Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi akşamlar 2006 model ABS li er6n sahibiyim. Yakın zamanda Başıma ilginç bir olay geldi bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Öncelikle motorun ABS beyninde sorun olmadığını düşünüyorum çünkü ABS lambası yanmadığı zamanlarda sorunsuz bir şekilde Çalışıyor test ettim. Motor ilk Çalışmada ABS lambası yanar kullananlar bilir bir müddet ilerledikten sonra söner benim motorumda kafasına göre takılma durumu var bazı günler sorun yok bazen Işık devamlı yanıyor(ABS devreye girmiyor) fren baltaları yeni, diskler iyi durumda, Hidrolik seviyesi normal, Hidrolik Kaçağı yok, lastik basınçları normal. Başkada aklıma birşey gelmiyor bu konuda tecrübesi olanlar veya tavsiyede bulunabileceklerden yardım bekliyorum . Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhabalar,
    2013 model er6n'im için sag peglerin baglandıgı alüminyum döküm parcadan arıyorum.
    http://www.kawasaki.com/Parts/PartsDiagram/12209/2013/ER650EDS
    Linkte 35063-0872-458 gösterilen parça
    Satmak isteyen lütfen asagidaki numaradan ulassin.

Tolga
    0532 560 seksenbes 93

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı ivanalzheime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar 2006 model ABS li er6n sahibiyim. Yakın zamanda Başıma ilginç bir olay geldi bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Öncelikle motorun ABS beyninde sorun olmadığını düşünüyorum çünkü ABS lambası yanmadığı zamanlarda sorunsuz bir şekilde Çalışıyor test ettim. Motor ilk Çalışmada ABS lambası yanar kullananlar bilir bir müddet ilerledikten sonra söner benim motorumda kafasına göre takılma durumu var bazı günler sorun yok bazen Işık devamlı yanıyor(ABS devreye girmiyor) fren baltaları yeni, diskler iyi durumda, Hidrolik seviyesi normal, Hidrolik Kaçağı yok, lastik basınçları normal. Başkada aklıma birşey gelmiyor bu konuda tecrübesi olanlar veya tavsiyede bulunabileceklerden yardım bekliyorum . Teşekkürler
    üstat. daha önce başıma gelmedi zaten abs 'siz modeli kullanıyorum fakat. mesleki bi tahmin olarak. direnç değiştiren/oksitlenmiş bir soket bir sensör olabilir diye düşünüyorum.
    Gidonda Eşşek Varsa , Deponun Altında Kaç Beygir Olduğunun Bir Önemi Yoktur..

Motosikleti
    Kawasaki Er 6 F
    S.a
    Arkadaşlar dün Gebze den 12.700 de 2011 model er 6 f aldım
    aldığım kişi motor tecrübesi olmayan bir bayandı gebzeden sakaryaya getirdim motosikletimi
    Yolunda olmayan şeyler var sanki
    Ben motosikletteki ekran işaretlerini bilmiyorum ve malum servis kitapçığı yok bana yardımcı olurmusunuz Türkçe servis kitapçığı lazım

Motosikleti
    KapÇık
    benim motorun kitapcık duruyor fakat hem 2006 kasa hemde orjinalide türkçe değil zaten. yinede yardımcı olabiliriz belki ekranda aklını karıştıran durum nedir fotoraf ile paylaşırsan bir bakalım bizde?

Motosikleti
    Kawasaki Er 6 F
    Hocam sanırım yarın bir servise gidicem yağını filitrelerini falan değiştiricem ve orda soracam bakalım .Amortisörleri sanki çok alçak baktırıcam motoru tanımam lazım.Eğer yarın çözemediğim bişey olursa sağ olasın üstat bir iki şey soracam

Motosikleti
    KapÇık
    amortisörler genel olarak kısa ve sert. Tekerine taş değmesin

merhaba arkadaşlar yeni üyeyim aynı zamanda yeni motor sürücüsüyüm denilebilir. 1.5 senedir sürdüğüm ilk motorum olan 2007 CBR125R motorumu cok yakında satıyorum (ilgilenenler gene de msg atabilir kesinleşmedi henüz)

Bir süredir CC yükseltmek kafamdaydı, cok okudum cok araştırdım sonunda 2007-2010 model civarı bir er6f/n almaya karar verdim.

fakat aklımda bikaç soru var, er6 süren, bilen arkadaşlar vakit ayırıp cevaplayabilirse cok sevinirim.

1-Vergi: yıllık ne veriyorsunuz vergi
    2- şehir içi tüketim: 100kmde ne yakıyor yaklaşık
    3- bakım/masraf: bi arkadas gözümü korkuttu servis ücretleri cok kalın, lastik ücretleri daha da kalın aman dedi nedir bunun gerçeklik payı?
    4- sürüş pozisyonu: 1.90 boy benim, cok ufak kalır mı altımda? ayrıca genel olarak sürüş pozisyonu nasıl? dik mi yokse hafif eğik mi?

zosima
    *vergiyi internetten ögrenebilirsin. motorun yasına göre (2007-2010 demissin ) 112 yada 175 tl senelik mtv si olur
    *ben 2013 modelle 100 kmde ortalama 4-4.2 lt yakıyorum şehiriçi
    *125 ccliğe benzemez tabi, yanlış hatırlamıyorsam 6000 kmde bi 3.5 lt gibi bi miktarda yag konuyor, lastikleri güzel bişi alırım dersen 1 teklik minimum.
    *biraz ufak kalabilir, 1.83 boyla dizlerim baya katlanıyor. istediginde baya dik bir oturuşla sürebiliyorsun. http://cycle-ergo.com/ burayı bir incele hatta daha güzeli bul bi er6 ve kendin dene.

Arkadaş tavsiyesi, vergiyi bile kafana takacaksan 650 cc'lik motorda alma

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

2013 er6 için full system egsoz arıyorum, ikinci el satmak isteyenler ulaşabilir.
    2 brothers (al. yada titanyum, karbon istemiyorum)yada leovince olabilir.

Tolga
    0532 560 seksenbes 93

Motosikleti
    KapÇık
    ''Aslan besliyen, yemini düşünmez..'' Er6n sana fazla gelir arkadaşım

Motosikleti
    Kawasaki Er 6 F
    Arkadaşlar arka çanta demirine ihtiyacım var hatta çantaya da malum motoru yeni aldık ekipmanları uygun şekilde kapatmam lazım, satan ya bir yerde uygun fiyata olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.
    Permatiq59 sağ olasın

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı beyazx54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar arka çanta demirine ihtiyacım var hatta çantaya da malum motoru yeni aldık ekipmanları uygun şekilde kapatmam lazım, satan ya bir yerde uygun fiyata olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.
    Permatiq59 sağ olasın
    http://www.irfmotor.com/urunler forumdan piyanistirfan abi. Elinde varmıdır bilemiyorum ama yoksa bile yapabilir sanırım. Bir görüşmenizde fayda var.

Motosikleti
    Kawasaki Er 6 F
    Eyvallah üstat da er5 için yaptık ama er6 için yapmadık dedi yapması da zaman alırmış.
    sahibinden satılan motosikletlerin üstlerindekilere sulanıyorum!
    acaba 2006 modeldekiler 2011 e uyar mı yada 2014 modelin ki 2011 e uyar mı

Motosikleti
    KapÇık
    bende aynı durumdayım

Motosikleti
    ninja ER
    Alıntı beyazx54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Permatiq59 sağ olasın
    merhaba. arka çanta demiri malesef 2006 model için sana uymaz. seninkisi 2009-2011 serisi kasalara uyumlu olucak.
    Arka çanta demiri ve tablası orjinal givi marka var 135 euro fiyatı. ellerinde yoksa yurtdışından getiriyorlar.
    Sitenin linkini vereyim sende bak istersen tel. no dan direk arayıpta sorabilirsin. http://motorturk.com.tr/Kawasaki_Canta_Aparat.html
    ..uçuyoruzz DEDE

Motosikleti
    KapÇık
    ben eski kasa bandit600 den çıkan bi çanta demirini deniycem hafta sonu. kuyruk baglantıları hemen hemen aynı. 1-2 cm fark olursa kesıp bıcıp kaynatıp boyamayı dusunuyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Er 6 F
    Alıntı ninja_omer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba. arka çanta demiri malesef 2006 model için sana uymaz. seninkisi 2009-2011 serisi kasalara uyumlu olucak.
    Arka çanta demiri ve tablası orjinal givi marka var 135 euro fiyatı. ellerinde yoksa yurtdışından getiriyorlar.
    Sitenin linkini vereyim sende bak istersen tel. no dan direk arayıpta sorabilirsin. http://motorturk.com.tr/Kawasaki_Canta_Aparat.html
    İyi güzel var da fiyat bence yüksek bide işin kötüsü adamı demirle birlikte çanta alt demirini de verecek çantayı alt tabloya göre almam lazım malum onu de taşıma demirini aldığım yerden almam lazım ben bu işi 1000 tl ye kapatıcam heralde bekliyelim bakalım sağ olaasın üstat ilgilendiğin için
    2014 demiri 2011 e lmaz mı kesin o iki vida deliklerinin mesafesi aynı mımıdır.
    Malzemeyi görsem kes biç yaparım aslında ama emin olamıyosun.

nagash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar;2015 Er6-n için koruma takozu almak istesem ne dersiniz?Nereden alabiliriz?Biraz pahalıcana galiba,uygun fiyatlısı falan nereden bulunur?

Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    S.a arkadaşlar.2006 model er6n motorum var.Km göstergesinin arka kapağını nerden bulabiliriz,ikinci el olabilir, yardımcı olursanız çok sevinirim...

Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı Harun23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar.2006 model er6n motorum var.Km göstergesinin arka kapağını nerden bulabiliriz,ikinci el olabilir, yardımcı olursanız çok sevinirim...
    geçmiş olsun. isim vermiyim reklam olmasın fakat istanbulda bir motosiklet mağazası 2006 kasa her türlü mekanık parcasını elınde bulunduruyor. sibap contasından krank miline kadar akla gelecek bir çok parça ellerinde mevcut. özel mesajla ulaşın. malum site linkini atıyım size. kendileriyle görüşün belki ellerinde vardır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler