Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    arkadaşlar bein motorda son 1 haftadır hart hurt sürtünme sesleri geliyor. gelen ses zincirden değil eminim çünkü debriyaja basınca kesiliyor. acaba nedendir bi bileniniz varmı acaba.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bein motorda son 1 haftadır hart hurt sürtünme sesleri geliyor. gelen ses zincirden değil eminim çünkü debriyaja basınca kesiliyor. acaba nedendir bi bileniniz varmı acaba.
    kulandığın ya veya vitesi nasıl değiştirdiğine bağlı olarak vites kutusu veya şanzuman veya debriyajı çok yumuşak yapmışsındır ayıramıyordur..

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    O ses benimkindede var sinir bozucu,arkadaşlar salı günü başıma gelen olayı anlatayım çevirme vardı durdum ehliyet verdim almadı kimlik istedi neyse verdim sonra kimliğini aldım mı almadım mı hatırlamıyorum almış olsam ruhsatla aynı cebe koyarım düştü desem ruhsat nasıl kalıyor da o düştü her neyse nüfus yok arkadaş kayboldu anasını satayım sordum polislere 3 yere gittim bizde yok diyor...

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ses benimkindede var sinir bozucu,arkadaşlar salı günü başıma gelen olayı anlatayım çevirme vardı durdum ehliyet verdim almadı kimlik istedi neyse verdim sonra kimliğini aldım mı almadım mı hatırlamıyorum almış olsam ruhsatla aynı cebe koyarım düştü desem ruhsat nasıl kalıyor da o düştü her neyse nüfus yok arkadaş kayboldu anasını satayım sordum polislere 3 yere gittim bizde yok diyor...
    bugün sesin merkezini çözdüm gibi.
    ses devir saatinin içinden geliyor sanki. debriyaj a bastığımda kesiliyor.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,

bugun izmirde birkaç sigortacıya gittim drifte sıgorta yaptırmak için, 240 lira 250 lira en az soyleyenı 190 lira soyluyor. Sizin tavsiyeniz onerınız var mı,

takıpcı 190 lira sigorta
    17,5 lira odaya
    155,5 lira 2 sayfa ruhsat kagıdı
    3 lira ek 1 belgesi
    20 lira doldurması diyor
    ama sigorta nasıl 190-200 lira oluyor. Bu fiyata mı yaptırayım, yakın zamanlarda daha uygun fıyatlara yaptıranlarınız oldu mu ?

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    ya nasıl bu motor 17 kurus yakıyor benım motor sehır ıcı kullanımda sureklı dur kalk yapıyorum 110-130 arsı yakıyor 4200 km deyım ıkı kere servıs bakımı yaptırdım 5000 de bakıma gıdecegım
    sıze bır tavsıye mondıal servıs te bosch marka yag koyuyor 15 lıra 25 lıra verıp castrol magnatech 4t attırın
    neden dıyeceksınız motorun calısması rahatlıyor vıtes gecıslerı rahatlıyor ve magnatech motorun omrunu uzatıyor
    benımde bugun kısa far nanay oldu :D UZUN desen uzayı ısıtıyor nasıl bır far ayarı varsa olmadı gıdıp bı ampul alacagız artık
    bujı demısken ustunden cıkan torch markaydı servısde mondıal kutulu bı bujı takıldı yıne ama markasına bakmadım :D
    YA BU MOTOR HARBI COK AZ YAKIYOR VE COK IYI IVMELENME YAPIYOR ESKI MONDIAL LER NERDE BU NERDE

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

YA YINE DURAMAYIP yazı yazayım dedım bazı arkadaslar ın parası cok gelıyor sanırım sakın yanlıs anlasılmasın bu motor surat motoru degıl fabrıka sıze bı hız verıyor bu su sartlarda 110 km yapar dıyor sız 140 km gorecem dıye ısrar edıyorsunuz kesenıze acımıyorsanız canınıza acıyın ya motor bu ıkı tekerlek sonucta ben bıle 110 un ustune cıkmadım motorum 8 bın devırın ustunu gormedı onu zorlamam neden bose para harcayım neden canıma sıkayım :D

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı KAYA018 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya nasıl bu motor 17 kurus yakıyor benım motor sehır ıcı kullanımda sureklı dur kalk yapıyorum 110-130 arsı yakıyor 4200 km deyım ıkı kere servıs bakımı yaptırdım 5000 de bakıma gıdecegım
    sıze bır tavsıye mondıal servıs te bosch marka yag koyuyor 15 lıra 25 lıra verıp castrol magnatech 4t attırın
    neden dıyeceksınız motorun calısması rahatlıyor vıtes gecıslerı rahatlıyor ve magnatech motorun omrunu uzatıyor
    benımde bugun kısa far nanay oldu :D UZUN desen uzayı ısıtıyor nasıl bır far ayarı varsa olmadı gıdıp bı ampul alacagız artık
    bujı demısken ustunden cıkan torch markaydı servısde mondıal kutulu bı bujı takıldı yıne ama markasına bakmadım :D
    YA BU MOTOR HARBI COK AZ YAKIYOR VE COK IYI IVMELENME YAPIYOR ESKI MONDIAL LER NERDE BU NERDE

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

YA YINE DURAMAYIP yazı yazayım dedım bazı arkadaslar ın parası cok gelıyor sanırım sakın yanlıs anlasılmasın bu motor surat motoru degıl fabrıka sıze bı hız verıyor bu su sartlarda 110 km yapar dıyor sız 140 km gorecem dıye ısrar edıyorsunuz kesenıze acımıyorsanız canınıza acıyın ya motor bu ıkı tekerlek sonucta ben bıle 110 un ustune cıkmadım motorum 8 bın devırın ustunu gormedı onu zorlamam neden bose para harcayım neden canıma sıkayım :D
    O yağ Bocsh marka ... s ile c nin yeri değişik, bildiğimiz bosch değil. Uydur kaydır bişey yani, açık yağdan doldurma.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    castrol ün MAGNATEC model MOTOSİKLET YAĞI YOK
    kulaktan doğma bilgilerle iş yapmayın arkadaşlar bilip bilmeden konuşan çok oluyo forumda.
    kalitesiz dandik yağlardan koymayın motorunuza MAGNATEC adı altında OTOMOBİL YAĞLARININ YANINDAN BİLE GEÇMEYİN
    eğer kullanacaksanız CASTROL POWER1 4T kullanın.
    ben markanın reklamını yapmıyorum ben drift de iken bu yağı kullanıyodum şimdi ki motorum da motul kullanıyorum isterseniz yazın sıcaklarda 15-50 numara yağ kullanın ama ipone motul castrol marka MOTOSİKLET YAĞI kullanın
    memurmb bunu beğendi.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    castrol ün MAGNATEC model MOTOSİKLET YAĞI YOK
    kulaktan doğma bilgilerle iş yapmayın arkadaşlar bilip bilmeden konuşan çok oluyo forumda.
    kalitesiz dandik yağlardan koymayın motorunuza MAGNATEC adı altında OTOMOBİL YAĞLARININ YANINDAN BİLE GEÇMEYİN
    eğer kullanacaksanız CASTROL POWER1 4T kullanın.
    ben markanın reklamını yapmıyorum ben drift de iken bu yağı kullanıyodum şimdi ki motorum da motul kullanıyorum isterseniz yazın sıcaklarda 15-50 numara yağ kullanın ama ipone motul castrol marka MOTOSİKLET YAĞI kullanın
    Katılıyorum Eray. Ben motora 1 kez Castroll Magnatec 10-40 koydum. Motorda herhangi bir sorun yaşamadım ama Vites geçişleri zorlaştı. Mutlaka Motorsiklet için üretilmiş yağ kullanın. Castroll Power 1 4T 10-40 tan şaşmam artık.

Motosikleti
    Alıntı memurmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum Eray. Ben motora 1 kez Castroll Magnatec 10-40 koydum. Motorda herhangi bir sorun yaşamadım ama Vites geçişleri zorlaştı. Mutlaka Motorsiklet için üretilmiş yağ kullanın. Castroll Power 1 4T 10-40 tan şaşmam artık.
    burada milyon kez söylenmiştir. otomobillerde şanzuman ve motor farklı olduğu için yağları da farklı. ama motosikletlerde motor da şanzuman da aynı yağla yağlandığı için otomobil yağları kullanıldığında debriyajda kaçırmalar dolayısı ile şanzuman da hasara sebep olabilir... bilene danışmadan bişey yapmayın...
    memurmb bunu beğendi.

Motosikleti
    Debriyaj balata takımı 10 lira değil mi aslında ucuz yağ kullanıp(motosiklet yağı olmayan bilindik bir marka) balatayı erken değiştirmek daha kârlı. Bide 1 litre castrol 10-40 yarı sentetik 4T yağ aldım. 1000 km'de 250ml kadar eksiltti. Elimde 200 ml falan daha vardı onu ekledim 400km sonra, yağ yarıya indi motoru yakıyodum az kalsın. Merkezi bi yere kadar 60'ı geçmeden sürdüm alpetten 8 liraya 20-50 yağ aldım yağ ekleyip kurtardım motoru. Motor cg 150 balansörlü, itecekli sistem.

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj balata takımı 10 lira değil mi aslında ucuz yağ kullanıp(motosiklet yağı olmayan bilindik bir marka) balatayı erken değiştirmek daha kârlı. Bide 1 litre castrol 10-40 yarı sentetik 4T yağ aldım. 1000 km'de 250ml kadar eksiltti. Elimde 200 ml falan daha vardı onu ekledim 400km sonra, yağ yarıya indi motoru yakıyodum az kalsın. Merkezi bi yere kadar 60'ı geçmeden sürdüm alpetten 8 liraya 20-50 yağ aldım yağ ekleyip kurtardım motoru. Motor cg 150 balansörlü, itecekli sistem.
    mengü çok fazla yağ yakıyor.
    senin motor rektefe istiyor heralde.
    eray_uluyazı ve memurmb bunu beğendiler.

Motosikleti
    mengü çok fazla yağ yakıyor.
    senin motor rektefe istiyor heralde.
    Yağ yaksa duman atardı, yağın bi kısmı buhar olup uçmuş bi kısmı da krank keçesinden sızmış. Piston-silindiri 2500km önce değiştirdim.

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Yağ yaksa duman atardı, yağın bi kısmı buhar olup uçmuş bi kısmı da krank keçesinden sızmış. Piston-silindiri 2500km önce değiştirdim.
    benim eski motorumda yağı keçeden sızdırıyordu.
    her durduğum yerde mutlaka 5-6 damla mutlaka yağ bırakıyordum.
    keçeyi onarınca sorun düzelmişti.

Motosikleti
    1000 km de 250ml yağı CBF 150 ler bile eksiltmiyo. senin motorda bi sıkıntı var. ben driftte iken hep castrol kullandım hiç yağ eksilttiğini görmedim ne kadar yağ koyduysam o kadar yağı geri boşalttım motordan. hava filtresinin rutin 1-2 damla yağlamayı saymıyorum...

Motosikleti
    Demin motorla ostim sanayiye kadar bi sürüş gerçekleştirdim. Motorda pek bi hasar sezmedim, sadece subab sesi biraz artmış ama önceden de vardı hiç ayarlanmadı. O gün aldığım yağ kutusuna baktım. 400ml falan kullanmışım yağ çubuğunu üst çizgiye getirmek için en az 100ml'si de yerlere döküldü huni kullanmadığımdan. Motor pek de yağsız kalmamış ama garip sesler geldi üst kapaktan, sonra da yağ çubuğunu açtığımda içersi duman dumandı. Bir adet M14 ince diş civata aldım, rotoru söküp krank keçesini değiştirmekle başlayacağım işe.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 km de 250ml yağı CBF 150 ler bile eksiltmiyo. senin motorda bi sıkıntı var. ben driftte iken hep castrol kullandım hiç yağ eksilttiğini görmedim ne kadar yağ koyduysam o kadar yağı geri boşalttım motordan. hava filtresinin rutin 1-2 damla yağlamayı saymıyorum...
    Bide eray ben krank kutusundan hava filtresine giden hortumun ucunu açıkta bıraktım, hava filtresi tarafını tıkıyarak. Artık hava filtrem hiç yağ olmuyo. Eskiden hava filtresi ikide bi yağlanıp tıkanırdı motor çok fena tekler hatta yolda bırakırdı.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Slm arkadaslar
    ya su drift ne motormus ya ben gormeyeli 17kurus bileyakmaya baslamis
    ampul patlatmis
    katur kutur sesler gelmeye baslamis
    servisler dandikmis(buna katiliyorum)
    Magnatec midir nedir ondan katiliyormus
    Sanzumani mi depriyajimi sikintiliymis
    falan filannnj
    arkadaslar motorum 7700 kmyi gecti
    servise bakim icin gittim sen biliyon zaten kendin yap dedi. Yani sifir aldigimdan bu yana kendim yaptim bakimlari.. Nedense ne sinyali yanmamazlik etti. Ne ses geldi biryerinden
    ne stop etti ne de yolda birakti nede yan ayaklik musuru bozuldu arka dislideki somunlari contali somunla degitirdikten sonra zincir dahi gevsemedi hic bi sikinti yaratmadi
    Ama benim motor castrol marka MOTOSİKLET
    YAGİ disinda birsey katmadim
    her hafta zincirleri yagladim aydw bir temizledim
    Motoru yikadiktan sonra kuruladim
    Her ay olmasada iki aya bir soketleri sokup icini temizleti taktim
    cok sukur klasik sorunu olan lastik guvensizligi disinda bir problem yasamadim..
    Demekki sorun bende
    tekeriniz duz bassin

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

Birde sunu demeliyim ki 15 kurusu gordum ama yaklasik olarak 16 kurus hic yakmadi kilometrede

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Demin motorla ostim sanayiye kadar bi sürüş gerçekleştirdim. Motorda pek bi hasar sezmedim, sadece subab sesi biraz artmış ama önceden de vardı hiç ayarlanmadı. O gün aldığım yağ kutusuna baktım. 400ml falan kullanmışım yağ çubuğunu üst çizgiye getirmek için en az 100ml'si de yerlere döküldü huni kullanmadığımdan. Motor pek de yağsız kalmamış ama garip sesler geldi üst kapaktan, sonra da yağ çubuğunu açtığımda içersi duman dumandı. Bir adet M14 ince diş civata aldım, rotoru söküp krank keçesini değiştirmekle başlayacağım işe.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Bide eray ben krank kutusundan hava filtresine giden hortumun ucunu açıkta bıraktım, hava filtresi tarafını tıkıyarak. Artık hava filtrem hiç yağ olmuyo. Eskiden hava filtresi ikide bi yağlanıp tıkanırdı motor çok fena tekler hatta yolda bırakırdı.
    motorunun fazla yağ yakmasının sebebi bu bence; buharlaşan yağı dışarı atan bir boru o, belki de senin yağ buradan uçup gidiyor?

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar
    ya su drift ne motormus ya ben gormeyeli 17kurus bileyakmaya baslamis
    ampul patlatmis
    katur kutur sesler gelmeye baslamis
    servisler dandikmis(buna katiliyorum)
    Magnatec midir nedir ondan katiliyormus
    Sanzumani mi depriyajimi sikintiliymis
    falan filannnj
    arkadaslar motorum 7700 kmyi gecti
    servise bakim icin gittim sen biliyon zaten kendin yap dedi. Yani sifir aldigimdan bu yana kendim yaptim bakimlari.. Nedense ne sinyali yanmamazlik etti. Ne ses geldi biryerinden
    ne stop etti ne de yolda birakti nede yan ayaklik musuru bozuldu arka dislideki somunlari contali somunla degitirdikten sonra zincir dahi gevsemedi hic bi sikinti yaratmadi
    Ama benim motor castrol marka MOTOSİKLET
    YAGİ disinda birsey katmadim
    her hafta zincirleri yagladim aydw bir temizledim
    Motoru yikadiktan sonra kuruladim
    Her ay olmasada iki aya bir soketleri sokup icini temizleti taktim
    cok sukur klasik sorunu olan lastik guvensizligi disinda bir problem yasamadim..
    Demekki sorun bende
    tekeriniz duz bassin

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

Birde sunu demeliyim ki 15 kurusu gordum ama yaklasik olarak 16 kurus hic yakmadi kilometrede
    Ne biçim motor kullanmak seninki yaw...Ne dersen de çin malı,madem bozulmuyo bozsana ne bozmuyon

Motosikleti

Krank keçesini değiştireyim dedim ama cg125 için conta setinde krank keçesi çıkmadı. Gidip alıcam keçe numarasına göre şimdi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)