Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı reddragon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman bişey daha soracam.z yi satıp er 6 almayı düşünüyomusun tekrar.
    bir de yeni kasa ile eski kasa arasında ebat farkı var mı?600 f e göre küçük demişsin.çok bariz bir küçüklük mü?
    demek istediğim.boy 180cm.kilo 90
    Motoru satmayı düşünmüyorum çünkü daha yen aldım. Sadece seneye yurt dışına gitme ihtimalim var o gerçekleşirse satarım herhalde. İlk sahibinden tabiri caizse (bir iki çizik dışında) kız gibi makina aldım. Şimdiye kadar 220yi ( yani ben alana kadar ) geçmemişti. Öyle ki aldığım kişi acemi gibiydi debriyajı bırakmaya korkan tiplerdendi. Zorunluluk olmazsa satmam yani. Pek bir fark yok iki makinayı da İzmit-İstanbul arası kullanıyorum. Zaten alt devirlerde ikisi de az yakıyor. Şehiriçinde Z'nin yakıt konusunda hayran bırakan bir yeteneği var. Yakmıyor içiyor. ER şehir içi dışı fark çok azdı. Hakikaten az yakan bir motordu. Ama şehiriçinde kulanmak için zaten çinli bir crossum var.

Boyut farkına gelince. Aslına küçük değil, tamamen zarif tasarlandığı için küçük görünüyor. Gerçekten ince ve kıvrak tasarlanmış. Özellikle deposunu 600Fle karşılaştırdığında "Bu ne oyuncak gibi?" diyebilirsin. Ama aslında kapasiteleri birbirlerine yakın. Zaten Z den de biiyorsundur Kawasaki genelde ince gelen depolar kullanır. Gerçi 2010 kasasının deposu eski 636 depolarına çok benziyor. Gayet geniş. Ben hep 2006 için konuştum. 2010 eski ksaya göre nispeten kaslı. Ankara'da motorumu almadan önce kontrol ettirmeye Kawasaki Bayi Ulusan'a gittiğimde inceledim biraz hani param olsa Z'yi bırakıp onu alacaktım. Herşeyden önce sesine hastayım 2 silindir.

Bir de unutmadan şu mevzu var, 600F ya daZ gibi bir ses bekleme. 2 silindir olduğu için böörtüden çok hırıltılı bir çığlık sesi gibi çıkıyor sesi. Ve eğer spor ekzoz taktırırsan 600F ile yanyana ara gazı çektiğinde 600f i duyamazsın bile.

Açıkçası bana göre sana sorun yaratabilecek tek durum boyun. Sanırım direksiyon yükseltici ve ayna yükseltici alman gerekecek. Ayna yükseltici inanılmaz işe yarıyor, ama bir dipnot aynanın kapanma mesafesi değiştiği için ayna kapalı ie sakın direksiyonu çevirme ayna kırılıyor. Pek pahalı parçalar değil, ebay'den çok kolay ve ucuz temin edilebiliyor.

Evet bir de bu güzelliği var, parçalarının neredeyse tamamı ebay'den gayet ucuza temin edilebiliyor.

Başka sorun varsa seve seve yanıtlarım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:15 ----------

Bu arada hiç fark ettiniz mi ER6'da da Z750'de de motor sağdan çıkık tasarlanmış, tam ortada değil. Yoksa soldan mıydı? Sağdandı galiba. Dikkatli bakına anlaşılıyor
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğim derken almayı düşündüğüm veya araştırdığım bir er6-f sözkonusu değil. Sadece aynı karekteri taşıyan,piyasaya sürüleli henüz birinci yılını tamamlayan versys tercihime yönelik ciddi zararmı ederim acaba şeklinde kullanıcıların samimiyetine yönelik soru sordum.
    Fiyatları yazarken şu son sayfayı bile okumak referans olabiliyor:
    Dostum ben paraya sıkıstığım için o fiyata veriyordum ki grenajlarımda boya olduğu Halde. 1 günde alıcısı da cıktı motorun da allah tan para sıkıntımı giderdim
    Paraya sıkısan adam 6ooo liraya da satar; bu motorun piyasa değerini etkilemez
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru satmayı düşünmüyorum çünkü daha yen aldım. Sadece seneye yurt dışına gitme ihtimalim var o gerçekleşirse satarım herhalde. İlk sahibinden tabiri caizse (bir iki çizik dışında) kız gibi makina aldım. Şimdiye kadar 220yi ( yani ben alana kadar ) geçmemişti. Öyle ki aldığım kişi acemi gibiydi debriyajı bırakmaya korkan tiplerdendi. Zorunluluk olmazsa satmam yani. Pek bir fark yok iki makinayı da İzmit-İstanbul arası kullanıyorum. Zaten alt devirlerde ikisi de az yakıyor. Şehiriçinde Z'nin yakıt konusunda hayran bırakan bir yeteneği var. Yakmıyor içiyor. ER şehir içi dışı fark çok azdı. Hakikaten az yakan bir motordu. Ama şehiriçinde kulanmak için zaten çinli bir crossum var.

