Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-er6-f-er-6-f-renkli-on-cam-touring-05-06-07-08-arasi-uyumlu-125149167/detay

şimdi baktım iki dakikada bunu bulabildim dahada vardır zaman ayırıp aramak lazım. orj beyaz camını satanda vardı görmüştüm. ama 200 250tl civarı diyordu pahalıydı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    witman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    bunu buldum uygun fiyatlı nasıl acaba kaitesi.
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170492398658&fromMakeT rack=true&ssPageName=VIP:watchlink:top:en

link hatalı heralde girip göremedim ama çok kalite olmasada olur bence. rüzgardanda kırılacak değildirya.

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    link hatalı heralde girip göremedim ama çok kalite olmasada olur bence. rüzgardanda kırılacak değildirya.
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...tchlink:top:en
    https://www.facebook.com/pages/Kawasaki-ER6-FN/502408279842381?ref=hl

valla fiyatlar beedava. ben olsam alır denerim 2paket sigara parası pardon kargoyu unuttuk

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4287900/detay/

Beyler buraya koymamışım, çok memnum olduğum oğlumu, 4 silindir ateşi sebebiyle satılığa çıkardım, haberiniz olsun.

_arda_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    typ-125 -bevery-runner-gp1-cbf-er6n-cbf1000-fzr600
    hangi 4 silindir uğruna feda edeceksniz oglunuzu 😃

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Hornet 2007 sonrası en güçlü aday, xj6 çok mantıklı değil, çünkü aynı güçlerde, belki temiz az km. de bulup denersem ve hoşuma gidferse olabilir tabii. Hornet de bizimkinden çok güçlü sayılmaz ama en azından orta karar 600 lük 4 silindir işte, Gsr çok yırtık gerek yok, fz6 olabilir ama onun da alt devirler çok cansız, ne bileyim şimdilik arayıştayım, sarımsı bal rengi Hornet alasım var çok feci ama gerek parça fiyatı gerek yakıt olarak da beni üzeceğini biliyorum. Amaç nefsimizi eğlendirmek işte. Kısmet diyorum, varsa bu tarz öneriler, gözden geçirebilirim.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hornet 2007 sonrası en güçlü aday, xj6 çok mantıklı değil, çünkü aynı güçlerde, belki temiz az km. de bulup denersem ve hoşuma gidferse olabilir tabii. Hornet de bizimkinden çok güçlü sayılmaz ama en azından orta karar 600 lük 4 silindir işte, Gsr çok yırtık gerek yok, fz6 olabilir ama onun da alt devirler çok cansız, ne bileyim şimdilik arayıştayım, sarımsı bal rengi Hornet alasım var çok feci ama gerek parça fiyatı gerek yakıt olarak da beni üzeceğini biliyorum. Amaç nefsimizi eğlendirmek işte. Kısmet diyorum, varsa bu tarz öneriler, gözden geçirebilirim.
    Fz6 yı düşünüyorsan benim favori tipteki motorlarımdan birisidir kendileri,
    hele ki koyu turuncusu var ise tadından yenmez bilocan ama baktımda şuan ilanlarda bu renkten yok bile,
    Simli turuncu kendileri yanar döner bi boyası var,
    yallıoğlana bakarken bunları göstermiştim de burun kıvırmıştı..

ayrıca alt devirlerinin ölü olması senin gibi sürekli şehiriçi takılan birisi için biçilmiş kaftan zira uzun yol yapıp sürekli yüksek devir ve gaz kullanan birisi değilsin,
    yakıt ekonomiside yapmış olursun bence..
    ayrıca fiyatları da fena değil sanki hornetlere nazaran,
    tabi kombine ABS olmaması bir eksi..

For example:

ozgurakman ve Bulent78 bunu beğendiler.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Honda Nc750x
    Arkadaşlar selamlar; bende 2014 model er6f kullanıcısı olma yolunda ilerleyen ve forumun tamamına yakınını okumuş birisi olarak aranıza katılıyorum. İstanbul trafiği beni isyan ettirip 4 tekerden soğuttukdan sonra ulaşım aracı olarak baktığım motorsiklet tam bir tutku haline dönüşmüş durumda. Öyleki araba kullanmam gerektiğinde artık ayaklarım geri geri basıyor içimden koltuğuna dahi oturmak gelmiyor . Hala kendime motorsikleti neden daha önce tercih etmemişim diye sorup duruyorum. Herneyse ben Honda cbf 150 kullanıcısıyım vitesli motora alışabilmek amaçlı aldım ve 10.000km yol yaptım. Daha öncesinde de scooter tecrücem olmuştu. Yaklaşık 2-3 aydır günlük şehir içinde kullanabileceğim, daha oturaklı, çokda agresif olmayan ama gücü elinin altında bulunacak, 600cc motorlara nispeten az yakan, rahat, keyifli bir motor için araştırma içerisindeyim. Bu araştırmanın sonucunda Nc700s, XJ6, ve Er6f'e kadar tercihlerimi eledim ve en sonunda parça, servis vb. okuduğum sıkıntılara kulaklarımı tıkayarak; Kawasaki'nin gönlümden geçen motor olduğuna karar verdim. Buraya kadar herşey tamamdı benim için. Ta ki dün evimin yakınındaki bir Kawasaki yetkili servisine (0 satışıda olan) gidip tanışmak, motoru görüp fikir alışverişinde bulunma gafletine düşene kadar. Paramla rezil edileceğimin garantisini anlamam 2 dakikamı almadı diyim siz anlayın. Kararını vermiş cebinde motorun parası ile gelen bir müşteriye bile nasıl davranacağını bilemeyen saygı yoksunu adamlar karşıladı beni orada. Ben müşterilerime aynı şekilde davransam iki gün sonra aç kalırım valla bu nasıl iş yapmaktır çözemedim. Kararımdan vazgeçmiş değilim hala er6f diyorum ama anladımki müşterisinin değerini bilen, doğru düzgün işini yapan, güleryüzlü, güvenilir bir servis şart. Çokmu şey istedim bilmiyorum arkadaşlar bu ayarda sizin tanıdığınız güvendiğiniz yetkili servis varmıdır? İstanbul'da nerede olduğu önemli değil (en azından garantisi bitene kadar). Yardımcı olabilirseniz sevinirim saygılar.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı Hüs81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar; bende 2014 model er6f kullanıcısı olma yolunda ilerleyen ve forumun tamamına yakınını okumuş birisi olarak aranıza katılıyorum. İstanbul trafiği beni isyan ettirip 4 tekerden soğuttukdan sonra ulaşım aracı olarak baktığım motorsiklet tam bir tutku haline dönüşmüş durumda. Öyleki araba kullanmam gerektiğinde artık ayaklarım geri geri basıyor içimden koltuğuna dahi oturmak gelmiyor . Hala kendime motorsikleti neden daha önce tercih etmemişim diye sorup duruyorum. Herneyse ben Honda cbf 150 kullanıcısıyım vitesli motora alışabilmek amaçlı aldım ve 10.000km yol yaptım. Daha öncesinde de scooter tecrücem olmuştu. Yaklaşık 2-3 aydır günlük şehir içinde kullanabileceğim, daha oturaklı, çokda agresif olmayan ama gücü elinin altında bulunacak, 600cc motorlara nispeten az yakan, rahat, keyifli bir motor için araştırma içerisindeyim. Bu araştırmanın sonucunda Nc700s, XJ6, ve Er6f'e kadar tercihlerimi eledim ve en sonunda parça, servis vb. okuduğum sıkıntılara kulaklarımı tıkayarak; Kawasaki'nin gönlümden geçen motor olduğuna karar verdim. Buraya kadar herşey tamamdı benim için. Ta ki dün evimin yakınındaki bir Kawasaki yetkili servisine (0 satışıda olan) gidip tanışmak, motoru görüp fikir alışverişinde bulunma gafletine düşene kadar. Paramla rezil edileceğimin garantisini anlamam 2 dakikamı almadı diyim siz anlayın. Kararını vermiş cebinde motorun parası ile gelen bir müşteriye bile nasıl davranacağını bilemeyen saygı yoksunu adamlar karşıladı beni orada. Ben müşterilerime aynı şekilde davransam iki gün sonra aç kalırım valla bu nasıl iş yapmaktır çözemedim. Kararımdan vazgeçmiş değilim hala er6f diyorum ama anladımki müşterisinin değerini bilen, doğru düzgün işini yapan, güleryüzlü, güvenilir bir servis şart. Çokmu şey istedim bilmiyorum arkadaşlar bu ayarda sizin tanıdığınız güvendiğiniz yetkili servis varmıdır? İstanbul'da nerede olduğu önemli değil (en azından garantisi bitene kadar). Yardımcı olabilirseniz sevinirim saygılar.
    Bence konuya duygusal bakmamak gerekiyor bende senin gibi istanbulda ki satıcılara ve servislere kılım ve o yüzden hiç indirim yapmadıkları ve esnaf olamadıkları için motorumu konya daki kawasaki bayii olan Ada motordan aldım motorun teslimini de Z- Motodan aldım sonuçta kağıt üzerinde ben motoru konyadan almış oldum ama indirim ve esnaflık vardı. Alalı 6 bin km oldu iki kere Fahri Al gittim yetkili servis olduğu için adamlar yağ değişiminden ACİZLER iki kerede fazla yağ koydular motora o kadar tembih etmeme rağmen her seferinde fazla yağı ben boşalttım. Ama bunlar benim ER6F almamı engellemez alırken çok düşündüm ve şu ana kadar kullandığım en iyi motorsiklet hiç pişman değilim 12 bin bakımında Z-Moto ya gideceğim oranın da servis kalitesini burada yazarım.
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fz6 yı düşünüyorsan benim favori tipteki motorlarımdan birisidir kendileri,
    hele ki koyu turuncusu var ise tadından yenmez bilocan ama baktımda şuan ilanlarda bu renkten yok bile,
    Simli turuncu kendileri yanar döner bi boyası var,

http://www.perthriders.com/gallery/d...ture+070_1.jpg

ayrıca alt devirlerinin ölü olması senin gibi sürekli şehiriçi takılan birisi için biçilmiş kaftan zira uzun yol yapıp sürekli yüksek devir ve gaz kullanan birisi değilsin,

For example:
    Yaw en güzel rengi zaten turuncu bence de, bi tane vardı Antalya da sanırım, benim favorilerde ama süresi geçmiş. Bunun tipi fena değil de, yine de Hornet bundan önde bence.
    Bir de şu fren mevzusu var, Honda o konuda baya önde bundan. Tabii bunun da fiyatı daha uygun, ne bileyim işte, kısmet, bizimkisi bi satılsın, üzerine biraz koyalım da, artık hangisine denk gelirse
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

benimde favorim gsr600 bundan sonraki müstakbel motorum olacak inş..

_arda_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    typ-125 -bevery-runner-gp1-cbf-er6n-cbf1000-fzr600
    birde z750ye bakın derim bu kılasmanda tutulanilicek makina bence yada z800 olabilir bu arada hornet dediginiz gbi er6 dan pek farki yok kullanim ayni ama tabi 4 sikindir sesi leo eksozla bi harika bnce tek eksigi artci pek rahat diğil bizimki gibi we kafa bölümü farı falan pek beyenmedim (kendi fikrim) karar tabi sizin...

Motosikleti
    Honda Nc750x
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence konuya duygusal bakmamak gerekiyor bende senin gibi istanbulda ki satıcılara ve servislere kılım ve o yüzden hiç indirim yapmadıkları ve esnaf olamadıkları için motorumu konya daki kawasaki bayii olan Ada motordan aldım motorun teslimini de Z- Motodan aldım sonuçta kağıt üzerinde ben motoru konyadan almış oldum ama indirim ve esnaflık vardı. Alalı 6 bin km oldu iki kere Fahri Al gittim yetkili servis olduğu için adamlar yağ değişiminden ACİZLER iki kerede fazla yağ koydular motora o kadar tembih etmeme rağmen her seferinde fazla yağı ben boşalttım. Ama bunlar benim ER6F almamı engellemez alırken çok düşündüm ve şu ana kadar kullandığım en iyi motorsiklet hiç pişman değilim 12 bin bakımında Z-Moto ya gideceğim oranın da servis kalitesini burada yazarım.
    Tabiki yaşadıklarım benimde bu motoru almamı engellemeyecek ama kötü bir başlangıç yaptık işte . Z-Moto ile ilgili yorumlarını bekliyorum.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    fazer için alt devirleri ölü demek dombililiktir tam anlamıyla...bundan daha fazlası birinci viteste öndeki arabanın bagaja dolma ihtimalini çok yükseltir ki...

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.perthriders.com/gallery/d...ture+070_1.jpg

For example:
    ben motor bakarken ankara da vardı bunun aynısı çok temizdi..ama kafa grenajı olmayan motorlara pek ısınamıyorum...ayrıca az da olsa rüzgardan korunmak isterim...
    sürekli şehir içi için fazer yorar..özellikle motora yorgun bi halde binmek eziyet oluyo düşük süratli dönüşlerde manevralarda...
    ağırlık merkezi biraz yukarda olduğu için motoru hafif eğdiğinde hooop taşıyosun motoru...tabi çok düşük süratte, yani sıkışık trafikte...
    ikiden yukarı atamadığın motorla trafiğe girilmez hacı...

Yaw en güzel rengi zaten turuncu bence de, bi tane vardı Antalya da sanırım, benim favorilerde ama süresi geçmiş. Bunun tipi fena değil de, yine de Hornet bundan önde bence.
    Bir de şu fren mevzusu var, Honda o konuda baya önde bundan. Tabii bunun da fiyatı daha uygun, ne bileyim işte, kısmet, bizimkisi bi satılsın, üzerine biraz koyalım da, artık hangisine denk gelirse
    arada 4-5 bin oynuyor bebişim...o kadar kusuru olsun...hornet bu fiyat ve piyasasıyla fz6 nın önünde diz çöker tövbe ister

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

kafa grenajsuz motorların benim nazarımdaki görüntüsü centaur dedikleri canlıyla aynı gidon çevirince aynaların dönmesi de cabası

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    .

Arkadaşlar faydalı olduğunu düşündüğüm bi paylaşım yapıyorum.kendi çekimim 2008 model ER6-F uzun far ampulu.

http://www.youtube.com/watch?v=zDzBFScJr0c

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/zDzBFScJr0c" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Buda F1 style çakar led uygulamam.
    https://www.facebook.com/pages/Kawasaki-ER6-FN/502408279842381?ref=hl

DK663 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6F / 2012
    Zmoto servisi tabiki kartal daki arkadaşlar hem işinin erbabı hemde canı yakınlar.tavsiye ederim.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    mt09, er6 yı kawanın elinde patlattı dediler bi geçmiş olsun diyeyim dedim ya
    ozgurakman ve cihan54 bunu beğendiler.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt09, er6 yı kawanın elinde patlattı dediler bi geçmiş olsun diyeyim dedim ya
    Dur la ortalığı niye bulandırıyon şimdi sen
    ANGARAJ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler