Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Bugün citirdan bi gezi yaptim kendi kendime.. konunu linki buradadir :

http://www.motosiklet.net/forum/etki...oy-gezisi.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyeti alayım, legal olarak yollara vereceğim kendimi. Biraz para toparlıyorum şimdilik.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Su bizim MC deki ön cami nasil büyültürüz yaw? Oraya uyan baska bi cam nasil buluruz?

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su bizim MC deki ön cami nasil büyültürüz yaw? Oraya uyan baska bi cam nasil buluruz?
    bende düşündümde bulaşma dediler. ama hala düşünüyorum.

bu arada.motorum 3085 km oldu. bu gün servise sübap ve zincir ayarı için bıraktım.işlerini halledip motorumu geri aldıgımda baska bir motora binmiş gibiydim. bu arada zincirinize dikkat edin.benim zincir 3000 km de mahvolmuş.yenisi ile değiştirdiler.

bujileride 2000 km ye gelince iridium ile değiştirin.servisçiden tavsiye olundu.

Motosikleti
    Zincir olayina kafam takildi. Acaba kullanima bagli bisey mi yoksa fabrikasyon bisey mi?

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    zincirin cabuk bozulması yagsızlık ani kalkıslar teker yapmalar vites dşmelerde devirsiz kullanark arka lastiği kilitlemelerdir 14.xxx deyim bi dahaki bakımda 16.000 de zinciri de değiştiricem.kaliteli iyi bakılan bir zincir hor kullanılmadıgı sürece (min.) 20.000 km yapar.
    birde su var zinmcir gerginliği ayarlanırken eger lastiği tam ayarlamadım gergi somunalrı sıkıldıysa zincir dişlinin üzerine tam olarak oturmayacagı için dişli ve zincirler cok cabuk bozulur.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Zincir olayina kafam takildi. Acaba kullanima bagli bisey mi yoksa fabrikasyon bisey mi?
    Olması gereken esneklik payına dikkat edildiği müddetçe sıkıntı olacağını sanmıyorum. Arkadaşın da dediği gibi bozulmasını hızlandıran etkenler var.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    150 mc
    bende anlamadım.ama neyse artık acemiliğime denk gelmiş olabilir.
    aslında hunhar kullanan biri değilim.ama oldu bir kere.

bu arada arkadaslar ben motoru açmak istiyorum.yani kurumu yakmak istiyorum
    bunun için her viteste motoru redline yaparak 10 yada 15 dakika kullanmam doğru mu ? yoksa hurafe mi?

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    kurumu her şekilde baglar sadece fazla kurum baglamasın die fazla yüksek olmamak şartıyla arada birde olsa kullanmak gerektiğini söylerler fakat ufak cc motorlarda böyle bir sorun veya çözümü olmaaz cunku mecburen yüksek devirlerde kullandıgımız anlar cok oluyo veya yüksek hızlara cıkmak için
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    bizim bu MC ler maksimum kac devir ceviriyor yaw? Ben 7binden ötesine cikmadim daha..

Motosikleti
    150 mc
    motor 10 bin devri geçmiyor.9800 gibi kalıyor.belki devir kesiciden ötürüdür.test amaçlı denenmiştir.(bütün viteslerde geçerli)

bu arada 2011 yılında gelecek olan modellerde arka fren disk ve daha kalın olacakmış.fabrikanın aktarımı bu yönde.

yeni model 350 mr ında fiyatı ortalama 8000 tl olabilirmiş.ve bir kaç güne siteye tam olarak teknik detay ve fiyatı yazılacakmış.ama satımı 1 haftayı bulabilirmiş.yine fabrikanın aktarımı bu yönde.

Biraz pahalı satıyorlar bana kalırsa. Eğer piyasada yer edinmek istiyorsa fiyatınla bunu sağlamalı.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz pahalı satıyorlar bana kalırsa. Eğer piyasada yer edinmek istiyorsa fiyatınla bunu sağlamalı.
    bence 6500 tl bu motor için uygun(maliyeti nedir bilmem sadece fikrimi paylaşmak istedim)
    hem böylelik motor piyasasının 250-400cc arası boşluğunu çok hızlı şekilde doldurabilir.
    ancak bunun yanında bayiler tarafından verilen teknik desteğin kaliteside çok önemli.yoksa her hangi bir arıza sonrasında motoru fabrikaya göndermek zorunda kalabilir alacak kişi.

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende anlamadım.ama neyse artık acemiliğime denk gelmiş olabilir.
    aslında hunhar kullanan biri değilim.ama oldu bir kere.

bu arada arkadaslar ben motoru açmak istiyorum.yani kurumu yakmak istiyorum
    bunun için her viteste motoru redline yaparak 10 yada 15 dakika kullanmam doğru mu ? yoksa hurafe mi?
    Sana tavsiyem Shell V-power olacak. Ben ara sira Audi'de pratik yapiyorum, ordaki motor ustalari böyle vakalarda araba'nin sahiplerine yuksek oktan ve katkili benzin öneriyor. Motoru yuksek devirde pek zorlamana gerek yok, uzun yola cikman yeterli motordaki pislikleri atman icin. Shell V-power gercekten cok guzel benzin, motorun calismasi duzeliyor.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence 6500 tl bu motor için uygun(maliyeti nedir bilmem sadece fikrimi paylaşmak istedim)
    hem böylelik motor piyasasının 250-400cc arası boşluğunu çok hızlı şekilde doldurabilir.
    ancak bunun yanında bayiler tarafından verilen teknik desteğin kaliteside çok önemli.yoksa her hangi bir arıza sonrasında motoru fabrikaya göndermek zorunda kalabilir alacak kişi.
    ben sana maliyetini söyleyebilirim.. şu kırmızı beyaz bir scooter'ı var mondial'in. 150RF sanırım. o modelin maliyeti 260 dolar. MR350'ninde olsun olsun, taş çatlasın 2000 dolar olsun! Mondial sonuçta AR-GE yapan bir şirket değil. Hazır varolan kalıplardan seçiyor, çin'de ürettirip üzerine Mondial yazısını yapıştırıyor. TR'de monte ediyor.

Eğer MR350'ye 8000 lira isterlerse toplam 10 tane bile satamazlar bence. Ama dediğin gibi 6000-6500 aralığı olursa ve 'sorunsuz' bir başlangıç yaparsa, tutulur.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Bencede 8bin pahali. 8bine 2.el ne motorsikletler var. Hatta 6500bile cok bence. Gider 97model BMW F650 alirim

Motosikleti
    150 mc
    Bencede 8bin pahali. 8bine 2.el ne motorsikletler var. Hatta 6500bile cok bence. Gider 97model BMW F650 alirim
    o kadar uzağa gitme.cbf 500 elinden öper. ama o motorlarada güven olmuyor.57 beygir ile ALLAH bilir sahibi neler denemiştir.hem servisi ve parçalarını hiç söylemiyorum.bir de yakıtı var tabii.
    honda servisine sordugumda ne kadar yakıyor diye bana dediği aynen şu oldu.senin motorunun(mc) 3 katı.
    motorunu kullan boş ver güzel motor seninki dedi

bmw ye gelince,bir anda bir parçaya 1000 tl bayılıp bir de gelmesini bekleyince o zaman evlat acısı neymiş az cok anlar insan.)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900

Yeni Mondial 150 MC resim+wideo

Mondial Beni Çok Şarşırttı :O

motoru deneme şansım oldu arkadasım almış.ve pek 1 memnun kaldım.gercekten alınabılcek 1 motor.ayrıca 15 hp olmasıda albeni yapıyo.bence yakışıklı 1 motor ve gerçekten torku da oldukça tatmin edici.
    deneme anından 1 kaç kare (videoda yanlışlıkla kanunı yazmısım yanıltmasın)
    http://www.facebook.com/#!/video/vid...=1527409988321
    En iyi sürücü, kendini karşısındakinden koruyabilendir.

Motosikleti
    Havalar bozdu. Hasret kaldim gezemiyorum :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:47 ----------

Az daha unutuyordum. Bugün nihayet Mondial müsteri hizmetlerinden beni aradilar. Hatirlarsaniz daha önce avadanligin bos olmasindan ötürü mondial'e mail attigimi belirtmistim sizlere. Ayriyetten benim akü tarafindaki kapagin baglanti yerlerinden biri (kim tarafindan bilmiyorum) kirilmis ve tekrardan yapistirilmis. Bunu fark ettikten sonra hem avadanlik konusunu hemde bu parcanin defolu oldugunu maille mondial yetkililerine bildirmistim.
    Avadanlik ne yazikki bos geliyormus. Bir sürü ivir zivir aciklama yaptilar. Özetle avadanlik yok Fabrikadan ve gümrükten öyle geliyormus. Aydin daki mondial de zahmet edip avadanlik koymuyor yani.
    Ama benim defolu olan parcasiyi servise basvurun sorunu gidersinler dediler. Yani parcasi degistirtecegim. sifir motorda neden defolu parca olsun ki?

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Bende avadanlık için arkadaşa su kaçıracaktım iyi söyledin ama ben yinede ondan alırım bi takım
    Servis konusunda 1000 km gibi zinciri oringliye çevirecegim belli olmaz belkide masraf az çıkarsa 150 lilik yapabilirim motoru
    ayrıca arkaya top case takacaklara uyarım arka kuyrugu bu modelde iki noktadan civata ile tututrmuşlar iki nokta ise dayama şeklinde kulak koparabilir dayama kısmınıda iki civata atın derim
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)