Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Arkadaşlar acil olmamakla beraber çok memnun olduğum motorumu satıyorum.
    Açıklamada yazdığım sebepten.

http://www.sahibinden.com/index.php?...=1&list_type=1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enjeksiyonlu sistemde rolantiyi manuel olarak ayarlıyabiliyormuyuz? bu işi rolanti sensörü dolayısıyla ecu otomatik yapmıyormu?
    Ecu yapıyor ama motor ısındıktan sonra normal rölanti devirine düşüyor ya, işte ona müdahele ediyosun, aslında biraz manuel bi müdahele, yani motor ayarların falan bozuksa bu müdahele de seni kurtarmaz. Gazı açtığın zaman gaz telini çekiyorsun, bu bir mekanizmaya bağlı, bu mekanizmanın tam arkasında bir tane vida var, bu vidayı çevirerek dediğim mekanizmaya yaklaştırıyorsun ve vida bu zımbırtıyı itiyor, bu da senin gaz açmanla aynı şey aslında. Ufak tefek rölanti ayarını bu vidayla yapıyoruz, daha ciddi farklar varsa eğer, o zaman başka sorunları vardır aletin, elden geçirmek lazım.

ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hmm anladım. benimkinde bir rolanti sorunu yok ama öğrendiğimiz iyi oldu bilgi bilgidir gün gelir işe yarar teşekkürler bülent arkadaşım..

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Hava filtresi 0 yeni takıldı daha rolanti ayarı düzgün ayaklıkta bir soun olabilirmi?

ışıklarda boş vitesde beklerken stop ediyorsa ayaklıkdan değildir vitesde beklerken stop ediyosa ayaklık müşürü stop ettirebilecek parçalardan biri. iptal edip deneyin. sonuçta 3 5km yol gittikten sonra ısınmış motor ışıklarda hava filtresinden stop etmez müşür gibi elektrik kesen parçalardan olabilir. debriyaj ayarı yada balatanın durumuda vitesde beklerken stop ettirebilir ayırmama durumundan.

bergos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER6N 2013 / HONDA CBR 600RR 2014
    Arkadaşlar motorun 5000 bakımı yaklaştı 5000 de neler değişir neler yapılır ? En iyi yağ hangisidir tavsiye etçeğiniz ?

Motosikleti
    Arkadaalar michelin pilot power 2t lastikleim var

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Hava degeri kac olmali 120/70/17 on 160/70/17 arka

asi_gececi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-f
    Alıntı bergos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun 5000 bakımı yaklaştı 5000 de neler değişir neler yapılır ? En iyi yağ hangisidir tavsiye etçeğiniz ?
    Kardeşim motor garantiliyse garantinin bozulmaması içün servise goturmeni tavsiye ederim he yok dersen yağ degiseceksin ipone r4000rs 10/40 kullan hem performans yagidir hemde yağ yakımın azalır birde yağ filtreni değiştir çünkü motor rodaj döneminden geçmiş başka bisey degismene gerek yok yanlız şunu söyleyim yağ seviyeni hergün motor durmusken ve suzulmusken kontrol et bu motorlar yağ eksiltir sonra motoru alma eline

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaalar michelin pilot power 2t lastikleim var

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Hava degeri kac olmali 120/70/17 on 160/70/17 arka
    On 32 psi
    Arka 36 psi
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı asi_gececi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim motor garantiliyse garantinin bozulmaması içün servise goturmeni tavsiye ederim he yok dersen yağ degiseceksin ipone r4000rs 10/40 kullan hem performans yagidir hemde yağ yakımın azalır birde yağ filtreni değiştir çünkü motor rodaj döneminden geçmiş başka bisey degismene gerek yok yanlız şunu söyleyim yağ seviyeni hergün motor durmusken ve suzulmusken kontrol et bu motorlar yağ eksiltir sonra motoru alma eline
    aslında motul 5100 10w50 bu model için daha uygun. tabi ki tercih meselesi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı bergos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Litresi 55 liradır ama Motul 300v 10w40 tavsiye ederim. Şahsen ben memnun kaldım. Ülkemizin iklim şartlarında 10w40 yeterlidir. Fakat güneyde iseniz 10w50 koyabilirsiniz.

Servise elinde yağınla gidip koydurtabilirsin. 1.9 l yağ yeterlidir. Geri kalan yağı servisten iste. Yağ miktarını her gün kontrol etmene gerek yok. Haftada 1 bak yeter. Azalmışsa arta kalan yağı ilave edersin.
    ANGARAJ

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    300v hakkında:
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-15w-50-a.html

kısaca 300v, çok iyi bir yağ ama çabuk eskiyor. 7100 10w40 kullanıyorum fazer'ımda.

Motosikleti
    Yagi fazla koyarsak ne zarari olur fazla koymamak icin nelere dikkat etmek gerekir

asi_gececi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-f
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yagi fazla koyarsak ne zarari olur fazla koymamak icin nelere dikkat etmek gerekir
    Hava filtresinden yağ cikar.
    Bunun haricinde fazla yağ , yağ keçelerini zorlar ve silindir yanma odasına yağ sızar,iki zamanlı gibi yağlı benzin yakmaya başlarsın, bujilerin kurum yapar ayrıca egzosdan bir süre sonra duman çıkmaya başlar cekisten düşebilir turbo olsa olsa diyorum tamamen patlar vs...

er6 da yağ gözle kontrol edilir motor sağ yanda tam grenajin bitiminde aşağıda cam vardır motor düz zemine alınır durur vaziyette yağ suzulmusken önce bir miktar kendimize yatırır sonra düz tutup kontrol yaparız ikicizgi arasında olması lazım gelir

Motosikleti
    Yamaha Mt-07 abs (2014)
    hele 07 söylenilen fiyatlara gelirse sadece er6 değil 250 1000cc aralığında nekadar motosiklet varsa etkilenir. ikinci el biter gider.
    Biraz geç kalmışım soruyu sormak için ama mt-07 fiyatı hakkında bilginiz var mı ? Motorun özelliklerini falan görduk ama fiyatını göremedim.
    Söylenti fiyatı nedir acaba

Motosikleti
    Yamaha Mt-07 abs (2014)
    Alıntı vardar1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz geç kalmışım soruyu sormak için ama mt-07 fiyatı hakkında bilginiz var mı ? Motorun özelliklerini falan görduk ama fiyatını göremedim.
    Söylenti fiyatı nedir acaba
    Kendi mesajıma ekleme yapmak isterim. İngiltere fiyatları ile Türkiye fiyatları hemen hemen aynı. Yabancı bir sitede %15 er6 modellerinden daha ucuz olacak yazıyordu. Tek sorun 689 cc olması galiba 650 üstü vergiye takılıyor. Bu durumda 20-21 bin anahtar teslim tahmin ediyorum. Başka bir bilginiz varsa merakla bekliyorum.

mt07 16bin küsür tl. olacağı söyleniyor yamaha yetkilileri tarafından. ama doğru ama yanlış bilemiyorum..

Motosikleti
    Yamaha Mt-07 abs (2014)
    mt07 16bin küsür tl. olacağı söyleniyor yamaha yetkilileri tarafından. ama doğru ama yanlış bilemiyorum..
    Oo Baya iddali bir fiyat beklentisi olmus. Tesekkurler bilgi icin

petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    selam sayın er6 kullanıcıları. bugun itibariyle motoruma yoshimura trc egzoz taktırdım. fakat o2 sensörü olmadığından FI arıza ışığı yanıyor. aynı sorunu yaşayıp da çözümünü bilen buradan iletirse sevinirim. yorumlarınızı bekliyorum .

karar verdim satıyorum..http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-sahibinden-temiz-er6f-146296547/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler