Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZEALSUN ZS 200 GS Sport

Motovento
    REKLAM ALANI
    zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    selam arkadaşlar uzun zamandır takip ediyorum yazdıklarınızı ve gerçekten bu motorun alınabilecegine karar vermiştim bu arada yaklaşık 10 yıldır motora binmedim 1996 yılıydı mz 301 vardı bende bütün ailemin karşı çkmasına ragmen almıştım bir gün kardeşim motoru benden habersiz kaçırıp kaza yapmış kaskımıda takmadıgı için façayı baya bi bozmuştu tabii bütün suç bana kaldı bilirsiniz işte hep büyük abiler suçlanırya ogün bügündür yanımdan bir motor geçince iç çekerek bakardım artık yeter dedim bende tekrar motor almaya karar verdim.200gs ye tam karar vermiştim ki 250 gs nin daha kaliteli oldugu üstten egzantirikli oldugu işçiligininde malzemesinin de daha kaliteli oldugu söylendi bayiisi tarafından aslında aralarında öyle gözle görülür aman aman bir fark yok 150 km ye rahat rahat çıktıgı söylendi.gerçi benim 150 km yapmak gibi bir hayalim yok yaş oldu 37 artık sabah trafiginden belediye otobüsünde itiş kakışdan kurtulayım bana yeter yani kısacası 100 km bana yeter görüntüsü çok hoşuma gitti.alıp satmayla hiç uğraşmam zaten yani 4-5 sene kullansam bana yeter sizce hangisini tercih etmeyilim biraz kararsız kaldım 250 gs 5000 ytl ye inmiş fikirlerinizi bekliyorum bu ihtiyar delikanlıya bi el atın hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum rüzgarınız bol olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    abicim ya, bizim gruptan bir arkadaş aldı 200gs yi oldukça memnun. alt komşum da 250 liğini 10 gün önce aldı. aralarında 35 cc fark var. 200 lük olanı 19 beygir iken 250 lik 18 beygir. 200 lük olanda titreşim biraz fazlaymış ama 250 lik te öyle ahım şahım bir fark göstermiyor. arada 1500ytl gibi bir fark var. değerini sen söyleyeceksin. fakat 250 lik biraz daha kalıplı ve torklu. yaptıkları hız hemen hemen aynı ama kesinlikle ve kesinlikle 150 km hız yapmıyorlar. benim gv 250 bile 140 ı limit olarak ancak görüyor. ben bundan önceki motorum olarak zealsun 125-6 üstten egzantrikli olanı kullandım. gerçekten çok sağlam motordu. ancak yan aksamları biraz fazlaca dökülüyor. mesela arkadaş yıolda giderken ayaklığı düşmüş ve kaza atlatmıştı, benim farım yerinden oynadı, gaz telim koptu. motor kısmı sağlamdır zealsunun. başka sormak istediklerin olursa özeleden mesajlarsan sevinirim. takip etmem biraz zor da... haaa şunu da ekleyeyim, 5000 ytl paran varsa git bir honda twister 2. el al... 22 beygir ve honda.... tercih senin, şimdiden hayırlı olsun.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

arkadaşlar grenej olayına yeniden el atıyorum. ama bu sefer hazır grenej olucak inşallah. bişiiler buldum. işsizim param yok elime ilk para geçtiğinde bu işi bitiricem allahın izniyle ve bahsettiğimiz gibi çok paralar gerekmio. herşey istediğim gibi giderse herkez çok ucuza grenej sahibi olucak. herkese iyi seiyirler...

ya arkadaşlar aklıma gelmişken sorayım, zincir epey gevşek olunca çekişi hızlanmayı etkilermi? bu konuda bilgi ve tecrübesi olan varmı?

standart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V3 arıyor ????
    slm herkese.. 250cc'si satışta ama siz hiç bahsetmemişsiniz??? bilgisi olan arkadaşlar var mı içinizde acaba??

İşin özü [B]VARMAK[/B] değil [B]YOLDA OLMAK[/B]'tır. :cat:

Motosikleti
    Zealsun ZS200GS/Mondial 150HS
    Selam Arkadaşlar,
    Bu motoru yeni almış ve amatör biri olarak bugün bir test sürüşüne çıktım. Bakırköyden E5 güzergahından B.çekmece oradan Çatalca, Subaşı, Kestanelik,Ormanlı ve kendimi Karadeniz sahilinde buldum.. Birde baktım yol yok bitmiş. Hadii geri dön. Yolculuk mükemmeldi. Gidiş-dönüş 200Km. B.çekmeceden sonra hep 3. 4. vites ortalama 5000 devirde kullandım (bu arada 1.79 95 kiloyum) 200 km de 18 YTL yakıt yaktı. Motorun yol tutuşu iyi özellikle bozuk asfalttaki çukurlara duşüşlerde motorun kontrolü kaybolmuyor. Fakat 5000 devirden sonra ses ve titreşim çok artıyor. Bu benim motordamı böyle bilmiyorum (2800 km de aldım şu an 3300 km de). Lastiklerin asfaltta fren performansı eh fena değil fakat toprak yola gireyim dedim. Tekerler buzda gidiyormuş gibi frene dokunmayı bırakın 1. yada 2. viteste toprak yada hafif bir kumdan bile geçerken arka teker anında yanlıyor ve kontrolü kaybediyorsunuz. Yorum olarak söyleyeceklerim şimdilik bunlar. Gezdikçe tecrübelerimi sizinle paylaşırım. Kusura bakmayın biraz dağınık oldu.
    Bu arada Aytekin kardeşim teşekkür ederim. Servisi aradım. Dediğin gibi Üst kapak contası değişmesi gerekiyormuş bi ara bırakıcam garantiden değiştireceklermiş.

Motosikleti
    V3 arıyor ????
    arkadaşlar tekrar ben. Daha önce Dorado V3 almaya karar vermiştik ancak fikrimiz değişti. Hali hazır 250cc'liği varken ZS düşünüyoruz.

Grenaj işi için 1 olumsuz 1 de olumlu fikrim var (motosiklet kullanıcısı olarak)

Olumsuz
    Motor bloğunun sağını ve solunu kapatırsanız eğer şehir içi kullanımda (dur-kalk) motoru nasıl soğutmayı düşünüyorsunuz??

Olumlu
    Yaw süper oluyo bu şekilde boşverin soğutmayı :D:D

Ayrıca Aydoğan'lara mesaj attım 250cc için.

Boy'um 190 ve 95 kiloyum ama sorun olacağını sanmıyorum. Aytekin arkadaşımızı gördüm. Bende en fazla 10cm daha uzun dururum sanırım.
    Ayrıca sürekli olarak ben ve eşim bineceğimizden 250cc diyorum ama 50cc dışında motosikletlerde bariz bir fark yok.

Motosikleti boyatan arkadaşı da tebrik ediyorum gayet güzel olmuş ve çok başarılı bence.

Haa unutmadan neden kimse arkaya çanta tarzı bişi yapmamış.

tanselozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki TENGAİ- BMW R80 GS(X2)-XRV750 RD04
    asi_cocuq benım sele yukseklıgı em alcak noktada 80 anca yazabıldım kusuruma bakma kardesım gorusmek uzere

aytekin kardesım bende su gidon sonlarına su koruyucu takozlardan aldım ama benım motorda senınkı gıbı 3 santım cıvarı cıkmadı gıdonun ıcındekı dolgu bu yuzden kesmedım delebılırsem sadece cıvata gecıcek kadar delık acıp dis acıcam ve o metal takozları sıkıstırma yerıne mecbur vidalıycam yoksa olmıyacak baska turlu)

Motosikleti
    beklemede
    eyvallah tanselozturk kardesım cok saol...
    arkadaslar bu motorun tıtremesı hakkında fıkrı olan var mı??? 5. vıteste hep tıtrıyor mu, titreyecek mi ???
    BiRi TeKNoLoJiYi DuRDuRSuN..!

Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Alıntı tanselozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asi_cocuq benım sele yukseklıgı em alcak noktada 80 anca yazabıldım kusuruma bakma kardesım gorusmek uzere

aytekin kardesım bende su gidon sonlarına su koruyucu takozlardan aldım ama benım motorda senınkı gıbı 3 santım cıvarı cıkmadı gıdonun ıcındekı dolgu bu yuzden kesmedım delebılırsem sadece cıvata gecıcek kadar delık acıp dis acıcam ve o metal takozları sıkıstırma yerıne mecbur vidalıycam yoksa olmıyacak baska turlu)
    Tansel hiç korkma vur makası gitsin. Bende tam emin değildim kesmeden önce de, şansıma tam 3cm uzunluğunda çıktı sondaki demir dolgu. Ondan sonra istediğin standartta gidon sonu topuzunu alıp takabilirsin. Sadece lastik takozlarını biraz zımparalayıp inceltmen gerekebilir o kadar. Elle kesemezsin tabi, parçaları söküp bir demirciye götür spiral taşla iki dakkada keser.

Alıntı aSi_ç0cuq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah tanselozturk kardesım cok saol...
    arkadaslar bu motorun tıtremesı hakkında fıkrı olan var mı??? 5. vıteste hep tıtrıyor mu, titreyecek mi ???
    Diğer tek silindirli motorlara göre titreme yok denecek kadar az, krankın hareketine ters yönde hareket ederek titreşimi azaltan Balancer denilen bir sistem var motorun içerisinde. Titreşim mevzusu çok konuşulmaz aslında bu başlıkta, olmadığı için yani. Hayırdır senin aklına nereden geldi, yoksa bir dedikodu falan mı var bizim motorlar hakkında ??
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

Motosikleti
    beklemede
    Aytekin abim baksana motoru test eden jesus27 arkadasımız ne demiş

Alıntı jesus27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Fakat 5000 devirden sonra ses ve titreşim çok artıyor. Bu benim motordamı böyle bilmiyorum (2800 km de aldım şu an 3300 km de). ...

Motosikleti
    zealsun GS200 AMA BIZ ONA AR6 DIYORUZ ALINIYOR :)

slm

akadaslar aslında muhabbete katılcam ama bu aralar bır resım beklıyorum granaj ıcın orjınal gs200 ler ıcın cok merak edıoyorum ama beklıyoruz umarım hem full dur hemde ucuz
    SİNOP _ RÜZGAR HERGÜN ÖZÜR DİLESEDE DAL KIRILDI ARTIK

Motosikleti
    V3 arıyor ????
    Alıntı standart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haa unutmadan neden kimse arkaya çanta tarzı bişi yapmamış.
    evet nedense kimse çanta düşünmemiş sanırım ya uzun yol yapmıyorlar yada başka bir nedeni var

Motosikleti
    Sela Arkadaşlar,
    Bir sorum olacak.. Dün yaptığım gezide kum ve toprak yolda düşük hızlarda bile çok kaydığını söylemiştim. Lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Asfalt tipi lastik yerine Enduro tip asfalt lastiği almayı düşünüyorum, bizim motorda toprak yolda yol tutuşunda faydası olur mu acaba? Motorumuz race tipi ya,, ağırlık merkezi enduro ya göre farklı mı?
    Lastiklere hava kaç basıyorsunuz? Üzerinde 40 psi yazıyor,, bu olması gereken mi,, maksimumu mu? Benim hava 33psi...

Motosikleti

Slm Arkadaslar

lastık havalarını herzaman ustunde yazanın 5 asgısını yanı 40 sa 35 basıyoruz. bendede var torak yolda kayma ama emın ol yemınle 110 gıdıyorum sunuda soleyım kesınlıkle yatmıyorum motor herzaman duz kullanıyorum egerkı donecemsem vıraja gıreceksem once duz yavaslıyorum sonra donuyorum veya bascaksam duz bır sekılde kokluyorum bırsey yok ama onume bırsey cıkmasın zate bır mazım var :

kamikaze48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs200gs
    Alıntı speedfight48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru gormedım
    zaman yoktu formunuzun hepsınıde okuyamadım bu motor guzel cıft dısk
    mugla da kac bayyıı var bu motorun sıtesı ne turkce yokmu sıtesı
    yada tek soru bu motorun eksosuzndan cıkan ses ne cbr gıbı sessızmı
    nedır anlatın ya yakıt ne
    speedfight muğlada yaza kadar iki bayi servis vardı ama servislerden biri kapandı.yeni açılan yoksa sadece milasta var .sen neresindensin eğer gökovaya yakınsan gelince görüşürsek daha faydalı olur senin için ben bi ay sonra geleceğim.

motorun sesi çok hoş bence.200lük bi motor için de baya seri.

Motosikleti
    beklemede
    Alıntı kamikaze48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    speedfight muğlada yaza kadar iki bayi servis vardı ama servislerden biri kapandı.yeni açılan yoksa sadece milasta var .sen neresindensin eğer gökovaya yakınsan gelince görüşürsek daha faydalı olur senin için ben bi ay sonra geleceğim.

motorun sesi çok hoş bence.200lük bi motor için de baya seri.
    arkadaşlar motorun muğla'da bayiisi Dalaman'da da var juli motor ve zealsun un sitesi www.polen-tr.com turkce sayfa ve Zealsun'un ana bayiisi ise Adana'dır.

bilgilerinize eğer (Dalaman'daki) Juli motor ile gorusmek ıstersenız sizi gorusturebılırım...

yine de bayii adreslerini yazıyorum...

CANER GÜL TURİZM İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. CEVAT ŞAKİR CAD.NO:30/F / BODRUM 0252 313 40 54 YOK 0555 368 12 64

JULİ MOTOR GAZİ BULV.MOPAK LOJMAN KARŞISI NO:346 / DALAMAN 0 252 697 61 00 0 252 697 59 60

TOPALOĞLU TİCARET CUMHURİYET CD NO:45/A 0252 512 12 97 0252 513 74 94 0532 547 37 03

Muğla'daki bayiiler yalnızca bunlardır arkadaşlar...
    kolay gelsin...

tanselozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki TENGAİ- BMW R80 GS(X2)-XRV750 RD04
    merhaba arkadaslar dun bı kaza yaptım sıze anlatayımda belkı bıraz ders cıkartıcak bısıler buluruz.dun sabah ıse gıtmek ıcın evden cıktım beylerbeyı kopru gırısıne geldıgımde trafık vardı fakat benım ıs yerım kadıkoyde serıdım acıktı bende hava yagmurlu dıye max 50 km suratle yokusu cıkıyordum cıktıgım yon de kopru gırısı oldugundan 1 serıt dolu benım serıdım (tek serıt) bostu bır anda karsımda beyaz bır toyata gordum kacıcak yerım cok dar bır yerdı oraya kendımı attım ama karsı taraf kaldırım durmam gerekıodu frene basmamla olan oldu kendımı yerde buldum ben onde motor arkamda 10 metre kadar suruklendım yerler ıslak oldugundan okadar surdu yoksa yavastım hızlı sayılmam.daha yere duserken motorum diye aglıycaktım nerdeyse)hemen kalktım motorun yanına gıttım kaldırdım baktım bısey yok sasırdım once dıkkatlı baktım ama yok bısı ).olay su motor dusunce sertte yere carpmadıgı ıcın on sınyal ayna ve egzostun cemberı ustunde suruklenmıs.aynayı ben boyamıstım zaten egzostunda percını ezılmıs aynayı boyayıp egzosun percını deıstırınce eser kalmıcak sınyalse pastayla cızıgnı aldım bıttı))adam uskudar ıstıkametı dıye ters yone gırmıs ve farkında deıldı.ınsanlar bu kadar bılıncsız yanı lutfen herzamankınden 2 kat daha dıkkatlı olun yagmurda,kuru hava olsa o ardan tam gaz gecer motoru kenara ceker kosar bıde adamı doverdım)ama yagmur olunca ıs deyıstı tabı.bu arada bızım motorların sınyalının grenaj koruyucu takoz vazıfesı gordugunu test etmıs oldum ıstemeden tabı cok sert olmayan darbelerde.sız sız olun o sınyalı deıstırmeye kalkmayın ben dusunuodum vaz gectım)

Motosikleti

Slm

Kardesım geçmiş olsun ALLAH KORUSUN UFAK ATLTMISSIN
    DEDIGIN DIGRU ASLINDA BIZDE BILINSIZ COK YUKLENIYORUZ GAZA ALLAH KORUSUN BIR SEY CIKSA IMKANI YOK DURMANIN TURKIYEDE HIZ HAYIR DIORUM YOLDAN KARSIDN KOARSIYA ONUME ATLIYOR VE BASLIYOR KOSMAYA BEN ARKASINDAN DOGRU GECIM DIYORUM YETZEM DURDU NE YAPACAGIMI SASIRDIM VURDUM MOTURU ASGI YATSIN DIYE DAHA YATMIMIYOR BIRAZ DAHA VURMUM YANI VUCUDUMU YIKIYORUM YERE COR ZAHMET NESE ALLAH KORUSUN HERKEZI KAZA BELA VERMESIN EN YUKUK KAZAMIZ BU OLSUN BUNADA SUKUR

Motosikleti
    beklemede
    tanselozturk dostum buyuk geçmiş olsun özeldekı msjını okuyunca hemen zıpladım buraya...
    Allah senı korumus... sağlık olsun dıyelım bununla atlatmışsın... sakın diğer kazalardan yapayım deme sen önce ailene sonra bizlere lazımsın...
    bu arada ben motoru almadan karar vermıstım sınyalı grenaja gomdururum dıye ama senın bu soyledıgınle kulagıma kupe olacak kaza yapmam dıye bır sey yoktur ama bu söylediklerin bana ders olacak...
    neyse dostum özele donmeden buraya yazayım da...
    motoru ben sahsen gıdıp gormedım fotograflarla yetındım ve bırcok kişinin övgüsü ve motoru goren bilen şahsi arkadaşlarımın tavsıyesıyle bu motora karar verdim. önce tvs apache yi gordum baktım arastırdım aradıgımı tam olarak bulamadım onda, sonra kanunu racer200e yoneldım onun da bır cok eksıgını gerek dergıden gerekse diğer yerlerden okudum duydum, sonra arkadaşlarımın tavsıyesıyle ZS200GS e karar verdım bayagıdır arastırıyorum ve şimdiye kadar servıs harıcınde bır eksıgı söylenmiyor ve karsılasılmıyor. servısı de sımdıden hallettım 2tane servısım var onlar destek cıkıyorlar... neyse cok konuştum...
    tekrar geçmiş olsun dostum...

Motosikleti
    Alıntı jesus27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.bikepics.com/pictures/702364/
    Bu linkten sinyalin nasıl durduğuna bakabilirsin.
    Motora hakimsen bence görüntüsü daha güzel olur, uygula. Yalnız şunu unutma ben motoru 30Km/h hızla sağa yatırdım. yaklaşık 5 metre kadar kaydı sadece egzoz kelepçesi ve sağ ön sinyalin altı çizildi. Ön sinyaller motor yan yatıgı zaman bükülerek asfalta ilk sürten kısım oluyor ve onun üstünde motor kayıyor. grenajda cizik bile olmadı ve sinyal hala sapasağlam, adamlar boşuna o şekilde yapmamışlar bi bildikleri var bence..
    Geçmiş olsun Tansel kardeş yağmurlu havada dikkat et.. Hele çizeliyosa aman, bizim lastikler çok kötü..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler