Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sebastian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nexus500'den gsr600'e terfi etmişti bws100'e düştü
    bu benim ilanım
    http://www.sahibinden.com/sinifinin_...XQQdisplayitem
    aranızda ilgilenen olur belki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PANDERMOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MARAUDER 800

6 haziran suuçtu şelalesi

Merhaba arkadaşlar,

Henüz yeniyim aranızda bu nedenle haddime değil gezi tertiplemek ama şöyle bir önerim olabilir size ;

6 haziran cumartesi sabahı balıkesire doğru gaz açacağım. Her nekadar ailem beklesede varışım 6 saat geçte olsa problem değil.
    Bursa dan sonra otabandan çıkınca yaklaşık yarım saat süren bir yolcuğun ardından ulaşılan M.Kemalpaşa da Suuçtu şelalesi diye bir mesire yeri var. Yaklaşık 6-7 katlı bir apartman boyu yüksekliğe sahip bir şelale burası. Bursa otobanında gaz açılıp, şelale yolunda kıvrılarak tırmanılan asfalt virajların keyfinin çıkartılabileceği bir gezi olur. İstanbul - şelale arası sürüşe bağlı olarak 3-4 saat sürer. Ben genelde sabah 3-4 gibi yola çıkarım ama gelmek isteyen olursa sabah 7-8 gibide yola çıkabilirim.
    Gelmek mecburi değil ama isteyen olursa böyle bir alternatifiniz var. Şelale ile ilgili googleda bulduğum ilk sonuç aşağıda ki gibi sizde aratıp daha doyurucu fotolarda bulabilirsiniz.

http://site.mynet.com/mkp_ilcesi/kas...lar/suuctu.htm

Saygılar
    Özgür
    CHOPPER "V" OLMALI

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı PANDERMOS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Henüz yeniyim aranızda bu nedenle haddime değil gezi tertiplemek ama şöyle bir önerim olabilir size ;

6 haziran cumartesi sabahı balıkesire doğru gaz açacağım. Her nekadar ailem beklesede varışım 6 saat geçte olsa problem değil.
    Bursa dan sonra otabandan çıkınca yaklaşık yarım saat süren bir yolcuğun ardından ulaşılan M.Kemalpaşa da Suuçtu şelalesi diye bir mesire yeri var. Yaklaşık 6-7 katlı bir apartman boyu yüksekliğe sahip bir şelale burası. Bursa otobanında gaz açılıp, şelale yolunda kıvrılarak tırmanılan asfalt virajların keyfinin çıkartılabileceği bir gezi olur. İstanbul - şelale arası sürüşe bağlı olarak 3-4 saat sürer. Ben genelde sabah 3-4 gibi yola çıkarım ama gelmek isteyen olursa sabah 7-8 gibide yola çıkabilirim.
    Gelmek mecburi değil ama isteyen olursa böyle bir alternatifiniz var. Şelale ile ilgili googleda bulduğum ilk sonuç aşağıda ki gibi sizde aratıp daha doyurucu fotolarda bulabilirsiniz.

http://site.mynet.com/mkp_ilcesi/kas...lar/suuctu.htm

Saygılar
    Özgür
    bende bu hafta erdek te bir arkadaşımın düğününe gitmeyi planlıyordum gece erdekte kalıp ertesi gün kapıdağ yarımadasını dönerek gezme gibi bir planım var gidiş rotası bana uyar tabi saat 7 8 gibi olursa
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti
    MARAUDER 800
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu hafta erdek te bir arkadaşımın düğününe gitmeyi planlıyordum gece erdekte kalıp ertesi gün kapıdağ yarımadasını dönerek gezme gibi bir planım var gidiş rotası bana uyar tabi saat 7 8 gibi olursa
    O zaman netleştirelim askıda kalan birşey olmasın

Ne zaman: 6 Haziran Cumartesi saat 08:15 vapuru ile -
    İstenirse ilk vapur 7 de onunla da gidilebilir. Veya Kozyatağı Carrefourda buluşulup Eski arabalı vapurlada körfez aşılabilir.
    Nereye: Mustafa KEmal Paşa - Suuçtu şelalesi
    Güzargah: Pendik - Yalova - Bursa otoban - Suuçtu
    Varış: 10 - 11 civarı
    Dönüş Serbest

Katılımcılar:
    1-Sametrix
    2-Pandermos - Özgür
    3-..
    CHOPPER "V" OLMALI

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    merhabalar.
    önceki lastiklerimin aşırı bitik olmasından dolayı kalkışlarda ve virajlarda çektiğim ızdıraplara bugün itibari ile sonvermiş bulunuyorum

metzeler'in sportec M3 modelinde karar kılmıştım. bu gün 30 km kadar deneme fırsatım oldu. gerçekten çok güven verdiler bana. hamuru yumuşacık. yola resmen yapışıyor. sürüş güvenliği açısından çok güzel ama diğer taraftan iki sezon gitmeyeceğe benziyor

bunun yanında bujiler değişti, hava filtresi temizlendi. kırkardan seksen milyon bujiler tuttu. otuzbeş milyon da hava filtresi temizliğine ve işçiliğine gitti..

ayrıca tekerleri sök-tak yirmi milyon lastikçiye, yirmi milyon da ustaya gitti..

tekerlere zaten 750 gitmişti..
    yani;
    bir çift lastik ve buji, hava filtresi temizliği bize 900 milyona patladı..

birazcık bujilerden ve sök-tak olayından kazık yedim gibime geldi
    ama olsun..sonuç olarak motorun bu halini çoook daha fazla sevdim. teker en önemli şeymiş motosiklette..
    uzunca yazdım biraz. kusura bakmayın
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Lastikler gidince bir deri bir kemik kalmış ..Ne yaptınız güzelim kawayaaaaa.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    beyler bugün z-motoyu aradım konulacak yağ konusunda bilgi almak için. Ustaya sordum 'hangi yağı kullanıyım' diye fark etmez dedi. Aralığı ne olsun dedim 10-40 mı 15-50mi vs diye, yine fark etmez ne koyarsan koy dedi. Sonra tam sentetik mi yarı sentetik mi diye sordum, o da önemli değil koy bişeyler dedi halis zeytinyağ olur mu desem o da olur dicekti nerdeyse...
    Artık içimde en ufak bi yetkili servise gitme isteği kalmadı demek ki motorlarımıza rastgele yağ konuluyor.
    şimdi sizlerden bi yağ önerisi alayım 15-50 aralığında yarı sentetik her hangi bir yağ uygun mudur? yoksa tam sentetik mi olmalı?

Motosikleti
    MARAUDER 800
    [/COLOR]
    O zaman netleştirelim askıda kalan birşey olmasın

Ne zaman: 6 Haziran Cumartesi saat 08:15 vapuru ile -
    İstenirse ilk vapur 7 de onunla da gidilebilir. Veya Kozyatağı Carrefourda buluşulup Eski arabalı vapurlada körfez aşılabilir.
    Nereye: Mustafa KEmal Paşa - Suuçtu şelalesi
    Güzargah: Pendik - Yalova - Bursa otoban - Suuçtu
    Varış: 10 - 11 civarı
    Dönüş Serbest

Katılımcılar:
    1-Sametrix
    2-Pandermos - Özgür
    3-..

Evet riderlar elleri görelim
    CHOPPER "V" OLMALI

Motosikleti
    er6
    gezi güzel olacak gibi ama cumartesi günü motora bakım yaptıracağım. Bir sonraki geziye artık... Ama gönlüm ilk önce istanbul içi bi yerde buluşup, konuşup dertleşmekten yana

Motosikleti
    MARAUDER 800
    Alıntı teror adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki ER6F in 20 bin bakımı için Z-moto 300 tl alıyor
    Bujiler,Hava filtresi,Yağ filtresi,yağ 65 tl de işçilik ve KDV=300 tl
    İstanbul'da o kadar alışmışız ki herşeye bi dünya para ödemeye, iki üç saat sürecek işçilik için 65 lira almaları, 18 liralık yağa 30 lira almaları vs. bilindik şeyleri bile yadırgamıyoruz artık.