Boyut farkına gelince. Aslına küçük değil, tamamen zarif tasarlandığı için küçük görünüyor. Gerçekten ince ve kıvrak tasarlanmış. Özellikle deposunu 600Fle karşılaştırdığında "Bu ne oyuncak gibi?" diyebilirsin. Ama aslında kapasiteleri birbirlerine yakın. Zaten Z den de biiyorsundur Kawasaki genelde ince gelen depolar kullanır. Gerçi 2010 kasasının deposu eski 636 depolarına çok benziyor. Gayet geniş. Ben hep 2006 için konuştum. 2010 eski ksaya göre nispeten kaslı. Ankara'da motorumu almadan önce kontrol ettirmeye Kawasaki Bayi Ulusan'a gittiğimde inceledim biraz hani param olsa Z'yi bırakıp onu alacaktım. Herşeyden önce sesine hastayım 2 silindir.

Bir de unutmadan şu mevzu var, 600F ya daZ gibi bir ses bekleme. 2 silindir olduğu için böörtüden çok hırıltılı bir çığlık sesi gibi çıkıyor sesi. Ve eğer spor ekzoz taktırırsan 600F ile yanyana ara gazı çektiğinde 600f i duyamazsın bile.

Açıkçası bana göre sana sorun yaratabilecek tek durum boyun. Sanırım direksiyon yükseltici ve ayna yükseltici alman gerekecek. Ayna yükseltici inanılmaz işe yarıyor, ama bir dipnot aynanın kapanma mesafesi değiştiği için ayna kapalı ie sakın direksiyonu çevirme ayna kırılıyor. Pek pahalı parçalar değil, ebay'den çok kolay ve ucuz temin edilebiliyor.

Evet bir de bu güzelliği var, parçalarının neredeyse tamamı ebay'den gayet ucuza temin edilebiliyor.

Başka sorun varsa seve seve yanıtlarım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:15 ----------

Bu arada hiç fark ettiniz mi ER6'da da Z750'de de motor sağdan çıkık tasarlanmış, tam ortada değil. Yoksa soldan mıydı? Sağdandı galiba. Dikkatli bakına anlaşılıyor

çok açıklayıcı oldu.vakit ayırıp ilgilendiğin için teşekkür ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    er 6 n ile 1000 km mi tamamladım arkadaşlar.3 günde 1000 km.çok mutluyum.

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    yakıt rekorunu kırdım iki kişi, yan çantalar dolu, 110 -120 km/sa hız ortalamasıyla;100km de 3,99lt.

Alıntı fatihhoca81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt rekorunu kırdım iki kişi, yan çantalar dolu, 110 -120 km/sa hız ortalamasıyla;100km de 3,99lt.
    İnanılır gibi değil. Tek kişi için normal sayılır ama artçı+yük'le nasıl başardınız bunu?

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı fatihhoca81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel yakış, bizde zamanında 3.5 lt yaktırmıştık
    ama tek kişi arka çanta dolu
    habe habe

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    Alıntı kench adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnanılır gibi değil. Tek kişi için normal sayılır ama artçı+yük'le nasıl başardınız bunu?
    sanırım 110-120 km/sa arası sabit hızla başardım

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Mİkrop;
    Aynı sorun benim motorda da olmuştu. Ama erken fark edip araya bi bant çekmiştim ben...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bu pas olayı benim motorun da bir kaç yerinde var bu kadar derin deil cok daha hafif ama sonucta pas pastır Sarı oklar ile gösterdiğim yerde

Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    arkadaşlar meraba, yakın zamanda motorumu satıp er6-n almayı düşünüyorum. chopperdan vazgeçeceğimi hiç düşünmezdim ama er6-n beni fena büyüledi
    fren konusu kafama takıldı bazılarında abs var bazılarında yok, sizce alırken abs olup olmamasına dikkat etmeli miyim? şunu da belirteyim yaz-kış motosiklet kullanan birisiyim, yani yağmurda da kullanacağım..
    onun dışında motorun ergonomisi (oturuş/kullanım rahatlığı) hakkında da beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben ER6F kullanıyorum Henüz 3000 kmlik bir izlenimim var.Ona göre konusayım ;

- Benim motorumda ABS bulunmamaktadır. ABS li modelini kullanmadım yalnız lastik kilitleme de yasamadım.Yağmurda kullanmasam da Yer Yer rize havalarında Yağmura yakalanmıslığım var. Ön fren oldukca etkili olmakla beraber arka frenlerim de motora göre pasif değil. Yani ben ABS siz modelinin frenajından memnunum. Haa sunu da belirtmeliyim ki,
    Hyosung GT250R dan buna geçtiğim için frenaj tatmin ediyor da olabilir

- Oturus konusunda; uzun yolda kullandım. Her motorda olan kıç ağrısından baska kollarda sırtta belde herhangi bir ağrı olmadı.Titresim vs zaten hiç denecek kadar az. Yalnız 180 km/h üzerinde Fazer ler gibi Yol tutusu zayıflıyor

Benden Bu kadar; Cok daha bilgili ve bu motorla km yapmıs arkadaslarımız da yorum yapacaklardır
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ben bu paslanmış bölgeyi yaklaşık 1 ay önce gördüm ama bu kadar derin değildi
    kapalı garajın en alt katına koyuyorum orada da nemli ve sıcak bir hava olduğunu bu pasın derinleşmesi ve bazı noktaların korozyana ugramasıyla fark ettim.
    Anında müdahale

Er-6'sı olan başka bir arkadaşınkine daha baktık aynı yerde aşınma ve paslanma var.
    Arkadaşlar arka fren hidroliği hortumunun altına bakın ve önleminizi çabucak alın, yıllarca binelim motorlarımıza.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu paslanmış bölgeyi yaklaşık 1 ay önce gördüm ama bu kadar derin değildi
    kapalı garajın en alt katına koyuyorum orada da nemli ve sıcak bir hava olduğunu bu pasın derinleşmesi ve bazı noktaların korozyana ugramasıyla fark ettim.
    Anında müdahale

Er-6'sı olan başka bir arkadaşınkine daha baktık aynı yerde aşınma ve paslanma var.
    Arkadaşlar arka fren hidroliği hortumunun altına bakın ve önleminizi çabucak alın, yıllarca binelim motorlarımıza.
    paylaşım için çok teşekkürler hocam.bugün hemen kontrol edeceğim.

koruma takozu ve ayna uzatma aparatı almak istiyorum arkadaşlar.sizler nasıl hallettiniz?orjinal parçaları çok pahalı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:55 ----------

düşündümde koruma demiri daha faydalı olur.biraz görünüşü bozabilir ama daha etkili olur sanırsam.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben kontrol ettim fakat o kısımda herhangi bir paslanma söz konusu değil ?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Alıntı hailnkill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paylaşım için çok teşekkürler hocam.bugün hemen kontrol edeceğim.

koruma takozu ve ayna uzatma aparatı almak istiyorum arkadaşlar.sizler nasıl hallettiniz?orjinal parçaları çok pahalı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:55 ----------

düşündümde koruma demiri daha faydalı olur.biraz görünüşü bozabilir ama daha etkili olur sanırsam.
    Ayna uzatma aparatının orijinali haddinden pahalı olduğu için Ebay'den 10 dolara markasız bir yan sanayisini satın almıştım ama 1-2 ayda bağlantı vidası pastan sapsarı oldu, aparatın siyah rengi ise hemen soldu. İşlev olarak çok faydalı ama kalitesi inanılmaz kötü. Ebay'den ucuza orijinalini ya da LSL marka olanı bulabilirseniz alın.

Koruma takozuna gelince, benim ER-6n'de ilk sahibi tarafından taktırılmış 2007 model (yassı tip) takozlar var ve çok şeyi koruduğunu söyleyebilirim. Rizoma, LSL gibi markaların da alternatifleri var. Bir yana yatırmada parasını çıkaracağı için verdiğiniz paraya acımayın. Bunları da belki Ebay gibi sitelerden ucuza düşürebilirsiniz.

Bu arada ayna uzatma aparatı da koruma takozu kadar, hatta bence daha önemli bir aksesuar. Mutlaka taktırın. Bir gün hayatınızı bile kurtarabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar ben bi kaç şey daha sormak istiyorum.lastik basınçları kaç olmalı.arka 36 iyi midir?ön kaç olmalıdır?birde motor yağını kontrol ederken bikaç dakika çalıştırmak lazımmış galiba.nasıl kontrol ediyorsunuz?

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Çalısan motorun yağı kontrol edilmez. Calıstırıp stop ediyorum; Sonra düz bir zeminde dikleştirip bakıyorum 2 Cizgi arasında idealdir

Lastik basıncı olarak arka 36 ; Ön 33 Kullanıyorum...

Bu arada arkadaslar sanki benim motorun ara hızlanması düşmüş Ya da ben alıstım ondan mı öyle geliyor bana; 0 - 100'ü ; 4 saniye gibi bişey sürüyor
    Hava filtresini mi temizletmem gerekli
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yarın öğleden sonra ankara dan datçaya 720 km lik bi yolculuğa çıkıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler