Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Özkan görebiliyormusun hızlı yükleden

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka çift somundu adil abinin ki gibiydi.
    birini sıkıyorsun öteki de kontra oluyor biri birinin kontrası işte. biri gevşese öteki gevşemesin diye konuyor.
    hangi mal servis onu anlamadıysa, o servise bi daha gitme derim ben ..
    MAL ki ne MAL tek somun takmış ve taktığı yeri kırdı kıracak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tsubasa gelirsen beklerim yine..
    Motosiklet bir tutkudur..vazgecilmez

Alıntı lubimaya54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni beklemiyonmu Özkan Şaka abisi resmi gördünmü?Alinin dediği gibi Tsubasa yani o mal servise gitme...Yazmak gereği duydum keşkede kalıyor ama yazayım yine yakında olsaydın seni servise mahkum etmezdim.Ben servise mecbur motor servise geliyor almak için gittim,sonra gitmedim garantiyi iptal ettim çünki işini yapan servis yok

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    kanka bana belli olmuyor bi an kafama esiyor depoyu doldurup basıp geliyorum.
    haber veririm sana buradan mesaj cakarım
    # motosikletle.blogspot

Adil abi cok tsekkurler ederim herzamn beklerim olmadi ben alip degistircem nalbur cocugum alet edevat cok

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Ama o somunu en guzel hangi anahtar sokup takar..anahtarini cozemedim vurma yapmak istemiyom tornavida cekic

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Adil abi cok tsekkurler ederim herzamn beklerim olmadi ben alip degistircem nalbur cocugum alet edevat cok

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Ama o somunu en guzel hangi anahtar sokup takar..anahtarini cozemedim vurma yapmak istemiyom tornavida cekic
    kanka amortisör anahtarı gibi bi anahtar var. onunla sıkılıyor
    ama o anahtar varmı sende
    # motosikletle.blogspot

Tornavida çekiç uygun fakat resme iyi bak en sağdaki çentik dolu yani kilit vazifesi görüyor o çentiği söktükten sonra zorlamadan tornavida çekiçle sök ama dikkat et zarar vermiyesin...(benim 5. motorum salcano ön furç takımını daha sökmedim yani incelemem lazım o kilit somundaki nasıl sökülür )Ailnin bahsettiği anahtar özeldir sende yoktur diye tornavida çekiç uygundur dedim bende daha önceki motorlarımın tornavida çekiçle söküp takmıştım ama o anahtar olursa daha iyi olur tabi somun çekiç tornavidayla deforme oluyor zamanla...

yok ama buluurum bu ıs cok canımı sıktı gercekten yolda kırılsa basımıza gelmeyen kalmaz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

adıl abı somun cıft yanı yapısık somun olabılr mı sence..benımkı 2013 ya mazlemede degısıklık yapmıs oalbılırler mı yada malzemden calmıs

yok ama buluurum bu ıs cok canımı sıktı gercekten yolda kırılsa basımıza gelmeyen kalmaz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

adıl abı somun cıft yanı yapısık somun olabılr mı sence
    Dediğim gibi ben sökmedim henüz yalan söyleyemem bir de olabilir ayrıda .Gidebileceğin başka bir servis yokmu,fabrikayı aramayı düşünmüyormusun ?(düşündümde sendeki tek o mallar servis tekini kaybedip tek somun takmış olabilirler yani ayrı somun ihtimali yüksek)Bence hakkını aramalısın...

Pazartesi arayacam abi 2 serviste bes para etmezadil abi.biri ön freni cok kullanmaktan gewsemis dedi digeride o somunu tornavida cekic sıktı somunu deforme etti

Pazartesi arayacam abi 2 serviste bes para etmezadil abi
    En iyisi ara kendin yaparken daha kötü olmasın sen uğraşacağına onlar uğraşsın vermişler garanti madem peşini bırakma...

Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisi ara kendin yaparken daha kötü olmasın sen uğraşacağına onlar uğraşsın vermişler garanti madem peşini bırakma...
    Dogru diozun abi resimler var olmasi gereken belli yapsinlar pasa pasa

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Adil abi resimleri karsilastirorumda benim ustteki parlak somunda farkli geldi gozume senbi bakarmisinw abicim acaba sisistemimiq degistirmisler

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apache nin 13 dişliyle düzde 128 yapıyor. seriliği de 250 cc gibi neredeyse aynı kalkıyorlar
    14 dişliyle 140 145 vuranlar var apacheyle.
    ama şunu unutmayın dişliyi küçülttükce başınız agrır, motor ömrü silindir krank ömrü gibi daha cabuk tükenir
    Dişliyi küçültünce sıkıntı olmasının sebebi aynı hızı daha yüksek devirde yapması mı
    Benim beklentim 2 ile motorun bağırdığı 3'e atınca boğulduğu rampadan daha rahat gidebilmek mesela(2kişi)
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Dogru diozun abi resimler var olmasi gereken belli yapsinlar pasa pasa

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Adil abi resimleri karsilastirorumda benim ustteki parlak somunda farkli geldi gozume senbi bakarmisinw abicim acaba sisistemimiq degistirmisler
    İyice inceledim üstteki aynı gibi fark göremedim ama alttaki bariz tek somun üsttende fazla sıkılıp aşağı basılmış gibi duruyor,bence bu bir b...anlamayan servis elemanları somunun tekini kaybetti veya takmayı unuttu sonrada farkına vardıysada tekrar takmaya üşendi öyle bıraktı...Fabrikasından yetkili biriyle konuş.Yazık günah yahu olmayacak işler ama oluyor ülkemde,her eline tornavida geçiren servis açarsa zaten olacağı bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Pazartesi arayacam abi 2 serviste bes para etmezadil abi.biri ön freni cok kullanmaktan gewsemis dedi digeride o somunu tornavida cekic sıktı somunu deforme etti
    Bal gibi biliyorlar hatalarını biz yanlış yaptık demiyorlar sana yok freni çok sıkmışsında falanda filan şuçu sana yüklesinler akıllarınca fren sıkmayla olmaz öyle gevşeme neden bende gevşemedi vereceksin aslında tüketici mahkemesine yahu benim motorum değil ama ben sinir oldum bu heriflere

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Hız ve büyük cc meraklıları bir bakın...Aman yarabbi diyeceksiniz.Allah korusun...1 hafta belki motora binmem...
    http://www.nairaland.com/375098/nast...idents-caution

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Arkadaşlar vitesli motor nasıl bir şey acaba? diyerek başladığım Salco macerası bitiyor galiba, bir arkadaşın X-Max'ını kullandım ve, "Kardeşim 2 senedir ne bu eziyeti çekiyorsun yaa?" dedim kendi kendime. Bu rahatlığı ve konforu vitesli bir aletin veremeyeceği belli, sanırım artık kulvar değiştirip tekrar Scooter dünyasına dönüyorum.
    Almak isteyen olursa motor 5.000 km'de, benimle temas kurabilir.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Resimler çok fena kötü ölmüşler gerçekten Rabbim hepimizi korusun inş. Ama olacağı varsada olur abi alnımıza yazıldıysa önüne geçemeyizki (bknz ecel-i kaza ecel-i müsemma http://www.kuranformu.com/forum/index.php?topic=5469.0 )

Bize düşen sadece tedbir almak (önce tedbir sonra tevekkül)

@Enes Beyter : Hadi iyisin senin motorda meşhur olma yolunda

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...35289894/detay

---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:38 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar vitesli motor nasıl bir şey acaba? diyerek başladığım Salco macerası bitiyor galiba, bir arkadaşın X-Max'ını kullandım ve, "Kardeşim 2 senedir ne bu eziyeti çekiyorsun yaa?" dedim kendi kendime. Bu rahatlığı ve konforu vitesli bir aletin veremeyeceği belli, sanırım artık kulvar değiştirip tekrar Scooter dünyasına dönüyorum.
    Almak isteyen olursa motor 5.000 km'de, benimle temas kurabilir.
    Hayırlısı olsun hakkınızda x-max iyidir scootırın mersosudur kendileri
    drtayfun bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimler çok fena kötü ölmüşler gerçekten Rabbim hepimizi korusun inş. Ama olacağı varsada olur abi alnımıza yazıldıysa önüne geçemeyizki (bknz ecel-i kaza ecel-i müsemma http://www.kuranformu.com/forum/index.php?topic=5469.0 )

"Dünün güneşiyle bugünün çamaşırı kurutulmaz" derdi Demirel. Şöyle diyelim: Batı Avrupa ülkelerinde ortalama yaşam 80 yıl, Afrika 50 yıl,Japonya 90 yıl. Eee, bu ülkeler arasındaki fark din-iman farkı mı? Ya da 50 yıl önceye göre bizim ülkemiz 10 yıl daha fazla yaşıyor, daha mı müslüman olduk ta ödül kazandık? Alakası yok. İnsan ömrü 120 yıl civarındadır, ne kadar kendine iyi bakarsan bu süreye o kadar yaklaşırsın. Allah bize seçme hakkı vermiş, gerisini özgür irademize bırakmış. Her imamın dediğini doğru kabul etmemek lazım, biraz da bu dünyada yaşayanları dinlemek lazım

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

@Enes Beyter : Hadi iyisin senin motorda meşhur olma yolunda

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...35289894/detay

---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:38 ----------

Hayırlısı olsun hakkınızda x-max iyidir scootırın mersosudur kendileri
    Ahmet muhakkak her işte ilkin tedbir ama resimleri görünce kötü oluyor insan...

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    ahmet abı ortada tahrık yok.sen kayısı sıyır bıgun atla gel.yanlız adil abıyede soyle hangı saatte cıkacagını.bızım dere boyunda nasıl koyu bı golge kesfettım ımrenırsın.hatta evı tasırsın oraya.oderece.20 dk da 1 kova balık....calı cırpı bol.20 metre ılerde bıber tarlası kozlemelık patlıcanda mevcut.150 metre ılerde karpuz tarlası yanı kavun....400 metre gıdersen seftalı bahcesı.bunlara ılaveten sımdı üveyk zamanı....2 el atınca 4-5 üveyk garantı....yok abı dersen karacabeden kuzu etı alırız yokkk kardesım olmaz dersen gobel e gıder kokorec yerız.daha ne dıyım kı ben bılemedım....
    egelim 43 bunu beğendi.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

adil abi ve tsubasa sıze su somun hakkında bılgıyı vereyım..az önce fabrıkaya aradım ordakı turan bey(gercekten cok ılgılı sorun cozucu biri)durumu anlattım.sonuc olarak somun eksık cıft olmalıymıs yarın kargoya vercek servıse göndercekler..olan durumu anlattım servısın on frenı kullandıgım ıcın gevsedıgını soyledıgımı turan bey on frenle alaka olmadıgını tamamen somunun olmamasından kaynaklı bır durum oldugunu kenndısıde dıle getırdı ıcım rahatladı,zaten kendısı dırek oradakı somun cıft oldugnu soyledı,artık ıs hallaoldu dıyelım.o somunu takım olarak cıftlı göndercekler uzerındekı deforme olmustur dedı..150 cc nın nezman gelecegını sordum cok yakın zaman da gelecegını soyledı bana..aynı zmanda wolfte herhangı bır degısıklık olup olmadıgını sordum ılerkı zamanlarda daha boyle bıseyın soz konusu olmadıgını soyledı ..sorunumu cozdugu ıcın tesekkurlerımı ılettım..kendısıde sıkıntı durumunla kontak kurabılcegımı soyledı..12 dk lık gorusme suresınce kendınsı resmen soru bombardımanına tutum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)