İki - üç hafta önce memlekette , Castrol yağ, Hava filtresi temizliği, Yağ filtresi ( K&N) , bujiler, Komple motor bakımı, İki adet beyaz park lambası, iki adet artçım için motor eldiveni ve motorun temizliğinde ıvırında zıvırında kullanılan 3 kutu wurth temizleme spreyi dahil 225 lira verdim.
    Arkadaşım olduğu için indirim yapacağını biliyordum ancak özellikle liste fiyatları üzerinden hesaplaması işçilik için en az 50 lira alması için ısrar ettim. Bakım yaklaşık olarak 6 saat sürdü yavaş yavaş inceleye inceleye yaptık.
    İstanbulda olsam kesim 500 lük olmuştum, muhtemelende bir iki civatası tam sıkılmazdı falan filan.
    CHOPPER "V" OLMALI

Motosikleti
    er6
    valla biz istanbulda ciddi kazık yiyoruz. Motorumu ilk aldığımda adam koruma takozu takmak için benden 40 TL istemiişti. aradan 1 sene geçti hala acısı içimde

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Arkadaşlar herkese selamlar
    er6n in rahatlığını sormak istedim. Yoldaki pürüzleri çok hissettiriyor mu acaba hiç üzerine binme imkanı bulamadım.Rahatlığı konusunda tavsiye eder misiniz... Bu aralar totom çok nazikleşti de

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    daha yumşak kullnım için ayarı var 2 3 sayfa önce sanırım mikrop resimli olarak koymuştu.ben üzerinde gelen orta seviye ayarda bile yoruldugumu yada çok sarsıldıgımı hatırlamıyorum.

Motosikleti
    MARAUDER 800
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla biz istanbulda ciddi kazık yiyoruz. Motorumu ilk aldığımda adam koruma takozu takmak için benden 40 TL istemiişti. aradan 1 sene geçti hala acısı içimde
    Maden bakım yapacaksın ama gazda açmak istiyorsun, gel sende bizimle, Samet ile Erdek devam edersin, yaklaşık yarım saat sonra Bandırma ya varmış olacaksın oradada bakımını yaptırırırsın, hem gezersin hem içine sinen bi bakım yaptırmış olursun belki daha ucuza gelir onuda benzin parana katık etmiş olursun.
    Yanlış anlamayın kimsenin reklamını yapmıyorum, sadece gezinin kalabalıklaşması için ayartmaya çalışıyorum

Saygılar
    Özgür
    CHOPPER "V" OLMALI

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar
    er6n in rahatlığını sormak istedim. Yoldaki pürüzleri çok hissettiriyor mu acaba hiç üzerine binme imkanı bulamadım.Rahatlığı konusunda tavsiye eder misiniz... Bu aralar totom çok nazikleşti de
    baya bi rahattır, en son 1200 km yol yaptım, çok fazla acı çekmedim
    hatta baya da rahattı. tek sorun çok uzun süre motor üstünde kalırsan dizler ağrımaya başlar, ama bu dediğim 4 saat boyunca tepesinden inmessen olur.

ama çok rahat bir motordur. süspansiyon biraz sert olduğu için yolu biraz hissettirebilir.
    habe habe

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim lastik konusunda kafam biraz karışık.üzerindeki Bridgestone batlax lastik iyice kabaklaştı zaten sert olan lastik kabaklaşınca hiç tutmaz oldu.sert hamur olması geç ısınması ve kayması yolda beni tedirgin ediyor.Bu sebeple yeni lastiği dunlop almayı düşünüyorum acaba alan kullanan varmı?
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

Motosikleti
    er6
    Maden bakım yapacaksın ama gazda açmak istiyorsun, gel sende bizimle, Samet ile Erdek devam edersin, yaklaşık yarım saat sonra Bandırma ya varmış olacaksın oradada bakımını yaptırırırsın, hem gezersin hem içine sinen bi bakım yaptırmış olursun belki daha ucuza gelir onuda benzin parana katık etmiş olursun.
    Yanlış anlamayın kimsenin reklamını yapmıyorum, sadece gezinin kalabalıklaşması için ayartmaya çalışıyorum

Saygılar
    Özgür
    valla özgür ustadan randevu aldım bile gitmezsem ayıp olur. dediğin yerde yaptırsam kesin ucuza gelir ama git, gel, bakım derken epeyde bi zaman alır. Siz bu hafta sağ salim gidin gelin, önümüzdeki hafta istanbul'da buluşup bi uzun yol planı yapalım. Benim de içime siner, bakımlı motorla yola çıkmak.

neden bu kadar üstünde duruyorum onu da söyleyim. Geçen hafta arkadaşın bakımını yaptırırken ustaya benim yağ'a baktırdım. Adam eksik bu yağ dedi ve 600 cc yağ koydu. Bu motorun yağ eksiltebileceğini hiç zannetmiyorum o nedenle geriye tek bi ihtimal kalıyor, eksik yağ konuldu motoruma. Bakımını en son 10 bin 800 civarında yetkili serviste yaptırmıştım. yağ eklediğimde 14 bin 200 civarındaydı. Bi haftadır içim içmi yiyo eksik yağla kullanmış olmak zarar verir mi diye. Verir mi sizce?

Motosikleti
    MARAUDER 800
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla özgür ustadan randevu aldım bile gitmezsem ayıp olur. dediğin yerde yaptırsam kesin ucuza gelir ama git, gel, bakım derken epeyde bi zaman alır. Siz bu hafta sağ salim gidin gelin, önümüzdeki hafta istanbul'da buluşup bi uzun yol planı yapalım. Benim de içime siner, bakımlı motorla yola çıkmak.

neden bu kadar üstünde duruyorum onu da söyleyim. Geçen hafta arkadaşın bakımını yaptırırken ustaya benim yağ'a baktırdım. Adam eksik bu yağ dedi ve 600 cc yağ koydu. Bu motorun yağ eksiltebileceğini hiç zannetmiyorum o nedenle geriye tek bi ihtimal kalıyor, eksik yağ konuldu motoruma. Bakımını en son 10 bin 800 civarında yetkili serviste yaptırmıştım. yağ eklediğimde 14 bin 200 civarındaydı. Bi haftadır içim içmi yiyo eksik yağla kullanmış olmak zarar verir mi diye. Verir mi sizce?
    Eyvallah dostum, için nasıl rahat edecekse o şekilde yapmak en hayırlısı.

Yağ konusuna gelince, benim makine 35bin civarında. Hergün 100 km civarı yol yapıyorum, haftada bir motoru yıkarken yağını kontrol ediyorum ve mütemadiyen azda olsa ekleme yapıyorum. 4000 - 5000 km civarında motorun yağ eksiltmesi gayet normal.
    600 cc ekleme konusuna gelince. Eski ustan iki cizginin ortasına kadar doldurmuştur. Yeni ustada üst çizgiye kadar doldurmuştur, zaten bundan dolayı 300 cc kadar fark olur, motorunda 5000 km de 300 cc yağ yakmış olur ki bu bence çokta abartılacak birşey değil. 2007 veya 2008 1000rr ların kronik yağ yakma sorunu var, 1100gs lerde sanırım ( yanlış hatırlamıyorsam modeli ) sıfır motor alırken yanında kağıt hunide veriyorlardı yağ eksiltince eklemek için
    Hasar görmüş müdür ? motoru çalıştırıp eksozu avcunla kapa, gazı vermenle frekansı değişen parayı birbirine vurma gibi abartlı sesler varsa yatak vurmaya başlamış olabilir veya ayarla düzeltilebilecek subab seside olabilir yağ ile direkt alakası yoktur, yer yapmadıysa çok sorun olmaz bence.

Tabi en doğrusu güvendiğin bi ustaya göstermek.

Saygılar
    Özgür
    CHOPPER "V" OLMALI

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı teror adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim lastik konusunda kafam biraz karışık.üzerindeki Bridgestone batlax lastik iyice kabaklaştı zaten sert olan lastik kabaklaşınca hiç tutmaz oldu.sert hamur olması geç ısınması ve kayması yolda beni tedirgin ediyor.Bu sebeple yeni lastiği dunlop almayı düşünüyorum acaba alan kullanan varmı?
    lastik değiştirmeden baya araştırmıştım üzerinde gelen dunloplar dan kimse memnun olmadıgı için hiç dunlop düşünmedim michelin pirelli bridgestone metzeller dışında geriye en iyi seçenek shinko gibi geldi şu an yol tutuşu ve frenleme konusunda gayet memnunum.

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik değiştirmeden baya araştırmıştım üzerinde gelen dunloplar dan kimse memnun olmadıgı için hiç dunlop düşünmedim michelin pirelli bridgestone metzeller dışında geriye en iyi seçenek shinko gibi geldi şu an yol tutuşu ve frenleme konusunda gayet memnunum.
    shinko lastiği ben direk es geçmiştim eski motorumda takılıydı pek memnun kalmadım açıkçası.gönül isterki metzeler alalım ama malum ekonomi el vermiyor.
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler