Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    arkadaşlar istanbulda scorpion egzoz lu bi er6n gördüm , ne güzel ses çıkıyor öyle , o kişi buralardaysa bi sölesin bakalım memnun mu kaça aldı asker dönüşü bende alacam çok sevdim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı PANDERMOS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Er6n için arka balata tavsiyeniz ve fiyat bilgisi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    ebc kullanabilirsin, kaliteli bir markadır, fiyat 28 avroya sahibinden de bulabilirsin.
    habe habe

sebastian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nexus500'den gsr600'e terfi etmişti bws100'e düştü
    selam arkadaşlar,
    aranızda maxi scooter'la takas yapmak isteyen varsa mesaj atsın konuşalım.
    nexus 500 ie

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar istanbulda scorpion egzoz lu bi er6n gördüm , ne güzel ses çıkıyor öyle , o kişi buralardaysa bi sölesin bakalım memnun mu kaça aldı asker dönüşü bende alacam çok sevdim
    ne renkti bu er6 belki yakalarız bi yerde bende eksoz düşünüyorum ama youtube de seyrettiğim videolardaki sesler çok hoşuma gitmedi değişik bişey arıyorum.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne renkti bu er6 belki yakalarız bi yerde bende eksoz düşünüyorum ama youtube de seyrettiğim videolardaki sesler çok hoşuma gitmedi değişik bişey arıyorum.
    youtube daki sesler ile anlaşılmaz ama, gerçekten dinlemen lazımdır, o zaman karar verebilirsin. bence hiç gerek yok ekszoza gereksiz yere baş ağrısıdır.
    habe habe

PANDERMOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MARAUDER 800
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ebc kullanabilirsin, kaliteli bir markadır, fiyat 28 avroya sahibinden de bulabilirsin.
    Teşekkürler,

Siz genelde kaç bin km de değiştiriyorsunuz balataları ?
    Zincir içinde tavsiyeniz olabilir mi ?
    CHOPPER "V" OLMALI

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içimden bi ses bu işin bize pahalıya patlayacağını söylüyo,
    zmoto 15 bin bakımında yağ yağ filtersi hava filtresi ve 10 binde değişmediyse buji değişcek şeklinde bir bilgi verdi bunun dışında deişmesi gereken bişi olur mu olmaz mı bakılcak dediler.

şöyle bi kafadan hesaplayınca bujiler dahil malzemeler 250 tl yi bulur gibime geliyor 100 de işcilik olsa al sana 350 tl alternatifi ise filtreyi temizletip yağ ve yağ filtresini bi ustaya hallettirmek oda en fazla 150 tl tutar ama gidondaki olaya baktıramayız.

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    valla samet ben servise gitmeyeceğim artık. Yağ filtresi ve bujiyi de alacağım yeri belirledim. Bujim 10 bin bakımında değişmişti ama ihtiyaç olursa da NGK'nın ithalatçısından alacağım.
    Bizim hava filtreleri değişmiyo diye biliyorum ben, temizleniyor sadece.
    Fren balatalarım da en son 5 bin bakımında değişmişti. Balata ister sanırım artık...
    bir de gidondaki boşluk içn aradım z-motoyu önemli birşey değil, 15 bin bakımına gelince bakarız dediler. bakımı yaptırıyım onu sonra hallederim heralde...
    sen ne yapmayı düşünüyosun şimdi?

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    valla samet ben servise gitmeyeceğim artık. Yağ filtresi ve bujiyi de alacağım yeri belirledim. Bujim 10 bin bakımında değişmişti ama ihtiyaç olursa da NGK'nın ithalatçısından alacağım.
    Bizim hava filtreleri değişmiyo diye biliyorum ben, temizleniyor sadece.
    Fren balatalarım da en son 5 bin bakımında değişmişti. Balata ister sanırım artık...
    bir de gidondaki boşluk içn aradım z-motoyu önemli birşey değil, 15 bin bakımına gelince bakarız dediler. bakımı yaptırıyım onu sonra hallederim heralde...
    sen ne yapmayı düşünüyosun şimdi?
    benimde buji ok filtreyi temizlettim yağ ve yağ filtresi alıp ustaya giderim geri kalan sorunlar için z-motoya 20 binde giderim artık zaten acil bi sorun değil.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Arkadaşlar ne yaptınız gezi işini .
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kawasaki ER6F in 20 bin bakımı için Z-moto 300 tl alıyor
    Bujiler,Hava filtresi,Yağ filtresi,yağ 65 tl de işçilik ve KDV=300 tl
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    henüz kimseden bir ses çıkmadı bekliyoruz bana hergün uyar.

Alıntı teror adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bende bujiler 50 tl yağ filtresi 30 tl hava filtresi 100 tl yağ 60 tl den tahmin etmiştim ama işcilik için ne alırlar bilemiyorum 65 tl ise gayet uygunmuş bu durumda dışardaki servislerden pek farklı görnmüyor.

Motosikleti
    er6
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla daha bişey yok heralde. Ergin gelecekti istanbul'a o gelsin öyle yapalım bari buluşmayı.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    bujiler ne kadar sıklıkla değişiyor, ben 10 bin yaptım iki kere bakıma soktum bujiler hala sapasağlam aynı şekilde balatalarım da, en son bakımda bütün sıvılar değişti, fren hidrolikleri radyatör suyu yağ yağfiltresi...

birde orjinal fabrika radyatör suyu -55 çıktı nerdeyse tamamen susuz direk antifirizli su koymuşlar, heralde motorun nerelerde satılacağını bilmedikleri içindir,
    ama bu kadar antifiriz motor için pek de iyi değil dedi ustam biz onu -26 ya çektik değiştirriken, çok düşük olunca da motor daha çok ısınır dedi bizim usta
    habe habe

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    henüz kimseden bir ses çıkmadı bekliyoruz bana hergün uyar.

evet bende bujiler 50 tl yağ filtresi 30 tl hava filtresi 100 tl yağ 60 tl den tahmin etmiştim ama işcilik için ne alırlar bilemiyorum 65 tl ise gayet uygunmuş bu durumda dışardaki servislerden pek farklı görnmüyor.
    valla daha bişey yok heralde. Ergin gelecekti istanbul'a o gelsin öyle yapalım bari buluşmayı.
    Bugün yarın Ertelemeyin arkadaşlar tanişalım.. Ne zaman gelecek tarih bellimi.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    abi ben geldim ve aynen geri döndüm kimseyi arayamadım, arkadaşlar beni castroya götürdüler ordan da işim çıktı acil ankaraya dönmem gerekti aynen pazar günü öğlen 12 de yola çıktım, tam 630 km 7 saate ulaştım ankaraya
    biraz hızlı geldim diye tahmin ediyorum.
    ama birdaha motorla gelirmisin deseler zor derim, istanbulun fethi imiş birde öyle bir trafik olmaz olsun, 2 motor gelmiştik diğeri hararet yaptı motor kitledi, bende dur kalktan bileklerim ağrıdı resmen, o trafiğe debriyaj mı dayanır be

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:16 PM ----------

Bu arada 2 günde toplamda 1260 km yol yaptım motor banamısın demedi, daha ben giderim diyodu hatta
    habe habe

Motosikleti
    er6
    Alıntı teror adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hmm iyiymiş valla 300 tl...
    ben orjinal bujileri (NGK iridyum) kışın araştırdığımda 28 TL'ye bulmuştum, tabii şimdi kaç lira bilmiyorum. Yağ filtresi de sahibinden com'da var: 34 TL. Yağı serviste ELF koyuyolar ama ben 15-55 castrol düşünüyorum. Motorex ve Motul'u da araştırıyorum.
    Usta piyasasını ise hiç bilmiyorum ama servis 65 TL alıyorsa 40 TL'ye bi usta bulunur heralde.
    Bi de servise gitmek istemememdeki asıl neden, maliyetten ziyade bakım sırası motorun başında durup ne yapıldığına bakabilmek...

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    abi ben geldim ve aynen geri döndüm kimseyi arayamadım, arkadaşlar beni castroya götürdüler ordan da işim çıktı acil ankaraya dönmem gerekti aynen pazar günü öğlen 12 de yola çıktım, tam 630 km 7 saate ulaştım ankaraya
    ama birdaha motorla gelirmisin deseler zor derim, istanbulun fethi imiş birde öyle bir trafik olmaz olsun, 2 motor gelmiştik diğeri hararet yaptı motor kitledi, bende dur kalktan bileklerim ağrıdı resmen, o trafiğe debriyaj mı dayanır be

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:16 PM ----------

Bu arada 2 günde toplamda 1260 km yol yaptım motor banamısın demedi, daha ben giderim diyodu hatta
    biz boşunamı o kadar benzin yakıyoz ergin sen ankarada 5 lt biz burda 7 lt şimdi bizi daha iyi anladn değil mi ?

Motosikleti
    er6

aa bu olmadı biz de seni bekliyoduk. Neyse biz buluşalım bari
    Er6in ankara'nın azıcık trafiğinde şöyle az yakıyorum, böyle az yakıyorum diye hava atıyodun hesapladın mı istanbul'da ne kadar yaktığını Bizim motorlarda kabahat yok abi valla, suç trafikte.
    Biz bu lanet trafiği her zaman çekiyoruz.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    aa bu olmadı biz de seni bekliyoduk. Neyse biz buluşalım bari
    Er6in ankara'nın azıcık trafiğinde şöyle az yakıyorum, böyle az yakıyorum diye hava atıyodun hesapladın mı istanbul'da ne kadar yaktığını Bizim motorlarda kabahat yok abi valla, suç trafikte.
    Biz bu lanet trafiği her zaman çekiyoruz.
    valla doğru diyosunuz, hatta çok fazlacana doğru, az bile yakıyosunuz hatta
    ben 3 depoyu nerdeyse yedim 630 km de
    habe habe

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler