Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski kasa er6f'lerde bildiğim kadarıyla h7 mevcut, yeni kasaları bilmiyorum. ninja250 ile eski kasa er6f'lerin farları aynı yapida. ben xenonu merceksiz uyguladım. ışık dağılımı güzel, standard far cizgisinde olduğu gibi düz bir çizgi halinde ama yukarıyı aydınlattığı için önümdeki araçlardan geceleri ikaz alıyorum. bu yönden biraz pişmanım fakat standart ampullerle geceleri defalarca yol istediğim araçlar yol vermiyorlardı. bir bakıma bu yönden memnunum. merceksiz haliyle 150metreyi aydınlatıyor diyebilirim.

Xenon mercek uygulamasıyla daha başarılı olacaktır evet ama inan ki motorun üzerindeki standard halojenlerde gayet yeterli. daha fazla parlaklık elde etmek istiyorsan kısa farına osram nightbreaker alıp dene. eğer memnun kalmazsan mercek ve xenon uygularsın. memnun kalırsan hem mottorun orijinalliği bozulmaz, garantiyle uğraşmazsın hemde paran cebinde kalır. eğer illa taktıracağım diyorsan uzun olarak yanan ampule bağlat xenonu, zaten aydınlatmanın yetersiz olduğu yerde kullanacağın için kimseyi rahatsız etmezsin, yaktığında da ortalık gündüz gibi olur.

xenon olarakta motoplus'ta satılan 4300k carpower'ı öneririm 9 ve 12volt olarak çalışabiliyor. Almanya'dan geliyor, gayet kaliteli. rengi ve aydınlatma gücüyle ucuz, kalitesiz olan xenonlardan direk ayırt edilebiliyor.
    yenı kasaya gore osram nightbreaker nereden bulabılırım cunku biliyorsunuz sağ ve sol far vaR biri kısa yanıyor diğeri uzun yanı tek ampul kısa uzun yapmıyor. bırde h7 ve h4 un ne fakı var sadece jaklarımı değişik_?
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    anladığım kadarıyla bir far surekli olarak kısa yanıyor. selektor yaptığında ise diğer ampul uzun far görevi görüyor. ninja'da da böyle. sol far kısa için sağ far ise uzun için yanmakta.

bu şekilde ise H7 olma olasılığı çok yuksek. H4 ile H7 arasındaki farka gelince h4'lerde genelde çift flaman oluyor yani uzun kısa aynı ampulde ve 35w ile 55w'lık çeşitleri mevcut.

H7 ise genelde sadece 55w, tek flamanlı yani selektor yapmak için araçta ekstra bir ampul daha oluyor (bizdeki sağ far gibi). Bunun dışında H7 ile H4'un tırnakları farklı. Yani h4 ampul kullanan bir araca h7 ampul takamazsın, tırnakları kesip soketleri değiştirmen gerekir.

Nightbreakerları hemen her oto parçacısında bulabilirsin. Fenerbahçe'de oturuyorsun sanırım, bostancı otosanayi'nin girişinde hemen sağda parçacılar var karşıklı. buradan alabilirsin. Nightbreaker renk olarak standard halojen ile aynıdır ama daha parklak ve daha çok ışık verir. Beyaz yanan halojen ampullere gore aydınlatması daha iyidir.

Xenon gibi beyaz renk istiyorsan phlips'in ampulleri de var ama aydınlatması zayıftır, özellikle yağışlı havalarda sıkıntılıdır.

Bu arada bostancı sanayiden alacak olursan asla ve asla ilk girdiğin dükkandan satın alma, mutlaka daha ucuzunu bulursun.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    kawasaki er 6n
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor ile ilgili en iyi geniş bilgiyi forumu benım gibi baştan aşağı okuman en faydalısı olacaktır .muzzy er6 için mi? fiyat ne düşünüyorsun?
    Bende oyle yapiyorum aslinda, muzzy er 6 icin fiyatla ilgili en ufak bi fikrim yok maalesef ya,guzel bir egzos ama bana gore degil cok sesli geldi ama insani cezbetmiyor degil hani.

Motosikleti
    Alıntı savgat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende oyle yapiyorum aslinda, muzzy er 6 icin fiyatla ilgili en ufak bi fikrim yok maalesef ya,guzel bir egzos ama bana gore degil cok sesli geldi ama insani cezbetmiyor degil hani.
    sesini dinleme şansımız var mı ? güzelse ve fiyatta da anlaşırsak alabilirim.

Motosikleti
    kawasaki er 6n
    sesini dinleme şansımız var mı ? güzelse ve fiyatta da anlaşırsak alabilirim.
    üzgünüm çünkü söktürdüm, orjinalini taktırdım, ama fotoğraflarını koyabilirim istersen.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladığım kadarıyla bir far surekli olarak kısa yanıyor. selektor yaptığında ise diğer ampul uzun far görevi görüyor. ninja'da da böyle. sol far kısa için sağ far ise uzun için yanmakta.

bu şekilde ise H7 olma olasılığı çok yuksek. H4 ile H7 arasındaki farka gelince h4'lerde genelde çift flaman oluyor yani uzun kısa aynı ampulde ve 35w ile 55w'lık çeşitleri mevcut.

H7 ise genelde sadece 55w, tek flamanlı yani selektor yapmak için araçta ekstra bir ampul daha oluyor (bizdeki sağ far gibi). Bunun dışında H7 ile H4'un tırnakları farklı. Yani h4 ampul kullanan bir araca h7 ampul takamazsın, tırnakları kesip soketleri değiştirmen gerekir.

Nightbreakerları hemen her oto parçacısında bulabilirsin. Fenerbahçe'de oturuyorsun sanırım, bostancı otosanayi'nin girişinde hemen sağda parçacılar var karşıklı. buradan alabilirsin. Nightbreaker renk olarak standard halojen ile aynıdır ama daha parklak ve daha çok ışık verir. Beyaz yanan halojen ampullere gore aydınlatması daha iyidir.

Xenon gibi beyaz renk istiyorsan phlips'in ampulleri de var ama aydınlatması zayıftır, özellikle yağışlı havalarda sıkıntılıdır.

Bu arada bostancı sanayiden alacak olursan asla ve asla ilk girdiğin dükkandan satın alma, mutlaka daha ucuzunu bulursun.
    nightbreaker dakı tek sorun, ömrünün çok uzun olmaması, normallere göre 2 kat fazla ışık veriyor yarı zamanda da patlıyor ampul.
    habe habe

Motosikleti
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nightbreaker dakı tek sorun, ömrünün çok uzun olmaması, normallere göre 2 kat fazla ışık veriyor yarı zamanda da patlıyor ampul.
    dün ampulun h7 mı oldugunu ogrenmek için sokmeye calıstım ama en fazla arkadakı kabloyu cıkardım plastik körük gibi parcayı nasıl cıkarıcam zarar vermek ıstemedıgım ıcın fazla zorlamadım

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    üzgünüm çünkü söktürdüm, orjinalini taktırdım, ama fotoğraflarını koyabilirim istersen.

üstad resimlerini siteye rica etsem atarmısın bir da fiyatı nedir.
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    Z750S
    Arkadaşlar bende er-6f almak istiyorum da (forumlardan ve resimlerden anladığım kadarıyla) ebatları pek ufak geldi. boy 1.90 üzerinde rahat edermiyim bilemecim, birde sırıtmakta istemiyorum tepesinde.
    Acaba resimler yanıltıyor olabilir mi beni?

Motosikleti
    Alıntı berker_turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende er-6f almak istiyorum da (forumlardan ve resimlerden anladığım kadarıyla) ebatları pek ufak geldi. boy 1.90 üzerinde rahat edermiyim bilemecim, birde sırıtmakta istemiyorum tepesinde.
    ufak mı? bence birde yakından gör

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    Alıntı berker_turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bulunduğun yerde hiçmi Er6 f yok mu? varsada rica et bin üstüne,kıyasla
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    Z750S
    Valla hiç yok.Yarın gelecem bir tane bende onu alıcam.Meraktan ölecem.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Cok Dik kalırsın üzerinde diye düşünüyorum...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Z750S
    yapma ya, enduro ya itelemeyin beni :(

Motosikleti
    kawasaki er 6n
    Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad resimlerini siteye rica etsem atarmısın bir da fiyatı nedir.
    kardes resimleri sahibinden com a koydum, fiyatı da oraya yazdım ama sen bi bak istersen konuşuruz yine, orda telefonum var istersen arayabilirsin, ilan numarası 49352751

Motosikleti
    kardes resimleri sahibinden com a koydum, fiyatı da oraya yazdım ama sen bi bak istersen konuşuruz yine, orda telefonum var istersen arayabilirsin, ilan numarası 49352751
    dostum bence fiyat araştırması yapıp satışa öyle çıkarmalısın . sıfırı bile kargo parası ile 200 dolar

er6 400 kasa büyüklüğünde. benm cüssemde de biraz kücük kalıyor ama seviyorum motorumu : )

Motosikleti
    kawasaki er 6n
    dostum bence fiyat araştırması yapıp satışa öyle çıkarmalısın . sıfırı bile kargo parası ile 200 dolar
    Hangi siteden baktigini yazabilirsen cok sevinirim gercekten cunku inan bilgim olmayan bisey tamamen motorcunun dedigine gore verdim ilani, bide muzzyinin sitesinden baktim 320 dolar falandi yurtdisi satisi,ama turkiyede nerden bakacagimi bilemedim.tesekkur ederim.

Motosikleti
    Hangi siteden baktigini yazabilirsen cok sevinirim gercekten cunku inan bilgim olmayan bisey tamamen motorcunun dedigine gore verdim ilani, bide muzzyinin sitesinden baktim 320 dolar falandi yurtdisi satisi,ama turkiyede nerden bakacagimi bilemedim.tesekkur ederim.
    ebay de 142 $ kargo ücretide yok.

bu arada baktım kimseden ses çıkmadı far ampullerini kendi çabalarımla değiştirdim. Fakat park ampullerı nasıl cıkıyor beceremedım. acaba onlar dipsiz ampul mu ve bu lınktekı led ampuller uyar mı? http://cgi.ebay.com/ebaymotors/T10-L...item41554e44c3

Motosikleti
    kawasaki er 6n
    ben 142 dolara muzzy egsoz bulamadım ebayda yanlış baktım sanırım. linkini gönderebilirsen sevinirim, karşılaştırma yapabilmem için. iyi günler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler