Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kayar2 neden surekı bold yazıyorsun? Forum kurallarına aykırı bir durum oldugunu bilmiyormusun?
    biliyorum cezalarda çogalıyor ama yaşlılık indirimi yaparlar inşallah

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:13 ----------

mavi gibisi varmı krom iyice görünmez ve tam açmamış en uygunu bu tipe mavi 23000 tl arkadaşlar o kadar parayı verecen daha yavaş gidecen toslarsam yazık olacak diye harleye bindi desinler diye vermem okadar kusura bakmasınlar
    ama devir saati bir fikir verdi bizim göstergelerin iki yanı boş bir dizayn yapalım devir ve vites göstergesi olsun ne dersiniz

serdar daha önce yazdıklarımı dikkate al lütfen gümrük konusunda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gv-650
    her keze merhaba;halidun abi sana bi kez daha teşekkür ediyorum değerlendirmeleirn için...amerikan emperyalizmine karşı kore kapitalizmini tercih ediyorum bende ..halidun abi akşam toplamda 6 saat içinde 55 kg artçımla birlikte yaklaşık 100 km yol yaptım...tabi konjektörden korka korka...serviisim özellk konjektörü değiştirmemekte ısrar ediyor..oda bnim gibi ters biri ...adama noluyosa abi senden ricam şu getirdiğin konjektörden bana ısmarlaman.. sana numaramı vermiştim..bide şu özel yapım vida lardan bi haber çıktımı...ayrıca yaptığım 100 km boyunca durduğum yaklaşık min 30 ışıkta 10-15 motorla ilgili soru ve beğeni aldım...sanırım bunu başka bi motorda bulamayız...arada sıkıcıda olmuyo değil...

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Motosikletle 1 saat gezdim geldim ve nete girdim ki Halidun abi büyük karekterli yazısından dolayı uzaklaştırma almış.
    Toplum normlarına göre herzaman sebep her ne olursa olsun yaşça büyüklere karşı saygı ve hassasiyet esastır.Mesleğimde de kimyadan önce genç beyinlere bunu öncelikli işliyorum. Büyük harf ve karekter bağırmak anlamına geliyor tüm forumlarda ama Kayar2 (halidun abimiz) tüm yazışmaları incelenirse üyeliğinin başlangıcından beri kimseyi incitmediği gibi teknik anlamda verdiği emeklerle hedefi bize yaklaştırmış,kazanımları yerli-yabancı sitelere referans niteliğindedir. Sözün özü uzaklaştırmak yerine incitmeden yetkili kişilerce yazılı uyarılması yerinde olurdu. Talihsiz bir yaklaşım olmuş.
    Abi benden sonra kemalyonca'da Tata konjektör arzu etmiş ilgilerine.
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kayar2 neden surekı bold yazıyorsun? Forum kurallarına aykırı bir durum oldugunu bilmiyormusun?
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biliyorum cezalarda çogalıyor ama yaşlılık indirimi yaparlar inşallah
    Her iki üyeyi de sanal olarak tanıyorum. Karşılıklı yazılanların uzaklaştırma ile alakası olduğunu sanmıyorum. Harbitürk seviyeli yazışan arkadaşımızdır.
    sohpet kısmında yağmur misali yağan uzaklaştırma cezaları sel olmuş bizim topiğide etkisi altına almış diyelim espiriyle karışık gerginliği alalım bari...

Dijital göstergenin her zaman anoloğa göre bozulma olasılığı yüksektir.
    Çakma iş yapmış demeseler v-rod malzemesini bizim gv650'deki ile değiştirmek isterdim.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Selam millet,

Bugün Kore'den sipariş ettiğim, egzoz borularının birleştiği yerin üzerine takılan kapaklar geldi. Benim orjinal egzozda yokmuş, benden sonrakine satarken mahçup olmayayım diye aldım.

Ama bizim Lee kardeş kutuya bir de hediye koymuş Koltuk kısmına örtülen fileli birşey. Korece yazıyor, anlamıyorum ama resimden çıkarttım. Totonuzun terlemesini önlüyor. Serden hocam, adamlara geçen ne biçim laflar ettin ama adamlar bizim totomuzu bile düşünüyor bak
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    gv-650
    Uzay merhaba mustafa kemal ben..örtü için sevindim..ben sana yakıt için bi soru sorayım..fazla yaktıımı sanıyorum ful depoyla 170-190 km sence normalmi..değilse nerde nasıl ayarlanıyo...bi benzin diaframı değiştirmiştim ...

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı mkemalyonca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzay merhaba mustafa kemal ben..örtü için sevindim..ben sana yakıt için bi soru sorayım..fazla yaktıımı sanıyorum ful depoyla 170-190 km sence normalmi..değilse nerde nasıl ayarlanıyo...bi benzin diaframı değiştirmiştim ...
    Merhabalar,

Evet fazla yakıyor motorun. Normalde 100 km'de 5.5 litre yakması gerekiyor. Yani full depo (17 litre) ile 300 km'den fazla yol yapabilmen lazım. Benim motorum da egzozu açık olduğu için fazla yakıyor. 6 litre.

Ayarı var mı bilmiyorum. Belki rolanti ayarın çok yüksektir, durduğu yerde bile çok yiyordur. Belki deponda bir çatlak vardır. Sızdırma yapmayacak bir yerde olduğu için farkedemiyorsundur. Veya depo kapağın düzgün kapanmadığı için benzin kaçırıyordur durduğu yerde bile. Onun dışında hava filtresi vb genel bakımlarını yaptırmamışsan önce onlardan başla derim.

Tüm bilgimi paylaştım Umarım işine yarar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:29 ----------

Bu arada lastikleri kaç birim basınçta şişiriyorsunuz? Ben iki lastiği de 32'de şişiriyorum

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı haluka28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selçuk daha öncede bahsettiğim gibi ben ön cama kadar herşeyi kendim yapacağım. koruma demiri acildi. onu hemen yaptım. sonra çanta ihtiyacım oldu onunda yan çantaları yaptım. ama arkaya başlayacakken bir tembellik geldi ve yan çantalarım öyle kaldı yan çantaların henüz montajı yapılmamış bir resmini koyayım. arka sisy barı da kendin yapabilirsin. yani kısacası aslında biraz uğraş biraz yardımla aksesuarlarını tamamlayabilirsin. bu konuda sana yardımcı olurm. ve o 800- 1000 TL lik malzemeyi max 250-300 TL ye mal edersin.

hocam merhabalar, bu tarz çantalardan Mondial 125 ZN' yi biliomusun bilmiyorum ama o modele takılamak üzere, kırmızı renkte yapabilirmisin? ücreti neyse görüşelim isterim..

Motosikleti
    Haluk hoca motosikleti satınca bizi unuttu Görürse yazıyı mutlaka cevap verecektir ama özelden sormak daha etkili olur.
    Uzay; kore ile dostluğun tarihsel boyutundan bahsetmiştim bu harekette bunu doğruluyor. Bravo Mr.Lee. Serdar bir bombada senden bekliyoruz

Motosikleti
    gv-650
    selam herkeze;Uzay teşekkürler bilgilerin ve ilgin için.sanırım söylediğin konuları tekrar kontrol edicem.halidun abi olsaydı bide onun tecrübelerinden faydalanmak istedim. neyse bi ara cepten rahatsız edicem kendisini...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı mkemalyonca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam herkeze;Uzay teşekkürler bilgilerin ve ilgin için.sanırım söylediğin konuları tekrar kontrol edicem.halidun abi olsaydı bide onun tecrübelerinden faydalanmak istedim. neyse bi ara cepten rahatsız edicem kendisini...
    Cok yakıyorsan ve performansında dusukse subap ayarlarının yapılması gerekebılır.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    gv-650
    Harbi türk;teşekkürler... Bu arada geziler ve buluşmalar bölümüne bi bakarmısınız...güzel bi etkinlik var..burdada duyulsun isterim

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Sipariş tamam. 10 güne kadar elimizde 2 set debraiyaj balatası olacak inşallah Sipariş notunda toplam bedeli 150 TL altı olacak ve hediye seçeneği seçilecek. Ben kendime bi kaç ekstra da sipariş ettim. Alt yağ plakası ve tapası, VIP aynalar, hava ve yağ filtresi, bi kaç tip conta...

Hadi hayırlısı...
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti
    gv-650
    şu vip aynaları nerde görebiliriz otoburkaplan

Motosikleti
    Gerçekten helal olsun.Serdar ve uzay bu işi kaptılar. Darısı diğer siparişlere. 10 gün sürmez 3 güne kadar sende 5 güne kadar da bende olur zannediyorum Serdar.Eline emeğine sağlık.

Motosikleti
    Abi ne yapalım, Türkiye'de bize sahip çıkan olmadığı için kendi "ipek yolu" muzu kurduk

Aynalar : http://www.hyosungsource.com/accessories/mirrors-a-type

Civatalı tip olduğu için titremez diye umuyorum...

Motosikleti
    Serdarım bende siteden şimdi aynaları arıyordum.Seçimini tahmin ettim. Bendeki orjinallerin sırlarıda dökülüyor. Dediğim gibi yedeklemeye her ay devam. Asıl ağır iş kayış ve ön arka aksam normalde avrupada set olarak komple değiştiriliyormuş. Havada 550 tl gibi rakamları görecektir ama düşünki sadece kayışın Tr fiyatı bile bu setin iki katına gidiyor. Yaptığımız iş uzun vadede sevindirecek rahat ol.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    vali hocam
    satın aldığınız yedek aksamlar toplamda ne kadar maliyeti oldu size ?
    bu aksamların bazıları aksi durum olmadıkça 45 -50 bin kmde değişecek parçalar.
    bu kadar çok gereklimi bunlar !

Motosikleti
    45-50 binde değişecek tek şey balatalar. Onu da şu an Türkiye'de bulmak zor. Bu site de bugün var, yarın yok deyip yedekledik. 203 TL balata setinin fiyatı.

Contalar : 3-7 TL
    Hava Filtresi : 25 TL
    Yağ Filtresi : 13 TL
    Alt Kapak : 13 TL (Bu alttan darbe alarak kırılabilen döküm parça)
    Tapa : 3 TL

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    45-50 binde değişecek tek şey balatalar. Onu da şu an Türkiye'de bulmak zor. Bu site de bugün var, yarın yok deyip yedekledik. 203 TL balata setinin fiyatı.

Contalar : 3-7 TL
    Hava Filtresi : 25 TL
    Yağ Filtresi : 13 TL
    Alt Kapak : 13 TL (Bu alttan darbe alarak kırılabilen döküm parça)
    Tapa : 3 TL
    Hyosungla yola çıkmak paha biçilmez

Motosikleti
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vali hocam
    satın aldığınız yedek aksamlar toplamda ne kadar maliyeti oldu size ?
    bu aksamların bazıları aksi durum olmadıkça 45 -50 bin kmde değişecek parçalar.
    bu kadar çok gereklimi bunlar !
    Uğur abim serdar yedeklemelerin fiyatını yazmış benden önce. Ek olarak malifold lastiği aldık 80 tl ( TR'de 200-300 tl arasıydı). Kayış ve dişli takımı 550 tl o da alırsak malum kayışın 30.000 km garantisi var.(sadece kayış TR de 1000 tl) Sözün özü hesaplı olan,olmazsa olmaz diyebileceğimiz,zamanla yıpranma payı olan ve TR de zor ve pahalı bulunabilen parçaları yedekliyoruz. Şahsen ölü fiyatlara satmak yerine, severek uzun yıllar kullanma arzusundayım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler