Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sonoyuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sonunda motorumu aldım arkadaşlar 1 haftadır üstündeyim. Harika bir duygu. Problemleri belirteyim. Ön amortisör keçeyi zaten önce söylemiştim. Birde sol yan kapak altında küçük bir sızıntı var. kontrol esnasında orada kırmızı termal conta gördüm. Tekrar sıvı conta ile sorun çözülür gibi geliyor. İzmirden muğla fethiyeye kadar binerek geldim. 200 kuruş civarı yakıyor beklediğimin altında. Son merak ettiğim ise motora kasksız binince kısa mesafede fark ettim. Kayış ötüyor sizce normalmi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Johnizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    esprili cevap= normal tabi o güzel sesler çıkarması, melodi yapması bülbül gibi şakıması için konmuş motora

ciddi cevap= normal bir durum değil bence, gözle bir kontrol et, çatlaklar aşırı yıpranmışlıklar varmı, gerginliğini kromajlı alt korumanın üzerinde bir delikten kontrol et vs... hayırlı olsun bu arada
    Carpe diem!

4 teker bedeni, 2 teker ruhu taşır!

Hayat; Aldığımız solukların değil, soluğumuzun kesildiği anların toplamıdır!

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı Johnizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    esprili cevap= normal tabi o güzel sesler çıkarması, melodi yapması bülbül gibi şakıması için konmuş motora

ciddi cevap= normal bir durum değil bence, gözle bir kontrol et, çatlaklar aşırı yıpranmışlıklar varmı, gerginliğini kromajlı alt korumanın üzerinde bir delikten kontrol et vs... hayırlı olsun bu arada
    Hayırlı olsun. Yağ kaçırma işi kolay hallolur. Würth marka siyah sıvı conta kullanın bulabilirseniz.

Sanırım kayışını yeni germişler. Siz biraz ( çok az ) bollayın bir süre sonra o boladığınız kadar gerersiniz. Kayışı kademe kademe gerince ( mesela 300 km de bir ) o sesi yapmıyor ama bir anda Allah yarattı demeden gererseniz vıcık vıcık ötüyor .

Her 300 kmde bir anlaşılmasın. germe ihtiyacı olduğu zaman bir anda gereceğinize azar azar 300 km de bir gerersiniz manasında yazdım. Ben 1.5 yılda bir kere gerdim . ( yaklaşık 12 bin km den sonra. )
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

ERDINC_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300 A
    Selamın Aleykum Bayadır Formdan uzaktımm ;

Arkadaslar Bu Radyatör Fanını Nerden TeminEdebilirim Ayrıca Arkadaslar Fanı özel taktırmamı önerdiler gv 650 lelere uyacak kaliteli radyator fanı nerden bulabiliriz bilgisi olan bi el atsın .

Motosikleti
    cawa
    Alıntı ERDINC_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaslar Bu Radyatör Fanını Nerden TeminEdebilirim Ayrıca Arkadaslar Fanı özel taktırmamı önerdiler gv 650 lelere uyacak kaliteli radyator fanı nerden bulabiliriz bilgisi olan bi el atsın .
    motoru bana gönderirseniz tamirini yapıp gönderirim. Elimde fazladan tamir takımı var. Burç ,keçe , kömür vs. Muhtemelen içine su girmiştir. (pervanesi gerekmez sadece motor )

benromeo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 600F HORNET
    Alıntı ERDINC_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aleyküm selem Erdinç web te dolaşırken bulduğum bir site belki sana yardımcı olabilir.
    http://www.alternativecruisers.com/p..._GV650_mod.pdf

Motosikleti
    GV 650 EFI 2011
    Alıntı benromeo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selem Erdinç web te dolaşırken bulduğum bir site belki sana yardımcı olabilir.
    http://www.alternativecruisers.com/p..._GV650_mod.pdf
    Bence bu tarz motor v.b soğutma aksamıyla ilgili önemli parçalarda yan sanayi -uydurma v.b yedek parça kullanıp riske girmeye gerek yok. Orjinalini alıp takmanızı öneririm..Çok sık yada Kronik arıza yapan bir parça değil Gv 650 radyatör fanı. . St&Kanuni'de fan motorunun Kdv dahil 218 TL fiyatı var..Hyosource'da komple fan 251 TL+Kargo..
    2011 GV 650 EFI :queen:

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    radyatör fanı ve diger parçaları koreden hyosource dan siparisle garaj olarak getirtiyoruz bu hafta sipariş gececeğim yardımcı olalabilirim veya başka fan uyabiliyo kolay hallolacak bir mevzuuu

Arkadaşlar pazar günü fethiye marmaris arası gittim. Tekrar iyi bir seçim yaptığımı anladım. Ama yine bilen arkadaşlara bir sorum var. Motor 4. ve 5. viteste 70 ile 80 km giderken gaza süratlenmek için seri asıldığımda sanki motor birden güce fırlıyor ama kayış sıyırıyor. Motor bu kadar güçlü olduğu için normalmi yoksa kayış gergisinlemi alakalıdır. Ayrıca birde iki kişi binerek test ettiğimde bu kayış sıyırma işini 3. viteste bile yapıyor. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    cawa
    Kayış Sıyırması hiç duymadım bu güne kadar. Kayışı sıyırdığı anda o kayışın işi biter normalde yerinden bile kalkamaz motor. Sanırım senin debriyajda sorun vardır.
    Kayışın gergin olması lazım. Kayışın alt orta kısmından yaklaşık 5 kg bir baskı uygulagığından max 0.5 cm hareket etmesi gerekiyor. Bu da kayışın ciddi anlamda gergin olması anlamına geiyor. Zincir gibi bol bırakarak kullanmadıkça sıyıracağını düşünmüyorum. (hatta o şekilde bile sıyırması çok zor )
    Önce sorunu tam ve doğru tespit ederseniz daha kolay yardımcı olunabilir.

Dediğim gibi debriyaj kaçırıyor olabilir. Balata durumuna göre sadece ayar ve baskı yayları kurtarabilir yada komple set (balata ve yay) almanız gerekebilir. Ki eğer bu olayı çok tekrarladıysanız balata sağlamsa da yanmıştır diye düşünüyorum.

Kayış fikrini iptal ettik o zaman. Kontrol ettim dediğiniz gibi kayışın sıyırması imkansız. Peki makina güçlü olmasınla alakalı olabilirmi. Yoksa problemi yaşayan tek benmiyim. Baskı plakta probelem varsa onu kesin nasıl anlarım.

Motosikleti
    cawa
    Kesin anlamanın yolu söküp tek tek bakmak. (balataları) Yada bir ustaya göstermeniz.

Motosiklet tecrübenizi bilmediğim için ve makine güçlü ve ağır olduğu için şöyle böyle yapın anlarsınız diyemiyorum.
    En iyisi bir ustaya baktırın. O teşhisi koyar. İllada kendiniz onarmak isterseniz buradan yardımcı oluruz.
    Fakat yüksek ihtimal balatanızdan kaynaklı bir sıkıntı var.
    Birde uygun olmayan yağ kullanıldığında da yapabiliyor ( mesela otomobil yağı kullanıldığında )

Kendiniz yapacaksanız ve eliniz yatkınsa çok zor değil yardımcı oluruz. Halledersiniz kendiniz. Öncelikle teşhisi koydurun gerisi çok zor değil. (azda olsa eliniz yatkınsa )

önceki motorumun baskı plaklarını kendim değiştirdim. bununda çok zor olacağını sanmıyorum. baskı plakların set fiyatını ne kadardır. Ama önce yağ işi kafama takıldı. Onu bir denemek istiyorum.
    Normalde 10/40 yağ kullanılıyor. Ben diğer motorumda 15/50 repsol kullanıyordum sanki biraz daha araç sesini kesiyor. Sizce bu makindede faydası olurmu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

Şimdi motor sahibinle konuştum. yağ değişiminde motor katkısı kullanmış. Plakaların kavrama kapasitesini azaltma ihtimali varmıdır.

Motosikleti
    cawa
    Alıntı sonoyuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceki motorumun baskı plaklarını kendim değiştirdim. bununda çok zor olacağını sanmıyorum. baskı plakların set fiyatını ne kadardır. Ama önce yağ işi kafama takıldı. Onu bir denemek istiyorum.
    Normalde 10/40 yağ kullanılıyor. Ben diğer motorumda 15/50 repsol kullanıyordum sanki biraz daha araç sesini kesiyor. Sizce bu makindede faydası olurmu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

Şimdi motor sahibinle konuştum. yağ değişiminde motor katkısı kullanmış. Plakaların kavrama kapasitesini azaltma ihtimali varmıdır.
    Katkıdan olabilir. Yağı değişip denemek lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Fakat yinede balataları kontrol edin , yıpranan yanan kırılan varmı.
    Kapağı takarken oring contasına dikkat ederek takarsınız.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    gv lere has olarak kayışı koruma amaçlı olarak balataların altında 2 adet çember var bunlardan biri aslında yay bunların görevi debriyajın ani gaz açmalarında kaçırmasını saglıyacak kadar kaçırmasını saglamak için balatanın belli bir baskıdan sonrasını azaltmak amaçlı konulmuş. yani son kalın balata ani gaz açmalarında biraz kaçırır .Ayrıca debriyaj baskı milininde bir ayarı var oda çok basıyorsa bilya yı da yorar balataların kaçırmasınada sebeb olur .Yagda önemli bakıp incelemek gerekir.katkı varsa kaçırır. balataları söküp hem incelemek hemde temizlemek gerekir eski yagıda iyicene boşaltıp bir süre mineral yag koyup 2000 km de bir değiştirmek gerekir en az bir kaç kere.
    (Motor 4. ve 5. viteste 70 ile 80 km giderken gaza süratlenmek için seri asıldığımda sanki motor birden güce fırlıyor ama kayış sıyırıyor.)yazmışın
    motor hareket halinde gaz açtıgında kaçırıyorsa bu normal değil .Benim dediklerim ilk kalkışla alakalı kolay gelsin

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    ARKADAŞLAR YARIN KOREYE SİPARİŞ AÇIYORUM PARÇA LAZIM OLAN ULAŞSIN BANA

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Aralığın 10u 11i gibi ya hyosung gv 650 alacağım ya da downtown 300i bütçem 8200-8300 en fazla eğer varsa satan arkadaşınız falan ulaşsın lakin biraz zaman var ama yazayım dedim.
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

Arkadaşlar önce yağ değişimi yaptım dün biraz denedim bu sabahta test ettim. Sanki problem çözülmüş gibi. Kesin birşey diyemiyorum uzun yol yapmadan. Umarım sorun çözülmüştür. Yoksa yine ellerimizi yağa bulaştıracaz

Motosikleti
    GV 650 EFI 2011
    Alıntı TutkuluAcemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Aralığın 10u 11i gibi ya hyosung gv 650 alacağım ya da downtown 300i bütçem 8200-8300 en fazla eğer varsa satan arkadaşınız falan ulaşsın lakin biraz zaman var ama yazayım dedim.
    Hocam 8-9000 Liraya alacağın gv 650'yi gözün kapalı süremezsin..Bu fiyatlara ancak Lastik -kayış akü- balata v.s ağır bakım masraflarının seni beklediği bir makine alırsın diye düşünüyorum --- Bence yine bi 2000 lira harcarsın adam edicem diye. Bu arada uğraştığın kaybettiğin zamanda sana fazladan sinir katsayısı olarak geri döner.Motordan soğursun.. Sahibinden.comdaki ilanlara biraz bakarsan 10-11.000 Tl altındaki bir kaç makinede seni bekleyen bu bakım masraflarını fotoraflarından bile görebilirsin.2007 Model makinelerde halen fabrika lastiği duruyor...Önümüz kış yağmur çamur--2 Lastik alıym desen 1000 lira sadece---Zaten o fiyatlara Gv'sini satan adam da motordan bıkmış, olası masrafı düşüp o fiyata veriyordur.. Bence bütçeni biraz daha tart ölç. Eğer 8000 liraya alırsanda kenarda en az 1500*2000 lira hazır paran bulunsun. 10- 11000 TL altına masrafsız Gv 650 çok zor hocam..Sana önerim biraz daha para biriktirip 2010 Model üzeri Enjeksiyonlu Efi Gv 650 alman..Ama 13000 Tl altında efi bulabileceğinide pek sanmıyorum.. Zaten forumun önceki sayfalarına bakarsan 9000 liraya gv alıp üste 2500 lira harcayıp ancak adam edebilmiş ve motordan bıkmış 1-2 Gv kullanıcısını görebilirsin..Max bütçen 8000 ise ve kısa vadede olası masrafları karşılamayacaksan bence hiç Gv 650 olayına girme biraz daha bekle derim..
    acayüp bunu beğendi.
    2011 GV 650 EFI :queen:

Motosikleti
    cawa
    Alıntı sonoyuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar önce yağ değişimi yaptım dün biraz denedim bu sabahta test ettim. Sanki problem çözülmüş gibi. Kesin birşey diyemiyorum uzun yol yapmadan. Umarım sorun çözülmüştür. Yoksa yine ellerimizi yağa bulaştıracaz
    Hiç aklımıza gelmemişti ama sen gaza asılınca motor patinaj çekiyor olmasın. Yolu biraz gevşek buldumu 4-5 demiyor sardırmaya başlıyor fazla gazlayınca
    ZERDÜŞT bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler