Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı AE86LEVIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar, yeni bir er6n kullanıcısıyım, 2008 model 14000kmde absli model satın aldım, sizlere danışmak istediğim yağ değişim periyodu kaç km de olmalı? ben içim rahat etsin diye yağını değiştirmek istiyorum, hangi markanın hangi modelini öneriyorsunuz birde üzerinde k&n filtre var bunu bir önceki değişimde takmışlar onuda değiştirmek gerekrmi? zinciri biraz bol geldi bana kendimiiz onu ayarlayabilirmiyiz? ve zincir bakımı için hangi ürünü önerirsiniz?
    öncelikle son yağ değişimi kaç kmde olmuş bunuda bildirirsen daha sağlıklı cevaplar alabilirsin. kitapçıklarda 5000 de bir yazar ama mt deki motorla bütün olmus arkadaşlarım 3000-4000 arası değiştirmenın motor acısından daha faydalı olacagını söylüyorlar. bende açıkçası öyle yapmayı düşünüyorum.

kawalar için servis 15-50 yağ tavsiye ediyor. yağı değiştireceksen filtresinide değiştirmeyi ihmal etme. k&n ile orjinal kawasaki filtre arasında sadece 3 tl var bence bukadarcık fark için orjınalden vazgecme.

zincir ayarı hakkında bilgim yok. ama temizleme için ben castrol temizleyici ve yağlayıcı aldım. kimi iyi diyor kimi castrol sevmıyorum dıyor. yağlama için würth tavsıye eden cok ben bulamadığımdan castrol aldım. temizleme için ise ipone, gaz yagı (bulabilirsen) veya mazot tavsıye edılıyor.

yaklaşık 10 sayfa önce bunları ben sormustum daha detaylı ıstersen 134 üncü sayfadan okumaya basla :D

Alıntı Blacklove16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim raphael arkadış..Ama bu motordan yada Er6 N in bu renginden olan elbette ki vardır ve elinde kitapçıkta olan vardır,üşenipte yazmayanlar var,bazıları işi düşünce konu açar yardım ister,bazılarıda işi düşenin işi hakkında bilgisi olupta cevap yazmazlar...Biraz kızdım kusura bakma kardeşim
    Rica ederim arkadaşım . Sende haklısın bazı arkadaşlar dediğin gibi üşengeçlik yapabilir ama herkez öyle değil emin ol. içlerinde mutlaka nete giremeyen ,yogun olan veya konu ile bilgisi olmayan arkadaşlarında olduğundan eminim.

Ben motorumu daha almadan bile bu konu altında başta Kenc ve Slientscream olmak üzere(umarım 2 isim belirttiğim için diğer arkadaşlarım alınmaz) birçok arkadaşım bazen hemen bazen birkaç gün sonra mutlaka cevap vererek bana o kadar çok yardımcı oldularki, cevaplarını eksik etmeyen tüm mt üyelerine ne kadar teşekkür etsem azdır. kenc ve silent dememın sebebı ise okadar cok soru sordumki artık sormaya çekiniyordum :D kesin benden bıkmışlardır diye
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle son yağ değişimi kaç kmde olmuş bunuda bildirirsen daha sağlıklı cevaplar alabilirsin. kitapçıklarda 5000 de bir yazar ama mt deki motorla bütün olmus arkadaşlarım 3000-4000 arası değiştirmenın motor acısından daha faydalı olacagını söylüyorlar. bende açıkçası öyle yapmayı düşünüyorum.

kawalar için servis 15-50 yağ tavsiye ediyor. yağı değiştireceksen filtresinide değiştirmeyi ihmal etme. k&n ile orjinal kawasaki filtre arasında sadece 3 tl var bence bukadarcık fark için orjınalden vazgecme.

zincir ayarı hakkında bilgim yok. ama temizleme için ben castrol temizleyici ve yağlayıcı aldım. kimi iyi diyor kimi castrol sevmıyorum dıyor. yağlama için würth tavsıye eden cok ben bulamadığımdan castrol aldım. temizleme için ise ipone, gaz yagı (bulabilirsen) veya mazot tavsıye edılıyor.

yaklaşık 10 sayfa önce bunları ben sormustum daha detaylı ıstersen 134 üncü sayfadan okumaya basla :D

Rica ederim arkadaşım . Sende haklısın bazı arkadaşlar dediğin gibi üşengeçlik yapabilir ama herkez öyle değil emin ol. içlerinde mutlaka nete giremeyen ,yogun olan veya konu ile bilgisi olmayan arkadaşlarında olduğundan eminim.

Ben motorumu daha almadan bile bu konu altında başta Kenc ve Slientscream olmak üzere(umarım 2 isim belirttiğim için diğer arkadaşlarım alınmaz) birçok arkadaşım bazen hemen bazen birkaç gün sonra mutlaka cevap vererek bana o kadar çok yardımcı oldularki, cevaplarını eksik etmeyen tüm mt üyelerine ne kadar teşekkür etsem azdır. kenc ve silent dememın sebebı ise okadar cok soru sordumki artık sormaya çekiniyordum :D kesin benden bıkmışlardır diye
    teşekkürler hocam... ben gazyağı ile temizledim zinciri fakat döndürdükçe kirli geliyor zincir öndişlinin kapağı var onu bir söktüm ön dişli görünmez olmuş her taraf simsiyağ yağ tabakası orayıde tertemiz yaptım arındırdım yağ toz topraktan.. 3,4 saat sonrada yağladım zinciri ama sanırım birazda germem gerekiyor...birde bu yağ seviye gözünün orda filtre değişimiyle 1.9 litre yağ alıyor motor diye ibare var bu durumda makinenin içinde yarım litre daha kirli yağ kalacak bu yağ yeni yağla karışacak haliyle buda ilginç geldi ama demekki böyle oluyor yağ bakımı?

Motosikleti
    teşekkürler hocam... ben gazyağı ile temizledim zinciri fakat döndürdükçe kirli geliyor zincir öndişlinin kapağı var onu bir söktüm ön dişli görünmez olmuş her taraf simsiyağ yağ tabakası orayıde tertemiz yaptım arındırdım yağ toz topraktan.. 3,4 saat sonrada yağladım zinciri ama sanırım birazda germem gerekiyor...birde bu yağ seviye gözünün orda filtre değişimiyle 1.9 litre yağ alıyor motor diye ibare var bu durumda makinenin içinde yarım litre daha kirli yağ kalacak bu yağ yeni yağla karışacak haliyle buda ilginç geldi ama demekki böyle oluyor yağ bakımı?
    yağ gözünde 1,9 lt demişsin peki sen ne kadar ekledin 1,4lt mi? değişimi motor sıcakken yapabilirsen içeride çok çok az miktarda yağ kalır.bununda sana veya yağa zararı olmaz.

ama sen bir damla bile eskiden eser kalmasın diyorsan bununda çözümü var; Jess bana ucuz yağ alarak motora ekleyip birkaç dakıka çalıstırdıktan sonra ucuz yağı boşaltıp yeni yağı ekleyerek yapabileceğimi söylemişti. ama bu olay biraz masraflı olabilir. yinede tercih senin.

ortomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 honda cbf500
    kısa süre önce cbf 500 ümü satıp er6n aldım , gerçekten güzel motor, kontrolü çok iyi,
    yalnız aynalaradan sıkıntılıyım , bir türlü ayarlayıpta geriyi tam manasıyla göremiyorum , aynalarda benzer sorun yaşayan varmı yoksa benmi beceremedim anlamadım , farklı model ayna öneren varmı .
    :pr:

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    Ayna sıkıntısını bende yaşadım dövme alüminyumdan parça yaptıra bilirsin tornacının ona diş açmasına bağlı
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Bende yaşıyorum ayna sıkıntısını
    Motosiklet bir yaşam tarzıdır

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    yağ gözünde 1,9 lt demişsin peki sen ne kadar ekledin 1,4lt mi? değişimi motor sıcakken yapabilirsen içeride çok çok az miktarda yağ kalır.bununda sana veya yağa zararı olmaz.

ama sen bir damla bile eskiden eser kalmasın diyorsan bununda çözümü var; Jess bana ucuz yağ alarak motora ekleyip birkaç dakıka çalıstırdıktan sonra ucuz yağı boşaltıp yeni yağı ekleyerek yapabileceğimi söylemişti. ama bu olay biraz masraflı olabilir. yinede tercih senin.
    yok hocam ben henüz yağ değişimi yapmadım demek istediğim bizim motorların yağ ölçüm camında 1.4lt filtresiz, 1.9lt filtre değişimiyle diyor ve son olarakta motor içinde 2.4 lt yağ var yazıyor yani ne şekilde değişirsen değiş içerde yarım litre kirli yağ kalıyor anlatmk istediğim buydu..

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    yok hocam ben henüz yağ değişimi yapmadım demek istediğim bizim motorların yağ ölçüm camında 1.4lt filtresiz, 1.9lt filtre değişimiyle diyor ve son olarakta motor içinde 2.4 lt yağ var yazıyor yani ne şekilde değişirsen değiş içerde yarım litre kirli yağ kalıyor anlatmk istediğim buydu..
    yağın tamamını değiştirmek gerçekten gerekli olsaydı üretici firma yağ tapasını ona göre dizayn ederdi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yağ konusu Ciddi bir konudur. Ekleme, kötü yağ doldurma gibi etkinlikler motorunuzun sağlığı acısından verimli olmayacaktır.

Yeni Aldığınız motorun Yağını ve Yağ filtrenizi kesinlikle değiştiriniz. Motor Ömrü ve sağlığı acısından Kaliteli Yağlardan herhangi birini kullanınız. Mobil Tavsiye ederim.
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    ama sen bir damla bile eskiden eser kalmasın diyorsan bununda çözümü var; Jess bana ucuz yağ alarak motora ekleyip birkaç dakıka çalıstırdıktan sonra ucuz yağı boşaltıp yeni yağı ekleyerek yapabileceğimi söylemişti..
    küçük bir not: yağ çeşidini sürekli değiştirmek motor için hiç iyi değil. çünkü farklı marka yağlar etkileşime giriyor. benden söylemesi...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçük bir not: yağ çeşidini sürekli değiştirmek motor için hiç iyi değil. çünkü farklı marka yağlar etkileşime giriyor. benden söylemesi...
    temizleme amaçlı 1 2 dakka çalıştırıp tekrar boşaltacaksan çok etkilemez içerideki pis yağı dökmek istiyorsan. veya bir süre her 1000km'de bir değiştireceksin yağı yoksa yağ 1000km'de kararmaya başlar zamanla arada değişim km'sini azaltmak gerekir.

tabi yağın kararmasını hava filtresi temizliği ile bujilerin durumu da tetikleyen faktörler arasında
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temizleme amaçlı 1 2 dakka çalıştırıp tekrar boşaltacaksan çok etkilemez içerideki pis yağı dökmek istiyorsan. veya bir süre her 1000km'de bir değiştireceksin yağı yoksa yağ 1000km'de kararmaya başlar zamanla arada değişim km'sini azaltmak gerekir.

tabi yağın kararmasını hava filtresi temizliği ile bujilerin durumu da tetikleyen faktörler arasında
    İlkayım yağcılarla ortakmısın

15-50 mi koymak gerekli yağ olarak, arkadaşlar ? Bu mudur bunu yağı? bende değiştiricem bu aralarda...
    Motosiklet bir yaşam tarzıdır

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    aynada arkasını göremeyen arkadaşlar, girin ebay e, ordan ayna uzatıcısı alın işi kısaca ve ucuza çözün. mirror extender diye ararsanız direk çıkar, tahimini 10 ile 20 dolar arası bir fiyat çıkar kargosuda maximum 10 dolar olur çiftinin. ben öyle yapmıştım çünkü.
    habe habe

Motosikleti
    Alıntı Blacklove16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15-50 mi koymak gerekli yağ olarak, arkadaşlar ? Bu mudur bunu yağı? bende değiştiricem bu aralarda...
    aynen öle kardeşim. gel ıstanbula beraber degıstırelım :D bırazdan yatıcam uyanınca motorumu ve zincirleri bı guzel temızleyım sonrada yaglama. ön dişli kağağınıda sokebilirsem guzel olacak.

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    çantamı sökmüştüm ama sakarya gezisinde çantaya ihtiyaç duydum açıkcası dün çantamı boyatmak için plastik aksam için astar aldım allah nasip ederse önümüzdeki hafta takıcam uzunyolda gerçekten çanta şart
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    İlkayım yağcılarla ortakmısın
    keşke olsa walla ...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    2006 honda cbf500
    ayna sorunu için ebay motors da ayna uzatma aparatı gördüm , 10mm kadar uzamasını sağlıyor, türkiyede satıldığı bir yr varmı bilmiyorum , bilen varsa insanlık namına bizimle de paylaşsın
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/MOTOR...item588e97214b

bu sayfada er6n için kullanılabilecek pekçok aksesuarda görülebilir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:23 ----------

Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynada arkasını göremeyen arkadaşlar, girin ebay e, ordan ayna uzatıcısı alın işi kısaca ve ucuza çözün. mirror extender diye ararsanız direk çıkar, tahimini 10 ile 20 dolar arası bir fiyat çıkar kargosuda maximum 10 dolar olur çiftinin. ben öyle yapmıştım çünkü.

işe yaradımı peki

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı ortomoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayna sorunu için ebay motors da ayna uzatma aparatı gördüm , 10mm kadar uzamasını sağlıyor, türkiyede satıldığı bir yr varmı bilmiyorum , bilen varsa insanlık namına bizimle de paylaşsın
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/MOTOR...item588e97214b

bu sayfada er6n için kullanılabilecek pekçok aksesuarda görülebilir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:23 ----------

işe yaradımı peki
    çok işe yaradı,
    şimdi bu arkadaş türkiyeye göndermiyor, ve baktığın 10mm uzatması değil, bağlantı çapı, o arkadaşlar sağa sola 5 er cm uzuyor, ve artık omuzlarınızı görmüyorsunuz. herkese tavsiye ederim.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/10mm-...#ht_2252wt_939
    ben bu arkadaşdan almıştım, şimdi bu arkadaş ebay den türkiyeye gönderim yapmıyor, fakat kendi sitesinden gönderim yapıyor. ben kendi sitesinden almıştım 2 hafta sürmeden ulaşmıştı elime. adresi de bu.

http://www.luckybike.com/servlet/-st...tenders/Detail
    habe habe

Motosikleti
    2006 honda cbf500
    bende sipariş verdim ebay dan ,kargoyla 25 usd ye mal oldu, gönderilmiş , du bakalım nolcak
    gümrükle ilgili bi işlem yapmak gerekiyormu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (1 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler