değişimi için bujiyi söktüğümüzde TORCH cpr6e model buji çıktı ve usta d8ea'nın pasosu büyük buna olmayacak dedi ve müşteri hizmetleri ile görüştük sonra arayın falan derken geçen gün ögrendim ve taktık NGK cpr6ea-9 ve şimdi 50 lira ile 10,9 lt de benzin aldım shellden bakalım sakin kullanımda ne kadar yakacagız... Sonucları yine yazarım iyi günler herkese...
    Bu arada aklında soru işareti kalırsa yinede sen üstünden çıkacak olan bujini kontrol edebilirsin büyük ihtimalle fabrika çıkışlı buji TORCH cpr6e olacaktır seninki de... Tekeriniz düz bassın MERT ustaya selamlar
    Hayatımda En Tatlı Gördüğüm Şey Sadece HAYATIM

alper bozok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    merhaba arkadaslar mitoru ustaya goturdum bobini yanmis degistirdi motor cicek gibi oldu bujiyi uygunundan takti elcikleri degistirdim birde reklaamcidan sticker cikarttim haftasonu yapistircam resimlerimi facebooka atarim saygilar

Motosikleti
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarını boş boş okudum abi bir şey anladıysam arap olayım ama bence yanlış senin ölçümün full depoyla bu motosikletler 380-400-420 km yol gidiyor kullanıma göre :D
    dediğin hesapla zaten şuanda 440 felan gidiyor ama 500 gitmesi kilomesi gerekiyor en az kilometre başına 17 kuruş yakıyor şuan oysaki bizim motorun normal şartlarda 15 kuruş civari olmasi gerekiyor kilometre başına daha açık nasıl yazarın bilemiyorum

ARKADAŞLAR NETTEN AMNPÜL SİPARİŞ EDECEĞİM BİRİ ACELE YARDIMCI OLUSA SEVİNİRİM SCOOTER MOTORLARIN AMPULÜ H KAÇ H4 MÜ VE 100 WATT AMPÜL TESİSATIMA ZARAR VERİRMİ MOTORUM MONDİAL 125 URT SCOOTER ACİL CEVAP BEKLİYORUM SİPARİŞİMİ ONAYLAYACAĞIM

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı barkley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR NETTEN AMNPÜL SİPARİŞ EDECEĞİM BİRİ ACELE YARDIMCI OLUSA SEVİNİRİM SCOOTER MOTORLARIN AMPULÜ H KAÇ H4 MÜ VE 100 WATT AMPÜL TESİSATIMA ZARAR VERİRMİ MOTORUM MONDİAL 125 URT SCOOTER ACİL CEVAP BEKLİYORUM SİPARİŞİMİ ONAYLAYACAĞIM
    Urt'de ön farda çift ampül var 18 wattlık filamanlı ampül takacan. Netten sipariş etme eskisini sök parçacıya veya sanayiye git al zaten 1 liradır tanesi.
    barkley bunu beğendi.

burada tanesi 5 lira artı ikinci günü garanti kısası veya uzunu patlıyor :( dostum sen bu işlerden anlıyorsun sanırım hepsiburada comdan motoruma uygun farı bulup linkinin atabilirmisin veya tleefonuma mesaj atabilirmisin yardımcı olursna sevinirim beyaz olsun mümkünse

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı barkley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada tanesi 5 lira artı ikinci günü garanti kısası veya uzunu patlıyor :( dostum sen bu işlerden anlıyorsun sanırım hepsiburada comdan motoruma uygun farı bulup linkinin atabilirmisin veya tleefonuma mesaj atabilirmisin yardımcı olursna sevinirim beyaz olsun mümkünse
    Kardeş, 100 wattlık ampülü hele ondan 2 tanesini senin motora mümkün değil takamazsın hatta 500cc altı hiç bi motora takamazsın. Ampülün patlıyorsa motorunun elektrik tesisatında kısa devre var veya konjektör(regülatör) bozuk.

yok kardeş ampullerde sıkıntı var çok aşırı dandik mallar sen bneim motora uygun olan bi beyaz far ampulü bulamazmısın rica etsem hepsiburada.com dan :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

https://www.facebook.com/hayataisyan23 bu benim face ekleyebilirmisin kardeş ordan yazayım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-h4-motorsiklet-icin-far-ampulu-beyaz-5-tl-112089048/detay peki bu olurmu kardeşim bi cevap versen bugün isteyeceğimde :( ve arka stop nasıl olmalı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)