Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    arkadaşlar benim yazılar biraz uzun oluyor bu durum hakkında sıkıntı yaşayan varmı bazısı abi uzun oluyor falan diyor da eğer öyleyse farklı bir yola deneyebilirim.hayırlı geceler ahmetsaid kardeşim görüşürüz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    QM 250
    s.a abilerim bugün motoru yıkattırdıktan sonra mars basmadı sadece zırıltı gibi bi ses geldı bı kac kere denedım ama yıne aynı sey malesef vurdurarak calıstırdım canım cok sıkıldı ne yapmam lazım???

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Çaylak34 kardeşim daha önce de forumda yazmıştım tanzikli su ile motorun yıkandığında ne gibi sorunlara neden olacağı formun geri sayfalarında kaldı. Basınçlı su kaportadaki boyaya ve elektrik tesisatındaki soket yuvalarına zarar verir. marş motorunun ilk haraketi vermesi için marş rolesine aküden akım gider sanırım su damlacıkları rolenin kutuplarının üstünde kalmış olabilir. bu aküdeki şarjı bitirir.motorun o kısmını sil kurula.neticeyi yine yazarsan iyi olur. Naci abi sen birşeyler yazmasan bile bu forumu okuduğunu ve bizimle olduğunu biliyoruz telefonda sesini duyduğuma sevindim.

Motosikleti
    QM 250
    abicim akü kutup baslarınımı sılmem gerek fazlada yakından tutturmadım ama bakalım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:13 ----------

beycivan abi ne yapmam gerektiğini tam olarak anlatırsan sevinirim. kullanma kılavuzunuda baktım ama mars motorunun yeri ve silmem gereken yerleri bulamadım..

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    motorun sol kapağını sök orda akü ve kırmızı kabloyu takip et marş rolesini görüceksin.ikisini de kurula birde buji kafalarının olduğu yerlere tutma koltuk altında ve depo altında elektrik tesisatının demeti ve bağlantı soketleri var içlerinde su kalabilir sen buralara göz gezdir. şu an motorun marşına basınca çalışıyormu peki ?

Motosikleti
    QM 250
    yok abicim calısmıo sadece zırıltılı bi ses gelio ama vurdurarak calıstırdım

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı çaylak34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok abicim calısmıo sadece zırıltılı bi ses gelio ama vurdurarak calıstırdım
    kardeşim sağ kapakta o kablolar beycivan hocam yanlış kapak söylemiş orda şaseye bağlı yuvarlak siyah bir zımpırıt var vidalı o marş rolasi onun vidalarıda gevsemiş olabilir kobloları oynatarak marşa baş çalışır.tahminim vidalar gevsemiş.

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Hhhehe valla ben bile kendimi usta görmeye başladım.Aman diyeyim siz siz olun basınçlı su tabancasıyla motorunuzu yıkamayın. Hatta öyleki ben arabamızı bile basınçlı su tabancasıyla yıkamıyorum,yoksa canım boya haşat oluyor.

Beycivan müjde ön cam yapan arkadaşla iritbata geçtim ve yarın Türk Chopper grubu ile birlikte bu arkadaşla şahsen tanışacağım ve motoruma bakacak ki motoruma ve kişiye özel hakiki chopper camımı imal edecek.Bu arkadaş aynı zamanda tüm Türkiye'ye özel sipariş chopper cam üretiyormuş yani tam erbabına denk geldim ki birde Türk Chopper in kurucuları benim yiğenimle uzaktan akraba çıktılar.Nasipse yarın akşam cumhuriyet meydanında yine toplanıyoruz bu sefer bol bol resimlerini çekeceğim.

Ali bugünkü ikram ettiğin karpuz için sonsuz teşekkürlerr
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    QM250
    abi senin şu camı bende gerçekten merak ettim yaptırınca koy mutlaka fotoğrafını bakalım gerçekten kişiye özel ve çok güzel olucakmı.
    çaylak34 beycivan ve kasap35 abilerin söylediklerini yapıp umarım sorunundan kısa sürede kurtulursun.
    bu arada bende bilmiyordum basınçlı suyla yıkanılmayacağını -gerçi hiç yıkamadım henüz ama- benim içinde güzel bir bilgi oldu.
    beycivan abi yazıların uzun değil, görünüşte biraz uzun görünebiliyor ancak gayet dolu.

Motosikleti
    QM 250
    ahmet said cenımde ilk oldu bıdaha da olmaz zaten beycivan abimden tiyoları aldıktan sonra motorun basına gittim. sagı solu kurcalamadan bikere daha deneyım dedımm. sükür çalıstı. banada tecrube oldu bi daha yıkatmakmı asla... yardımlarınız için tesekkurler..

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    ali abi hani bize karpuz ihsan abiye varda bize yok mi? amca cam olayına sevindim resimleri bekleriz artık hayırlısıyla bir tak bakalım da. o zırıltı sesi büyük olasılıkla marş rolesinin titremesinden geliyordur. o kısıma bakmalısın.

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ali abi hani bize karpuz ihsan abiye varda bize yok mi? amca cam olayına sevindim resimleri bekleriz artık hayırlısıyla bir tak bakalım da. o zırıltı sesi büyük olasılıkla marş rolesinin titremesinden geliyordur. o kısıma bakmalısın.
    beycivan hocam aliabi diyosunda aynı yaşlardayız kendimi buyuk hissediyom bak ben hocam diyom olmazmı buyrun gelin yiyelim ihsan abi afiyet olsun şu resimlerimi atmayı unutma emre sanada yapalım zenon nedersin?

Motosikleti
    QM 250
    selamün aleyküm arkadaşlar yan çantalarım var ama malesef çantalar için gerekli olan yan demir tesisat yok.nasıl ve nerden bulabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.istanbuldan selamlar

Stagflasyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam,
    Ben Şevket size bir şey sorucaktım q0250 yedek parça satan biryer varmı Ankara da
    benzin deposu lazımda acil olarak siyah renk varsa elinizde kargo şehir farketmez şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı Stagflasyon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,
    Ben Şevket size bir şey sorucaktım q0250 yedek parça satan biryer varmı Ankara da
    benzin deposu lazımda acil olarak siyah renk varsa elinizde kargo şehir farketmez şimdiden teşekkürler...
    şevket kardesim izmirde levent motor,irde motor,egemotor buralarda var diye biliyorum,yada ramzeyin sitesinden ankaradaki servislerini bir araştırıp sor mutlaka vardır.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    abi inşallah ama sana diyorum yaz sezonunda sen karpuzu da kavunu da burda bandırmada yiyeceksin abi.alalım manyas kelle peyniri domates biber zeytin okkalıda bir karpuz kapıdağda şelale dibinde yiyelim abi.çadır kuralım orda kalalım olmaz mı kafadengi arkadaşlarla nası fikir.?hem ihsan abi bandırma güzel yer ormanlık yer çok gezeriz aliyle.hay allah nası canım çekti nerden de çıkardık bu karpuzu yaw?

Stagflasyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kasap35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şevket kardesim izmirde levent motor,irde motor,egemotor buralarda var diye biliyorum,yada ramzeyin sitesinden ankaradaki servislerini bir araştırıp sor mutlaka vardır.
    Saolasın abi Ankara'dakilerle görüştüm elimizde yok diyorlar bakıyoruz hala ama...

Motosikleti
    QM250
    Saolasın abi Ankara'dakilerle görüştüm elimizde yok diyorlar bakıyoruz hala ama...
    Şevket umarım bulursun :D baktın olmuyo benim benzin deposunu veriyim zaten tüp taktırcam bu gidişle çok yakıyor :D
    Çalışmak herşeyi fetheder.

Motosikleti
    ramzey qm 250
    senin benzin deposundan sorunun ne belki burdan yardımcı olabiliriz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:25 ----------

abi inşallah ama sana diyorum yaz sezonunda sen karpuzu da kavunu da burda bandırmada yiyeceksin abi.alalım manyas kelle peyniri domates biber zeytin okkalıda bir karpuz kapıdağda şelale dibinde yiyelim abi.çadır kuralım orda kalalım olmaz mı kafadengi arkadaşlarla nası fikir.?hem ihsan abi bandırma güzel yer ormanlık yer çok gezeriz aliyle.hay allah nası canım çekti nerden de çıkardık bu karpuzu yaw?
    oo süper olur valla buz gibi suda soğutcan karpuzu kısmet bakalım.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Naci abi sen birşeyler yazmasan bile bu forumu okuduğunu ve bizimle olduğunu biliyoruz telefonda sesini duyduğuma sevindim.
    Sağ ol Beycivan kardeşim. İlgin için çok teşekkür ederim. Aradığın için çok mutlu oldum. Demek ki insanlar birbirlerini görmese ve şahsen tanımasa bile arada bir bağ oluşabiliyormuş. Buradan tüm arkadaşlara da selam eder, motorunu yeni almış olanlara da hayırlı olsun dileklerimi sunarım.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler