Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkdaslar er6 n almayı dusunuyorum 2006 model buldum bitane kısmetse haftaya alıcam ozellıkle kullanan arkadaslara soruyorum yakıtı sıkıntısı nedir motorundan sıkıntı yasarmıyım alırken nelere bakayım ılk motorum olmıcak bundan önce drift phantom inazuma calibre 250 im vardı artık bi 600luge geceyım diyorum ama basımı agrıtmıcak birşey olması gerekıyor motordan anlayan bırıyım kendı bakımımı yapıcam suan yaşadığım yerde motor tamircisi felan yok
    Bende 2006 model er6n aldım iki hafta oldu samimi bi arkadaşımdan aldığım için öncesini de biliyorum sorunsuz bir motor. Yakıtı kendi sınıfında çok ekonomik. Gazlamana göre 4-5 litre arası yakıyo. Yağ eksiltme sorunu var ve er6 ların çoğunda varmış sanırım. Oda göze batacak kadar değil. Şuan hesaplama aşamasındayım. Aldığım arkadaşın dediğine göre 500 km de 100 cc kadar yağ eksiltiyo. Yağ eksiltmeyi sorun olarak saymıyolar genelde. Yağ yakmayla karıştırmamak lazım. 200 e kadar çok kısa sürede çıkabiliyo son hız 220 falanmış sanırım daha denemedim. Motorun gücü hiç kesilmiyo ve konfor da iyi. Uzun yolda biraz rüzgar hissedersin eğer problemse er6f al ama ben naked sevdiğimden sorun etmedim. Herkese tavsiye ederim. Biraz daha param olsa satıp yine daha yeni bi er6n alırım. Bi şikayetim olduğundan değil sadece her anlamda hakkını verdiğinden er6 görüyo gözüm sadece. Rakip olarak mt07 gösteriyolar kullanmadım bilmiyorum ama şikayet edenleri çok. Ayrıca şasi sağlam değilmiş. Kullanmadan bilemeyiz tabi. Şuan tek sıkıntım servisinin yetersiz olması. Bi ihtiyacım olmadı bakımları da kendim yapıcam allah z motoya muhtaç etmesin başka bişey olursa cevaplarım
    halilom bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba arkadaslar bende haftaya er6f aliyorum 5km de 2013 model. Orjinal egsozun yaninda ekstra olarak Leo Vince exhaust Evo II var sansima.

Benim sorum orjinal lastikler kac km e kadar saglam gider?

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Herkes aldım ettim gittim diyor ama 1 kare resim yok. Eski er6f im sattığım bi abimden tekrar yakın bi arkadaşıma aldık ve benim motorla aynı garajda kardeş kardeş yatıyorlar

leokaplann bunu beğendi.

Drayke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6N
    merhaba arkadaşlar,öncelikle hepinize güzel keyifli forumlar ve kazasız belasız günler dilerim.
    er6n artcı konforu naıldır,artcı ile uzun yola cıkan varmı. Artılar eksiler nelerdir. Mesela peglerin geride olmasından dolayı dizlerde ve selenin sertliğinden dolayı popoda uyuşma falan yapıyormu. Topcase takarak artcının dayanması için biraz güvende hissi ve rahatlık arttırılabilirmi.
    halilom bunu beğendi.

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    2006 kasaların artçı selesi rahat insanı yormuyor pek. Topcase ile daha rahat bir sürüş sağlanabilir.

Motosikleti
    ER6N
    Bugun bende 2014 model 4800 km de hatasiz bir er6n sahibi oldum.
    Ay sonu gibi esimle kocaeliden karadenize gitmeyi planliyoruz,artcili uzun yol tecrubesi olanlar bu konuda neler onerirler,bacaklarda yorulma,popoda uyusma yapiyormu
    Hem artcim yaslanip rahat etsin diye hemde malzemelerimi tasimak icin en idela kac lt topcase onerirsiniz.
    Arka canta tasiyicisi lazim nerden temin edilebilir.2. El canta tasiyicisi elinde mevcut olup satan varsa talip olabilirim.
    6 bin bakimda neler yapiliyor,yag olarak motul 5100 mu 7100 mu onerirsiniz.

halilom ve Sokollu bunu beğendiler.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Drayke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun bende 2014 model 4800 km de hatasiz bir er6n sahibi oldum.
    Ay sonu gibi esimle kocaeliden karadenize gitmeyi planliyoruz,artcili uzun yol tecrubesi olanlar bu konuda neler onerirler,bacaklarda yorulma,popoda uyusma yapiyormu
    Hem artcim yaslanip rahat etsin diye hemde malzemelerimi tasimak icin en idela kac lt topcase onerirsiniz.
    Arka canta tasiyicisi lazim nerden temin edilebilir.2. El canta tasiyicisi elinde mevcut olup satan varsa talip olabilirim.
    6 bin bakimda neler yapiliyor,yag olarak motul 5100 mu 7100 mu onerirsiniz.
    http://<a rel="nofollow" href="https...n9bG.jpg"></a>
    Hayırlı olsun çok uzun süredir kullanmasam da alıştım diyebilirim o yüzden bildiğim kadarıyla cevap vereyim. Ben eşimle yaklaşık 300 km yol yaptım uyuşma olmadı değil. Seleden bi touring konforu beklememek lazım ama gayet konforlu. Bir iki dakikalık molalarla idare ediliyor. Bende topcase düşünüyorum daha takmadım illaki faydası olacaktır. Ama bence selenin bir sıkıntısı var artçı selesi öne eğimli olduğu için eşim hep bana dağru geldi araya düştü. Belki ikimizde minyon olduğumuz için bilmiyorum. Her firenden sonra geri kaymak zorunda kaldı. Benim motorum 2006 model olduğu için 6 bin bakımı bilemicem ama forumlardan ve kitapcıktan öğrendiğim kadarıyla bakımı bir hafya önce kendim yaptım. Yağ olarak Castrol Power 1 10w40 kullandım tavsiye ediliyor ben de memnun kaldım. Bujilere baktıracaksan kodu cr9eia9 iki adet Buji var zor bulunuyo o yüzden yedekli al alacağın zaman. Yağ filtresi olarak mann ve filtex tavsiye ediliyor ben filtrex kullandım 30 tl. Hava filtresi kağıt değil kontrol edip temizleyebilirsin ama buji ve hava filtresine ulaşmak için deponun sökülmesi gerek. Senin motorunun garantisi vardır ben kendim yaptım mecburen. 2006 kasa için söylüyorum büyük ihtimal aynıdır seninkiyle çoğu şeyi. Sökmek takmak çok kolay garanti bitincr ustalarla uğraşma kendin yap imkan dahilinde derim.

Motosikleti
    ER6N
    Alıntı afu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun çok uzun süredir kullanmasam da alıştım diyebilirim o yüzden bildiğim kadarıyla cevap vereyim. Ben eşimle yaklaşık 300 km yol yaptım uyuşma olmadı değil. Seleden bi touring konforu beklememek lazım ama gayet konforlu. Bir iki dakikalık molalarla idare ediliyor. Bende topcase düşünüyorum daha takmadım illaki faydası olacaktır. Ama bence selenin bir sıkıntısı var artçı selesi öne eğimli olduğu için eşim hep bana dağru geldi araya düştü. Belki ikimizde minyon olduğumuz için bilmiyorum. Her firenden sonra geri kaymak zorunda kaldı. Benim motorum 2006 model olduğu için 6 bin bakımı bilemicem ama forumlardan ve kitapcıktan öğrendiğim kadarıyla bakımı bir hafya önce kendim yaptım. Yağ olarak Castrol Power 1 10w40 kullandım tavsiye ediliyor ben de memnun kaldım. Bujilere baktıracaksan kodu cr9eia9 iki adet Buji var zor bulunuyo o yüzden yedekli al alacağın zaman. Yağ filtresi olarak mann ve filtex tavsiye ediliyor ben filtrex kullandım 30 tl. Hava filtresi kağıt değil kontrol edip temizleyebilirsin ama buji ve hava filtresine ulaşmak için deponun sökülmesi gerek. Senin motorunun garantisi vardır ben kendim yaptım mecburen. 2006 kasa için söylüyorum büyük ihtimal aynıdır seninkiyle çoğu şeyi. Sökmek takmak çok kolay garanti bitincr ustalarla uğraşma kendin yap imkan dahilinde derim.
    Verdigin bilgiler icin teswkkur ederim hocam. Motor garantili oldugu icin servise goturmek zorundayim. Mekanik bakim olsun diger konularda olsun elim yatkindir. 95 yilindan beri motor kullandigim icin elimden turlu cesit motor gecti. Az cok anlarim bu tur islerden. Sele konforunu begendim acikcasi,lakin sizin aksinize esim gaz actigimda ve fren yaptigimda panikleyip bana carpip geriye kayiyor
    Acilen topcase demiri takil topcase almam lazim. Feyizoglunda var 2012~2015 modeller icin 260 lira,hemem.siparis verip aldigim cantanin tablasina uygun bir delikli sac yapip ona monte etmeyi dusunuyorum. Monokey tabla almicam masallah 200 tl gibi bir fiyati var. Canta konusunda com kararsizim bu motorun dinamigine,yapisina uygun canta kac litre gider. Shad 39 begendim lakin hacim ufak,shad 42 ve 45 te tip yok. Givi kappa 46 lt lerin ve uzerinin fiyati el yakiyor. Cesaret edip alamadim. 2 .el temiz bulabilirmiyim acaba.

Motosikleti
    ER6N
    arkadşlar göstergede km başına yakıtı gösteren kmL modunda benim bi ayarsızlık var galiba 18-19-22 bazen 50 gibi rakamlar gösteriyor bunu nasıl ayarlayabiliriz.Bizim motora uyan dijital vites göstergesine ihtiyacım var,takan varsa nerden temin etti ve nasıl takıldı yardımcı olursanız memnun olurum.

file:///C:/Users/Cihan%20Sezi%C5%9Fli/Desktop/DSC_0002.jpg

merhaba arkadaşlar ER6N için ne tür zincir yağı kullanmalıyım??

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Selamlar arkadaşlar, kafamı kurcalayan bir noktayı danışmak istedim. Bu aletlerin yağ yaktığı söyleniyor, bahsi geçen miktarlar da pek az değil. Bu konuda beni net olarak bilgilendirebilecek bir arkadaş var mı? Mümkünse makinenin kilometre ve modeliyle birlikte..
    Sokollu bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar, kafamı kurcalayan bir noktayı danışmak istedim. Bu aletlerin yağ yaktığı söyleniyor, bahsi geçen miktarlar da pek az değil. Bu konuda beni net olarak bilgilendirebilecek bir arkadaş var mı? Mümkünse makinenin kilometre ve modeliyle birlikte..
    Geçmiş sayfalarda bu konu sorulmuş ve cevaplanmış. Tabi ki yine de güncel değerleri öğrenmek iyi olur.

Periyodik bakımda 100-150 cc arası bir eksilme gözlemleyen arkadaşlar olmuştu (2008 öncesi modellerde), kimisi 2bin km.de yarım litre kadar yakan motorlara sahip olmuş.

2011 sonrası modellerde ölçen veya takip eden var mı ?
    kadango bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş sayfalarda bu konu sorulmuş ve cevaplanmış. Tabi ki yine de güncel değerleri öğrenmek iyi olur.

Periyodik bakımda 100-150 cc arası bir eksilme gözlemleyen arkadaşlar olmuştu (2008 öncesi modellerde), kimisi 2bin km.de yarım litre kadar yakan motorlara sahip olmuş.

2011 sonrası modellerde ölçen veya takip eden var mı ?
    İşte o 2.000km'de yarım litre eksilten arkadaşa bir türlü ulaşamadım. Araştırdığım üzere bir kişi bunu yazmış her yerde bundan bahsediliyor, dolayısıyla bu birden fazla kişide mi böyle sadece bir kişide mi böyle çözemedim. Yağ eksiltmesi bir sorun değil fakat 2.000km'de yarım litre yağ eksilten motosiklet sorunludur açık ve net olarak. Bu yüzden motosikletin kilometresi, model ve bakım durumunu sormuştum. Tölere edilebilir veya olağan bir miktardaysa elbette sorun değil... Ayrıca 2008'de ne gibi bir revizyon oldu, bununla ilgili bir kaynak var mı paylaşabileceğiniz?
    Sokollu bunu beğendi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    bir çok 2006 kasa er6n 50bin li km 'ler de 2000km de 500 gram yağ eksiltir. tamamlarnır yola devam edilir. duman atmaz. yağ kokmaz. duman atıyorsa sıkıntı.

Teknik bilgim çok olsaydı da sayfalarca yazabilseydim keşke. Kawasaki'nin bu modellerindeki düzeltmelerini de bilemiyorum.

Benim bildiğim artan değerler sorunu (2bin km.de 500 gr kadar) motorda ciddi bir sorun, motorun indirilmesi ve gereken parçaların değişmesi gerekmiyor mu ?

Peki diyelim ki gittik bir motosikletin yanına, adam benim makinem 100 ml yakıyor ya da hiç yakmıyor dedi, bunu nasıl ölçebilir veya anlayabiliriz ? 2bin km. sürdüm tolere edilecek kadar yaktı diye sevinmek veya yarım litre gitmiş diye kahrolmak mı gerek ?
    kadango bunu beğendi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    bence bu iş tamamen kişinin tecrübesine göre değişir. Eğer kişi ben parayı verir motora binerim Yeeaaaa!! kafasında bir kişi ise. o adama 2006 model +600 CC +50.000 km de motor gitmez.

sonuçta bu alet mekanik bir alet. elbet aşınma ve metal yorgunluğu olacak. bilinçli kişi o bahsettiğiniz motor indirmeyi duman atana 2 litre karterde 1 litre eksiltene kadar para harcamadan sorunsuz bir şekilde tamamlar. Motosikletini yağsız bırakmaz ve sınırlarını devir aralıklarını bilir ise motor açıldığında honlama ile 2 takım segmanla kapatır.

bilinçsiz kişi param var bu makinada ucuz. e deli gibi de gidiyor 4 sıralıyı aratmıyor diye yağına suyuna bakmadan abanırsa. orjinal yağ filitresi kullanmaz ise. 500-1000 km de yağ kontrol etmez ve eklemez ise. o motor açıldığında herşeye hazırlıklı olmalı..

düşen yağ basıncı ile kepleri de aşındırır kol yatak döşek yorgan da sarar silindir gömlekte çizer vs vs..

gelelim +50 bin km de 2006 kasa er6n alınırmı sorusuna..

motorun evveliyatı biliniyor ise alınır. bilinmiyor ise yaklaşılmaz. fiyat performans açısından bu makina gercekten mantıklı bir seçim.
    eski kasa cbf ler 1 litre yağ alıyor. 2000km de 400 gram 450 gram yağ eksiltiyor. ve eklenip devam ediliyor hala yıllardır kullanılıyor. Fakat burda ayık olunması gereken konu cbf yi yağsız bıraksan 1000 liraya topluyorsun (orjinal serviste) Kawasaki er6n i yağsız bırakıp kitlersen vay haline.. Sağlam torklu gerçekten kaliteli bir makina. fakat arka lastiği 450 tl den başlıyor sınıfının en az yakan motosikletlerinden biri. Fakat yedek parçası pahalı.. vs vs. Arz talep meselesi. Tamamen kişiye göre değişir. Uzun oldu kusura bakmayın bunlar eski bir Er6n kullanıcısı olarak benim düşüncelerim.(bağımsız)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

bu arada 2 silindir deyip geçmeyin kullanmıyan anlıyamaz. o kadar az yakıp bu kadar piskopat giden başka makina bulmanız gerçekten zor.. Her yerinden kalite akıyor aletin.. Taş gibi dedikleri şey mevcut bu makinada.. bir çok eskiden eski kasa kullanıcısı arkadaşta aynı yorumu yapmış zaten. böyle sağlam böyle kaliteli bir alet bir daha kullanmadım diye.
    Sokollu ve Drayke bunu beğendiler.

Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir çok 2006 kasa er6n 50bin li km 'ler de 2000km de 500 gram yağ eksiltir. tamamlarnır yola devam edilir. duman atmaz. yağ kokmaz. duman atıyorsa sıkıntı.
    Duman atıyorsa sıkıntı diye bir yaklaşım yanlış. Duman atması artık sonuç haline gelmiş bir göstergedir. Bu yağın yok olacak hali yok kapalı blokta, egsozla atılıyordur muhakkak. Egsozu tütecek hale gelmesi konumuz değil zaten neyse... Anladığım kadarıyla motorun yapısı itibariyle çabuk aşınma kaynaklı bir eksiltme yapıyor. 50.000km'de bu kadar aşınma yapması pek hayra alamet değil malesef, halihazırda filtreyle beraber 1.9lt yağ alıyor bu yağ çubuğunun üst çizgisinden alt çizgisine kadar olan miktardır tahminen.

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teknik bilgim çok olsaydı da sayfalarca yazabilseydim keşke. Kawasaki'nin bu modellerindeki düzeltmelerini de bilemiyorum.

Benim bildiğim artan değerler sorunu (2bin km.de 500 gr kadar) motorda ciddi bir sorun, motorun indirilmesi ve gereken parçaların değişmesi gerekmiyor mu ?

Peki diyelim ki gittik bir motosikletin yanına, adam benim makinem 100 ml yakıyor ya da hiç yakmıyor dedi, bunu nasıl ölçebilir veya anlayabiliriz ? 2bin km. sürdüm tolere edilecek kadar yaktı diye sevinmek veya yarım litre gitmiş diye kahrolmak mı gerek ?
    Vallahi ben önce sorarım yağ eksiltiyor mu diye, sonra yağ çubuğuna bakarım. En son ne zaman değiştirdiğini öğrenip ona göre bir karar verilebilir. Çok kesin yöntemler olmasa da egsoz altta ve lastiğe baktığı için lastik yanağı fikir verebilir. Eğer 2.000km'de 500ml eksiltiyorsa lastikten anlaşılır zaten.

Sayfalardır kimsenin aktif olmadığı konuda tam da benim kafama takılan şeyin konuşulması çok güzel

Ben drz400sm bakarken de "kronik" sandığım yağ eksiltme konusunu araştırmıştım. Forumda 1.000km.de 400ml yağ koyan üyelerimiz vardı eski sayfalarda. Yuh demiştim kendi kendime yanımda yağ ile gezmem mi gerekiyor diye . Sonra aktif iki kullanıcı daha buldum (Vladimir ve isuzuki) biri 5bin km.de 100ml eksilttiğini, diğeri ise hiç eksiltmediğini/yakmadığını söyledi.

Sonradan öğrendik ki bu motosiklet tek silindir ve yapısı gereği (5 vites erken gelen tork ve beygir) akrobasi hareketleriyle sürülmeye o kadar uygun ki kronik sandığım yağ yakma aslında motosikletin önceki kullanıcıları ile alakalıymış.

2006 model bir Suzuki drz400 sm sahibi ile konuştum hiç yağ eksiltmesi gözlemlemediğini söyledi ve motoru sadece gezi amaçlı kullandığını söyledi.

Vallahi bence amacı alıcıyı aldatmak olan kişi her türlü kılıfına uydurur gibi. Benim de aklıma yağ seviyesini kontrol etmek geldi ama nereden bilelim en son yağı ne zaman koyduğunu. Lastik yanağına bakmak güzel fikir ama ben bir yetkili servise gidip kayıtlarına baktırmaktan yanayım. Elbette bloğu açıp şurası böyle burası böyle demezler ama belki kullanılan sarf yedek parçanın orjinal olup olmadığını söyleyebilirler veya diğer bakımını yaptıkları er6n ile kıyaslama yapabilirler.

50bin km.de yağ yakmaya başlıyor bu motor dememiz için bir ikiden fazla kullanıcı veya o motorun evveliyatını bilmemiz lazım. Barkın 100bin km. üzerindeki 900rr'ını yaptırmıştı oran vermese de yağ yakmaya başladı artık demişti. Yaptırdığı usta Levent usta Mt3 kullanıyor geçen ayki programda 79bin km.de demişti. Yine aynı ekipten Berhan Soylu er6f sahibi olmuş (kazalı ve ön diski yamuk) lastik ve zincir dişli masrafı yaptığından ve diskin çok pahalı olduğundan yakındı ama yağ yakıyordu gibi bir şeyden bahsetmedi.

Demeye çalıştığım Cbf150 gibi "bunu bil ona göre al" denilecek kadar bir kronik sorun değil sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Cakalaz gör bizi de şuraya gözlemlerini yaz
    kadango bunu beğendi.

Motosikleti
    ER6N
    Yeni modellerde yag yakma sorunu yok,olsaydi zaten direk elerdim.
    Egerki er6n/f ciddi bir sekilde kaniniza girdiyse yuksek model dusuk km lilere bakmanizi oneririm. Sifir ayarinda nokta hatasiz 12,13,14 model cok guzel motorlar dusuyor ilanlara ,acele etmeden hergun takip etmenizi oneririm. Ben 2 ay boyunca hergun vstrom,versys ve er6 ilanlarini ezberlemistim. Ruhunu teslim etmis vstromlara adamlar 17,18 bin lira cekiyorlar. Versylerin 2010 dan sonraki modellerine nerdeyse sifir fiyati cekiyorlar. Ulan manyakmiyim dedim,azicik konfordan odun ver birkac sene kendini toparlayana kadar al bitane er6 bak keyfine. Aynen o sekil oldu. Su anki motorumu ilan dustugu gun sahibine nefes aldirmadan karar verdim ve isi baglayip guzel bir fiyata anlasip gittim aldim.
    Suan karadenizdeyim kocaeliden cikip orduya geldik hemde artcimla,zerre yorulmadi. Performansi anlatmaya gerek yoktur umarim. Topcase,yan canta,depoustu ve artcili 1000 km lik bir yolculuk yaptim muthis keyif aldim. 1lt 25 km yani ortalama 4 litre yakti. Yeri geldi arac sollamak icin 170,190 kmh lere cikip uzadik. Genelde yolculugum 5000-6000 rpm arasinda 115-130 kmh idi.
    Benim tek korkum konfor beklentilerimi karsilamazsa idi,lakin artcimda bende o konuda cok memnun kaldik. Konfor derken bir enduro performansi vermiyor suspansiyonu biraz sert ama pek rahatsiz etmiyor,selesi cok rahat,uzun yolda isirma,agritma falan yapmiyor, sinifinda konfor olarak cogunu eler. Puigin cami var yetesiz birazcik uzun bir camla ruzgarin hismindan kurtulmam lazim. Mra orjinal camim vardi onceki motordan fakat gidonfaki on fren hidrolik kutusundan dolayi montajini yapamadim. Donunce iyi bir cam ayarlicam.
    Yine karadenizden dondugumde radyator koruma taktiracagim,radyatorun bikac yerine tas micir gelmis. Bu konu onemli.
    Motorum 14 model 4800 km de aldim. 5200 de uzun yola cikacagim icin bakima soktum. Motul 5100 kullanildi,orjinal yag filresi ile degisti. Frenler ve zincir bakimlari yapildi. Cikan yag 2200 ml idi. 200,300 ml yag filtresinde oldugunu kabul edersek,hic yag eksiltmediginin kanitidir bu.
    Dedigim gibi 3,4 binlira fazla verin sifir ayarinda yuksek model bakin. Yada gecmisi bilinen motorlari kiskaca alin.
    Sokollu bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler