Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 120 km hızla giderken 3.8 litre sarf ediyordum, 14 HP Mondial 150 MR'ımla.

Şimdi aynı hızı 80 HP'lik Hyosung GT 650'mle yapıyorum. 5 litre civarı bir sarfiyat var. Arada neredeyse 1 litre gibi saçma bir rakam var. Kısacası Mondial'in daha yolu var, bir kaç level daha atlaması gerekiyor.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 150 mc
    Arkadaşlar ben gerçekten anlayamıyorum bu hesaplama işlerini fakat ya bu benzin konusunda şikayetçi olan arkadaşların bir sorunu var yada benim motorda bir sorun var o yüzden az yakıyor =) ben motorum deposunu herzaman bitmek üzereyken full'erim, ne hikmetse süreklide 67-68 tl'ye doluyor depo hep o aralarda almaya gidiyorum istemeden hergun evimle okuduğum üniversite arası 25 km gidip 25 km geri dönüyorum, dümdüz yol 110-120 gidiyorum, bunun dışında keyfi olarakta şehiriçi 50km. ve daha fazlası da yol katediyorum günlük, bu şekilde 550-560 km yol yapıyorum full depo ile...sanırım bu da 12 kuruşa falan dek geliyor...bence normal bu güce, torka ve 110-120 km. hızla giden bir araç için, yada bana normal geliyor? motorum 17000km. de hiç arıza vermedi Allaha şükür, hiçbir ayarınıda oynatmadım subap,karbüratör yada vs. sadece zaman zaman rölanti ayarıyla kendim oynuyorum onunda sebebi çoğunluğunda bu konu ile ilgili şikayeti olan stop etme durumu...titreşim konusuna gelecek olursak 7000 den sonra kendini gösteriyor fakat beni belki motora karşı memnun bir tavırda olma psikolojimden dolayı rahatsız etmiyor çünkü titreşimin abartı olmasının el,ayak uyuşması vb seylerden anlaşılacağını biliyorum ve bu hiç olmadı bugune kadar...son hız denemesi de yaptım 125 i gecemedim ama eğimsiz düz yol için bu değerim...motorumda zincir ve ya lastik gibi değişmesi gereken parçalarıda değiştirmedim :D sadece kaza yaptığımdan dolayı meydana gelen ön taraftaki far,gidon dahil ve onun civarı tüm parçalar birde benzin deposu yenilendi o kadar...ama periyodik bakım ve yağ değişim konusunda hassas davranıyorum aksatmadan yapıyorum...bu benim ilk motorum o yüzden eksiklerinden haberim dahi olmayabilir ama yeni bir binicinin şikayet edebileceği birşey yok bence,tabiki eskiden elinden birçok motor geçmiş kişiler bu motorda çok fazla eksik bulebilirler...bu ıslık konusu da benim motorda hiç olmadı o yüzden anlam veremiyorum fakat sizinle birşey paylaşayım; motoru almak için mağazaya gittiğimde mağaza sahibi olan satıcı bana senin alacağın bu motor mc nin tanıtımı için üretilen ilk part motorlardan o yüzden bundan sonra üretilenler bunun kadar kaliteli olmayacak o yüzden kaçırma demişti ama ben sırf satış amaçlı bir esnafın söylediği bir cümle olarak düşünüp sallamamıştım sizce böyle birşey olabilir mi?

Trafik magandalarına dikkat edelim çünkü onlar kendi canlarına motosiklet sayesinde birşey gelmeyeceklerini düşündükleri için rahat davranıp bizleri hiçe sayıyorlar o yüzden lütfen dikkat edelim, yol benim demeyelim!!! ben anayolda giderken tali yoldan çıkıp karşı tali yola hiç hızını kesmeden geçmeye çalışan bir araca vurdum adam arabasından indiğinde ben sen durursun diye düşündüm cevabını aldım :D düşünün... ve buna rağmen sigorta şirketi tarafından ben suçlu bulundum küçük ebatlı araç büyük ebatlı araca sağdan geliyorsa eğer taliyol diye ayırtetmeksizin yol vermek zorundadır diye...yani diyeceğim o ki; ne insanlar nede kanunlar bizden tarafa değiller arkadaşlar...
    sürçü lisan ettiysem k.bakmayın saygı ve sevgiler!

Motosikleti
    Mondial 150 MC Orange
    Alıntı yapiressami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur olmaz yerlerde benimkide bazen stop ediyo... ustaya sordum : .... şöyle cevap verdi......: BENİMKİDE STOP EDİYO ya yok böyle camia ... allah ıslah etsin hepsini... ayrıca bende ıslık sesi hadi onu geçtim 4.vites yarım gaz giderken hafif ileri gerli sallanma var onada haftaya bakıcak "bu hafta çok yoğunmuş "...sen diceksinki başka ustamı yok git ama benim bildiğim anlayan o.... bizim oralarda ki "yetkili servise" gittim motora bindi anlamadı bile tesbit dahi edemedi yani ... yada hiç bulaşmak istemedi...diğer serviste 2 kez bu hafta kafam karışık dedi... o hale geldim ki usta motoru yap paraya boğucam seni dicem...

abi bu kadar olur ya aynı ıslık sesi bendede var ve 4 viteste arada bi şanzumandan tekliyo motor bunun sebebi vitese tam verememen ben çok denedim bazen tam geçmiyo ondan oluyo burdakilerde anlamıyo

Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoca subaplari ayarlattir diyoz ama dinlemiyon. Titresimide o yüzden yapiyor.
    abi başka ustaya bulamadımki hem gitsem onunda yapabileceğini sanmıyorum burdaki usta onla ne alakası var dedi telefonda..bugun samsuna gitmiştim ama motorla değil buji aldım bosch marka germany yazıyo onu taktım bide jant şeridi çektim çok güzel oldu..samsundaki servisteki ustada daha motorun modelini bilmiyo mondialin 150 mc diye bi motoru yok bile dedi..kimlere kaldı varya bu işler napcaz hiç bilmiyorum

Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. sübap ayarına baktır.
    2. az yakıtla kullanma ( pislik karbüratöre dolunca dediğin problemler oluşuyor. tecrübe ile sabittir)
    3.karbüratör hava ayarını kontrol ettir, bu da ileri geri sallanmanın sebebi olabilir.
    4. yakıt aldığın istasyonu değiştirmeyi dene
    5. yağı ne zaman değiştirdin?
    aynı sorunlar olduğu için cevaplayım abi bende motor 1600 km de şuan

1)usta motoru dinleyip süboblarda bişe yok dedi salladı
    2)genelde hep yedeğin yedeğinde geziyorum abi malum öğrenciyiz ama depo yeni pislik olacağını sanmıyorum tahliyeyi açıyorum karbüratörden ama pislik akmıyo henüz
    3)hava ayarı normal şuan 2,5 tur açık
    4)2 farkli yerden benzini bitirince aldım hatta bikere sırf başka yerden almak için elimde götürdüm motoru ama gene aynı
    5) yağı 550 de değiştirdim castrol power1 10w/40 koydum
    6) boğaçhan abinin dediğine baktım ama bişe göremedim bugün bida bakcam hava alama durumuna
    Orange Devil:flower::flower:

sevgılı motorcu kardeslerım, bende Allah ızın verırse mondial vulture alcam, uzerlerındekı motor aynı dıyorlar bu mondıal 150mc ıle..
    http://www.mondialmotor.com.tr/MONDI...-MR/index.html
    bu motor hakkında bırseyler soylemek ısteyen varmı kullanan varmı fıkır belıertecek falan olursa çok makbule gecer..
    bırde konyalıyım, ramizan83 kardes daha motor almadıysan benımle bı ırtıbata geçermısın
    0506 352 0391 daha ucuza yardımcı olabılırım galıba.

musician44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MC
    Yaw dostlar Lastiklerin basıncını kaç bar yapıorsunuz siz?

2.si bugün 125 Drift e bindim.Mcnin kardeşi Yaw çok hantal geldi bana gaz veriyorum yemiyor,koltuğu çok gösterişli ama hiç rahat deil.Mcnin ki de rahat değil ama Driftinkinin yanında sultan sarayı

0909halil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alacak kısmetse )
    mondial bumotorla sınıf atlamış.

Motosikleti
    mondial 150 mc
    Alıntı anagsanemun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgılı motorcu kardeslerım, bende Allah ızın verırse mondial vulture alcam, uzerlerındekı motor aynı dıyorlar bu mondıal 150mc ıle..
    bu motor hakkında bırseyler soylemek ısteyen varmı kullanan varmı fıkır belıertecek falan olursa çok makbule gecer..
    bırde konyalıyım, ramizan83 kardes daha motor almadıysan benımle bı ırtıbata geçermısın
    anagsanemun kardeşim motoru nerden alıyorsun konyadan? bende konyada yaşıyorum o yüzden soruyorum?

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    yqt, küçük araç neden büyük araca yol vermek zorundaymış? öyle bir saçmalık olmaz. ana yol tali yola göre yol verilir. iki yol da aynıysa sağdakine yol verilir.

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    Alıntı Boğaçhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayarı yükseltin. Yarım ay anahtarla bu işi halledebilirsiniz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:26 ----------

6. Karbüratör bir yerden ekstra hava alıyordur.(Contalar, yüzeyi tam düz olmayan manifolt, sıkılı olmayan karbüratör kapağı vb.)
    eyw. bu 6. maddeyi not aldım ustaya aktarıcam... tşk.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:57 ----------

Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapiressami DOSTUM DEDİGİN BİR ANLAMDA DUGRU mantıklıca düşünürsek motora binmekte bir intihar ben çoook resim gördüm adam arabanın ön camına yapışmış yanmış o motordadamı lpg vardı biz hadi lpg yi saymayalım o zaman motorun benzin deposuna suu dolduralım pirde pedal araba altında kalmazsak 0 risk ben bir video izledim tır motora hafiften yandan çarpıyor ve motorcu yerdüşüyor motor 2.3 metre kaydıktan sonra duruyor ama adam tırın altında resmen kagıt olıyor
    olsun isak , normal şartların dışında "diğerlerinne göre daha fazla" lpg tankı infilak eden çok taksici ve özel araç gördüm ben de haberlerde ,
    mantıklıca düşünürsek (mantıklı binersek) motora binmek neden intihar olsun...su ile gitse ah keşke kimse başka yakıt koymaz zaten
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    Alıntı anagsanemun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kardeş sagol aldık yav bıraz erken oldu gıbı 2700 peşin aldık sen şimdiye nerededeydın yav neyse sagol

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:34 ----------

Alıntı yqT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anagsanemun kardeşim motoru nerden alıyorsun konyadan? bende konyada yaşıyorum o yüzden soruyorum?
    konyada mc cıler cogalıyormu ney... kardeş sen neresınden konyanın ben bozkırlıyım...
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    mondial 150 mc
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konyada mc cıler cogalıyormu ney... kardeş sen neresınden konyanın ben bozkırlıyım...
    konya merkezdeyim ben kardeşim ben 2010 un 11. ayında almıştım motoru öyle durmaksızın geziyorum =D

maxi97 kardeşim vala aynen bu şekilde oldu hatta itiraz dilekçesi bile verdim, dosyamı ankaraya göndermişler bunun üzerine, öyle olmasına rağmen yine aynı sebeple red geldi bende çok sinirlendim, kızdım fakat kanunlar bu şekildeymiş yapacak bişeyim kalmadı öyle olunca girdi g.tüme... =)

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı yqT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konya merkezdeyim ben kardeşim ben 2010 un 11. ayında almıştım motoru öyle durmaksızın geziyorum =D

maxi97 kardeşim vala aynen bu şekilde oldu hatta itiraz dilekçesi bile verdim, dosyamı ankaraya göndermişler bunun üzerine, öyle olmasına rağmen yine aynı sebeple red geldi bende çok sinirlendim, kızdım fakat kanunlar bu şekildeymiş yapacak bişeyim kalmadı öyle olunca girdi g.tüme... =)
    garip ülkedeyiz valla...

motosiklete lpg takma konusuna gelince; o patlayan taksilerin lpg tankının evdeki tüplerden olduğunu, bu ev tipi lpg tüplerinin kalınlığının 1 mm olduğunu, otomobillerdeki lpg tankının 4.5 mm olduğunu, tüp gazların 100 bar basınca dayanacak şekilde tasarlanıp tüpgazın 2-3 bar basınca, benzin deposunun 5 bar basınca dayanıklı olduğunu biliyor muydunuz?

eğer bu başlığa yazdığım gibi lpg montajı yapılırsa bir sorun olmayacağını düşünüyorum

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    yapiressami dostum yeni 150 mc aldım bana en yakın kusura bakmayın daha 50 msj yazmadığım için msj atamayıp burdan yazıyorum arka çantayı nerden ve kaça aldın bilgilendirirsen sevinirim

Motosikleti
    Mondial 150 MC Orange
    servise gittim bugun stop sorunu için usta süboblarda sorun var dedi garantiden komple üst kapak istedi komple değiştirelim sübobların kaçırıyo dedi bakalım nolacak

benim motorda şuan;

-H4 uzun-kısa 12000k motorcycle xenon kit
    -4 ledli beyaz park ampulü
    -uzaktan çalıştırma ve alarm sistemi
    -koruma demiri
    -keiti turuncu jant şeridi
    -depo üstü siyah file
    -deponun yanlarında geçirmeli nikelaj şerit
    -küçük app plaka
    -arka reflektör uzatma aparat iptali
    -ngk buji başlığı
    -bosch marka gerçek alman buji

-motor şuan 1717 km de
    -rodaj döneminde 500 km ye kadar 4500-5000 devir arası daha sonra yağ değişiminde castrol 10w-40 power1 yağı koyduktan full dipgaz kullanıldı ve halen öyle kullanılmakta
    -titreşim çok devirli kullanıldığı için inceden var ama kesinlikle rahatsız edici değil
    -motor en son 11000 devir çevirebiliyo 9000 e kadar kesintisiz sonra kerkinerek
    -son gördüğü hız motor üzerinde hiçbir oynama yapmadan 2 kişi yatarak 135 km/h ki düzde 115-120 arası yatmadan rahat ilerliyo

evet motorun son halinin fotolarını atıyım yorumlara açığım yorumlarınızı bekliyorum :

buda gece görünümü:

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    Alıntı bugrahan55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servise gittim bugun stop sorunu için usta süboblarda sorun var dedi garantiden komple üst kapak istedi komple değiştirelim sübobların kaçırıyo dedi bakalım nolacak

benim motorda şuan;

-H4 uzun-kısa 12000k motorcycle xenon kit
    -4 ledli beyaz park ampulü
    -uzaktan çalıştırma ve alarm sistemi
    -koruma demiri
    -keiti turuncu jant şeridi
    -depo üstü siyah file
    -deponun yanlarında geçirmeli nikelaj şerit
    -küçük app plaka
    -arka reflektör uzatma aparat iptali
    -ngk buji başlığı
    -bosch marka gerçek alman buji

-motor şuan 1717 km de
    -rodaj döneminde 500 km ye kadar 4500-5000 devir arası daha sonra yağ değişiminde castrol 10w-40 power1 yağı koyduktan full dipgaz kullanıldı ve halen öyle kullanılmakta
    -titreşim çok devirli kullanıldığı için inceden var ama kesinlikle rahatsız edici değil
    -motor en son 11000 devir çevirebiliyo 9000 e kadar kesintisiz sonra kerkinerek
    -son gördüğü hız motor üzerinde hiçbir oynama yapmadan 2 kişi yatarak 135 km/h ki düzde 115-120 arası yatmadan rahat ilerliyo

evet motorun son halinin fotolarını atıyım yorumlara açığım yorumlarınızı bekliyorum :

buda gece görünümü:

cok guzel gorunuyor gule gule kazasız kullan
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    Mondial 150 MC Orange
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok guzel gorunuyor gule gule kazasız kullan
    eyvallah abicim teşekkür ederim

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    motor 260 km oldu. 257 km de depoyu fulledim. yakıt sarfiyatı bana inanılmaz düşük geldi.ilk aldığımda 65 liralık benzin almıştım depoda yaklaşık 1,5 litrelik boşluk vardı.bugün ağzına kadar neredeyse taşacak kadar fulledim 7,4 lt benzin aldım 31,01 lira tuttu.benzinin litre fiyatı 4,19 lira 95 oktan. yaklaşık 6 lt benzinle 257 km yol gitmişim
    "[B]Sarı[/B]"ya tutkumuz,yüreğimizde büyüttüğümüz "[B]Lacivert[/B]" sevdadandır.

Motosikleti
    mondial 150 mc
    arkadaşlar topic neden bu kadar az ilgi görmeye başladı? kullanıcılar olarak çok ilgisiz alakasız kaldık toparlanalım lütfen 2 günde 1 yazı görmeye alışık değiliz bu topicte :(

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    merhaba arkadaşlar mc 3.500 km de zincirin gergisi en sonda ama zincir cok bol neden bu sekilde nasıl halledilir acil ayrdım

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapiressami dostum yeni 150 mc aldım bana en yakın kusura bakmayın daha 50 msj yazmadığım için msj atamayıp burdan yazıyorum arka çantayı nerden ve kaça aldın bilgilendirirsen sevinirim
    Motovizyon dan aldım dostum... 90 tl montajı içinde.. tex marka
    42 yada 46 lık olması lazım ...

motovizyon
    Talatpasa Cad. No:26/B
    Bahcelievler/Istanbul
    Tel: +90 (212) 557 7252

eğer b.paşaya yakınsan benim celil usta ya yeni gelmiş var aynısı..
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)