Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı teror adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shinko lastiği ben direk es geçmiştim eski motorumda takılıydı pek memnun kalmadım açıkçası.gönül isterki metzeler alalım ama malum ekonomi el vermiyor.
    hyosungların üzerindede shinko geliyor kullanıclar memnun değilmiş diye duydum ama shinko bayi bunu fabrikaya sordugunda shinko hyosung a verdigi lastikler TR ye gelene kadar 2 sene geçiyor buna bağlı olarak sertleşme normal demiş aynı durum dunlop içinde geçerli sanırım sonuçta 2008 model motor alsak lastiğinin 2007 olması olası.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bendede hyo 250 vardı ordan biliyorum performansını.Ama senin açıkladığın durumda mantıklı bekledikçe sertleşmiş olabilir.shinkolarada bakalım o zaman.sen nerden ve ne kadara aldın acaba bir fiyat verebilirmisin,teşekkür ederim.
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    şirinevler honda otoseverden aldım takım halinde 494 takma ücreti dahil daha öncede belirtmiştim lastikleri tercih etmemdeki en önemli sebeplerden biride taksit seçenekleri yani michelin bayilerinde aynı ödeme koşullarını bulamadım maalesef.

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı teror adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede hyo 250 vardı ordan biliyorum performansını.Ama senin açıkladığın durumda mantıklı bekledikçe sertleşmiş olabilir.shinkolarada bakalım o zaman.sen nerden ve ne kadara aldın acaba bir fiyat verebilirmisin,teşekkür ederim.
    Son zamanlarda ben de çok kafa yordum lastik konusuna. sahiden önemli bi konu. hem iyi bişey almak istiyorum hem de hesaplı olsun istiyorum ama bu ikisini bir türlü ortak payda da buluşturamıyorum. Shinko'yu hiç düşünmüyodum ama birinci ağızdan (sametrix) iyi olduğunu duyunca 'olabilir' diyorum artık.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:38 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:33 PM ----------

Alıntı PANDERMOS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah dostum, için nasıl rahat edecekse o şekilde yapmak en hayırlısı.

Yağ konusuna gelince, benim makine 35bin civarında. Hergün 100 km civarı yol yapıyorum, haftada bir motoru yıkarken yağını kontrol ediyorum ve mütemadiyen azda olsa ekleme yapıyorum. 4000 - 5000 km civarında motorun yağ eksiltmesi gayet normal.
    600 cc ekleme konusuna gelince. Eski ustan iki cizginin ortasına kadar doldurmuştur. Yeni ustada üst çizgiye kadar doldurmuştur, zaten bundan dolayı 300 cc kadar fark olur, motorunda 5000 km de 300 cc yağ yakmış olur ki bu bence çokta abartılacak birşey değil. 2007 veya 2008 1000rr ların kronik yağ yakma sorunu var, 1100gs lerde sanırım ( yanlış hatırlamıyorsam modeli ) sıfır motor alırken yanında kağıt hunide veriyorlardı yağ eksiltince eklemek için
    Hasar görmüş müdür ? motoru çalıştırıp eksozu avcunla kapa, gazı vermenle frekansı değişen parayı birbirine vurma gibi abartlı sesler varsa yatak vurmaya başlamış olabilir veya ayarla düzeltilebilecek subab seside olabilir yağ ile direkt alakası yoktur, yer yapmadıysa çok sorun olmaz bence.

Tabi en doğrusu güvendiğin bi ustaya göstermek.

Saygılar
    Özgür

insanları boşuna suçladık desene şu dediğini de haftasonu deneyeceğim inşallah birşey yoktur. Açıklama için teşekkür motordaş

Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda ben de çok kafa yordum lastik konusuna. sahiden önemli bi konu. hem iyi bişey almak istiyorum hem de hesaplı olsun istiyorum ama bu ikisini bir türlü ortak payda da buluşturamıyorum. Shinko'yu hiç düşünmüyodum ama birinci ağızdan (sametrix) iyi olduğunu duyunca 'olabilir' diyorum artık.
    shinko lastikler hamuru dolayısı ile sert ama batlax kadar değil.Ben 14500 km yol gittim lastik dişleri sanki hiç erimemiş gibiydi fakat ıslak zemin performansı çok güvenilir değildi.Onunda açıklamasını zaten sametrix yaptı bana mantıklı geldi.ben dunlop ve shinko arasında kaldım öncelikle dunlup lastik bakıcam eğer tatmin olmazsam shinko alıcam.

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    dunlopun sportmax qualifier modeline 730 tl fiyat çekilmişti. sipariş etmiştim, 2 hafta bekletilmiştim ama gelmemişti.. yumuşaklık ve uzun ömür oranı en iyi olan lastikti qualifier.. ayrıca zzr ve gtr1400'lerde fabrika çıkışı kullanılan bir lastik..
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

730 tl dunlopa vereceğime üstüne biraz koyar kesin çözüm metzeler alırım.geçen sezon aldığım BMW f650gs de metzeler tourance vardı ve lastık kafadan 3 yıllık vardı artık çatlamaya başlamıştı.O şekilde 13500 km kullandım uzun yol ve her tür hava şartında kullandım en ufak bir sorun ile karşılaşmadım hamuru çok iyi çabuk ısınan ve geç aşınan bir yapısı var.

Motosikleti
    ben de aynen öyle yaptım. üstüne 40 tl daha koyarak metzeler m3 aldım. iki gün evvel takıldı, 100km yaptım m3'lerle. ıslak zeminde deneme imkanım olmadı. ama virajları olsun, ısınması olsun gayet güzel. yolu hiç bırakmayan bir yapısı var. kayması için ek çaba harcamak lazım
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha yumşak kullnım için ayarı var 2 3 sayfa önce sanırım mikrop resimli olarak koymuştu.ben üzerinde gelen orta seviye ayarda bile yoruldugumu yada çok sarsıldıgımı hatırlamıyorum.
    Bu konu benim için cok önemli ybr artık totomu isyan ettirmeye başladı
    Aslında er6n nette fiyatları abartı sanırım karşıyakada var bi tane 2006 için 8.5 istiyor sanki fiyat ucuk gibi geldi
    ayrıyetten er6 parça fiyatları çook uçuk

Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baya bi rahattır, en son 1200 km yol yaptım, çok fazla acı çekmedim
    hatta baya da rahattı. tek sorun çok uzun süre motor üstünde kalırsan dizler ağrımaya başlar, ama bu dediğim 4 saat boyunca tepesinden inmessen olur.

ama çok rahat bir motordur. süspansiyon biraz sert olduğu için yolu biraz hissettirebilir.
    4 saatlik yol ( kesintisiz) ybr de bile zorlamıyordu bi aralar ama bu aralar bacakğımda problem var ya daha rahat bir motora gececeğin ya da üzülerek kafes alacagım
    Bu arada laf lastikten açılmışten Michelin pilot power öneririm şiddetle Hamuru çook yumuşak

Motosikleti
    benim amörtisör 7de 6 sertlikte. hiç esnemiyor gibi bişi motorun bir parçası oluyorum kasislerde. amörtisör yokmuş gibi ben de zıplıyorum
    alıştığım için yumuşatmaya ihtiyaç duymadım. ayrıca virajlarda işe yaradığı kanaatindeyim

er6'ların selesi gayet geniş. artçı ile aramda 5 parmak mesafe kalıyor. uzun yolu da gayet rahat

Motosikleti
    er6
    pierzig hocam yapma gözünü seveyim 2006 model bir er6 N için 8 bin 500 TL uçuk bi fiyat değil (km'ye ve temizliğe bağlı olarak)
    hyosung fiyatına kawasaki allabiliyoruz, daha ne olsun

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    sadece kawasaki değil 600 cc ve 2005 model üstü herhangi bir makineyi daha aşağı bir fiyata alman mümkün değil.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Yok aslında er5 alınır da baktım er5cilerin de tuzları kurumaya başlamış .. 6 civarı olan motorları 7.5 yapmaya başlayınca üst motorlara yöneldim ben de
    Ayrıca er6 nın düşük yakıtı ona yönelmeme sebep oldu

enginer6 4.3 lt nin altına inebildiniz mi acaba takip ediyorum da forumdan

Bu arada buldugun er6 2oo6 13ooo de tek sevmediğim yanı ise rengi (sarı)

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pierzig hocam yapma gözünü seveyim 2006 model bir er6 N için 8 bin 500 TL uçuk bi fiyat değil (km'ye ve temizliğe bağlı olarak)
    hyosung fiyatına kawasaki allabiliyoruz, daha ne olsun
    aynen katılıyorum, o kadar abartmayalım 8,5 hiçde uçuk bir rakam değil o motora hatta uygun bile, cbf 500 lere 9 istenen bir yerde kawaya 8,5 uçuk ise hiç alma daha iyi yanlış anlama pierzig, bu böyle gelmiş böyle gidecek ne yazıkki, sıfırı 13 bin olan bi motosiklete gayet uygun bir fiyat, motorum olmasa idi gözüm kapalı alırdım o fiyata

Lastik için ben daha önce de söylemiştim, ben maxxis kullanıyorum 2 ci sezona girdim bu lastiklerle hala gayet baya başarılı, hiç bi sorun yaşamadım, ama tek sorun bulunamaması, lastik gelmiyor şu an
    habe habe

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Ben kawasaki er6 ararken 9.500 tl den aşağı bulamadım
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    er6
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok aslında er5 alınır da baktım er5cilerin de tuzları kurumaya başlamış .. 6 civarı olan motorları 7.5 yapmaya başlayınca üst motorlara yöneldim ben de
    Ayrıca er6 nın düşük yakıtı ona yönelmeme sebep oldu

enginer6 4.3 lt nin altına inebildiniz mi acaba takip ediyorum da forumdan

Bu arada buldugun er6 2oo6 13ooo de tek sevmediğim yanı ise rengi (sarı)

Pierzig benim motorun fazla yakmasının nedeni birazcık yanlış hesaptan kaynaklanıyordu sanırım
    son gezimde iki kişi ve topcase ile 4 litre yaktım tam olarak.
    bu arada sarı rengi sevilmez mi o motorun canlı olarak görmediysen git bi gör. Ben hastasıyım valla sarı N'in

20008 model 0 km er6-n 12.500-13.500 TL fiyat aralığında satılırken 2006 model 15.000-25.000 km deki (üzerinde fabrika çıkışı Dunlop lastiklerle hemde) motorlara 11.000-12.000 TL istenmesi sizce normal mi?

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    sersez herkesin malının kendine göre bir bedeli vardır fakat yazdıklarının altına imzamı atarım. Er6 piyasası çok belirsiz gibi geldi bana
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    cbf 500 yada comet 650 nin 7-8 bin arasında oynadıgı bir piyasa bırakında bu motor 9-10 arası oynasın birisi hondanın eski teknolojisi biriside marka sorunu yaşayan bi motor kawasaki ile aynı fiyat olsun derseniz ayıp olur.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    9-10 arası oynamasına kimsenin diyeceği olmaz da adam gibi az km'de temiz görünümlü bir motorun 11-12 gibi fiyatlarla satışa konulması garip. Gerçi internet fiyatlarının şişirme olmasının da etkisi vardır tabi
    Ayrıca kimi görsem noter satışını üzerine aldıktan sonra yine aynen yasaymış gibi bir dünya para da lastiklere bayılıyor değiştirmesi mecbur olduğundan...
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler