Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZEALSUN ZS 200 GS Sport

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Tamam Dostlar ;

İzmirde buluşma sağlanabilir....

Ama ben çok uzak gidemem henuz ; bir de arka fren merkezim arızalı ve parça bekliyorum Adanadan ; arızalı motorla daha iyi öğreniliyor galiba

Tek ön fren , yarım debriyaj ; bir de motor kompresyonu kullanıyorum.

Hatta bu gün kendime bir yatırım yapmaya karar verdim ve ehliyet başvurusunda bulundum.

(Bu arada izmirde A2 ehliyet için en son 200 ytl ye pazarlıkla herşey dahil olarak anlaşabiliyoruz ; sanırım istanbula göre biraz pahalı -ne yapalım?
    Almak lazım )

Bende yine böyle hevesle aldığım E sınıfı ehliyet var ; ama malesef 200 cc. motora yetmiyormuş ...)
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    hakan bey eczaci101@hotmail msn iniz diye ekledim ama yanlış galiba. neyse benim msn gajiin@hotmail.com
    arzu ederseniz ekleyebilirsiniz. selamlar...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

shrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Premium 440dxi Truck
    yoshımura egzos taktım R1 den cıkma performansı bayagı etkıledı hız yonunden
    O BİR HAYATTIR

tanselozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki TENGAİ- BMW R80 GS(X2)-XRV750 RD04
    Alıntı shrek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoshımura egzos taktım R1 den cıkma performansı bayagı etkıledı hız yonunden
    ya kardes r1 den cıkma bı egzosun bızım motorda ıyı performan saglamasına cok sasırdım acıkcası hıcbır sıkıstırma yapmazkı o egzos bızım motorda yokuslardakı performansın nasıl cok fazla guc kaybetmıs olması lazım bence acsana konuyu biraz
    Rüzgar yüzümdeyse ,dertler gerimde...

Motosikleti
    zealsun GS200 AMA BIZ ONA AR6 DIYORUZ ALINIYOR :)

slm

sesı konusunda bır beklentım olurdu hızdan once benım aklıma tek takılan ses gercı 200 luk bır motordan racer sesı almak pek mumnkun degıl ama en azından serı bır ses alabılırız :?
    SİNOP _ RÜZGAR HERGÜN ÖZÜR DİLESEDE DAL KIRILDI ARTIK

tanselozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki TENGAİ- BMW R80 GS(X2)-XRV750 RD04
    tek silindir 200 cc bir motordan tambi race ses almak imkansız iki zamanlıolsa güzel bir arı vızıltısı cıkardı)
    r1 egzosuyla iyi bir ses cıkıodur muhtemelen en azından tok bir sestir ama bence performans kaybı cok fazla olmalı yokus cıkarken ozellıkle cunku sıkıstırma diye bişey kalmıo egzosa giden hiçbir gaz geri donemez cunku egzos buyuk gerı donus olmadan egzosttan ucar gıder neyse shrek arkadasımız biraz biner artı eksi neyse bize soyler

bu arada arkadaslar bilginiz olsun belki benden once deneyeninizde olmustur gecenlerde 97 oktan benzin koydum bi terslık yaparmı diye birkac yered okumustum sorun yaratıo bazı motorlarda diye benimkindede yarattı rolantıde stop etme dengesiz vuruntulu calısma son suratte devir dayayınca tekleme baya bi sinir bozucu durum olustu en azından benım motorda skın kullanmayın bızımkıne en uyugıun 95 oktanmıs biliodum ama benımde bı hastalıgım var ıste merak edınce deneyıp kendım ogrenmek ıstıyorum))))
    Rüzgar yüzümdeyse ,dertler gerimde...

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    eczacı 101 arkadaşım [Tek ön fren , yarım debriyaj ; bir de motor kompresyonu kullanıyorum] derken kendini riske attıgının farkındasındır umarım.sadece ön frenle motoru güvenli bir şekilde durduramazsın ön tekeri kitlersen oyun biter bunun şakası olmaz.yarım debriyajı çok yaparsn debriyaj balatasını bitirirsin buda sana tahmini 80 ytl ye patlar .motor kompresyonunda aşırıya kaçarsan motora telafisi çok pahallı zararlar verirsin.bence sen motoru n tamiri tam bitmeden binme birkaç gün sabret çünkü motorculugun en tehlikeli anındasın hani tamam ya ben bu işi kıvırıyorum aslında okadarda zor degilimiş çok abartıyorlar dedigin anda kendine olan güvenin yükselmeye başladıgı anda kaza yapma oranları enyüksek anlardır.bende dahil çevremdeki bütün arkadaşlarım bunu yaşadılar ha birde kaskı unutmuyoruz degilmi
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    Alıntı tanselozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kardes r1 den cıkma bı egzosun bızım motorda ıyı performan saglamasına cok sasırdım acıkcası hıcbır sıkıstırma yapmazkı o egzos bızım motorda yokuslardakı performansın nasıl cok fazla guc kaybetmıs olması lazım bence acsana konuyu biraz
    bu egzosu takmadan once bır yokusu 4.viteste cıkarken cok rahat 5.vitese takıyorum şimdi
    O BİR HAYATTIR

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bu gece hakan beyle beraber (eczaci101) zealsun team olarak İzmir MT buluşmasında sizleri başarıyla temsil ettik. güzel bi geceydi. 2 zealsun gs de yakıştı hani ortama.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    zealsun GS200 AMA BIZ ONA AR6 DIYORUZ ALINIYOR :)

slm

millet motorun cıplak halını koyacagım : az sabredın de. bu adanayla ne zaman konusursam konusuyum bu motor hava sogutmalım onun ıcın bu granaj saglıklı olmuyor su oluyor bu oluyor derken laz erıyor yanı hal var mı yokmu soylemedı ama kuzen sormus varmı dıye var demısler 200 ytl demısler. bakalım bırımızden bırı atılırda alırsa ona bakarız artık ben zaten motorla bıraz sorun yasıyorum bırde sımdı garanaj takıpta baska sıkıntılar yasamayım
    SİNOP _ RÜZGAR HERGÜN ÖZÜR DİLESEDE DAL KIRILDI ARTIK

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bu gün tamirhanedeydim bi iki sorunu halletteim parça fiyatları hakkında bilgi vereyim.
    kilometre teli kopmuştu 7.5 YTL
    arka fren müşürü 7.5 YTL
    zincir gerildi, diskler temizlendi vs. ufak işler yapıldı.bu arada nazarım değmesin motordan keyif almaya başladım. anladım ki benim canımı sıkan motor değil benim acemiliğimmiş, kendimi motor üzerinde rahat hissettikçe sürüşüm düzeliyor ve tat almaya başlıyorum. bugün saatlerce yol yaptım çok iyi geldi. ayrıca motorda gün geçtikçe açılıyor. ara hızlanmalar falan baya düzeldi.

bi de motorla gelen dandik ötesi elcikleri attım gittim Harris marka aldım. 30 ytl verdim ama değdi yumuşacık ipağ kimin vallahi silikonun tadı bi başkaymış. gidon topuzu da aldım dandik bişey ama gidon içinde dolgu olduğundan takamadım. gidonu kesicem bende sonra takıcam. bakalım.

bu arada eczacı101 le birlikte büyük ihtimalle modifiyeye başlıyacağız. ben bugün karar verdim tamamen. adana polenle de ben de görüşeceğim grenaj için belki aladabilirim hayırlısı.

Aytekin lisans verirsen senin kuyruk kesme ve ledli stop operasyonunu ben de yapmak istiyorum. şimdi eski sayfaları inceleyip anlatımlarını biulmaya calışacağım. bu arada aklında yeni fikirler varsa bizle de paylaşırsan sevinirim.
    herkesin yolu açık olsun.

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Merhaba Dostlarım ;

Yaklaşık 20 dakika önce (yani yerel saat ile 22:30 ) çıktım tamirhaneden....

Bir usta buldum Akşehirli Abdullah Usta...

Bütün motoru elden geçirdi saat 15:00 gibi başladı ve yeni bitti...

Hakikaten çok iyi usta ; frenler tamam diğer ustalar fren merkezi değişecek masraf yapılacak dediler , adamcağız bunda hava var biraz farklı bir yöntemi var dedi ; ondan çalışmıyor dedi ve dediğini yaptı....

Yapamadıkları yok gibi...(oğlu da çok başarılı ve Ödüllü bir krossçuymuş ismi Muammer)

Bu kadar saatte İzmir'in 4 bir yanından müşteri geldi işi oldu ve gitti...

"Zonta kardeşim yerden göğe kadar haklısın ;
    dediğini kesinlikle yapmalıydım dostum...
    kaskı ve montu asla ve asla ihmal etmiyorum ;MOTOSİKLET HATA AFFETMİYOR!

MT toplantımızda tüm dostlarımız bize bu konudaki tecrubelerini anlattılar (IKARUS SENDROMU) ; kendilerine ve sana çok teşekkur ederim "

chopperrider dostumuz ile GECE ÇOK ÖZEL KONSEPT PLANLAR YAPTIK ;

çok gizli ve hizmete özel olduğu için HERHANGİ BİR TEKNOLOJİ HIRSIZLIĞINA KURBAN GİTMESİNDEN ÇEKİNİYORUZ ;

özellikle pahalıcı!!! JAPONLARIN ELİNE GEÇEBİLİR

Zaten motosikleti çinliler bulmuş japonlar çalmışlar...

Motorlar bitince PATENTLEYİP ; resimleyeceğiz...

[B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    üstad frenlerin olduğuna sevindim. artık rahat rahat turlamalara başlarsın frenler olunca. ben bugün baya gezdim yarın da urla-çeşmebaşı taraflarını planlıyorum bakalım bi aksilik olmazsa.

semih20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eczaci101 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam Dostlar ;

İzmirde buluşma sağlanabilir....

Ama ben çok uzak gidemem henuz ; bir de arka fren merkezim arızalı ve parça bekliyorum Adanadan ; arızalı motorla daha iyi öğreniliyor galiba

Tek ön fren , yarım debriyaj ; bir de motor kompresyonu kullanıyorum.

Hatta bu gün kendime bir yatırım yapmaya karar verdim ve ehliyet başvurusunda bulundum.

(Bu arada izmirde A2 ehliyet için en son 200 ytl ye pazarlıkla herşey dahil olarak anlaşabiliyoruz ; sanırım istanbula göre biraz pahalı -ne yapalım?
    Almak lazım )

Bende yine böyle hevesle aldığım E sınıfı ehliyet var ; ama malesef 200 cc. motora yetmiyormuş ...)
    keşke benim motorun sorunlarıda bunlardan ibaret olsaydı benim ön fren kopmle yok ama ..uçuyoz hala

derken motoru yatırdım...
    1000 ytl masrafla yatıyor zavallı motor..bende gittim .bitane motti 125 5 vites aldım..onlan takılıyom..ne yapayım..bu zealsuna gücümüz yetmedi...8 ayda 9 kaza...pişman oldum aldığıma lacağıma...

yatsın bakalım inş.ilerde birgün yaptırır binerim belkide satarım ilgilenen olursa yazı versin...

masrafı çok ha..

mottimde yetiyo zaten ....zealsun 140 basıyodu bu motti 130 basıyo 10 kmden ne olcak..:D
    geçen kefkene geziye gittim benim mottiyle tık demedi...

buraya yazdınmı kısa kesmiyorum bir türlü .hadi Allaha cc emanet olun zealsuncular....
    neber

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    ön frenin havasını ve hidroliği kontrol ettir.
    ön frene basınca sürekli olarak sağa yada sola yatıryorsa o zaman ön amortisörlerin yüksekliği ayarsızdır. ayarlarını kontrol ettir.
    yalnız bu ayarları bilen bir yerde yaptır senin motoru deney faresi gibi gören servislik almış yere değil.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    semih20 arkadaşım yanlış anlama ama sen 125-200 cc motorlarla 130-140 km/h süratler arıyorsan kaza yapıyor olman kaçınılmaz gibi geliyo bana.

Motosikleti
    chopperrider motorunu satıyosun galıba
    O BİR HAYATTIR

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    geçenlerde öyle bi gaza gelip ilan vermiştim hatta bu topiğede yazmıştım .
    bilmiyorum gs500 yada er5 falan düşünmüştüm ama erken olacak. satsam da bundan daha güzel bi motor alma şansım yok. ilan duruyo ama vazgeçtim diyebilirim satmaktan.

selimozeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun gs 200
    Selam arkadaşlar ben selim Tokat turhaldan!!Yaklaşık 1 hafta önce bjk pardon gs 200 zealsun aldım.Benim mottorla ilgili bilgiler almak istiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdilik selamla kolay gelsin tşk...
    Hayat KeşKe Bir imza kadar GüzeL oLSa!!:wiinkk:

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    hoşgeldin selim. zaten tanışıyoruz biz msn den. bu arada bi arkadaşı siteye ve topiğe gelmesine vesile olduğum için sevinçli ve gururluyum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler