Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolla bi daha, mesaj yok bende
    özel mesajlara bak 2 tane gönderdim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Drift sayfasi bitmis herkez sattimi motorlari yoksa sorun kalmadi heralde ortada

Motosikleti
    Mondial drift 125mh 2016
    Arkadaşlar driftime 2.75 18 lastik taksam bi sorun cikarmi kullanan varmi varsa fikirlerinizi duymak isterim

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Driftin koltugunu degistiren oldumu daha rahat olmasi icin icine sunger kaplattirsak olurmu acaba

Motosikleti
    Honda cb 125 e
    Alıntı emrah1230 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç alan kullanan arkadaş yokmu bu motor hakknda bilgisi olan inceleyip görmüş olan ?
    Mondialin Nirvanası en sağlam motoru

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Titresim olan varmi 90 dan sonra cogaliyor titresim eskiden sanki bu kadar yoktu 80 de falan pek fazla yok ama 100 110 catlicak motor sanki yagdan yaparmi acaba

Motosikleti
    Mondial Mh drift
    Zaten motor 110 da redline da gittiği için normal sen şuan kaç dişli kullanıyorsun motorda?

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Tak hic bi sıkıntı olmaz bende set olarak michelin pilot street taktim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Simdi bu 150lik drift cikti nasil olacak boyle mcx in silindir pistonu koydular oldu 150 cc bende yapacam 150 cc

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı yusufdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten motor 110 da redline da gittiği için normal sen şuan kaç dişli kullanıyorsun motorda?
    Orjinal disli kullaniyom

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Bu gün sakal taktık motora. Koruma demiri vardı. Araştırmama rağmen bulamamıştım nasıl oturtacağımızı.

İspiral ile sakalın üst orta tarafından, yukarıdan aşağı doğru 2.Vida deliğinin 1 cm üstüne kadar kare şeklinde oyduk. 2.vidayı söküp plastik kelepçe ile de şasiye bağladık. sağ ve sol vida yerlerine de ayak uydurup kartele vidaladık. Bu kadar

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Bugun ceza yedim bende 280 lira gecirdiler :p kirmizi isik ihlali kasktan normalmi bu kadar olmasi kirmizi isik cezasi cok heralde

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Arkadaşlar drift'in zincir bollaştırma sorununa çözüm bulabilen var mı? yoksa sadece benimki mi bollaştırıyor? takozu da yemişim gazı açıp bırakınca tak tuk vuruyor arka takoz.

Birde gazı bırakınca çok fazla yığılma yapıyor artçı içime giriyor resmen 1. ve 2. viteste. Bunlara çözüm bulabilen var mı?

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Geçen kaplin lastiğini değiştirdik arka dislide boşluk var diye neyse yenisini taktik bi süre sonra aynisi oldu 1 hafta önce 3.kaplini taktim orijinal kaplin lastiği dişli gene boşluk yaptı tak tik vuruyor bunun sorunu nedir

Motosikleti
    tabanway
    Arkadaşlar selamlar bu motor hakkında kafamda bi ton soru var bazılarını buraya yazsam cevap alabilir miyim kullanıcılarından? Hem kendim hem diğer yeni arkadaşlar faydalanır. Cevaplayandan Allah razı olsun şimdiden.

1)Drift ile uzun yola gidebilirmiyim gönül rahatlığı ile? (300-500km mesafe)
    2)Bu motora fazla yakıyor diyen birkaç kişi gördüm. Güncel benzin fiyatları ile kaç kuruş yakıyor? 1 depo ile kaç km gidiyor?
    3)Motosiklete yeni başlayacağım bakımı kaç km'de bir yapılır? Ne kadar fiyat tutar?
    4)Drift'in bakımını biraz geciktirirsek bir problem çıkarır mı?
    5)Ben artçı olarak bindim fazla titreşim hissetmedim(40-50 kilometre hızla gittik). 90-100 km hızda titreşimi nasıl?
    6)Çin malı motosikletler için bir süre sonda dökülüyor diyorlar. Var mı böyle birşey?
    7)Varsa sık çıkan bir arızası, kronik arızası yazar mısınız?
    8)İkinci el almaktan çekiniyorum. Alınır mı? Nelere dikkat edilir?
    9)Yedek parça fiyatları nasıl?

Öğrenciyim. Motosikleti şehir içi ve memleketime giderken kullanacağım. Artçı ile sık kullanacağım. Bütçem kısıtlı olduğu için çok araştırma yapıyorum. Cevaplayandan Allah razı olsun. İyi forumlar

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı cy27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar bu motor hakkında kafamda bi ton soru var bazılarını buraya yazsam cevap alabilir miyim kullanıcılarından? Hem kendim hem diğer yeni arkadaşlar faydalanır. Cevaplayandan Allah razı olsun şimdiden.

1)Drift ile uzun yola gidebilirmiyim gönül rahatlığı ile? (300-500km mesafe)
    2)Bu motora fazla yakıyor diyen birkaç kişi gördüm. Güncel benzin fiyatları ile kaç kuruş yakıyor? 1 depo ile kaç km gidiyor?
    3)Motosiklete yeni başlayacağım bakımı kaç km'de bir yapılır? Ne kadar fiyat tutar?
    4)Drift'in bakımını biraz geciktirirsek bir problem çıkarır mı?
    5)Ben artçı olarak bindim fazla titreşim hissetmedim(40-50 kilometre hızla gittik). 90-100 km hızda titreşimi nasıl?
    6)Çin malı motosikletler için bir süre sonda dökülüyor diyorlar. Var mı böyle birşey?
    7)Varsa sık çıkan bir arızası, kronik arızası yazar mısınız?
    8)İkinci el almaktan çekiniyorum. Alınır mı? Nelere dikkat edilir?
    9)Yedek parça fiyatları nasıl?

Öğrenciyim. Motosikleti şehir içi ve memleketime giderken kullanacağım. Artçı ile sık kullanacağım. Bütçem kısıtlı olduğu için çok araştırma yapıyorum. Cevaplayandan Allah razı olsun. İyi forumlar
    1) istanbul-çanakkale-bursa yaptım bir sıkıntı da yaşamadım uzun yola gidebilirsiniz.
    2) istanbul şehir içi kullanımda kendi kullanım tarzıma göre hesap yaparsak ana depo ile 420-440km arasında gidiyorum.
    3) ilk bakıma 500km de gittim 50tl ödemiştim, ikinci bakım 2000km mi öyle birşeydi baktım bir sıkıntı yok ondan sonra bakım da yaptırmadım kendim yaptım.
    4) bakımını geciktirmen senin servisle olan bağlantına bağlı.
    5)1. şıkta verdiğim istikamette tek kişi yeri geldi 110km hızla da sıkıntısız gittim ben titreşime bakmam sonuçta motor bu çalışıyor, titreşim konusunda birşey diyemem. en azından ben rahatsız olmadım.
    6)dreift, mr vulture ve mcx tutulan bir modellerdir sonuçta kul yapısı şansınıza iyi de çıkabilir sorunlu da çıkabilir ama ben bir sıkıntı yaşamadım.
    7) ben sıkıntı yaşamadım yaşayanlar elbet cevap verirler.
    8) 2, el için varsa tanıdığınız servis ona götürüp baktırabilir veya motordan anlayan arkadaşınız varsa o şekilde baktırabilirsiniz veya servise gösterip alabilirsiniz.
    9) yedek parça olarak mondial her yerde bulunabilir
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Ruzgarda sizdede sorun oluyormu balikesir tarafi asiri ruzgar oluyo motor zor gidiyo ruzgar olmadimi iyi ruzgar oldumu zorlaniyor motor gene duz yolda 90 yapiyor cok zorlamadan ama uzun rampalarda 90 giriyom 70 le bitiyor ruzgar olmadimi iyi uzuyor

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Kimseler yokmu yav bugun bisey dikkatimi cekti motoru mars basinca sinyallere bir anlik elektirik geliyor neden yapar normalmidir

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimseler yokmu yav bugun bisey dikkatimi cekti motoru mars basinca sinyallere bir anlik elektirik geliyor neden yapar normalmidir
    rüzgar önden geliyorsa hızını düşürmesi normal bu sadece sizin motora özgü değil, elektrik kaçağı olabilir sinyal mandalını ve sinyal kısmını kontrol et.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rüzgar önden geliyorsa hızını düşürmesi normal bu sadece sizin motora özgü değil, elektrik kaçağı olabilir sinyal mandalını ve sinyal kısmını kontrol et.
    Sinyalleri led yapmistim degistirmistim gecen mandalda belki olabilir bakmam lazim

Ben drift aldim 2. El adam 750 kmde degistirmis yagini castrol koymus bana 3 binde degistir dedi su an 2100 kmde yagda kararma yok ne marka koymaliyim o gun usta castrolden baska ne yaglar var dedi sizinde fikrini alayim dedim ne koymaliyim ve yag filtresini ne zaman degistireyim simdiden tesekurler.......

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)