Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Darkforman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bende yakında bu motorun 2.elini almayı düşünüyorum
    hem ilk motorum olucak ALLAH'ın izniyle ancak uzun yol hakkında merak ettiğim var mesela istanbuldan izmire kadar çok rahat ve problemsiz gidebilecek bir motosikletmidir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan

Yağ değişimi

Tamamdır olay anlaşıldı,en azından benim motor mağazadan sıfır alındığından ilk yağ değişimi ücretsiz (yağ parası hariç) bu durumda yarın hemen servize gideyim motorun yağını değiştireyim ve ince ayarlarını yaptırayım.Çantaların lamba bağlantıları daha yapılmadı onlarda aradan çıkmış olur.

Emre merak etme benim ön gidonun altındanda ses geliyor tıkır tıkır diye sanki birşey boşluktaymış tümseklerden geçerken yapıyor o sesi.

Lastik konusunuda önümüzdeki ayın ilk haftasında maaşları alınca halletmeyi düşünüyorum.Bir iki ay içerisinde motorun önüne hakiki Chopper cam taktıracağım (Yaptıracağım)
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

7g24s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre merak etme benim ön gidonun altındanda ses geliyor tıkır tıkır diye sanki birşey boşluktaymış tümseklerden geçerken yapıyor o sesi.
    (Yaptıracağım)
    İhsan abi bu takır takır ses konusunu hala araştırıyorum. Hafta sonu ön tekeri söküp içindeki mekanizmayı kontrol edeceğiz. Otelde teknik bir abimiz var. O yardımcı olacak. Onun tahminine göre içerideki yaydan kaynaklanıyor. Çözersem işlemi sana da uygularız.

Selamlar...

Motosikleti
    Alıntı 7g24s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İhsan abi bu takır takır ses konusunu hala araştırıyorum. Hafta sonu ön tekeri söküp içindeki mekanizmayı kontrol edeceğiz. Otelde teknik bir abimiz var. O yardımcı olacak. Onun tahminine göre içerideki yaydan kaynaklanıyor. Çözersem işlemi sana da uygularız.

Selamlar...
    Okey Tamamdır senden haber bekliyorum.Bu arada sen motorun yağını değiştirdin ya peki diğer hidrolikleride değiştirdin mi? Fren yağı v.b.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Okey Tamamdır senden haber bekliyorum.Bu arada sen motorun yağını değiştirdin ya peki diğer hidrolikleride değiştirdin mi? Fren yağı v.b.
    İhsan abi fren hidroliğinin yılda 1 kez değişmesi gerekiyormuş. Ancak kapalı sistemde durduğundan ve henüz pek fazla kullanılmadığından şimdilik değiştirmeye ihtiyaç duymadım. Frenler şu an iyi tutuyor. Bir sonraki bakımda değiştirmek üzere iş listeme ekledim.

Hidrolik demişken, hidrolik kutusu için bir muhafaza gibi bir şey yapan ya da bilen var mıdır? Beni hep tedirgin ediyor, sanki park halinde ya da giderken birisi çarpacak ve kırılacak gibi... Malzeme çok gevrek. Ne düşünüyorsunuz?

Selamlar...

Motosikleti
    Bahsettiğin kutu konusunda bir bilgim yok bakalım bu konuda kimler ne yazacak?

Bunun dışında kendime birtane ayakkabı koruyucu almam gerekecek.Neden derseniz vites değiştirmekten ayakkabının üstü aşındı ve çizildi :( Aslında en güzeli işçi botu almak çelik burunlu olanlardan ))))
    BİLGİ ve SEVGİ

öncelikle merhaba mondial mct ,ramzey qm ,regal 250 ,çelik , kanuni'nin 200 modelleri bildiğiniz üzere honda cmx 250 ve gn 250'nin
    ufak tefek farklılıkları dışında birebir kopyasıdır
    mct forumundada paylasımda bulundum
    bu motorların servis ve tamir kitapcıgı olmadıgında sıkıntı yasanabılmekte
    bahsettigim honda ve suzukının servıs kıtapcıkları ıse ucret karsılıgı satılmakta
    epey bır arastırma sonucu buldugum kıtapcıkları
    asagıdakı baglantıdan ındırebılırsınız

http://hotfile.com/dl/115142661/6efc...anual.zip.html

Motosikleti
    ramzey qm 250
    emre benimde adım ali ilk önce hiç uğraşma ön teker içinden değil maşadaki yaylardan geliyor o kronik bir sorun hepsinde var benim motor 11000 km hala geliyor gitmediğim yer yok hiç bir sorun olusturmadı oyuzden boşuna ön tekeri sokme. ayrıca fren hidroliğini sadece azaldığı zaman eklenir yani o azalmaya başlaması (hortum yırtılması delinmesi hariç) sen motoru satar yuksek cc motora geçersin senden sonra alan kişi belki değiştiri öyle kolay bitmeyen bir şey yani.onun korumaliğı varmıdır bilmem ama plastik gibi durur ama içi metaldir arabanın altına koysan patlamaz korma.

ihsan arkadaşım ilk yağlar ücretsiz ama kimi servisim diye geçinenler para istiyor aklınızda olsun ve onların sıktığı vidaya güvenmem ben alın bir yıldız anahtar takımı yada orta kalite lokma takımı kendiniz sıkın yanlız abanmayın vidalar çok kaliteli değil dış kaptırmayın.

motorunu yeni alan arkadaşlara tavsiyem yedek ampul taşırken birde yedek buji taşımayı unutmayın çünkü her an buji patlatması yaşıya bilirsiniz üstünde ngk buji çıkıyor ama çıkan çin ngk siz orjinal bulup 2 yağ değişiminde takın.kazasız sürüşler saygılar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:24 ----------

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle merhaba mondial mct ,ramzey qm ,regal 250 ,çelik , kanuni'nin 200 modelleri bildiğiniz üzere honda cmx 250 ve gn 250'nin
    ufak tefek farklılıkları dışında birebir kopyasıdır
    mct forumundada paylasımda bulundum
    bu motorların servis ve tamir kitapcıgı olmadıgında sıkıntı yasanabılmekte
    bahsettigim honda ve suzukının servıs kıtapcıkları ıse ucret karsılıgı satılmakta
    epey bır arastırma sonucu buldugum kıtapcıkları
    asagıdakı baglantıdan ındırebılırsınız

http://hotfile.com/dl/115142661/6efc...anual.zip.html
    paylasım için sağol.

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    Alıntı Darkforman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem ilk motorum olucak ALLAH'ın izniyle ancak uzun yol hakkında merak ettiğim var mesela istanbuldan izmire kadar çok rahat ve problemsiz gidebilecek bir motosikletmidir ?
    bakımlarını düzgün yaparsan sana uzun yolda bir sorun çıkarmaz 90km hızdan sonra vibrasyon başlar
    2 saatte bir titreşim yüzünden karnın acıkır :D başına gelecek tek sorun vibrasyon dostum bunun haricinde bi sorun yaşamazsın.

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı Darkforman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim 2 el motor alıcam diyorsun oyuzdende kuskularım var senden önceki nasıl kullandığını bilmiyormusun belki sende arza yapıcak.ama düzgün bir motorsa bakımları tamsa hiçbir sorun çıkarıcağını sanmıyorum ben izmirden asosa gittim tık demedi yaklaşık 280 km falan izmir didime gittim bu yazda izmir alanya yapmayı planlıyorum oyuzden alıcan motor nekadar titiz bakıldıysa okadar az arza yapar.

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı kasap35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emre benimde adım ali ilk önce hiç uğraşma ön teker içinden değil maşadaki yaylardan geliyor o kronik bir sorun hepsinde var benim motor 11000 km hala geliyor gitmediğim yer yok hiç bir sorun olusturmadı oyuzden boşuna ön tekeri sokme. ayrıca fren hidroliğini sadece azaldığı zaman eklenir yani o azalmaya başlaması (hortum yırtılması delinmesi hariç) sen motoru satar yuksek cc motora geçersin senden sonra alan kişi belki değiştiri öyle kolay bitmeyen bir şey yani.onun korumaliğı varmıdır bilmem ama plastik gibi durur ama içi metaldir arabanın altına koysan patlamaz korma.
    Ali tavsiyen için teşekkür ederim. Aklımda tutacağım. Yakıt tüketimi senin motorda ne kadar?

Bugün benzinim bitti ve hesabıma göre 100 km'de 5.2 lt kadar harcamışım.
    Hergün şehir içi trafiğine göre normal midir? Azalacak mıdır? Şuan 275 km yaptım.

Herkese keyifli sürüşler...

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Ali tavsiyen için teşekkür ederim. Aklımda tutacağım. Yakıt tüketimi senin motorda ne kadar?

Bugün benzinim bitti ve hesabıma göre 100 km'de 5.2 lt kadar harcamışım.
    Hergün şehir içi trafiğine göre normal midir? Azalacak mıdır? Şuan 275 km yaptım.

slm,emre şuanda bunun hesabını yapamayız çünkü daha rodoj süresindesin, motorun butun parçaları alışma döneminde 2000km den sonra anca depoyu fulleyip 100 km gittikten sonra aldığın benzinle hesap yaparsak daha doğru bilgi ediniriz. benim motor da açık hava filitresi var karburatörüde tamircim sağolsun sağlam ayar yaptı senkron vs.şuanda kmde 120-130 yakıyor normalde çok yakması lazım 170-190 civarı ama tamircim işi biliyo herkes şaşırmıştır daha öncede böyle bir muhabbette ama dediğim kadar yakıyor ama bastınmıda gidiyor eşimle 140 150 görmüşlüğüm var ama bunlar hız motoru olmadığı için en ideal hız 80 km ben hep 80le giderim ama hızlanmam gerektiğinde anında tepki verir önemli olan dilinden anlaman birde bunların yedek depo olayı var sol taraftaki benzin deposunun altındaki vananın sivri tarafı aşağıya geldimi yedek yukarda normal arka tekere doğru baktımı kapalı konumda oluyor. benim motorda nikalaj led sinyaller var süper gösteriyor birde aynalarını değiştir nikalaj ayna taktığında sekli şemali hemen değişiyor haberin olsun.sagılarla kardeşim her konuda elimden geldiğince çare olurum.

Motosikleti
    Emre bizim motorun içindeki yağ rodaj yağı olduğundan ilk 300-500 km arası yol yapmakta fayda varmış, bununla birlikte benim motorun hem zincirinin çok gergin olduğunu hemde zincirin yağsız olduğunu fark ettik,sağ olsun İzmir_MT grubuyla inciraltı helikopter sahasında yaptığımız semaver gecesinde hepsini tespit ettik.İlk etapda zincirin gerginliğini ve yağlamayı halledeceğiz bununla birlikte benim debriyaj gerçekten çok set hem debriyaj telini yeni taktıracağım hemde güzelce ustaya yağlatacağım.İlk yağ değişiminden sonra nasipse artık önümüzdeki ay maaşı alınca ufak ufak değişikliklere başlıyacağım krom aynalar (Chopper),özel chopper ön cam,elcik püskülleri deriden v.s. Şuana kadar toplam 65 km yol yaptım şehir içi ve çok yoğun trafikde neredeyse artık sol kolumu hissetmez oldum.

Sn.Ali kardeşim şimdi mağazanın önerdiği Ramzey servise ilk bakımları yaptırayım ki garanti kapsamında olsun herşey ve 2 yıl garantimiz var.Bir kaç ay sonra lastikleride yeniliyeceğim.Bu arada ileriki zamanlarda senin ustanada gidelim her zaman söylerim el elden üstündür diye,bana işini bilen pratik ne yaptığını bilen ustalar lazım inanın binbir zorluklara göğüs gererek böyle bir motora sahip oldum.Çok şükür ALLAH nasip etti ve hepimize kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.Motorun maaşşallahı var güzel gaz yiyor çekiş mükemmel vitesler arası geçişler gayet yumuşak ve iyi zamanla ben ona o da bana alışmış olacak.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Emre bizim motorun içindeki yağ rodaj yağı olduğundan ilk 300-500 km arası yol yapmakta fayda varmış, bununla birlikte benim motorun hem zincirinin çok gergin olduğunu hemde zincirin yağsız olduğunu fark ettik,sağ olsun İzmir_MT grubuyla inciraltı helikopter sahasında yaptığımız semaver gecesinde hepsini tespit ettik.İlk etapda zincirin gerginliğini ve yağlamayı halledeceğiz bununla birlikte benim debriyaj gerçekten çok set hem debriyaj telini yeni taktıracağım hemde güzelce ustaya yağlatacağım.İlk yağ değişiminden sonra nasipse artık önümüzdeki ay maaşı alınca ufak ufak değişikliklere başlıyacağım krom aynalar (Chopper),özel chopper ön cam,elcik püskülleri deriden v.s. Şuana kadar toplam 65 km yol yaptım şehir içi ve çok yoğun trafikde neredeyse artık sol kolumu hissetmez oldum.

Sn.Ali kardeşim şimdi mağazanın önerdiği Ramzey servise ilk bakımları yaptırayım ki garanti kapsamında olsun herşey ve 2 yıl garantimiz var.Bir kaç ay sonra lastikleride yeniliyeceğim.Bu arada ileriki zamanlarda senin ustanada gidelim her zaman söylerim el elden üstündür diye,bana işini bilen pratik ne yaptığını bilen ustalar lazım inanın binbir zorluklara göğüs gererek böyle bir motora sahip oldum.Çok şükür ALLAH nasip etti ve hepimize kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.Motorun maaşşallahı var güzel gaz yiyor çekiş mükemmel vitesler arası geçişler gayet yumuşak ve iyi zamanla ben ona o da bana alışmış olacak.

slm,hocam tabiki servislere gidin ama eğer motorunuzun inşallah olmaz değişmesi gereken bir parçası varsa ilgilenmezler atıyorum gidon değişcek 1 hafta yada daha fazla beklersiniz yok fabrikada yok derler yada ben bulurum der para ister yani al birini vur ötekine misali benim tamircim yamaha servisi ama beni tanıdığı için elinden geleni yapar yapamazsada söyler burası sundan olmaz bundan olmaz diye mesala benim motorda devir göstergesi senin hararet göstergesi zannettiğin gösterge:D o mesala aldığımdan beri arzalı 5000 devirden sonra 12000 devire geliyor bir anda okuyucu arzalı ama takmıyorum servisi hala getircek 1 sene oldu haftada bir ararım bir kaç kerede problem yaşadım oyuzden servislere götürmem elimdende gelir kendim uğraşırım beni aşan işlerde tamircimin yolunu tutarım yani garantisi öyle pek bir işe yaramıyor yarasada illahlah dedirten tamircilerden sen sıkılıp parayı verip yaptırıyosun. katıldığın gurupla bulışcağın zaman haber verirsen hem guruba girmek isterim hemde orda sana daha detaylı şekilde anlatırım. yanlız o rodaj yağı dedikleri yanlız 5 senelik motor bunlar sıfır bile olsa o yağın ne rodajlıgı nede sentetikliği kalmıştır. saygılarla.

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    İhsan abi yağın kalitesi konusunda Ali çok haklı. Hani balık kızartma tavasını yıkadığın bulaşık suyu vardır ya... Aynen öyle bir sıvı çıktı boşalttığımızda. Elimi sürdüğümde yağlı ama yapış yapış hissi vermedi. Kesinlikle yağ değişiminden sonra motorun sesi de çekişi de vites geçişi de rahatladı. Bence hiç bekleme, motorun zarar görmesin.

Ali hem motor rodaj döneminde , hem de ben. Gereksiz gaz verdiğim durumlar da oluyordur. Dediğin gibi rodaj sonrasını bekleyeceğim. Ayna konusu epeydir kafamdaydı. 3 gün önce internetten sipariş verdim. Dün elime ulaştı. Görüntüsü güzel ama sonuç hayal kırıklığı oldu. Aynalar mevcuttan biraz küçük, bunu bilerek almıştım. Ancak bağlantı kolu mesafesi de kısaymış. Motorun üstünde düdük gibi duruyor :D Dün iş dönüşü taktım, eskilerinin açısı ve görüş alanı çok daha iyiymiş :(

Böyle malzemeleri dükkandan deneyerek almak lazım ama o zaman da ucuz olmuyor. Böyle setleri 100 lira civarı fiyatlara gördüm. Ben çiftini 30'a bulunca sevinmiştim ama... Neyse olan oldu. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6077158/detay/

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    evet yağ deşimi çok önemli ni konu,motorun aşınma ve ömrü bakımında gerekli kiometrede değişmesi çok önemli.yağı değiştirdikten sonra zaten farkları hemen göreceksiniz,bide yağı değiştirdiğiniz 1-2 gün vitesler biraz sert geçer ama biraz kullandıktan sonra eski yumuşak haline geri döner tekrar.

Aynalar konusunda doğru bir karar verip motorun orjinal aynalarını değiştirmenize sevindim.motorun kendi aynaları biraz dandik açıkçası,motoru ilk aldığım da bir haftalık bir kullanımdan sonra randıman vermediğini gördüm yoldayken rüzgarda dönmesi,rengi,küçük olması falan filan.derken bende aynalarımı değiştirdim.
    Sizinde dediğiniz gibi bu tip aksesuarları motorla beraber gidip bizzat üstünde denemekte fayda var.en kısa sürede isteğin aynalara kavuşman dileğiyle
    Gül nedir ki ? Solup gider. Gün nedir ki ? Gelip geçer. Ateş nedir ki ? Söner biter. Sana olan sevgim sonsuzdur ancak mezarda biter…

Motosikleti
    Ali bey ve Emre kardeşim ben İzmir_MT grubundaki arkadaşlarla her perşembe akşamı düzenledikleri inciraltı semaver buluşmasına katıldım harika bir olay.Arkadaşların hepsi alçak gönüllü ve çoğu evli çocuk sahibi insanlar.Allah nasip ederse önümüzdeki perşembe yine aynı yerde semaver gecesi ve hemen devamında Cuma günü akşamıda Bornova Teras Cafede toplanacağız.Sizleride aramızda görmek isteriz konu hakkında detaylı bilgileri Forum etkinlikler bölümünden takip edebilirsiniz.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    ramzey qm 250
    İhsan abi yağın kalitesi konusunda Ali çok haklı. Hani balık kızartma tavasını yıkadığın bulaşık suyu vardır ya... Aynen öyle bir sıvı çıktı boşalttığımızda. Elimi sürdüğümde yağlı ama yapış yapış hissi vermedi. Kesinlikle yağ değişiminden sonra motorun sesi de çekişi de vites geçişi de rahatladı. Bence hiç bekleme, motorun zarar görmesin.

Ali hem motor rodaj döneminde , hem de ben. Gereksiz gaz verdiğim durumlar da oluyordur. Dediğin gibi rodaj sonrasını bekleyeceğim. Ayna konusu epeydir kafamdaydı. 3 gün önce internetten sipariş verdim. Dün elime ulaştı. Görüntüsü güzel ama sonuç hayal kırıklığı oldu. Aynalar mevcuttan biraz küçük, bunu bilerek almıştım. Ancak bağlantı kolu mesafesi de kısaymış. Motorun üstünde düdük gibi duruyor :D Dün iş dönüşü taktım, eskilerinin açısı ve görüş alanı çok daha iyiymiş :(

Böyle malzemeleri dükkandan deneyerek almak lazım ama o zaman da ucuz olmuyor. Böyle setleri 100 lira civarı fiyatlara gördüm. Ben çiftini 30'a bulunca sevinmiştim ama... Neyse olan oldu. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6077158/detay/

slm kardeşim,bende aynı şeyleri yaşadım sonradan kurdu oluyorsun bozarak,yaparak öğreniyorsun.keşke bana danışsaydın 10 tl çifti hocam bu aynalar tabi çok kaliteli değil ama iş görüyor. ben sana ve diğer arkadaşların yararlanması için bir site vereyim.
    http://www.velomoto.com.tr/

burda hertürlü aksesuar bulabilirsin ben burdan led sinyal aldım birde 5000k ışık veren ampul aldım fakat bizim ön farın yuvasına uymuyor biraz uğraştım taktım süper ışık verdi ama lakalardan farın içine düşünce çıkardım yani hertürlü yedek parcayıda bulabilirsin kardeşim.

ihsan arkadış teklifine nedersin orda bir buluşma ayarlayalımmı nedersin?

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı kasap35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm kardeşim,bende aynı şeyleri yaşadım sonradan kurdu oluyorsun bozarak,yaparak öğreniyorsun.keşke bana danışsaydın 10 tl çifti hocam bu aynalar tabi çok kaliteli değil ama iş görüyor. ben sana ve diğer arkadaşların yararlanması için bir site vereyim.
    http://www.velomoto.com.tr/

burda hertürlü aksesuar bulabilirsin ben burdan led sinyal aldım birde 5000k ışık veren ampul aldım fakat bizim ön farın yuvasına uymuyor biraz uğraştım taktım süper ışık verdi ama lakalardan farın içine düşünce çıkardım yani hertürlü yedek parcayıda bulabilirsin kardeşim.

ihsan arkadış teklifine nedersin orda bir buluşma ayarlayalımmı nedersin?
    Ali site önerin için teşekkürler . Epeyce çeşit varmış.
    Bugün yolda bir MCT 250 gördüm. Çok bakımlı bir motordu ve aynaları çok şık duruyordu. Hızla yanımdan geçmeseydi durdurup soracaktım nereden aldığını

İhsan abi ekibi toplamış anlaşılan O zaman haftaya perşembe İnciraltı'nda buluşsak mı?

Selamlar...

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Ali site önerin için teşekkürler . Epeyce çeşit varmış.
    Bugün yolda bir MCT 250 gördüm. Çok bakımlı bir motordu ve aynaları çok şık duruyordu. Hızla yanımdan geçmeseydi durdurup soracaktım nereden aldığını

İhsan abi ekibi toplamış anlaşılan O zaman haftaya perşembe İnciraltı'nda buluşsak mı?

Selamlar...
    senin aldığın aynalarıda baktı güzel onlara uzatma kol var onlardan alıp taka bilirsin ama kolların vida yerlerinin kaç milim olduğunu bilmiyorum yanlızca eski aynalardan birinle basmanede motorcuların orda levent motor var ordan bir bak böylelikle takabilirsin bence kardeşim.
    olur gidelim bizde ramzey havamızı atalım orda:D
    sen nerde oturuyosun? bide yaşlarımız bilmiyoruz buyuk muyuz kuçuk muyuz ona göre saygımızı ve abi kardeş diyelim. ben karşıyaklada oturuyorum yaş 30.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler